Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 1/2/2017 at 10:00 PM, taurine said:

Καλησπερα κι απο εμενα.

Με το καλο να γεννηθουν τα μωρακια μας με υγεια. Εχω ΠΗΤ 25 Ιουνιου και ειναι το τριτο μου κοριτσακι. Ειμαι στη 19+3 εβδομαδα και την προηγουμενη εβδομαδα εκανα παρακεντηση και μεθαυριο περιμενω αποτελεσματα.

Καποια κοπελα με προηγουμενη εμεπιρια υπαρχει; Με φοβιζει καπως...

Καλημέρα taurine μου και καλωσήρθες στην παρέα μας :)

Έκανα και εγώ αμνιοπαρακέντηση την Πέμπτη 02/02 και όλα καλά και σε εμένα!!! Την έκανα χωρίς να με πιέσει ο γιατρός μου παρόλο που όλα τα αποτελέσματα μέχρι τώρα (αυχενική-pappa-a.test) ήταν πολύ καλά και δεν είχα κάποια ένδειξη για κάτι κακό ή επίφοβο... είμαι 37 ετών και ήθελα να είμαι ήρεμη στο υπόλοιπο της εγκυμοσύνης μου!!! Ευτυχώς μέχρι τα πρώτα αποτελέσματα που πήρα την Δευτέρα όλα ήταν καλά.

Σας φιλώ όλες!!!

  • Μου αρέσει 2

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λυπαμαι πολυ για οτι σου συνεβη αλλα καθε περιπτωση οπως και καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.

Η αμνιοπαρακεντιση εχει τους ιδιους κινδυνους για μια μελουσσα μανουλα ειτε αποφασισει να τη κανει ειτε οχι.Ειδαλλως θα την ειχαν συμπεριλαβει για ολες μας στον προγεννητικο ελεγχο.Αντ αυτου οι περισσοτεροι γιατροι την αποφευγουν.

Το πως πραττει εντελει η καθε μαμα ειναι καθαρα δικη της αποφαση. 

Να'σαι παντα καλα!


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια μου σας ευχομαι ολα να πανε καλα και να γεννησετε υγιεστατα μωρακια!

σας διαβαζω παρα πολυ καιρο και μου θυμιζετε τις δικες μου στιγμες περυσι τετοιο καιρο!!

εχω να σας πω πως η ΖΑΝΕΤ εχει απολυτο δικιο ακριβως τα ιδια μου ειπε κι εμενα ο γιατρος μου οτι ουτε η αυχενικη ουτε η β επιπεδου δειχνει παντα γι αυτο μου ειπε να κανω την ληψη η αλλιως ΗΑΡΜΟΝΥ τεστ που με μια απλη αιμοληψια εχεις 99,12% η αμνιοπαρακεντηση σου δινει 99,8% κοστιζουν το ιδιο απλα στην αμνιοπαρακεντηση εχεις ενα πολυ μικρο ποσοστο να χασεις το παιδι ενω με την ληψη καμμια πιθανοτητα ειναι μια απλη ληψη αιματος απο το χερι!

εγω την εκανα περυσι στο ιακεντρο στην θεσσαλονικη και δοξα το θεο ολα καλα!!!

σας ευχομαι τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!


 
Lilypie - (Fn7s)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και απο μενα.Ολα καλα με τη Β επιπεδου μου.Βαση αυτης η ΠΗΤ μου παει στις 29-6 αλλα νομιζω οτι ο γιατρος μου θα κρατησει τη παλια.Θα ξερω αυριο ωστε να ενημερωσω για το πινακακι.Οσο για το φυλο ειχε δικιο ο γιατρουλης μου 1000% αγορι το οποιο αν και εφαγα αρκετη σοκολατα επιτελους μας χαρισε ωραιες φωτο χεχε.

Φιλια σε ολες!!

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Rock_Me said:

Γεια σας και απο μενα.Ολα καλα με τη Β επιπεδου μου.Βαση αυτης η ΠΗΤ μου παει στις 29-6 αλλα νομιζω οτι ο γιατρος μου θα κρατησει τη παλια.Θα ξερω αυριο ωστε να ενημερωσω για το πινακακι.Οσο για το φυλο ειχε δικιο ο γιατρουλης μου 1000% αγορι το οποιο αν και εφαγα αρκετη σοκολατα επιτελους μας χαρισε ωραιες φωτο χεχε.

Φιλια σε ολες!!

Καλημέρα Rock Me :) Πολλά Πολλά συγχαρητήρια για την αυχενική σου!!! Άντρακλας και εσένα ε? Θα γεμίσουμε αγοράκια φέτος...!!!

Όλα καλά να είναι μέχρι το τέλος με ένα υγιές αγοράκι!!!

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Rock_Me said:

Γεια σας και απο μενα.Ολα καλα με τη Β επιπεδου μου.Βαση αυτης η ΠΗΤ μου παει στις 29-6 αλλα νομιζω οτι ο γιατρος μου θα κρατησει τη παλια.Θα ξερω αυριο ωστε να ενημερωσω για το πινακακι.Οσο για το φυλο ειχε δικιο ο γιατρουλης μου 1000% αγορι το οποιο αν και εφαγα αρκετη σοκολατα επιτελους μας χαρισε ωραιες φωτο χεχε.

Φιλια σε ολες!!

Μπράβο!! Ανυπομονω και γω για την δίκη μου! Θα παω άυριο τελικά γιατι ήταν ο μικρος μου άρρωστος και δεν μπορούσα να τον αφήσω. Είμαι περίεργη να δω το φυλο! Σας ενημερώνω αν ολα ειναι οκ, για φυλο και πητ λίαν σύντομως..! Σας φιλώ!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Lover bird είπε:

Καλημέρα Rock Me :) Πολλά Πολλά συγχαρητήρια για την αυχενική σου!!! Άντρακλας και εσένα ε? Θα γεμίσουμε αγοράκια φέτος...!!!

Όλα καλά να είναι μέχρι το τέλος με ένα υγιές αγοράκι!!!

Πολλα αγορια πραγματικα κοριτσια χαχα.Χαμος φετος. Ξενια μου αναμενουμε τα νεα σου.

  • Μου αρέσει 1

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On Tuesday, February 14, 2017 at 0:13 ΜΜ, Rock_Me είπε:

Πολλα αγορια πραγματικα κοριτσια χαχα.Χαμος φετος. Ξενια μου αναμενουμε τα νεα σου.

 

On Monday, February 13, 2017 at 9:09 ΜΜ, Rock_Me είπε:

Γεια σας και απο μενα.Ολα καλα με τη Β επιπεδου μου.Βαση αυτης η ΠΗΤ μου παει στις 29-6 αλλα νομιζω οτι ο γιατρος μου θα κρατησει τη παλια.Θα ξερω αυριο ωστε να ενημερωσω για το πινακακι.Οσο για το φυλο ειχε δικιο ο γιατρουλης μου 1000% αγορι το οποιο αν και εφαγα αρκετη σοκολατα επιτελους μας χαρισε ωραιες φωτο χεχε.

Φιλια σε ολες!!

Ετσι μπραβο!!!

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Xenia_A said:

Κορίτσια ολα καλα με την Β επιπέδου! Κοριτσάρος!! Και η πητ μου ειναι 4/6! Σας φιλώ!

Καλημέρα Κορίτσια :) 

Πολλά συγχαρητήρια Xenia μου για το κοριτσάκι σου!!! Όλα να κυλήσουν ομοαλά μέχρι το τέλος!!!

 

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Xenia_A είπε:

Κορίτσια ολα καλα με την Β επιπέδου! Κοριτσάρος!! Και η πητ μου ειναι 4/6! Σας φιλώ!

Κοριτσια ρε κοριτσια! Ερωτας! Τα καλυτερα ευχομαι.5/6 ειναι τα γενεθλια μου!!!!

  • Μου αρέσει 2

ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!

Χαιρομαι με τα νεα σας! Ολα καλα κ γω για την ωρα!! Πάμε τωρα για την αναμονη του υπερηχου αναπτυξης doppler!!

Σας φιλώ!!:-P

 

  • Μου αρέσει 2

Take Control of Your Mind & Your Thoughts! it's your own responsibility!!!  icon_wink.gif 7gU4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...