Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Άδεια εγκυμοσύνης


Recommended Posts


Διαφημίσεις

Γεια σου Μαράκι!! Πολύ καλή η ερώτηση σου..! Αν και για εμένα είναι λίγο νωρίς ακόμα και δεν ξέρω σίγουρα μπορώ μόνο να σου πώ πως η αδελφή μου που δουλεύει σε λογιστικό γραφείο μου είπε πως μπορούμε να πάρουμε

1. 4 μήνες περίπου από το ΙΚΑ (53 μέρες πριν τη γέννα και 61 μετά -αν θυμάμαι σωστά τις μέρες)

2. 6 μήνες από τον ΟΑΕΔ

3. Και τις 22 μέρες άδειας που έχεις ετησίως από την εργασία σου (εφόσον θέλεις να τις πάρεις μαζεμένες).

Βέβαια θα ήτανε πολύ καλό κάποια κοπέλα που έχει πάρει άδεια εγκυμοσύνης ή είναι κοντά να μας ενημερώσει καλύτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

Με το καλο να ρθουν τα μωρακια σας!

Ετσι ακριβως ειναι:

56 μερες πριν την πιθανη ημερομηνια τοκετο

63 μετα την πητ

6 μηνες απο τον οαεδ εφοσουν θελετε να κανετε χρηση του εξαμηνου

και η αδεια σας απο την εργασια σας!


rssOp2.pngDiP1p2.png

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης σε συννενόηση με τον εργοδότη σου αν θες μπορείς να πάρεις επίσης και τις ώρες που είναι να σχολάς νωρίτερα όταν επιστρέψεις σε ημέρες.. βγαίνουν αν θυμάμαι καλά 79 εργάσιμες.


U6Vip2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...