Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Test ωορρηξίας


Recommended Posts

Καλησπέρα!!

Είχα επιχειρήσει να γράψω το θέμα μου στο parents.gr αλλά με έστειλαν εδώ στο cafe.

Εν συντομία... Είμαι 30 χρονών έχω μια μπεμπαρα 2 ετών την οποία τοτε την έπιασα κυριολεκτικά στον αέρα καθώς με τον άντρα μου κάναμε διακεκομενες επαφές τότε. 

Τους τελευταίους μήνες προσπαθούμε  για 2ο παιδί αλλά τπτ.

Να αναφέρω πως η περίοδος μου ενώ πριν την εγκυμοσύνη ήταν σταθερότατη , μετά τη γέννα και από τοτε που μου ξανάρθε περίοδος,  ο κύκλος μου έχει απορυθιστει εντελώς. αδιαθετω κάθε 24 - 25 - 26 - 27 μέρες τους τελευταίους  2 μήνες ήταν σταθερά 28 ημερών. 

Προμηθεύτηκα test ωορρηξίας. Σήμερα ήταν η 3η μέρα που τα ξεκίνησα με αρνητικά αποτελέσματα  (πήρα αυτά τα στικς και η 2η γραμμή ισα  που φαίνεται) θα ηθελα να μου πείτε  κι εσείς εμπειρίες με τεστ  ωορρηξίας. 

Επίσης με έχει πιάσει ένα άγχος μήπως δεν κάνω καθόλου ωορρηξιες.... τελευταία περίοδος 4/5 είναι νωρίς ακόμα για ωορρηξία βέβαια υποθέτω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα!!!Να χαίρεσαι την κορούλα σου και συντομα να αποκτησεις το δευτερο παιδακι σου. 

Χρησιμοποιω κι εγω τα τεστ ωορρηξιας. Γραφεις οτι αδιαθετησες 4/5. Εγώ αδιαθέτησα μία ημέρα πριν απο σένα και εχθές είχα θετικο τεστ. Οποτε λογικα σήμερα θα γινει η ωορρηξια. Συνεχισε τα τεστ. Γιατι να μην κανεις καθολου ωορρηξια;; Μην αγχώνεσαι. 

Κι εγώ δεν είχα ποτέ σταθερό κυκλο. Κυμαίνεται από 25-29. 

Αν ο κυκλος σου είναι κι αυτον τον μηνα 28 ημερων θα θετικόοιηθει το τεςτ τις επομενες ημερες. 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nini84 σ ευχαριστώ  για την απάντηση... εμένα δε βγαίνει θετικό.  Για την ακρίβεια μάλιστα,  η 2η γραμμή δε φαίνεται σχεδόν  καθόλου .. . Είναι πολύ άχνη και  σήμερα που είναι η 4η μέρα που τα ξεκίνησα.  Στο έκανε κι εσένα αυτό πριν σου βγει θετικο;; όσο κόντευαν οι μέρες γινόταν όλο και πιο σκουρη  η 2η γραμμή;

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Nini84 σ ευχαριστώ  για την απάντηση... εμένα δε βγαίνει θετικό.  Για την ακρίβεια μάλιστα,  η 2η γραμμή δε φαίνεται σχεδόν  καθόλου .. . Είναι πολύ άχνη και  σήμερα που είναι η 4η μέρα που τα ξεκίνησα.  Στο έκανε κι εσένα αυτό πριν σου βγει θετικο;; όσο κόντευαν οι μέρες γινόταν όλο και πιο σκουρη  η 2η γραμμή;

Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Farmakotriftena η δεύτερη γραμμή θα φανεί όταν θετικοποιηθεί το τεστ. Μέχρι τότε ή δεν θα φαίνεται καθόλου ή όταν πλησιάζει η μέρα της θετικοποίησης (δηλαδή μία μέρα πριν)  μπορεί να είναι αχνή η δεύτερη γραμμή.

Όπως σου έγραψα ΄και παραπάνω αν ο κύκλος σου και πάλι είναι 28 ημερών θα κάνεις ωορρηξία περίπου την 14η ημέρα. Δηλαδή περίπου 16 με 17 του μήνα. Έχεις ακόμη μέρες. Ωστόσο μην σταματάς τα τεστ γιατί μπορεί να κάνεις νωρίτερα. Να κάνεις κάθε μέρα. Ποια τεστ πήρες;;; Της hometest???

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτά πήρα έχω διαβάσει οτι είναι καλά και αξιόπιστα...

Οπότε η 2η γραμμή θα σκουρύνει απότομα....  Υπέθετα πως όσο πλησιάζουν οι μέρες,  θα γίνεται  όλο και πιο σκουρη η γραμμή. 

Πόσο καιρό τα χρησιμοποιείς; εσύ αυτά κάνεις;

 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

Ναι αυτά πήρα έχω διαβάσει οτι είναι καλά και αξιόπιστα...

Οπότε η 2η γραμμή θα σκουρύνει απότομα....  Υπέθετα πως όσο πλησιάζουν οι μέρες,  θα γίνεται  όλο και πιο σκουρη η γραμμή. 

Πόσο καιρό τα χρησιμοποιείς; εσύ αυτά κάνεις;

 

Kαλημέρα! Ναι αυτά χρησιμοποιώ. Δεν θυμάμαι ακριβώς πόσο καιρό σίγουρα σεε 5-6 κύκλους τα έχω χρησιμοποιήσει.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι καλη επιτυχια! 

Ελπίζω να βοηθήσουν.... Εγώ αγχώνομαι και λίγο με την ηλικία του άντρα μου. Έχουμε 18χρ  διαφορά. Εγώ είμαι 30χρ εκείνος κοντεύει τα 50... και όσο περνούν τα χρόνια  εις βάρος μας είναι...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Σου εύχομαι καλη επιτυχια! 

Ελπίζω να βοηθήσουν.... Εγώ αγχώνομαι και λίγο με την ηλικία του άντρα μου. Έχουμε 18χρ  διαφορά. Εγώ είμαι 30χρ εκείνος κοντεύει τα 50... και όσο περνούν τα χρόνια  εις βάρος μας είναι...

Ευχαριστώ!!! Να μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε. Γιατρός φυσικά δεν είμαι, αλλά αν δείτε ότι δεν επιτυγχάνεται σύλληψη κάποια στιγμή καλό θα είναι να κάνετε ένα σπερμοδιάγραμμα.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Nini84 να σε ρωτήσω κάτι...

Ή 2η γραμμουλα  άλλοτε βγαίνει πολύ άχνη  και άλλες μέρες δε βγαίνει καν.  Σήμερα πχ δε βγήκε  καν ενώ χθες αχνοφαινονταν.  Έτσι ήταν και σε σενα;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Nini84 να σε ρωτήσω κάτι...

Ή 2η γραμμουλα  άλλοτε βγαίνει πολύ άχνη  και άλλες μέρες δε βγαίνει καν.  Σήμερα πχ δε βγήκε  καν ενώ χθες αχνοφαινονταν.  Έτσι ήταν και σε σενα;;

Farmakotriftena σε μένα όσες φορές τα χρησιμοποίησα η αχνή γραμμή εμφανιζόταν μία ημέρα πριν εμφανιστεί η έντονη. Δεν μου ετυχε ποτέ αυτό που λες.

Αυτόν τον μήνα για παράδειγμα τώρα την Παρασκευή είχα αχνή γραμμή και το Σάββατο τη έντονη. Πριν από την Παρασκευή δεν υπήρχε καθόλου γραμμή όπως και μετά το Σάββατο δηλαδή την Κυριακή που ξαναέκανα δεν υπήρχε γραμμή.

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ πολύ άχνη εμένα και άλλες δε βγαίνει καθόλου.  Μίλησα με hometest είναι πολύ εξυπηρετικοί  και ευγενικοί και μου εξήγησαν κάποια πράγματα! Από αύριο - μεθαύριο θα κάνω μάλλον δίπλα  τεστ μέσα στην ημέρα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Είναι πολύ πολύ άχνη εμένα και άλλες δε βγαίνει καθόλου.  Μίλησα με hometest είναι πολύ εξυπηρετικοί  και ευγενικοί και μου εξήγησαν κάποια πράγματα! Από αύριο - μεθαύριο θα κάνω μάλλον δίπλα  τεστ μέσα στην ημέρα...

Ναι το γράφουν και στισ οδηγιες χρήσης αυτό νομίζω. Δοκίμασε το και αυτό. Πες μου όταν έχεις νεώτερα. Εύχομαι το καλύτερο!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...