Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

3 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια!! Βλέπω ότι με λίγες δυσκολίες αλλά όλες είμαστε σε καλό δρόμο. Στα κορίτσια που είναι ξάπλα να πω υπομονή...τα μωράκια σας το αξίζουν και οοοολα θα πάνε καλά!

Εγώ όντως χθες είχα αυχενική όλα ήταν στα φυσιολογικά όρια. Το μόνο που δεν μπορέσαμε να μετρήσουμε ήταν το ρινικό οστό γιατί το στραβοξυλακι μας είχε γυρίσει την πλάτη του και δε γυρνούσε με τίποτα αλλιώς! Οπότε θα πάω την άλλη εβδομάδα να το δούμε. Η εξέταση αίματος θα βγει μάλλον στο τέλος της εβδομάδας. Έχω ένα άγχος κι εκεί.. Να ρωτήσω, η αυχενική διαφάνεια είναι 0,9 mm. Καλό είναι αυτό;

Μπράβο σταλιτσα όλα καλά! Καλά αποτελέσματα και στην papp-a! Τέλεια η αυχενικη κάτω από 2.5 με 3 mm θεωρείται πολύ καλη

3 ώρες πρίν, Bluesea είπε:

Δυστυχώς ή ευτυχώς το επαθα στο α' 3μηνο... παιρνω 6 χαπια την ημερα μεχρι το τελος της εγκυμοσυνης. Οι γιατροι παντως ειναι θετικοι και λενε οτι ακομα και να μολυνθει το μπεμπακι (αυτο θα το δουμε στην αμνιοκεντηση) απλα θα αλλαξω αγωγη για ενα μηνα.... Θα δουμε

Καλή ανάρρωση κοριτσάκι να πάνε όλα καλά!!! Αναμένουμε νέα σου. 

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εύχομαι όλα να πάνε καλα για όλες μας και ο Απριλης που θα ρθει να ναι ο πιο όμορφος μήνας της ζωής μας! Αλήθεια, απο κιλά πως πάτε; έχετε πάρει; η ακόμα; και γενικά έχετε περιθώριο να πάρετε πολλά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , maria1988 είπε:

Εύχομαι όλα να πάνε καλα για όλες μας και ο Απριλης που θα ρθει να ναι ο πιο όμορφος μήνας της ζωής μας! Αλήθεια, απο κιλά πως πάτε; έχετε πάρει; η ακόμα; και γενικά έχετε περιθώριο να πάρετε πολλά;

Καλησπερα μαρια πως εισαι εσυ;Απο κιλα αστα ημουν 70 (δεν μου πολυ φαίνεται) με το δικο μου ματι παντα χααχα!!Την τελευταία φορα που πηγα για εξέταση ειχα βαλει 5,5 κιλα(οχι μ την μια,στο συνολο εννοώ).Αλλα γενικα δεν θελω να παρω πολλα γιατι πως χάνονται μετα;;;Εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι πολλα δυστυχώς! Και δεν τα πήρα τώρα στην εγκυμοσυνη, τα έχω χρόνια!! Ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο μέχρι 7 κιλά να πάρω. Στο δεύτερο ραντεβού είχα χάσει 3 λόγω του ότι ειχα αναγούλες και δεν μπορούσα να φάω και απο τοτε μέχρι σήμερα είμαι σταθερή στα ίδια! Ευτυχώς! Δεν έχω πολλή όρεξη, χωρίς όμως να κάνω εμετούς, δεν κάνω δίαιτα εννοείται απλά δεν τρώω πολυ κυρίως γιατι φοβάμαι ότι θα με πειράξει και μετα θα έχω ένα στομάχι χαλια. Δεν έχω όρεξη ούτε για γλυκα φαντασου! Ποια εγω;;;  

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, maria1988 είπε:

Εγω είμαι πολλα δυστυχώς! Και δεν τα πήρα τώρα στην εγκυμοσυνη, τα έχω χρόνια!! Ο γιατρός μου έδωσε περιθώριο μέχρι 7 κιλά να πάρω. Στο δεύτερο ραντεβού είχα χάσει 3 λόγω του ότι ειχα αναγούλες και δεν μπορούσα να φάω και απο τοτε μέχρι σήμερα είμαι σταθερή στα ίδια! Ευτυχώς! Δεν έχω πολλή όρεξη, χωρίς όμως να κάνω εμετούς, δεν κάνω δίαιτα εννοείται απλά δεν τρώω πολυ κυρίως γιατι φοβάμαι ότι θα με πειράξει και μετα θα έχω ένα στομάχι χαλια. Δεν έχω όρεξη ούτε για γλυκα φαντασου! Ποια εγω;;;  

Χαχα τα ιδια κ γω γλυκατζου ειμαι απλα πρεπει ν τα ελαττωσω μην παρουσιασω κανενα ανεβασμενο ζαχαρο στην εγκυμοσύνη...Προσεχε απλα μην κανεις υπερβολες..μετα τον τοκετο ξεκιναμε δίαιτες το βλεπω να ρχετε!!!!χαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κορίτσια μου! Φαντάζομαι πως οι περισσότερες απο εδω θα εχετε μπει στον τέταρτο ! Εγω μπήκα προχτές.! Βρε κορίτσια, νιώθετε τπτ ; Ειναι πολυ νωρίς ακομα σωςτα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Vivian1986 είπε:

Καλημερα κορίτσια μου! Φαντάζομαι πως οι περισσότερες απο εδω θα εχετε μπει στον τέταρτο ! Εγω μπήκα προχτές.! Βρε κορίτσια, νιώθετε τπτ ; Ειναι πολυ νωρίς ακομα σωςτα; 

Μην αγχώνεσαι απο τώρα! Εγω είμαι στη 16η εβδομαδα και δεν νιώθω ακόμα κατι. Πέρα απο κανα δυο φορές που έχω καταλάβει κατι σαν φτερούγισμα και λογικά μου είπαν ότι ειναι το μωρό,  τίποτα αλλο! Υπομονή μα θα έρθουν μέρες που δεν θα μας αφήνουν σε ησυχία οι κλωτσιές!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλό 2ο τρίμηνο να έχουμε μόνο με ευχάριστα! 

Και εγώ είχα κιλά από πριν κατάφερα έχασα 10 πριν την εγκυμοσυνη αλλά εξακολουθώ να έχω και μάλλον το ξέρει και το μικρο και με έχει σε δίαιτα. Γλυκά δεν μπορώ να φάω με αηδιαζουν (Αν είναι δυνατον), φαΐ δεν μπορώ πάλι να φάω πολύ γιατί με αρχίζει στους εμετούς συν αναγουλες και οι στάνταρντ εμετοί ειμαι στο μείον 5. Ελπίζω να μείνω σταθερή να μη βάλω (μακάρι να χασω ακόμη λιγο). Περιθώριο μου είχε και μεν το 8-9 κιλά αλλά γλυκαθηκε και ο γιατρός που έχασα και μου λέει να μείνω σταθερή.

Κορίτσια ούτε κοιλιά βλέπω να έκανα ούτε ένιωσα κάτι και σκέφτομαι αν μεγαλώνει σωστά το ζουζούνι 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guinevere είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλό 2ο τρίμηνο να έχουμε μόνο με ευχάριστα! 

Και εγώ είχα κιλά από πριν κατάφερα έχασα 10 πριν την εγκυμοσυνη αλλά εξακολουθώ να έχω και μάλλον το ξέρει και το μικρο και με έχει σε δίαιτα. Γλυκά δεν μπορώ να φάω με αηδιαζουν (Αν είναι δυνατον), φαΐ δεν μπορώ πάλι να φάω πολύ γιατί με αρχίζει στους εμετούς συν αναγουλες και οι στάνταρντ εμετοί ειμαι στο μείον 5. Ελπίζω να μείνω σταθερή να μη βάλω (μακάρι να χασω ακόμη λιγο). Περιθώριο μου είχε και μεν το 8-9 κιλά αλλά γλυκαθηκε και ο γιατρός που έχασα και μου λέει να μείνω σταθερή.

Κορίτσια ούτε κοιλιά βλέπω να έκανα ούτε ένιωσα κάτι και σκέφτομαι αν μεγαλώνει σωστά το ζουζούνι 

Μια χαρα μεγαλωνει μην ανησυχεις..ειναι το αγχος που δεν νιωθουμε τιποτα υπομονη..ειναι παντως πολυ ομορφο στους μεγαλυτερους μηνες που μπορεις ολη την ωρα κ το νιωθεις!!!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμάς!Περιμενουμε το δεύτερο παιδάκι μας, μετά από ένα κοριτσάκι 4.5 ετών!Ο γιατρος μας είπε αγόρι στην αυχενική διαφάνεια (νωρίς δεν είναι να το δει);;

καλη επιτυχία σε όλες!

Πητ 20/04

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, grouse82 είπε:

Καλησπέρα και από εμάς!Περιμενουμε το δεύτερο παιδάκι μας, μετά από ένα κοριτσάκι 4.5 ετών!Ο γιατρος μας είπε αγόρι στην αυχενική διαφάνεια (νωρίς δεν είναι να το δει);;

καλη επιτυχία σε όλες!

Πητ 20/04

 

Καλως ηρθες κοριτσι,να χαιρεσαι την κορουλα σου κ με το καλο το μωρακι σου!!!Και μενα στην αυχενικη μου ηπαν οτι περιμενουμε αγορι..για σιγουρια θα τον πω να το ξαναδει την Πέμπτη που θα παμε :)

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπου 1 μήνα μετα την αυχενική δλδ σε 20 μερες περίπου απο τωρα.. Αλλα μαλλον εγω αλλάζω γυναικολόγο αν διαβάσεις και πιο πανω όποτε λογικα θα παω νωρίτερα ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...