Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Μανούλες Απριλίου 2018


Anna Kal

Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Anna Kalμου πολύ χαίρομαι με το καλό ο γιος νούμερο Δύο!

Εμείς τώρα γυρίσαμε στο ξενοδοχείο πτώμα είμαι.  Όλα καλά μας είπαν, φυσιολογικές μετρήσεις, υπερκινητικο και πάλι την εσκασε να το μετρήσει και για σιγουριά έκανε και κολπικό. Φύλο δεν είδαμε αλλά μου αρκεί που είναι Καλά! Πητ 13/4 απλά είναι λίγο ψηλο και στου γιατρού μου βγαίνει πιο μπροστα. 

Σκυτάλη στην @stalitsa82 και μετά στην @fereniki ❤. Κορίτσια μου όλα να πάνε καλά με άριστα αποτελέσματα!

Πώς είστε σήμερα εσείς κοριτσια μου;

 Μπράβο κορίτσι μου, είδες που τζάμπα αγχωνοσουν;; Άντε τώρα χαλάρωση και ξεκούραση!!

Εγώ κορίτσια λίγο τρόμαξα γιατί πήγα το πρωί να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος και μέσα σε αυτές είχα και tsh η οποία πριν 40 μέρες ήταν 2,7 και τώρα πήγε 8.5!! Και με πήρε τηλέφωνο ή γραμματέας του ενδοκρινολόγου και μου είπε ότι ο γιατρός τρόμαξε με την τιμή που εκτοξεύθηκε τόσο πολύ μέσα σε τόσο μικρό διάστημα. Μου είπε αύριο να την επαναλάβω για να το σιγουρέψουμε. Ναι αλλά εγώ αγχώθηκα μήπως δημιουργήσει πρόβλημα στο μωρό και πήρα τον γυναικολόγο και του το είπα και με ηρέμησε ότι δεν παθαίνει τίποτα το μωρό. Απλά κι αυτού του φάνηκε περίεργο πως ανέβηκε τόσο πολύ και μου είπε να το επαναλάβω και θα τα ρυθμίσουμε όλα. Ουφ αλλά προς στιγμήν σφιχτηκα πολύ... Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; Ή μόνο η δικιά μου tsh κάνει τραμπάλα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 440
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , stalitsa82 είπε:

 Μπράβο κορίτσι μου, είδες που τζάμπα αγχωνοσουν;; Άντε τώρα χαλάρωση και ξεκούραση!!

Εγώ κορίτσια λίγο τρόμαξα γιατί πήγα το πρωί να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος και μέσα σε αυτές είχα και tsh η οποία πριν 40 μέρες ήταν 2,7 και τώρα πήγε 8.5!! Και με πήρε τηλέφωνο ή γραμματέας του ενδοκρινολόγου και μου είπε ότι ο γιατρός τρόμαξε με την τιμή που εκτοξεύθηκε τόσο πολύ μέσα σε τόσο μικρό διάστημα. Μου είπε αύριο να την επαναλάβω για να το σιγουρέψουμε. Ναι αλλά εγώ αγχώθηκα μήπως δημιουργήσει πρόβλημα στο μωρό και πήρα τον γυναικολόγο και του το είπα και με ηρέμησε ότι δεν παθαίνει τίποτα το μωρό. Απλά κι αυτού του φάνηκε περίεργο πως ανέβηκε τόσο πολύ και μου είπε να το επαναλάβω και θα τα ρυθμίσουμε όλα. Ουφ αλλά προς στιγμήν σφιχτηκα πολύ... Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; Ή μόνο η δικιά μου tsh κάνει τραμπάλα;

Καλησπέρα σταλιτσα μου! Μην αγχώνεσαι κορίτσι σου μιλάει μια που αφαιρεσαι το θυρεοειδή γιατί είχε μεγάλο θέμα. Και μένα με την Εξωσωματικη πήγε 17.3 (αν και τεχνίτη ορμόνη λόγω τ4) και ομως έκανα εμφύτευση και μέσα σε 2 εβδομάδες το πήρα 4 και μέσα ας ένα μήνα 0.98. Από ότι μου είπε η ενδοκρινολογος μ η ft4 μετράει πιο πολύ και εάν εντοπιστεί εγκαίρως η αύξηση δεν επηρεάζει! Οπότε καλά σου είπε και ο γιατρός σου ηρεμησε κάνε επαναληπτικό αύριο και αν είναι τόσο θα σου δώσει τ4 και τελείωσε η ιστορία. Παρακολούθηση στενή μετά της tsh. Επισης απο οτι μου ειπε η ενδοκρινολογος ανεβαινει γιατι το εμβρυακι δανείζεται ορμόνη από εμάς! Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου κάνε τις εξετάσεις ακολούθησε οδηγίες και όλα Καλά!

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , stalitsa82 είπε:

 Μπράβο κορίτσι μου, είδες που τζάμπα αγχωνοσουν;; Άντε τώρα χαλάρωση και ξεκούραση!!

Εγώ κορίτσια λίγο τρόμαξα γιατί πήγα το πρωί να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος και μέσα σε αυτές είχα και tsh η οποία πριν 40 μέρες ήταν 2,7 και τώρα πήγε 8.5!! Και με πήρε τηλέφωνο ή γραμματέας του ενδοκρινολόγου και μου είπε ότι ο γιατρός τρόμαξε με την τιμή που εκτοξεύθηκε τόσο πολύ μέσα σε τόσο μικρό διάστημα. Μου είπε αύριο να την επαναλάβω για να το σιγουρέψουμε. Ναι αλλά εγώ αγχώθηκα μήπως δημιουργήσει πρόβλημα στο μωρό και πήρα τον γυναικολόγο και του το είπα και με ηρέμησε ότι δεν παθαίνει τίποτα το μωρό. Απλά κι αυτού του φάνηκε περίεργο πως ανέβηκε τόσο πολύ και μου είπε να το επαναλάβω και θα τα ρυθμίσουμε όλα. Ουφ αλλά προς στιγμήν σφιχτηκα πολύ... Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; Ή μόνο η δικιά μου tsh κάνει τραμπάλα;

Κοριτσι μου δεν ξερω να σ βοηθησω αλλα για να σου ειπε ο γιατρος να μηνμπερδέψει ανησυχεις κατι θα ξερει..ποτε θα πας ξανα να το δουν?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Guinevere είπε:

Καλησπέρα σταλιτσα μου! Μην αγχώνεσαι κορίτσι σου μιλάει μια που αφαιρεσαι το θυρεοειδή γιατί είχε μεγάλο θέμα. Και μένα με την Εξωσωματικη πήγε 17.3 (αν και τεχνίτη ορμόνη λόγω τ4) και ομως έκανα εμφύτευση και μέσα σε 2 εβδομάδες το πήρα 4 και μέσα ας ένα μήνα 0.98. Από ότι μου είπε η ενδοκρινολογος μ η ft4 μετράει πιο πολύ και εάν εντοπιστεί εγκαίρως η αύξηση δεν επηρεάζει! Οπότε καλά σου είπε και ο γιατρός σου ηρεμησε κάνε επαναληπτικό αύριο και αν είναι τόσο θα σου δώσει τ4 και τελείωσε η ιστορία. Παρακολούθηση στενή μετά της tsh. Επισης απο οτι μου ειπε η ενδοκρινολογος ανεβαινει γιατι το εμβρυακι δανείζεται ορμόνη από εμάς! Όλα καλά θα πάνε κοριτσάκι μου κάνε τις εξετάσεις ακολούθησε οδηγίες και όλα Καλά!

Κι εγώ έχω αφαιρέσει θυρεοειδή , ομοιοπαθουσα! Γιατί αυτό αγχώνομαι περισσότερο γιατί δεν είμαστε όπως οι άλλοι που έχουν τον αδένα. Αλλά τώρα άρχισα να ηρεμώ αφού δεν επηρεάζει το μωρό. 

Αύριο πρωί θα κάνω επαναληπτική και βλέπουμε...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα @fereniki ❤ ! Εγώ 9/10 έχω αυχενική. Εσύ;;

Αννουλααααα περιμένουμε τα νέα σου!!!!!

17/10 ..ειμαι η τελευταία εγώ..με το καλό και σε σένα!!!

1 hour ago, Guinevere είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! @Anna Kalμου πολύ χαίρομαι με το καλό ο γιος νούμερο Δύο!

Εμείς τώρα γυρίσαμε στο ξενοδοχείο πτώμα είμαι.  Όλα καλά μας είπαν, φυσιολογικές μετρήσεις, υπερκινητικο και πάλι την εσκασε να το μετρήσει και για σιγουριά έκανε και κολπικό. Φύλο δεν είδαμε αλλά μου αρκεί που είναι Καλά! Πητ 13/4 απλά είναι λίγο ψηλο και στου γιατρού μου βγαίνει πιο μπροστα. 

Σκυτάλη στην @stalitsa82 και μετά στην @fereniki ❤. Κορίτσια μου όλα να πάνε καλά με άριστα αποτελέσματα!

Πώς είστε σήμερα εσείς κοριτσια μου;

Ωραία κορίτσι μου!!μπράβο!!εύχομαι ότι καλύτερο κι από εδώ και πέρα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Κι εγώ έχω αφαιρέσει θυρεοειδή , ομοιοπαθουσα! Γιατί αυτό αγχώνομαι περισσότερο γιατί δεν είμαστε όπως οι άλλοι που έχουν τον αδένα. Αλλά τώρα άρχισα να ηρεμώ αφού δεν επηρεάζει το μωρό. 

Αύριο πρωί θα κάνω επαναληπτική και βλέπουμε...

Ακόμη καλύτερα κοριτσάκι μου τσακ μπαμ θα στον φτιαξει η ενδοκρινολογος. Μίλα και μαζί της ίσως ζητήσει και ft4. Εμένα κάθε 4 εβδομάδες θέλει tsh και ft4. Νταξη θα τα λεμε για το θυρεοειδή, αφού πάμε πακέτο :-D

πρίν από 5 λεπτά , fereniki ❤ είπε:

17/10 ..ειμαι η τελευταία εγώ..με το καλό και σε σένα!!!

Ωραία κορίτσι μου!!μπράβο!!εύχομαι ότι καλύτερο κι από εδώ και πέρα!!!

Σε Ευχαριστώ πολύ φερενικη μου, δε δύο εβδομάδες να έχεις και εσύ τα πιο όμορφα νέα!

Πάντως φοβερή εμπειρία η αυχενικη, ήθελα και να κλάψω και να γελάσω αλλά συγκρατηθηκα οσο μπορουσα μην χαλάσω την εικόνα του υπέρηχου!

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , stalitsa82 είπε:

 Μπράβο κορίτσι μου, είδες που τζάμπα αγχωνοσουν;; Άντε τώρα χαλάρωση και ξεκούραση!!

Εγώ κορίτσια λίγο τρόμαξα γιατί πήγα το πρωί να κάνω τις εξετάσεις που μου έγραψε ο γυναικολόγος και μέσα σε αυτές είχα και tsh η οποία πριν 40 μέρες ήταν 2,7 και τώρα πήγε 8.5!! Και με πήρε τηλέφωνο ή γραμματέας του ενδοκρινολόγου και μου είπε ότι ο γιατρός τρόμαξε με την τιμή που εκτοξεύθηκε τόσο πολύ μέσα σε τόσο μικρό διάστημα. Μου είπε αύριο να την επαναλάβω για να το σιγουρέψουμε. Ναι αλλά εγώ αγχώθηκα μήπως δημιουργήσει πρόβλημα στο μωρό και πήρα τον γυναικολόγο και του το είπα και με ηρέμησε ότι δεν παθαίνει τίποτα το μωρό. Απλά κι αυτού του φάνηκε περίεργο πως ανέβηκε τόσο πολύ και μου είπε να το επαναλάβω και θα τα ρυθμίσουμε όλα. Ουφ αλλά προς στιγμήν σφιχτηκα πολύ... Είχε καμία σας παρόμοια εμπειρία; Ή μόνο η δικιά μου tsh κάνει τραμπάλα;

Σταλιτσα όλα θα πάνε καλά μην έχεις άγχος γτ θα σε επηρεάζει.εξαλλου μπορεί να έγινε και κάποιο λάθος.. επανέλαβε την και κάνε ότι σου πει π γιατρός σου!!Καλή επιτυχία σε Όλα!!

πρίν από 1 λεπτό , Guinevere είπε:

Ακόμη καλύτερα κοριτσάκι μου τσακ μπαμ θα στον φτιαξει η ενδοκρινολογος. Μίλα και μαζί της ίσως ζητήσει και ft4. Εμένα κάθε 4 εβδομάδες θέλει tsh και ft4. Νταξη θα τα λεμε για το θυρεοειδή, αφού πάμε πακέτο :-D

Σε Ευχαριστώ πολύ φερενικη μου, δε δύο εβδομάδες να έχεις και εσύ τα πιο όμορφα νέα!

Πάντως φοβερή εμπειρία η αυχενικη, ήθελα και να κλάψω και να γελάσω αλλά συγκρατηθηκα οσο μπορουσα μην χαλάσω την εικόνα του υπέρηχου!

Δε ευχαριστώ πολύ!! Θυμάμαι όταν προτιμούσα την καρδούλα...εκλαιγα κανονικα...χεχε..βεβαια ήταν μετά από αιμοραγια και περίμενα να ακούσω άσχημα νέα...αλλα τελικα...τρελαθηκα από τη χαρά μου!!χεχε!!με το καλό και σε μας τις υπόλοιπες για την Αυχενική λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Οι εγκυουλες μας!!!

 

1.maria1988:ΠΗΤ 02/04/2018!!!

2.Anna Kal. :ΠΗΤ  03/04/2018-AΓΟΡΙ!!!

3.Guinevere: ΠΗΤ 13/04/2018!!!

4.stalitsa82 :ΠΗΤ  25/04/2018!!!

5.fereniki: ΠΗΤ  28/04/2018!!!

 

Τις καλημέρες μου κοριτσια!!!:)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Επανελαβα την tsh σήμερα και βγήκαν τα αποτελέσματα..ανέβηκε από χθες που ήταν 8.51 στο 9,98 σήμερα. Έφαγα μια φρίκη αν και χθες σφιχτηκα πολύ κι ο μικροβιολόγος μου είπε ότι καμία φορά ανεβαίνει αν είσαι σφιγμένος πολύ. Τέλος πάντων, πήρα ενδοκρινολόγο και μου άλλαξε το χάπι ,μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι το μωρό δεν παθαίνει τίποτα και θα το ρυθμίσουμε, να μην ανησυχώ. Αυτά λοιπόν, κι ο Θεός βοηθός!

Πρέπει από σήμερα να ηρεμήσω και να μην αφήσω τίποτα να με επηρεάζει γιατί πάνω απ όλα προέχει το μωρό..  κι εσείς κορίτσια μόνο τα μωράκια σας να κοιτάτε, να μη σας νοιάζει τίποτα άλλο!!!

Είστε καλά εσείς;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, stalitsa82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επανελαβα την tsh σήμερα και βγήκαν τα αποτελέσματα..ανέβηκε από χθες που ήταν 8.51 στο 9,98 σήμερα. Έφαγα μια φρίκη αν και χθες σφιχτηκα πολύ κι ο μικροβιολόγος μου είπε ότι καμία φορά ανεβαίνει αν είσαι σφιγμένος πολύ. Τέλος πάντων, πήρα ενδοκρινολόγο και μου άλλαξε το χάπι ,μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι το μωρό δεν παθαίνει τίποτα και θα το ρυθμίσουμε, να μην ανησυχώ. Αυτά λοιπόν, κι ο Θεός βοηθός!

Πρέπει από σήμερα να ηρεμήσω και να μην αφήσω τίποτα να με επηρεάζει γιατί πάνω απ όλα προέχει το μωρό..  κι εσείς κορίτσια μόνο τα μωράκια σας να κοιτάτε, να μη σας νοιάζει τίποτα άλλο!!!

Είστε καλά εσείς;;

Μην αγχώνεσαι κοριτσι μου θα το ρυθμισετε μ τον γιατρο αφου αλλαξες κ χαπι. Μπορει ν κατεβει..σε νιωθει το νινακι σου με το αγχος.Εφοσον δεν το επηρεαζει το μωρο ηρεμησε ολα καλαθα πανε!!!εγω καλα ειμαι ετοιμαζω να φαμε τωρα πεινασααα χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, stalitsa82 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επανελαβα την tsh σήμερα και βγήκαν τα αποτελέσματα..ανέβηκε από χθες που ήταν 8.51 στο 9,98 σήμερα. Έφαγα μια φρίκη αν και χθες σφιχτηκα πολύ κι ο μικροβιολόγος μου είπε ότι καμία φορά ανεβαίνει αν είσαι σφιγμένος πολύ. Τέλος πάντων, πήρα ενδοκρινολόγο και μου άλλαξε το χάπι ,μου είπε να μην αγχώνομαι κι ότι το μωρό δεν παθαίνει τίποτα και θα το ρυθμίσουμε, να μην ανησυχώ. Αυτά λοιπόν, κι ο Θεός βοηθός!

Πρέπει από σήμερα να ηρεμήσω και να μην αφήσω τίποτα να με επηρεάζει γιατί πάνω απ όλα προέχει το μωρό..  κι εσείς κορίτσια μόνο τα μωράκια σας να κοιτάτε, να μη σας νοιάζει τίποτα άλλο!!!

Είστε καλά εσείς;;

Οπως στα ειπε η γιατρος σου ειναι σταλιτσα μου!!! ολα καλα θα πανε! ακολουθησε οδηγιες και θα το δεις! το μωρακι σου ειναι μια χαρα και η μανουλα του το φροντιζει! 

Καλησπερα κοριτσια ! γυρισαμε και εμεις στη βαση μας, με πηρε και ο γιατρος μου τηλ, ειδε την αυχενικη, ολα καλα ειπε και αυτος και σε 4 εβδομαδες να παω να με δει.Τα συμπτωματα εχουν αραιωσει παρα πολυ, μερα με τη μερα μειωνονται. 

  • Μου αρέσει 2

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Guinevere είπε:

Οπως στα ειπε η γιατρος σου ειναι σταλιτσα μου!!! ολα καλα θα πανε! ακολουθησε οδηγιες και θα το δεις! το μωρακι σου ειναι μια χαρα και η μανουλα του το φροντιζει! 

Καλησπερα κοριτσια ! γυρισαμε και εμεις στη βαση μας, με πηρε και ο γιατρος μου τηλ, ειδε την αυχενικη, ολα καλα ειπε και αυτος και σε 4 εβδομαδες να παω να με δει.Τα συμπτωματα εχουν αραιωσει παρα πολυ, μερα με τη μερα μειωνονται. 

Μπραβο κοριτσι μου ολα καλα!!!Αντε ν αραιωνουν να συνελθουμε λιγο χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Anna Kal είπε:

Μπραβο κοριτσι μου ολα καλα!!!Αντε ν αραιωνουν να συνελθουμε λιγο χαχα

να αραιωσουν να φυγουν να συνελθουμε αλλα πως θα αντεξω 4 εβδομαδες μεχρι να δω οτι ειναι καλα ;;; αχαχαχαχαχαχααχχ η παρανοια των συμπτωματων! 

  • Μου αρέσει 1

nBlIp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Guinevere είπε:

να αραιωσουν να φυγουν να συνελθουμε αλλα πως θα αντεξω 4 εβδομαδες μεχρι να δω οτι ειναι καλα ;;; αχαχαχαχαχαχααχχ η παρανοια των συμπτωματων! 

Χεχεχε κι εγώ αυτό λέω από τη μια,να φύγουν αυτά αλλά μετά είναι άλλο το άγχος μέχρι να πας να το δεις. Απλά όλο αυτό μου έδωσε να καταλάβω ότι όσο είμαστε αισιόδοξες ,το ίδιο χαρούμενα και αισιόδοξα θα είναι τα παιδάκια μας!

Αφού ο γιατρός σου είπε όλα καλά μέχρι να ξαναπάς όλα καλά θα είναι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...