Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

@fani_ Να σας ζησει! Καλη αναρρωση σε σενα! Και με το καλο να γυρισετε στο σπιτακι σας! 

Οποτε το πρωτο μπεμπακι της παρεας μας βγηκε στις 16/5/18.

Με το καλο να ερθουν και τα υπολοιπα κοριτσια :)

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, fani_ είπε:

Κοριτσια με το καλο και στα δικα σας!!!Γεννησα χθες στις 11 το βραδυ!!!!Πηγα για ενα nst και το μωρο δεν κουνιοταν καθολου, αν και ο γιατρος μου τρανταζε την κοιλια για μιση ωρα. Μου λεει εκτακτως καισαρικη με ολικη αναισθησια καθως πριν 2 ωρες ειχα φαει 2 κομματια μουσακα και μια ωρα πριν ειχα κανει την αντιπηκτικη!! Απορησα με την ψυχραιμια μου. Για το ποτε βρεθηκα στο χειρουργειο δεν το καταλαβα.... Δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα και για τους δυο μας!!!Βεβαια εχω ψοφησει στον πονο καθως δεν ειχα αναλγησια οταν ξυπνησα και λογω ενος προβληματος στο αιμα μονο παρακεταμολη μπορω να παρω.Χαλαλι!Εκανα την αρχη εγω τελικα!!!Φιλια και παλι με το καλο σε ολες!!

Μπράβο κορίτσι να σας ζήσει!!!σου εύχομαι μια καλή λοχεία κ όλα τα καλά του κόσμου για το μπεμπέ σας!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Φανή να σου ζήσει!!!!! Να το το προαισθημα για τη σημερινή ημέρα!!! Καλά λόχεια και μα χαιρεσαι το μωρο σου!!

Ρε κοριτσια εσας εχουν εμπεδωθει;; εμενα ο γιατρος σημερα μου ειπε οτι δεν ...και οτι στις πρωτοτοκες εμπεδώνεται συνηθως τις τελευταιες 15 μέρες..δηλαδη παμε σιγουρα για Ιούνιο.. και ειχα και προαισθημα για νωριτερα τρομάρα μου ...

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites

@fani_ να σου ζήσει ο γιος σου!!!!! Καλοτυχος Και γεμάτος υγεία!!! Ρε παιδί κι εγώ το είχα προαίσθημα για εσένα. Αφού κάποια στιγμή χθες που μπήκα ήθελα να γράψω @fani_ που είσαι; Μήπως γεννησες; χαχαχα  και η Σοφία πίστευε πως κάποια θα γεννήσει πριν από εμένα!

Καλή δύναμη σου εύχομαι.  Οι πόνοι σε 2 μερούλες λογικά θα έχουν περάσει!! 

Εγώ αύριο υποτίθεται γενναω αλλά ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. .. λέτε να μη γεννήσω τελικα; σε λίγο θα πάω στο Ρέα για προεγχειρητικο....

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Farmakotriftena είπε:

@fani_ να σου ζήσει ο γιος σου!!!!! Καλοτυχος Και γεμάτος υγεία!!! Ρε παιδί κι εγώ το είχα προαίσθημα για εσένα. Αφού κάποια στιγμή χθες που μπήκα ήθελα να γράψω @fani_ που είσαι; Μήπως γεννησες; χαχαχα  και η Σοφία πίστευε πως κάποια θα γεννήσει πριν από εμένα!

Καλή δύναμη σου εύχομαι.  Οι πόνοι σε 2 μερούλες λογικά θα έχουν περάσει!! 

Εγώ αύριο υποτίθεται γενναω αλλά ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. .. λέτε να μη γεννήσω τελικα; σε λίγο θα πάω στο Ρέα για προεγχειρητικο....

Ποποοοο τι ψυχολογία κ αυτή ε???δεν ξέρω ρε συ αλλά κ στην πρώτη μου καισαρική κάπως ένιωθα μια μέρα πριν...ενώ ήθελα να γεννήσω να ησυχάσω μου ερχόταν κάπως βάρβαρο που θα μου το παίρνανε με το έτσι θέλω!και τώρα που το είπες ανατριχιασα!!!τις ορμόνες μου μέσα!!!πλησιάζω κ εγώ τώρα γι'αυτό...με το καλό να μπεις κ να βγεις με το μωρό αγκαλιά σου εύχομαι γεροί και δυνατοί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Melody90 και στη κόρη μου έτσι ήμουν. Μάλιστα απαισιοδοξία στο φουλ. Πήγα στο μαιευτήριο με μαύρη ψυχολογία. Όλα άλλαξαν μόλις είδα το μωρό!!!

Εσύ τελικά πότε με το καλο; σου έδωσε ημ/νια;

Μα ποια θα είναι η επομενη;;; λέω ότι θα είναι η.. @Aggeliki22

Και η @mamSof αν και δεν το εύχομαι ακομα γιατί είσαι νωρίς 

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

@Melody90 και στη κόρη μου έτσι ήμουν. Μάλιστα απαισιοδοξία στο φουλ. Πήγα στο μαιευτήριο με μαύρη ψυχολογία. Όλα άλλαξαν μόλις είδα το μωρό!!!

Εσύ τελικά πότε με το καλο; σου έδωσε ημ/νια;

Μα ποια θα είναι η επομενη;;; λέω ότι θα είναι η.. @Aggeliki22

Και η @mamSof αν και δεν το εύχομαι ακομα γιατί είσαι νωρίς 

Εγω επιτελους μπηκα 38  εμδ... μακαρι γτ εχουν ξεκινησει ολα για τον τοκετο αλλα η μπεμπα δν λεει ακομα να βγει ..και το ωραιο ειναι οτι σε 9 ημερες εχω γενεθλια ...μακαρι να γενηθη τοτε ...ποναει η μεση κατω εχω συσπασεις αλλα ακανονιστες ...αντε με το καλο να γενησεις και εσυ ...ακομα λιγες ωρες εμειναν ....τυχερη και γλυτονεις ....περιμενουμε νεα σ...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@Melody90 και στη κόρη μου έτσι ήμουν. Μάλιστα απαισιοδοξία στο φουλ. Πήγα στο μαιευτήριο με μαύρη ψυχολογία. Όλα άλλαξαν μόλις είδα το μωρό!!!

Εσύ τελικά πότε με το καλο; σου έδωσε ημ/νια;

Μα ποια θα είναι η επομενη;;; λέω ότι θα είναι η.. @Aggeliki22

Και η @mamSof αν και δεν το εύχομαι ακομα γιατί είσαι νωρίς 

Εεεεε όπως είπες θα δεις το μωρό μετά κ τα ξεχνάς οοοοολα!!!!εγώ θα πάω γιατρό ή Τετάρτη ή Πέμπτη κ θα μου πει αν μπαινω τέλη Μαΐου ή αρχές Ιουνίου, το μάξιμουμ μου είπε μέχρι τις 5 Ιουνίου ανάλογα με το βάρος του μωρού και τα πονάκια μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, aspa80 είπε:

Αχ! μακαρι...αλλα ακομα δεν αισθανομαι τιποτα, βεβαια αυτα προκυπτουν ξαφνικα απ οτι εχω καταλαβει!!

Χαχα στην αρχή έγραψα εσένα αλλα μετά το ξανά σκέφτηκα και μου'ρθε καλύτερα ή Αγγελική. Και άλλαξα το κείμενο.  Για να δούμε...

@fani_ Πόσο γεννήθηκε ο μπέμπης  σου; ενέσεις εκανες;; πως είσαι τωρα πονας;;;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@fani_ να σου ζήσει ο γιος σου!!!!! Καλοτυχος Και γεμάτος υγεία!!! Ρε παιδί κι εγώ το είχα προαίσθημα για εσένα. Αφού κάποια στιγμή χθες που μπήκα ήθελα να γράψω @fani_ που είσαι; Μήπως γεννησες; χαχαχα  και η Σοφία πίστευε πως κάποια θα γεννήσει πριν από εμένα!

Καλή δύναμη σου εύχομαι.  Οι πόνοι σε 2 μερούλες λογικά θα έχουν περάσει!! 

Εγώ αύριο υποτίθεται γενναω αλλά ακόμα δεν το έχω συνειδητοποιήσει. .. λέτε να μη γεννήσω τελικα; σε λίγο θα πάω στο Ρέα για προεγχειρητικο....

Φιλεναδα...αυριο γεννας.

Με το καλο σου ευχομαι...

Να παρεις το θαυματακι σου αγκαλιτσα και να ριξεις και κανα υπνο στο μαιευτηριο...!!!

Ευχομαι καλοτυχο να 'ναι το πλασματακι σου.

Καλη συναντηση :x

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , KarMar84 είπε:

@Farmakotriftena με το καλό αύριο! :grin:

Κορίτσια η εξεταση για τον στρεπτοκοκο γίνεται μέσω αίματος ή μέσω κολπικου υγρού;;; 

Εχω την ιδια απορια...και μηπως ξερεις ποτε?

Παντως εκανα καλλιεργεια τη Δευτερα και δεν το ειχε αυτο στα αποτελεσματα.


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , iwanna24 είπε:

Εχω την ιδια απορια...και μηπως ξερεις ποτε?

Παντως εκανα καλλιεργεια τη Δευτερα και δεν το ειχε αυτο στα αποτελεσματα.

Εμενα μου την έγραψε χθες και μου είπε να την κάνω μέχρι το επόμενο ραντεβού που είναι σε δύο εβδομάδες... 

Στο παραπεμπτικο την γράφει σαν "καλλιέργεια" οπότε λες να είναι με κολπικο υγρό;;; και ποιος θα μου το λάβει οεο;;; 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...