Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιουνίου 2018


Recommended Posts

Καλη Σαρακοστη κοριτσια!

Τι κανετε; Πως μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας; Η δικια μας θελει ολο να ναι ορθια ... και αν την κρατας κανει δειλα δειλα βηματακια! Στο δε μπουσουλισμα ... με τον δικο της τελικα μοναδικο τροπο ... λιγο κανονικα ... λιγο καθιστη ... παει σαν σιφουνας! Σημερα σα να προσεξα οτι βγαζει μαζι 2 δοντακια πανω! Αχ και βαχ! Μαλλον για αυτο ειναι τοσο γκρινιαρα! Εχει βγαλει μεχρι τωρα 1 πανω ... αριστερα και δεξια βγαινουν τα νεα ... και 2 κατω ... η πεθερα μου που ειναι μαζι μας αυτες τις μερες σα να ειδε οτι βγαινει κι ενα ακομη εκει κατω διπλα! Τοτε και αν την δικαιολογησω! χαχα!

Δυσκολη αυτη η εβδομαδα λογω φασαριας των απο πανω που κανουν ανακαινιση και καλα μονο στο μπανιο τους που ειναι στην μεση του σπιτιου ... Και λες και η ανακαινιση γινεται στο δικο μας απο τον θορυβο! Πολυ δυσκολα ... Επαιρνα την μικρη κι εφευγα για να ηρεμισουμε λιγο!

Σημερα πηγαμε με την παρεα μας, 2 ακομη ζευγαρια και τα μικρα τους , στην πλαζ που εχουμε εδω και καναμε πικ νικ! Ειχα καιρο να τους δω ... Καθισαμε 6 ωρες! Εκδρομη! Ειχαμε φερει τα φαγητα μας, τα ποτα μας ... Πολυ ωραια ηταν και λεμε να το ξανακανουμε! Εσεις πως περασατε την Κ. Δευτερα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλη Σαρακοστη κοριτσια!

Τι κανετε; Πως μεγαλωνουν τα μπεμπακια σας; Η δικια μας θελει ολο να ναι ορθια ... και αν την κρατας κανει δειλα δειλα βηματακια! Στο δε μπουσουλισμα ... με τον δικο της τελικα μοναδικο τροπο ... λιγο κανονικα ... λιγο καθιστη ... παει σαν σιφουνας! Σημερα σα να προσεξα οτι βγαζει μαζι 2 δοντακια πανω! Αχ και βαχ! Μαλλον για αυτο ειναι τοσο γκρινιαρα! Εχει βγαλει μεχρι τωρα 1 πανω ... αριστερα και δεξια βγαινουν τα νεα ... και 2 κατω ... η πεθερα μου που ειναι μαζι μας αυτες τις μερες σα να ειδε οτι βγαινει κι ενα ακομη εκει κατω διπλα! Τοτε και αν την δικαιολογησω! χαχα!

Δυσκολη αυτη η εβδομαδα λογω φασαριας των απο πανω που κανουν ανακαινιση και καλα μονο στο μπανιο τους που ειναι στην μεση του σπιτιου ... Και λες και η ανακαινιση γινεται στο δικο μας απο τον θορυβο! Πολυ δυσκολα ... Επαιρνα την μικρη κι εφευγα για να ηρεμισουμε λιγο!

Σημερα πηγαμε με την παρεα μας, 2 ακομη ζευγαρια και τα μικρα τους , στην πλαζ που εχουμε εδω και καναμε πικ νικ! Ειχα καιρο να τους δω ... Καθισαμε 6 ωρες! Εκδρομη! Ειχαμε φερει τα φαγητα μας, τα ποτα μας ... Πολυ ωραια ηταν και λεμε να το ξανακανουμε! Εσεις πως περασατε την Κ. Δευτερα;

Γεια σου Σοφία μου! Καλημέρα καλή καλή Σαρακοστή!! Έτσι κι εμείς όλο όρθιος θέλει να είναι και από τότε που το ξεκίνησε αυτό έχει γίνει πάλι ο παλιός γκρινιάρης που είχα μήνες ολόκληρους να ζήσω. Στέκεται όρθιος και μετα φοβάται να κάτσει οπότε αρχίζει να φωνάζει για να τον βάλω να κάτσει και μετα απο λίγο ξανασηκωνεται και πάλι τα ίδια. Εμείς δόντια ακόμα τίποτα!! Χαχαχ ούτε ένα. Χθες είδα ότι επιτέλους σκάει ένα πάνω αριστερά οπότε η γκρίνια του θα οφείλεται λίγο κι εκει!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Γεια σου Σοφία μου! Καλημέρα καλή καλή Σαρακοστή!! Έτσι κι εμείς όλο όρθιος θέλει να είναι και από τότε που το ξεκίνησε αυτό έχει γίνει πάλι ο παλιός γκρινιάρης που είχα μήνες ολόκληρους να ζήσω. Στέκεται όρθιος και μετα φοβάται να κάτσει οπότε αρχίζει να φωνάζει για να τον βάλω να κάτσει και μετα απο λίγο ξανασηκωνεται και πάλι τα ίδια. Εμείς δόντια ακόμα τίποτα!! Χαχαχ ούτε ένα. Χθες είδα ότι επιτέλους σκάει ένα πάνω αριστερά οπότε η γκρίνια του θα οφείλεται λίγο κι εκει!

Επ...τι βλέπω;;;

Λάθος κάνει ή είσαι εγκυος γλυκιά μου;;;;


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Ειμαι έγκυος ναι!! 

Με το καλό κοριτσαρα τρελή!!!

Είσαι δυναμη!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι!

  • Μου αρέσει 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Με το καλό κοριτσαρα τρελή!!!

Είσαι δυναμη!

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου μια υπέροχη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωράκι!

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ Ιωάννα μου!!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! 

@Farmakotriftena, με το καλο! 

Τι ειδε ομως η Ιωαννα που εγω δεν ειδα καλε! χαχα! 

Ποτε ειναι η ΠΗΤ; Χαρα στο κουραγιο σου τοσο κοντα να ναι τα μωρα! Μπραβο! 

Θελω κι εγω κι αλλο ... αλλα λιγο πιο μετα ... να ξεπεταχτει η μικρη πρωτα! 

Το χει παρει το κολλαει με το μπουσουλισμα, το κατσε σηκω ... σε λιγο την περιμενω να πιανεται απο καπου και να κανει βηματα!

Οσο για τα δοντια ... ασε ... νομιζω τελικα οτι βγαζει 3 μαζι ... αν ειναι δυνατον! Η γκρινια σε ολο της το μεγαλειο! χαχα! Οσο δεν γκρινιαξε ο μικρος τοσο γκρινιαζει αυτη! 

Εφυγε σημερα και η πεθερα μου ... Καθισε λιγο για μας ... χαχα! 5 μερες μονο ... Νομιζω οτι ηδη λειπει η παρουσια της στον καλο μου γιατι ειναι μεσα στα νευρα ... κι εγω δεν θελω και πολυ γιατι δεν ειμαι και στα καλυτερα μου ... και ωρες ωρες δεν μπορω να κανω υπομονη και το βλεπω το μεγαλο πατιρντι να ερχεται ...

Παω να δουλεψω ... καλο ξημερωμα να εχουμε!

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, mamSof είπε:

Καλημερα! 

@Farmakotriftena, με το καλο! 

Τι ειδε ομως η Ιωαννα που εγω δεν ειδα καλε! χαχα! 

Ποτε ειναι η ΠΗΤ; Χαρα στο κουραγιο σου τοσο κοντα να ναι τα μωρα! Μπραβο! 

Θελω κι εγω κι αλλο ... αλλα λιγο πιο μετα ... να ξεπεταχτει η μικρη πρωτα! 

Το χει παρει το κολλαει με το μπουσουλισμα, το κατσε σηκω ... σε λιγο την περιμενω να πιανεται απο καπου και να κανει βηματα!

Οσο για τα δοντια ... ασε ... νομιζω τελικα οτι βγαζει 3 μαζι ... αν ειναι δυνατον! Η γκρινια σε ολο της το μεγαλειο! χαχα! Οσο δεν γκρινιαξε ο μικρος τοσο γκρινιαζει αυτη! 

Εφυγε σημερα και η πεθερα μου ... Καθισε λιγο για μας ... χαχα! 5 μερες μονο ... Νομιζω οτι ηδη λειπει η παρουσια της στον καλο μου γιατι ειναι μεσα στα νευρα ... κι εγω δεν θελω και πολυ γιατι δεν ειμαι και στα καλυτερα μου ... και ωρες ωρες δεν μπορω να κανω υπομονη και το βλεπω το μεγαλο πατιρντι να ερχεται ...

Παω να δουλεψω ... καλο ξημερωμα να εχουμε!

Τέλη Σεπτέμβρη πρώτα ο Θεός! Μακάρι μα πάνε όλα καλά!! Σου εύχομαι σύντομα κι εσύ με ένα τρίτο!!

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!!!!

Farmakotriftena μου έφτιαξες τη μέρα!!!! Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!!! Με το καλό!!! Συγχαρητήρια!!!! Χάρηκα πολύ! 

Αχ θέλω κι εγώ ένα ακόμα μωράκι!!! Σε ζηλεύω, με την καλή έννοια!!! 

Εγώ την έχω δει για τα καλά με την γκρίνια του μωρού! Δεν υπάρχει! Τα δόντια φταίνε προφανώς γιατί όταν δεν τον ενοχλούν , είναι μια σκέτη γλύκα! Καλά, όταν χαμογελάει ή γελάει γίνομαι χαζομαμά εντελώς! Τον αγαπώ πολύ, του το λέω συνέχεια. Ψιλομπουσουλάει πια και κάνει προσπάθεια για να σηκωθεί. Είμαστε 9 μηνών και 5 ημερών. Πρέπει να φτιάξω το σπίτι κάπως πιο ασφαλές για το μωρό γιατί το βλέπω πως θέλει να μπουσουλήσει  σε μεγάλο πεδίο και όχι περιορισμένα στο κρεβάτι μου, όπως τώρα. Δεν ξέρω τι να πρωτοκάνω λοιπόν. Έχω και τον μεγάλο που παρατάει καμιά φορά δεξιά κι αριστερά παιχνιδάκια, χαρτάκια, λαστιχάκια, δρακουλίνια του πέφτουν στο πάτωμα, ψίχουλα, πατάτες... καταλαβαίνετε. Μ έχει αγχώσει κι αυτό το κομμάτι. 

Link to comment
Share on other sites

Farmakotriftena με το καλο το 3ο μπεμπε. Και κοντα κοντά να μη χανεις το ρυθμό. Ολα καλα να πάνε

Δεν εχεις φεις να τα λεμε στο μεσεντζερ? Εχουμε κανει κι εκει ομαδουλα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου τι κάνετε? χρόνια πολλά Χριστός Ανέστη!μου λείψατε βρε! Που είναι οι συζητήσεις που κάναμε ώρες ολόκληρες..να σας πω τι έκανα μου λείπει τόσο πολύ η εγκυμοσύνη ενώ δεν ήταν εύκολη η δεύτερη που καθόμουν και διάβαζα όλες τις συζητήσεις από την αρχή μέχρι που γέννησαμε και κυριολεκτικά μπορώ να σας πω πως συγκινήθηκα! Οι αντάρτες μου μεγαλώνουν ο μικρός αυτό το μήνα στις 23 Μαΐου κλείνουμε χρόνο βγάλαμε δύο δοντάκια πάνω μόνο θέλει να περπατήσει κρατιέται από το χεράκι και πάει δηλαδή μαμά μπαμπά και μαμ λέμε είναι πολύ καλός και μπουλούκος.Δεν ξέρω τι με έχει πιάσει σκέφτομαι πολύ να κάνω ένα τρίτο και να είναι κορίτσι. Εγώ η αγορομάνα κάνω όνειρα... Γράψτε τα νέα σας θα χαρώ να σας ξαναδώ στο forum...:-P

Φαρμακοτριφτενα με το καλό θέλω να μου πεις τα πάντα!μπας κ το πάρω κ εγώ απόφαση.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

@Melody90 αχαχααχ να είσαι καλά!! Τώρα τι να σου πω... Δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα να είσαι έγκυος με δύο παιδιά και το ένα μωράκι που ακόμα μπουσουλαει... αν εχεις βοήθεια είναι πιο εύκολα σίγουρα! Εγώ δεν έχω και τα έχω βρει σκούρα. Δεν είναι τόσο η κούραση που με ταλαιπωρεί αλλά διαφορά θέματα που προκύπτουν στην εγκυμοσύνη, εξαιτίας της κούρασης λογικά.. Σε δύο βδομάδες έχω β επιπέδου και ειλικρινά έχω πολύ άγχος. Καμία σχέση με τα δύο προηγούμενα παιδιά. Ίσως γιατί όλο βγάζω προβλήματα εδώ. (Ευτυχώς όχι σοβαρά..) αλλά από την άλλη δεν το έχω μετανιώσει καθόλου!! Χαίρομαι πολύ που θα έχουν μόνο 16 μήνες διαφορά τα μικρά και θα μεγαλώσουν σαν δίδυμα σχεδόν. Διπλή κούραση διπλή χαρά όμως!!! Παρ'το απόφαση λοιπόν αν το θες πολύ αλλά προετοιμάσου μόνο πως ο δρόμος δεν θα είναι εύκολος. Και εδώ που τα λέμε, ξένοιαστα, ήταν ΜΟΝΟ στη 1η εγκυμοσύνη. Εκεί πρώτα απ'όλα δεν ξέραμε πολλά πολλά οπότε είχαμε την ξεγνοιασιά της άγνοιας. Την αραζαμε στον καναπέ, περνούσε γρήγορα ό καιρός και ήταν όλα πρωτόγνωρα. 2η και ειδικά 3η απλά τα ξεχνάμε τα παραπάνω Αχαχα. Εγώ μόνη μου ήρεμη εδώ στην 3η, ήμουν στις 3 εισαγωγές που έχω κάνει στο μαιευτήριο... Στο σπίτι ποτέ..

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Melody90 Με μεγάλη χρονοκαθυστέρηση χρόνια πολλά και Αληθώς ο Κύριος!! Και εγώ το σκεφτόμουν πριν κανα δυο μέρες αυτό που λες...που πήγαν οι εποχές που γράφαμε σεντόνια ολόκληρα!!! Εμένα προσωπικά δε μου λείπει η εγκυμοσύνη ιδιαίτερα, απολαμβάνω τις στιγμές με τον μικρό μου ταραξία (το λίγο που τον βλέπω)..πλέον δουλεύω 9ωρο, λείπω από το σπιτι δηλαδή 10 με 10,5 ώρες και μένει με τον μπαμπά του..

πριν μείνω έγκυος λέγαμε οτι θέλουμε 3 παιδιά  τουλάχιστον..και γρήγορα..τώρα που έχω το 1 και αγχώνομαι που δεν έχω αλλη βοηθεια περαν του άντρα μου, το καθυστερώ..θέλω σίγουρα δεύτερο και τρίτο, αλλά δεν ξέρω αν θα τα καταφέρουμε και πρακτικά γιατί δεν έχουμε βοήθεια και κυρίως οικονομικά..γιατί αν πρέπει να πληρώνω βρεφονηπιακούς για 2 παιδιά, +ενοικιο για μεγαλύτερο σπίτι που ουτως η αλλως θα παμε, συν κοινοχρηστα, συν τα εξοδα των παιδιών και συν σ υν συν, νομίζω θα πρέπει να πουλήσουμε από ένα νεφρό ο καθένας..

Σας θαυμάζω όσες έχετε από 2 παιδιά και πάνω και ειδικά χωρίς βοήθεια όπως η @Farmakotriftena ..πραγματικά υποκλίνομαι, εγώ δεν ξέρω πως θα τα κατάφερνα!!!

@Melody90 περπατάτε κανονικά;;; θα χει πλάκα με τα 2 δοντάκια ο μικρούλης!! Εμένα σηκώνεται συνέχεια και κρατίεται από οπου βρεθεί..κάνει κάτι βουτιές στον αέρα όταν πάει να περπατήσει και εχει πολυ πλακα..μας κυνηγάει και τον κυνηγάμε με τη στράτα..οταν γελάει είναι ο πιο χαρούμενος ήχος που υπάρχει στο σπίτι..(η χαζομαμά)..

του πήρα την προηγούμενη εβδομάδα κάτι 3σδιάστατα βιβλία από τον Ψυχογιό και τα χει καταλατρέψει..πήγε μεν να τα σκίσει στην αρχή αλλά με τα μη και μη κάπως το χει εμπεδώσει..οπότε τώρα κλαίει και φωνάζει και μας δείχνει τη βιβλιοθήκη γκρινιάζοντας για να του τα κατεβάσουμε...

είμαστε ακόμα στα 5 δόντια και παλεύουμε για το 6ο εναμιση μήνα τώρα..πλέον κοιμόμαστε κάπως και ξεκουράζεται η δόλια η μάνα..ο άντρας μου τα χει δει όλα και καταλαβαίνω γιατί λένε οτι οι γυναίκες έχουμε περισσότερες αντοχές καθώς και υπομονή..

Σήμερα έχουμε και παιδίατρο για εμβόλιο και  θα δούμε και πως πάει απο κιλά!! κορίτσια για πείτε μου τι δίνετε στα μικρά σας σε αυτή την ηλικια σε φαγητό; βραστά όπως στις αρχές; ή κανονικό φαγητό;; εμένα μου εβγαλε αλλεργια στο ψαρι και στο ασπράδι του αυγου πριν ενα μηνα..

Επίσης με τι τα απασχολείτε;; εμένα ο φουκαράς αν δει άλλο παιδάκι γελάει και χαίρεται..δεν έχω κα΄ποια κοπέλα με παιδί συνομηλικο ή έστω πολύ κοντα στην ηλικια για να παιζει κοντά μου..1 φιλη μονο στα δυτικά προάστια που και αυτη γεννησε τωρα και εχω να τη δω απο το καλοκαιρι λογω διαφορετικων προγραμματων..ψαχνω ιδέες για εκπαιδευτικές δραστηριότητες και γενικά δραστηριότητες γιατί δεν ασχολείται με πολλά πράγματα πάνω απο 5 λεπτά..τώρα είναι στη φάση που του αρέσει να βάζεει πράγματα μέσα σε άλλα και να τα βγάζει..θέλω να του πάρω τουβλάκια μηπως απασχοληθεί που διάβασα καλά λόγια..

  • Μου αρέσει 1

tt1dc2c4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...