Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Faith22 είπε:

      Αχ δεν ξέρω για τα τεστ!Εγώ πάντα το predictor έπαιρνα! Πάντως είναι πολύ νωρίς με ένα εμβρυακι να δείξει έστω κ αχνό σήμερα!

      @Angot σε ποια εβδομάδα ξεκίνησες να νιώθεις όλη μέρα το μωράκι σου?

      17η-18η εβδομάδα το ένιωθα κανονικά  , βέβαια είναι ένα πολύ πολύ πολύ δραστήριο μωράκι , εχω οπίσθιο πλακούντα και  δεν εχω πάρει ιδιαίτερα κιλά (5) στην 27η  δλδ ξεκινησα 57 και ειμαι 62 με ρούχα, το λέω γιατί μ είπαν ότι παίζει ρόλο! ταυτόχρονα  ξεκίνησαν και οι συσπάσεις βέβαια! 

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , 2angels είπε:

Έντονες ταχυκαρδίες έχω και ζάλη αλλά έχω συνηθίσει. Θα συνέλθω που θα πάει; Πετσέτες εγώ θα έλεγα να πάρεις... Όσο για τα κιλά σου.... Απορώ γιατί ακόμα σου μιλάμε! Χαχααχχα

Και εγώ κάπως έτσι είμαι.. Ναι θα πάρω τελικά αν είναι μια προσώπου και μπάνιου..χαχαχα να με παίζετε 

  • Χαχα 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως να απαντήσω ξεχωριστά στη κάθε μία θα τα γράψω εδώ μαζεμένα και να με συγχωρήσετε! @Sofaki91 μην αγχώνεσαι για το βάρος, εμένα ο πρώτος γεννήθηκε 2420 και είναι μια χαρά λεβέντης!!! Εγώ πετσετες ειχα πάρει μαζί μου και δεν θυμάμαι αν είχε στην κλινική... @2angels και εγω περίπου τόσο έχω αλλά μπήκα για καισαρική εσπευσμένα οπότε δεν πρόλαβα να το δω για φυσιολογικό στην πρώτη και επειδή και τώρα πάλι καισαρική θα κανω δεν το κοίταξα. Όσο για το ηρεμείς μετά... Ούτε καν κορίτσια! Σαν τις τρέλες θα τρέχουμε! Ειδικά εμείς που έχουμε και άλλα νινακια! Αυτό το 3ωρο τάισμα είναι στην αρχή σκοτωμα! Μετά όλα καλά!!!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Επειδή είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως να απαντήσω ξεχωριστά στη κάθε μία θα τα γράψω εδώ μαζεμένα και να με συγχωρήσετε! @Sofaki91 μην αγχώνεσαι για το βάρος, εμένα ο πρώτος γεννήθηκε 2420 και είναι μια χαρά λεβέντης!!! Εγώ πετσετες ειχα πάρει μαζί μου και δεν θυμάμαι αν είχε στην κλινική... @2angels και εγω περίπου τόσο έχω αλλά μπήκα για καισαρική εσπευσμένα οπότε δεν πρόλαβα να το δω για φυσιολογικό στην πρώτη και επειδή και τώρα πάλι καισαρική θα κανω δεν το κοίταξα. Όσο για το ηρεμείς μετά... Ούτε καν κορίτσια! Σαν τις τρέλες θα τρέχουμε! Ειδικά εμείς που έχουμε και άλλα νινακια! Αυτό το 3ωρο τάισμα είναι στην αρχή σκοτωμα! Μετά όλα καλά!!!

 3ωρο τάισμα εννοείς με μπιμπερό προφανώς γιατί ο θηλασμός τουλάχιστον μέχρι να εδραιωθεί δεν έχει ωράριο,μπορεί να είναι το μωρό ολη μέρα στο στήθος!:shock: έτσι ξέρω κι από φίλες που θήλασαν και από τη συμβουλο θηλασμου αλλά ευτυχώς συνήθως μόλις εδραιωθεί ο θηλασμός στο μήνα με 40ήμερο μπορείς να έχεις ενα υποτυπώδες πρόγραμμα !Πωπω ζόρι κουράγιο οσες έχετε κι άλλα παιδάκια και μάλιστα μικρουλια είστε ηρωίδες γιατι θέλουν κι αυτά προσοχή και χρόνο


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marmat είπε:

 3ωρο τάισμα εννοείς με μπιμπερό προφανώς γιατί ο θηλασμός τουλάχιστον μέχρι να εδραιωθεί δεν έχει ωράριο,μπορεί να είναι το μωρό ολη μέρα στο στήθος!:shock: έτσι ξέρω κι από φίλες που θήλασαν και από τη συμβουλο θηλασμου αλλά ευτυχώς συνήθως μόλις εδραιωθεί ο θηλασμός στο μήνα με 40ήμερο μπορείς να έχεις ενα υποτυπώδες πρόγραμμα !Πωπω ζόρι κουράγιο οσες έχετε κι άλλα παιδάκια και μάλιστα μικρουλια είστε ηρωίδες γιατι θέλουν κι αυτά προσοχή και χρόνο

Ναι για μπιμπερο μιλάω, την πρώτη φορά δεν θήλασα λόγω των φαρμάκων της πίεσης αλλά τώρα θα κάνω σοβαρη προσπάθεια να θηλάσω.... Εμένα είναι σχεδόν 5 ο μικρός και είναι απίστευτα υπερκινητικός και κολλημένος πάνω μου! Ελπίζω να τα καταφέρω να τα φέρω βόλτα στην αρχή τουλάχιστον μέχρι να αρχίσουμε το σχολείο!

  • Μου αρέσει 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Sofaki91 είπε:

πετσέτες διαθέτουν τα ιδιωτικά κορίτσια ή θα πρέπει να πάρω μαζί μου ?? Στο χαρτί δεν αναγράφεται κάτι τέτοιο αλλά λέω μήπως θα πρέπει να έχω και μαζί μου..

Η γιατρός χθες μου είπε ότι δίνουν πετσέτες.Να μην πάρω.


hCvxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Επειδή είμαι καινούρια και δεν ξέρω πως να απαντήσω ξεχωριστά στη κάθε μία θα τα γράψω εδώ μαζεμένα και να με συγχωρήσετε! @Sofaki91 μην αγχώνεσαι για το βάρος, εμένα ο πρώτος γεννήθηκε 2420 και είναι μια χαρά λεβέντης!!! Εγώ πετσετες ειχα πάρει μαζί μου και δεν θυμάμαι αν είχε στην κλινική... @2angels και εγω περίπου τόσο έχω αλλά μπήκα για καισαρική εσπευσμένα οπότε δεν πρόλαβα να το δω για φυσιολογικό στην πρώτη και επειδή και τώρα πάλι καισαρική θα κανω δεν το κοίταξα. Όσο για το ηρεμείς μετά... Ούτε καν κορίτσια! Σαν τις τρέλες θα τρέχουμε! Ειδικά εμείς που έχουμε και άλλα νινακια! Αυτό το 3ωρο τάισμα είναι στην αρχή σκοτωμα! Μετά όλα καλά!!!

Ναι και μιας φίλης καθώς συζητούσαμε προχθές μου είπε 40 εβδομάδων 2.5 κιλά η μικρή της..

Ας πάρω καλού κακού μαζί μου βάρος δε θα μου είναι χαχα..

Πάντως και εγώ θα θηλάσω αλλά σκέφτομαι τις αϋπνίες και λέω κοιμήσου πραγματικά τώρα που μπορείς..ευτυχώς κοιμάμαι πολύ καλά δεν έχω θέμα.. λείπει όμως ο άντρας μου και έχω πάρει ένα διπλό κρεβάτι για πάρτι μου και απλωνομαι να δω όταν γυρίσει τι θα κάνω χαχα 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Ναι και μιας φίλης καθώς συζητούσαμε προχθές μου είπε 40 εβδομάδων 2.5 κιλά η μικρή της..

Ας πάρω καλού κακού μαζί μου βάρος δε θα μου είναι χαχα..

Πάντως και εγώ θα θηλάσω αλλά σκέφτομαι τις αϋπνίες και λέω κοιμήσου πραγματικά τώρα που μπορείς..ευτυχώς κοιμάμαι πολύ καλά δεν έχω θέμα.. λείπει όμως ο άντρας μου και έχω πάρει ένα διπλό κρεβάτι για πάρτι μου και απλωνομαι να δω όταν γυρίσει τι θα κάνω χαχα 

Αχ κορίτσι μου μακάρι να μπορούσαμε να αποθηκεύσουμε ύπνο αλλά δυστυχώς... Από όταν κανείς παιδάκι ξεχνάς τον νορμάλ ύπνο! Ακόμη και όταν δεν θα χρειάζεται να ξυπνάς για θηλασμό κλπ θα ξυπνάς για να τσεκαρεις αν είναι καλά, αν είναι σκεπασμένο κλπ κλπ εγώ ξυπνάω τουλάχιστον 3 φορές τη νύχτα για να τον τσεκαρω. Είναι στο δίπλα δωμάτιο και τον ακουω ακόμη και όταν γυρίζει πλευρό!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ΦαιηΚατς είπε:

Αχ κορίτσι μου μακάρι να μπορούσαμε να αποθηκεύσουμε ύπνο αλλά δυστυχώς... Από όταν κανείς παιδάκι ξεχνάς τον νορμάλ ύπνο! Ακόμη και όταν δεν θα χρειάζεται να ξυπνάς για θηλασμό κλπ θα ξυπνάς για να τσεκαρεις αν είναι καλά, αν είναι σκεπασμένο κλπ κλπ εγώ ξυπνάω τουλάχιστον 3 φορές τη νύχτα για να τον τσεκαρω. Είναι στο δίπλα δωμάτιο και τον ακουω ακόμη και όταν γυρίζει πλευρό!

Η αλήθεια είναι επειδή έχουμε και σκυλια ζούμε παρόμοια φάση:grin:

Κοιμάται σερί πάντως??


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Γεια σας κορίτσια! 

Περιμένω τη μάνα μου αύριο να ρθει  να βάλει ένα χεράκι με τα ρούχα γιατί με βλέπω να τα πετάω από κανένα παράθυρο στο τέλος! Ρούχα δικά μας για σίδερο (δε προλαβαίνω να τα σιδερώσω όταν κοιμάται ο μκρός..όταν είναι ξύπνιος μου τα τραβάει απ τη σιδερώστρα κ γελάει!)...ρούχα του μικρού..πολλά καινούρια σετάκια που μου φέρανε δώρο στη βάπτιση του πριν λίγες μέρες ( διπλωμένα μέσα στην κούνια του και μπερδεμένα με άλλα ρούχα δικά του)...ρούχα για τη μικρή (6-7 τσάντες να διαλέξω..διαφόρων μεγεθών..μέσα στο πάρκο στο σαλόνι)...ρούχα της μικρής που χω πλύνει ασιδέρωτα!!!! βοήθειαααααα

Ευτυχώς είναι καλό παιδάκι και με βοηθάει με τα παιχνίδια του..όταν του πω τα μαζεύει σε 2 μεγάλα κουτιά-σκαμπό στο σαλόνι!

Α! Και μετά από 9 μήνες που υπέφερα με τον ύπνο του(θηλαζα αποκλειστικά)...ήρθε στοκρεβάτι μας και κοιμόμαστε 10ωρα-12ωρα! Καμία ανησυχία και άγχος! Πως θα ξεκινήσουμε τα ξενύχτια με το μωρό πάλι οεο????


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Sofaki91 είπε:

Η αλήθεια είναι επειδή έχουμε και σκυλια ζούμε παρόμοια φάση:grin:

Κοιμάται σερί πάντως??

Από 40 ημερών τον έμαθα να κοιμάται σερί όλη νύχτα! Μου πήρε μια βδομάδα τότε... Βέβαια το κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Τώρα με το μπεμπακι μου ελπίζω να τα καταφέρω πάλι τόσο γρήγορα.

πρίν από 8 λεπτά , sweet mommy είπε:

 

Γεια σας κορίτσια! 

Περιμένω τη μάνα μου αύριο να ρθει  να βάλει ένα χεράκι με τα ρούχα γιατί με βλέπω να τα πετάω από κανένα παράθυρο στο τέλος! Ρούχα δικά μας για σίδερο (δε προλαβαίνω να τα σιδερώσω όταν κοιμάται ο μκρός..όταν είναι ξύπνιος μου τα τραβάει απ τη σιδερώστρα κ γελάει!)...ρούχα του μικρού..πολλά καινούρια σετάκια που μου φέρανε δώρο στη βάπτιση του πριν λίγες μέρες ( διπλωμένα μέσα στην κούνια του και μπερδεμένα με άλλα ρούχα δικά του)...ρούχα για τη μικρή (6-7 τσάντες να διαλέξω..διαφόρων μεγεθών..μέσα στο πάρκο στο σαλόνι)...ρούχα της μικρής που χω πλύνει ασιδέρωτα!!!! βοήθειαααααα

Ευτυχώς είναι καλό παιδάκι και με βοηθάει με τα παιχνίδια του..όταν του πω τα μαζεύει σε 2 μεγάλα κουτιά-σκαμπό στο σαλόνι!

Α! Και μετά από 9 μήνες που υπέφερα με τον ύπνο του(θηλαζα αποκλειστικά)...ήρθε στοκρεβάτι μας και κοιμόμαστε 10ωρα-12ωρα! Καμία ανησυχία και άγχος! Πως θα ξεκινήσουμε τα ξενύχτια με το μωρό πάλι οεο????

Αααααααχχχχχχ και εγώ τα ίδια πάνω κάτω με ρούχα αλλά δεν είχα θέμα με τον ύπνο! Ο δικος άρχισε να έρχεται στο κρεβάτι μου από όταν έμαθε για το μωρό. Σηκώνεται το βράδυ για τσισα και μετά έρχεται σε εμένα!


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Από 40 ημερών τον έμαθα να κοιμάται σερί όλη νύχτα! Μου πήρε μια βδομάδα τότε... Βέβαια το κάθε παιδί είναι διαφορετικό. Τώρα με το μπεμπακι μου ελπίζω να τα καταφέρω πάλι τόσο γρήγορα.

Αααααααχχχχχχ και εγώ τα ίδια πάνω κάτω με ρούχα αλλά δεν είχα θέμα με τον ύπνο! Ο δικος άρχισε να έρχεται στο κρεβάτι μου από όταν έμαθε για το μωρό. Σηκώνεται το βράδυ για τσισα και μετά έρχεται σε εμένα!

γεια σου κοριτσι!!! οταν λες τον εμαθα να κοιμαται απο σαραντα ημερων τι εννοεις για πες γιατι σε λιγο γενναμε κ θελουμε καμια συμβουλη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

γεια σου κοριτσι!!! οταν λες τον εμαθα να κοιμαται απο σαραντα ημερων τι εννοεις για πες γιατι σε λιγο γενναμε κ θελουμε καμια συμβουλη! 

 Θα σου πω τι έκανα εγώ αλλά σου ξαναλέω ότι δεν είναι όλα τα παιδιά ίδια... Λοιπόν, ξυπνούσε το πρωί, τον κρατούσα ξύπνιο μέχρι τις 11 και τον έβαζα για ύπνο ίσα ίσα κανένα μισάωρο για να ξεκουραστεί. Μετά κοιμόταν για μεσημέρι γύρω στις 2:30, 5:30 τον ξυπνούσα και τον έβαζα πάλι για κανένα μισάωρο στις 7 και το βράδυ κατά τις 11 τον έβαζα για βράδυ. Ξυπνούσε κατά τις 4 για γάλα αλλά επειδή ήταν κουρασμένος μόλις του έδινα πιπίλα κοιμόταν μετά από λίγο. Μια βδομάδα ξυπνούσε, μετά σταμάτησε και κοιμόταν σερί... Η παιδίατρος μου είπα αυτή τη μεθοδο. Είναι λίγο ζόρι να το κρατήσεις ξυπνιο άμα νυστάζει αλλά αξίζει τον κόπο και για να κοιμάται το μωρό καλύτερα και για ξεκουράζονται οι μανουλες

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε Πως νιώθετε και σε ποια εβδομάδα ειστε;;; Εγώ τον νιώθω πολύ χαμηλά βέβαια ο γιατρός μου είπε είναι καλό αυτό.. Αλλά δν με βλεπω να φτάνω Μέχρι 40 εβδομάδες... σε 2 εβδομάδες μπαίνω στον 9ο..


...:-D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ναντια δε είπε:

Τι κάνετε Πως νιώθετε και σε ποια εβδομάδα ειστε;;; Εγώ τον νιώθω πολύ χαμηλά βέβαια ο γιατρός μου είπε είναι καλό αυτό.. Αλλά δν με βλεπω να φτάνω Μέχρι 40 εβδομάδες... σε 2 εβδομάδες μπαίνω στον 9ο..

33,3 αλλά θα κάνω καισαρικη στις 7/9 μάλλον! Ζεσταίνομαι πολύ και νυστάζω συνέχεια!!!  


Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...