Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 44 λεπτά , 2angels είπε:

Ακριβώς έτσι! Πάει το μυαλό μόνο του στο, οικείο πλέον, κακό και μετά το ξορκίζεις! 

Πέμπτη ξεκινάω και μαθήματα με τη μαία. 

Σοφάκι μου εγω κανόνισα με το γιατρό να μείνει το παιδί όσο πρέπει! Αν μείνει κάτι απο τα βλαστοκύτταρα καλώς....αν δεν μείνει δεν θα γίνει και η δωρεά. Δεν θα ήθελα να ρισκάρω το καλό του παιδιού. Δεν ξέρω αν ακούγομαι εγωιστρια αλλά αυτό είναι το σκεπτικό μου. 

Άνοιξα το καρότσι από τις ζελατίνες να πάρει αέρα. Είναι καινούριο. Να το πλύνω η να το περάσω με ένα πανάκι βρεγμένο και Αρκάδι;

Μαια δικιά σου?ή του γιατρού Σου??

Καθόλου εγωίστρια κατ' εμέ ορθά σκέφτεσαι..

 

Με πανάκι βρεγμένο όπως λες θαρρώ πως αρκεί


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, καταρχήν δεν θέλω μαύρες σκεψεις όλες πλέον ειμαστε σε ένα σημείο που τα μωράκια μας είναι βιώσιμα και υγιή. 

Λοιπόν εγώ γύρισα από γιατρό. Ολα καλά πάνε.εγινε 2435γρ. Τελικά θα βγάλω τον πεσσο 22/8 κι όχι 14 γιατί λέει πάμε καλά δεν υπάρχει ανησυχία. Οπότε θα το βγάλουμε 37η βδομάδα.αν δούμε ότι ξεκινάει ο τοκετός θα το βοηθήσουμε είπε ,αλλά δεν θα μου κάνει πρόκληση με το ζόρι γτ μετά λεει ανεβαίνει η   πιθανότητα καισαρικής  και θέλει να πάμε φυσιολογικα . Για το θηλασμό που τον ρώτησα μου είπε θα μου το βάλει να θηλασω μολις γεννηθεί.!!! Μου σταμάτησε τα φάρμακα εκτός από φιλικό και σίδηρο. Και με άφησε να πάω θάλασσα όχι να μπω λίγο τα ποδαράκια μου μα βρέξω.,κάνα μισάωρο από την πόλη όχι πιο μακριά. Ο πλακούντας είναι grade 2 μου είπε και την άλλη βδομαδα πάω για καρδιοτοκογραφημα στο νοσοκομείο.

  • Μου αρέσει 2

MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sofaki91 είπε:

Μαια δικιά σου?ή του γιατρού Σου??

Καθόλου εγωίστρια κατ' εμέ ορθά σκέφτεσαι..

 

Με πανάκι βρεγμένο όπως λες θαρρώ πως αρκεί

Όχι, στο πεδυ κάνουν μαθήματα οι μαίες. Μέσω ενός φίλου γιατρού το έμαθα και έκλεισα να παω. 

 

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Καλησπέρα, καταρχήν δεν θέλω μαύρες σκεψεις όλες πλέον ειμαστε σε ένα σημείο που τα μωράκια μας είναι βιώσιμα και υγιή. 

Λοιπόν εγώ γύρισα από γιατρό. Ολα καλά πάνε.εγινε 2435γρ. Τελικά θα βγάλω τον πεσσο 22/8 κι όχι 14 γιατί λέει πάμε καλά δεν υπάρχει ανησυχία. Οπότε θα το βγάλουμε 37η βδομάδα.αν δούμε ότι ξεκινάει ο τοκετός θα το βοηθήσουμε είπε ,αλλά δεν θα μου κάνει πρόκληση με το ζόρι γτ μετά λεει ανεβαίνει η   πιθανότητα καισαρικής  και θέλει να πάμε φυσιολογικα . Για το θηλασμό που τον ρώτησα μου είπε θα μου το βάλει να θηλασω μολις γεννηθεί.!!! Μου σταμάτησε τα φάρμακα εκτός από φιλικό και σίδηρο. Και με άφησε να πάω θάλασσα όχι να μπω λίγο τα ποδαράκια μου μα βρέξω.,κάνα μισάωρο από την πόλη όχι πιο μακριά. Ο πλακούντας είναι grade 2 μου είπε και την άλλη βδομαδα πάω για καρδιοτοκογραφημα στο νοσοκομείο.

Πάρα πολύ ωραία!!! Και γω μόλις γύρισα από θάλασσα, έβαλα λίγο τα ποδαράκια μου αλλά την έχω κάτω από το σπίτι.  

Ωραίος ο γιατρός σου!!! Μπράβο του !!! Αχ και η μπεμπουλα σου καλή!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου την άλλη βδομάδα θα είναι 34η εβδομάδα δν έχω ρωτήσει το γιατρό Μ ακόμα θα τον δω την Πέμπτη..  Στον 7ο μήνα με είχε αφήσει να κάνω μπάνιο στην θάλασσα Τώρα που μπήκα στο 8ο εσάς σας το επιτρέπει;;;


...:-D

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, λιλιτο είπε:

Καλησπέρα, καταρχήν δεν θέλω μαύρες σκεψεις όλες πλέον ειμαστε σε ένα σημείο που τα μωράκια μας είναι βιώσιμα και υγιή. 

Λοιπόν εγώ γύρισα από γιατρό. Ολα καλά πάνε.εγινε 2435γρ. Τελικά θα βγάλω τον πεσσο 22/8 κι όχι 14 γιατί λέει πάμε καλά δεν υπάρχει ανησυχία. Οπότε θα το βγάλουμε 37η βδομάδα.αν δούμε ότι ξεκινάει ο τοκετός θα το βοηθήσουμε είπε ,αλλά δεν θα μου κάνει πρόκληση με το ζόρι γτ μετά λεει ανεβαίνει η   πιθανότητα καισαρικής  και θέλει να πάμε φυσιολογικα . Για το θηλασμό που τον ρώτησα μου είπε θα μου το βάλει να θηλασω μολις γεννηθεί.!!! Μου σταμάτησε τα φάρμακα εκτός από φιλικό και σίδηρο. Και με άφησε να πάω θάλασσα όχι να μπω λίγο τα ποδαράκια μου μα βρέξω.,κάνα μισάωρο από την πόλη όχι πιο μακριά. Ο πλακούντας είναι grade 2 μου είπε και την άλλη βδομαδα πάω για καρδιοτοκογραφημα στο νοσοκομείο.

Πολύ καλά η μικρούλα σου..ωραία εφόσον μπορεί να στον αφήσει άλλη μια βδομάδα ακόμα καλύτερα..

 

1 hour ago, ναντια δε είπε:

Κορίτσια μου την άλλη βδομάδα θα είναι 34η εβδομάδα δν έχω ρωτήσει το γιατρό Μ ακόμα θα τον δω την Πέμπτη..  Στον 7ο μήνα με είχε αφήσει να κάνω μπάνιο στην θάλασσα Τώρα που μπήκα στο 8ο εσάς σας το επιτρέπει;;;

Εγω δεν το συζήτησα μαζί της αλλά και να με αφήνει να μπω δεν θα το έκανα τώρα τελευταίες βδομάδα πριν γεννήσω


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ούτε εγώ θα μπω αν και το θέλω πολύ,, δεν θα ήθελα μικρόβια στο κόλπο τώρα που λογω εγκυμοσύνης είναι εύκολη η εγκατάσταση τους. Δεν πειράζει μια χρονιά χωρίς μπάνιο, ας αντεξω..... Οπότε δεν ρώτησα καθόλου. 

Το τικερακι μου τι έπαθε και δεν γράφει εβδομάδες και το υπόλοιπο; Έσεις το βλέπετε; Τα δικά σας τα βλέπω μια χαρά!

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ούτε εγώ θα μπω αν και το θέλω πολύ,, δεν θα ήθελα μικρόβια στο κόλπο τώρα που λογω εγκυμοσύνης είναι εύκολη η εγκατάσταση τους. Δεν πειράζει μια χρονιά χωρίς μπάνιο, ας αντεξω..... Οπότε δεν ρώτησα καθόλου. 

Το τικερακι μου τι έπαθε και δεν γράφει εβδομάδες και το υπόλοιπο; Έσεις το βλέπετε; Τα δικά σας τα βλέπω μια χαρά!

 

Ακριβώς του χρόνου με τα μωράκια μας.. 

Εγώ το βλέπω πάντως μια χαρά το δικό σου 32+6

  • Μου αρέσει 1

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Ούτε εγώ θα μπω αν και το θέλω πολύ,, δεν θα ήθελα μικρόβια στο κόλπο τώρα που λογω εγκυμοσύνης είναι εύκολη η εγκατάσταση τους. Δεν πειράζει μια χρονιά χωρίς μπάνιο, ας αντεξω..... Οπότε δεν ρώτησα καθόλου. 

Το τικερακι μου τι έπαθε και δεν γράφει εβδομάδες και το υπόλοιπο; Έσεις το βλέπετε; Τα δικά σας τα βλέπω μια χαρά!

 

ναι ισως εχετε δικιο τι μας εμεινε εξαλλου... μπηκαμε τελικη ευθεια να δω ποτε θα κανω τα ρουχα 

  • Μου αρέσει 1

...:-D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Marmat είπε:

Καλλιο αργά παρά ποτέ κορίτσια,πώς στο καλό βάζω τικερακι?Ετσι,να το χαρώ έστω στις τελευταιες εβδομάδες!

Πάρα πάνω σε ένα δικό μας τικερακι και θα σε πάει στη σελίδα όπου μπορείς να φτιάξεις το δικό σου. Μετά πατάς στις επιλογές  για forum. Μετα Αντιγραφή επικόλληση στην υπογραφή σου. Όπου κολλήσεις στείλε... Και γω παιδευτηκα λίγο στην αρχή αλλά τελικά δεν είναι τίποτα.


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, 2angels είπε:

Πάρα πάνω σε ένα δικό μας τικερακι και θα σε πάει στη σελίδα όπου μπορείς να φτιάξεις το δικό σου. Μετά πατάς στις επιλογές  για forum. Μετα Αντιγραφή επικόλληση στην υπογραφή σου. Όπου κολλήσεις στείλε... Και γω παιδευτηκα λίγο στην αρχή αλλά τελικά δεν είναι τίποτα.

Νομίζω κάτι έκανα!test πείτε μου αν φαίνεται γιατί εγώ βλέπω μόνο το λινκ οχι την εικόνα


aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πατα αντιγραφή επικόλληση στη δεύτερη σειρά από "https: έως .png" θα μπει το τικερακι . 

πρίν από 7 λεπτά , Marmat είπε:

Νομίζω κάτι έκανα!test πείτε μου αν φαίνεται γιατί εγώ βλέπω μόνο το λινκ οχι την εικόνα

 


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...