Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανουλες Σεπτεμβριου 2018


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , 2angels είπε:

Καρότσι έτοιμο, βαλίτσα ατμιστηκε και είναι έτοιμη για ρουχαλακια. 

Εμείς  γλυκά θα πάρουμε για να κερνάμε μόλις πάω στο δωμάτιο. Όνομα της μικρής δεν ξέρουμε.... Ευελπιστώ να βρούμε, έχουνε εντελώς διαφορετικά γούστα με τον άντρα μου πάνω σε αυτό το θέμα. Θα δείξει... Χαχαχα

Υπόστρωμα ε; Μήπως έχεις δίκιο;;; Ρε κορίτσια εγώ ρόμπα δεν θέλω! Είναι απαραίτητη;

Τώρα με βάλανε σε σκέψεις για υπόστρωμα ,ο αντρας μου θέλει να έχουμε και ένα στο αμάξι μην μου σπάσουν τα νερά στο δρόμο ... Θα βρείτε όνομα αλλά όσο καθυστερειτε θα αρχίσουν τα σόγια να μπλέκονται πιστεύω..έτοιμο το δωμάτιο??


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , λιλιτο είπε:

Παρήγγειλα μπισκότα για τη γέννα με ζαχαρόπαστα και πάνω γράφει το όνομα του μωρού..και έχει και εν αροζ καροτσάκι. 

Τι ωραιοοοο!!!! Ζηλεψα, θα κοιτάξω να φτιάξω και εγώ!!!!

  • Ευχαριστώ 1

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τη ρόμπα κι εγώ δεν ξέρω αν θα τη βάλω στο μαιευτήριο αλλά την πήρα εκπτώσεις στο oysho και είναι λεπτή και όμορφη!Ας μου μείνει για το σπίτι,τι δηλαδή μόνο οι Τουρκαλες στα σήριαλ θα φοράνε σατέν ρομπες σπίτι τους?:P

 

Εμείς ξέρουμε το όνομα βασικά το έχω τάξει το παιδί στην Παναγία οπότε θα βγει Μαρία με συνοπτικές διαδικασιες παρόλα αυτά δεν θα γράψουμε ονομα στα μπισκότα ούτε αρχικό θα είναι κοριτσιστικα με ζαχαροπαστα και το ενα σχέδιο θα είναι ουράνιο τόξο γιατι είναι το ουράνιο τόξο μου μετά την καταιγίδα...

  • Χαχα 1

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , λιλιτο είπε:

Τώρα με βάλανε σε σκέψεις για υπόστρωμα ,ο αντρας μου θέλει να έχουμε και ένα στο αμάξι μην μου σπάσουν τα νερά στο δρόμο ... Θα βρείτε όνομα αλλά όσο καθυστερειτε θα αρχίσουν τα σόγια να μπλέκονται πιστεύω..έτοιμο το δωμάτιο??

Έτοιμο! Επιτέλους! Μπα.... Δεν έχουμε τέτοια με τα σόγια! Πιστεύω να μην ξεκινήσουν τώρα. Λες; Δεν θα το αντέξω! 

Λες και στο αυτοκίνητο; Χαχαχαχααχ θα στεγνώσει! Χαχα ΧΑ χαχαχαχααχ

@λιλιτο είναι μια κοπέλα στο παρεντς που ψάχνει γιατρό Θεσσαλονίκη για περίδεση. Ρίξε μια ματιά μήπως μπορείς να βοηθήσεις ρε κορίτσι μου....


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, λιλιτο είπε:

Πήρα σαράντα μπισκότα. Ε δεν νομίζω να τελειώσουν.ποσοι θα έρθουν??. Έτσι κι αλλιώς σκέφτηκα ότι ίσως μου φέρουν κιόλας μια να ξεμείνουμε περνούμε τυλιχτα από ένα ζάχαροπλαστειο.  Ετοιμάζεσαι???

Και εγώ στα 40 σκέφτομαι πόσοι να ρθουν όπως λες χαχα.. Και στην τελική αν δεν φτάσουν παίρνω και εγώ ζαχαροπλαστείου.. Ναι ετοιμάζομαι σιγά σιγά το μόνο που έμεινε είναι αυτό το αυτοκόλλητο με το όνομα της τα μπισκότα που βρήκα και εγώ φθηνά τελικά όπως και εσύ από φβ έρχονται από Ορεστιάδα αλλά ήθελε η κοπέλα να τα παραγγείλω από τώρα και να προπληρωσω αλλά ο άντρας μου είπε να τον περιμένω οπότε θα πάρω από Αθήνα απ την γνωστή μου το αυγό να καθαρίσω και το κουρτινοξυλο να κρεμάσω την κουρτίνα.. αλλιώς θεωρώ πως είμαι έτοιμη..

1 hour ago, Marmat είπε:

Κι εγώ τα ίδια με την @λιλιτο πηρα,σατέν ροζ νυχτικια με κουμπακια,σατέν ρομπα γκρι με ροζ λουλούδια υπερπαραγωγη και 2 πιτζαμες κι ας με λενε μαντάμ ντε πομπαντουρ!:-D

Κορίτσια πάνες εγώ ξέρω ότι δεν πρέπει να στοκαρεις μια μάρκα μέχρι να δεις τι ταιριαζει στο μωρό γιατί το κάθε μωράκι έχει διαφορετικη ευαισθησία στο δερμα.Γι αυτό κι εγω έχω πάρει στο Νο 1 διαφορες μαρκες,1 πακέτο παμπερς,1αγνοτις,1babylino και 2 pufies sensitive.

Μετά αν καταλήξω σε αγνοτις ή pufies παραγγελνω ονλαιν αλλιως παμπερς και μπειμπι λινο καθε βδομάδα έχουν προσφορά τα σουπερμάρκετ δεν αξίζουν τα 20 ευρώ μεταφορικά!

Θα κάνουμε κι εμείς μπισκότα κεράσματα αλλά όχι από τώρα θα μπαγιατεψουν.Προς το τέλος του μήνα.Θα τα προσφέρω στους επισκέπτες στο δωμάτιο.Είμαι πολύ χαρούμενη γιατι έρχεται η μητέρα μου την Πέμπτη από το εξωτερικό έχω να τη δω 8 μήνες και πόσο τη χρειάζομαι αυτή τη στιγμή δε λέγεται.Θα πάρει φωτιά η ραπτομηχανη σεντόνια σελτεδακια,κουβερλι κλπ!

Άσχετο είμαι υπερβολική που θέλω να στρωσω ένα υπόστρωμα στο κρεβάτι μας?Σκέφτομαι μη σπάσουν τα νερά νύχτα και καταστρεψω το στρώμα!:lol:

Τα μπισκότα βουτύρου κρατάνε και μήνα και 2 μήνες το πολύ.. Άντε 2 δεν μας ενδιαφέρει αλλά μήνα κρατάνε σίγουρα.. Και εμένα ήρθε η μαμά μου από εξωτερικό αλλά είχα να τη δω από τον Μάιο γτ πήγα και εγώ να τους δω..

Αυτό με το υπόστρωμα δεν το είχα σκεφτεί και εγώ.. νομίζω όμως πως είναι λίγο νωρίς.. ας κάνω κάνα nst πρώτα και μετά θα βάλω χαχα..

1 hour ago, 2angels είπε:

Καρότσι έτοιμο, βαλίτσα ατμιστηκε και είναι έτοιμη για ρουχαλακια. 

Εμείς  γλυκά θα πάρουμε για να κερνάμε μόλις πάω στο δωμάτιο. Όνομα της μικρής δεν ξέρουμε.... Ευελπιστώ να βρούμε, έχουνε εντελώς διαφορετικά γούστα με τον άντρα μου πάνω σε αυτό το θέμα. Θα δείξει... Χαχαχα

Υπόστρωμα ε; Μήπως έχεις δίκιο;;; Ρε κορίτσια εγώ ρόμπα δεν θέλω! Είναι απαραίτητη;

Χαχαχ εντάξει στη τελική το αφήνετε ανοιχτό το θέμα του ονόματος δεν έγινε και κάτι απλά προσωπικά μου αρέσει να τη φωνάζω κάπως και όχι μόνο μπέμπα.. ξέρω γνωστή μ το παιδί έφτασε 19 μηνών θα βαφτιστεί και τη φωνάζει μπέμπα καλά αυτό είναι κόμπλεξ αλλά κ πάλι..ρόμπα δεν είναι απαραίτητη θαρρώ απλά ξέρεις όταν θα έρχονται να μας επισκέπτονται ή θα βγαίνουμε λίγο για περπάτημα καλό είναι να φοράνε μια..

πρίν από 7 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Εγω αυτό που σκέφτομαι ρε κορίτσια ξέρετε τι είναι; Ότι θα πρεπει να φοράω σουτιέν όλη μέρα και όλη νυχτα! Δεν έχω χειρότερο!!!!

Γτ να φοράς όλη μέρα?? 


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αφού θα θηλάσω δεν πρέπει να φοράω; Για διαρροές κλπ;

Και εγώ θα θηλάσω εννοείτε αλλά δεν το κατάλαβα έτσι όπως το πες :grin: αν και πολλές κοπέλες κυκλοφορούν χωρίς.. Και ειδικά μέσα στο μαιευτήριο δεν θα ναι και τόσο απαραίτητο εφόσον το γάλα κατεβαίνει μετά τις 3 4 μέρες.. θα δούμε όμως όπως πάει..


bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, 2angels είπε:

Έτοιμο! Επιτέλους! Μπα.... Δεν έχουμε τέτοια με τα σόγια! Πιστεύω να μην ξεκινήσουν τώρα. Λες; Δεν θα το αντέξω! 

Λες και στο αυτοκίνητο; Χαχαχαχααχ θα στεγνώσει! Χαχα ΧΑ χαχαχαχααχ

@λιλιτο είναι μια κοπέλα στο παρεντς που ψάχνει γιατρό Θεσσαλονίκη για περίδεση. Ρίξε μια ματιά μήπως μπορείς να βοηθήσεις ρε κορίτσι μου....

Σε πιιο ρωτάει ,να ψάξω???

 

πρίν από 40 λεπτά , ΦαιηΚατς είπε:

Αφού θα θηλάσω δεν πρέπει να φοράω; Για διαρροές κλπ;

από οτι ε διαβάσει συστήνεται να αφήνουμε το στήθος να παίρνει αέρα γιανα μην πονάνε οι θηλές και να επουλωθούν τυχόν πληγές στην αρχή ε δεν νομίζω ότι θα τρέχει ακατάπαυστα όλη μέρα .


MBIdp2.png00R4p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , λιλιτο είπε:

Σε πιιο ρωτάει ,να ψάξω???

 

από οτι ε διαβάσει συστήνεται να αφήνουμε το στήθος να παίρνει αέρα γιανα μην πονάνε οι θηλές και να επουλωθούν τυχόν πληγές στην αρχή ε δεν νομίζω ότι θα τρέχει ακατάπαυστα όλη μέρα .

Στο parents.org αν πατήσεις νέες δημοσιεύσεις θα το δεις. 

"Δύσκολες στιγμές " τη λένε "Ειρήνη τεο"

Εγώ πάλι κορίτσια  τόσο βαρυ που νιώθω το στήθος δεν ξέρω πως θα νιώθω αν το αφήσω ελεύθερο. Πονάει κάπως ηδη...αφήστε που νιώθω άβολα χωρίς σουτιέν.  Δεν ξέρω, θα δειξει...  


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ποοοο  διαβασα πολλα και αγχωθηκα βρε κοριτσια!

Και γω εχω ετοιμη στημενη την κουνια απο το γιο μου...και αλλαξιερα και καροτσια..

Χρησιμοποιω τις πανες puffies  με 0 μεταφορικα και μονο 1€ η αντικαταβολη, τις φερνουν στην πορτα μου! Συμφερουν πολυ οικονομικα και δεν αντμετωπισε κανενα προβλημα ο μικρος.

Απλα τις ανακαλυψα απ οταν φορουσε νο3 οποτε δε ξερω αν εχουν νο1 (λογικα θα χουν). 

Πιο πολύ απ όλα με τρελανε το θεμα του σουτιεν... εχει δικιο η ΦαιηΚατς...χρειαζονται νυχτα-μερα! το στηθος ειναι τουμπανο τρεχει γαλα και ποναει- θελει κρατημα και επιθεματα! Δε θυμαμαι ποτε φτιαχνει η ροη και δεν χρειαζεσαι να φορας τη νυχτα!

Εχω ερθει για 2-3 μερες στο πατρικο μου να ξεκουραστω.Εκανα μπανακι στη θαλασσα σημερα..αλλη μια Κυριακη μου μενει να πάω!

Έρχονται τα μικρά μας ''μπισκοτάκια''!

Υ.γ Όλοι έχουν θέμα με το όνομα του μωρού...ασχετα με το τι λενε στην αρχη!

Εδώ είμαστε... θυμηθείτε να μου το επιβεβαιώσετε ότι έχω δίκιο! Μια ξινίλα αν δε βγει τ όνομα τους θα την έχουν! 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Marmat είπε:

Τη ρόμπα κι εγώ δεν ξέρω αν θα τη βάλω στο μαιευτήριο αλλά την πήρα εκπτώσεις στο oysho και είναι λεπτή και όμορφη!Ας μου μείνει για το σπίτι,τι δηλαδή μόνο οι Τουρκαλες στα σήριαλ θα φοράνε σατέν ρομπες σπίτι τους?:P

 

Εμείς ξέρουμε το όνομα βασικά το έχω τάξει το παιδί στην Παναγία οπότε θα βγει Μαρία με συνοπτικές διαδικασιες παρόλα αυτά δεν θα γράψουμε ονομα στα μπισκότα ούτε αρχικό θα είναι κοριτσιστικα με ζαχαροπαστα και το ενα σχέδιο θα είναι ουράνιο τόξο γιατι είναι το ουράνιο τόξο μου μετά την καταιγίδα...

Εγώ θα ήθελα να την πω Μυρτώ ( Στη Παναγία τη Μυρτιώτισσα) δεν το έχω τάξει , αλλά δεν αρέσει στο άντρα μου. Θα ήθελε και αυτός σκέτο Μαρία (λέγανε τη γιαγιά του) αλλά εγώ δεν θέλω. Αν είναι να βάλω κάποια γιαγιά θα βάλω από τις μητέρες μας (που δεν είναι ευηχα αλλά φτιαχνονται....) Τες πα! Θα δείξει. Δεν αντέχω αυτή τη κουβέντα, τελευταία φορά ανέβασα πίεση. Αντί να κοιταμε που είναι καλά το παιδάκι μας πάλι με τα ονόματα έχουμε να κάνουμε. Αλλά όσο επιμένει εκείνος τόσο επιμένω και γω.χαχαχαχα   Μόνο στον μπέμπη δεν συζητήθηκε  καν το όνομα, θα έπαιρνε του πεθερού  μου (παρολο που τον πατέρα μου τον έχασα μικρή) . Το ποσό με αγχωνει αυτό το θέμα......!!!!


l6GMp3.png%22%20 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , 2angels είπε:

Εγώ θα ήθελα να την πω Μυρτώ ( Στη Παναγία τη Μυρτιώτισσα) δεν το έχω τάξει , αλλά δεν αρέσει στο άντρα μου. Θα ήθελε και αυτός σκέτο Μαρία (λέγανε τη γιαγιά του) αλλά εγώ δεν θέλω. Αν είναι να βάλω κάποια γιαγιά θα βάλω από τις μητέρες μας (που δεν είναι ευηχα αλλά φτιαχνονται....) Τες πα! Θα δείξει. Δεν αντέχω αυτή τη κουβέντα, τελευταία φορά ανέβασα πίεση. Αντί να κοιταμε που είναι καλά το παιδάκι μας πάλι με τα ονόματα έχουμε να κάνουμε. Αλλά όσο επιμένει εκείνος τόσο επιμένω και γω.χαχαχαχα   Μόνο στον μπέμπη δεν συζητήθηκε  καν το όνομα, θα έπαιρνε του πεθερού  μου (παρολο που τον πατέρα μου τον έχασα μικρή) . Το ποσό με αγχωνει αυτό το θέμα......!!!!

Εμένα προσωπικά το Μυρτώ μου αρέσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! Δεν έχω κοριτσάκι αλλά την πεθερά μου την λένε Μαρία, πριν μάθουμε τι είναι το μωρό μου είχε πει ότι ήθελε αν κορίτσι να τη βγάλω έτσι και της το είχα υποσχεθεί αλλά σκεφτόμουν τότε ότι ίσως αν ήταν κοριτσάκι θα της έδινα 2 ονόματα και θα το έφτιαχνα... Τελικά όμως είναι αγοράκι πάλι, το πρώτο το έβγαλα Ναπολέων (πεθερός) και Ραφαήλ από τον Άγιο γιατί τον είχα δει στον ύπνο μου πριν μείνω έγκυος. Τώρα θα του δώσω το όνομα του μπαμπά μου που υπερλατρευω, Βασίλης!

  • Μου αρέσει 2

Opjnp2.pngnWWEp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , 2angels είπε:

Εγώ θα ήθελα να την πω Μυρτώ ( Στη Παναγία τη Μυρτιώτισσα) δεν το έχω τάξει , αλλά δεν αρέσει στο άντρα μου. Θα ήθελε και αυτός σκέτο Μαρία (λέγανε τη γιαγιά του) αλλά εγώ δεν θέλω. Αν είναι να βάλω κάποια γιαγιά θα βάλω από τις μητέρες μας (που δεν είναι ευηχα αλλά φτιαχνονται....) Τες πα! Θα δείξει. Δεν αντέχω αυτή τη κουβέντα, τελευταία φορά ανέβασα πίεση. Αντί να κοιταμε που είναι καλά το παιδάκι μας πάλι με τα ονόματα έχουμε να κάνουμε. Αλλά όσο επιμένει εκείνος τόσο επιμένω και γω.χαχαχαχα   Μόνο στον μπέμπη δεν συζητήθηκε  καν το όνομα, θα έπαιρνε του πεθερού  μου (παρολο που τον πατέρα μου τον έχασα μικρή) . Το ποσό με αγχωνει αυτό το θέμα......!!!!

Κοίτα να δεις...Εγώ γενικά βγάζω καντηλες με το θέμα όνομα βεντέτα,σόγια να πλακώνονται και να μην εστιάζουν στο γεγονός να έρθει ένα γερό μωράκι.

Η πεθερά μου δεν ζει,δεν τη γνώρισα ποτέ.Πέρυσι λοιπόν στο κοριτσάκι μας που χάθηκε είχα προαποφασίσει μόνη μου να βγάλουμε το όνομά της,μιας και είναι πολύ όμορφο και ήθελα να την τιμήσω ο άντρας μου δεν πήρε θέση ούτε με πίεσε.Λίγες μέρες πριν τη β επιπέδου ενώ δούλευα μπήκε μια κοπέλα με κάποια διανοητική αναπηρία στο μαγαζί.Είδε την κοιλιά μου και μου λέει...έχεις κοριτσάκι Ε?τι όνομα θα βγάλεις?Και της λέω δεν ξέρω...Με κοιτάει και μου λέει Ευαγγελια να την πεις!Και μένω κόκκαλο γιατί αυτό το όνομα θα έδινα!!!Φεύγει πρίν προλάβω να πω κάτι άλλο...

Δεν την ξαναειδα.Λίγες μέρες μετά στη β επιπέδου που μάθαμε τα άσχημα νέα και ξεκίνησε ο Γολγοθάς μας σκεφτόμουν αυτή την κοπέλα συνέχεια και δεν μπορουσα να αποφασισω την διακοπή παρόλο που το κορίτσι μας δεν είχε καμία ελπίδα.

Για να μην μακρηγορω,παρόλο που δεν αεροβαφτιστηκε ή δεν βγήκε ληξιαρχική πράξη θανάτου για 1 μέρα εγώ αυτό το όνομα το έδωσα,τελείωσα,είναι με τη γιαγιά της στον ουρανό,και θα σου πω και κάτι γιατί που μου ειπαν εκ των υστέρων και με έβαλε σε σκέψεις...Ισως είναι δεισιδαιμονία αλλά καλύτερα να μην δίνουμε ονόματα ανθρώπων που έχουν φύγει από τη ζωή σε μια νέα ζωή...

Τώρα με το Μαρία ο άντρας μου δεν τρελαίνεται αλλά το έχω ξεκοψει.Έχω προσευχηθει τόσο πολύ Σ Εκείνη και το έχω πει μέσα μου.Είναι και η μαμα μου Μαρία θα της έδινα λίγη χαρά καταβαθως παρόλο που είναι από τα άτομα που δεν πιέζει ούτε περιμενει κάτι τέτοιο.

Να σκεφτείς πως μόλις πριν 2 χρόνια σκεφτόμουν πωπω ελεος γεμισαμε μαριες !Ηθελα Κασσάνδρα,Λυδια,Ισαβελλα...πλέον δε με νοιάζει,συμβολίζει πολλά για μένα...

 

  • Μου αρέσει 2

aP0gp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η καθεμία κορίτσια έχετε την ιστορία σας και τις αδυναμίες λογικό..Είναι κρίμα να υπάρχουν τσακωμοί με τρίτους για τα ονόματα.. αποφασίζει το ζευγάρι αλλά πολλές φορές κ στο ζευγάρι υπάρχει μια ανακατοσουρα άλλο θέλει ο ένας άλλο ο άλλος..Προσωπικά από τη μεριά μου έχουν ακουστεί και τα δύο ονόματα..Από τη μεριά του άντρα μου πάλι κανένα θα Ναι το πρώτο εγγόνι.. Η πεθερά μου μου είχε ξεκαθαρίσει απ την αρχή πως δεν της αρέσει το δικό της..τοποθετηθηκε μόνη της.. Εγώ πάλι είμαι της άποψης να μπαίνει ένα όνομα ουδέτερο από παππούδες γιαγιάδες.. αν ήταν αγόρι ο άντρας μου ήθελε του πατέρα του που και στην παράδοση αυτή πάλι αντίθετη είμαι..

Τώρα που είναι κορίτσι είπαμε διάφορα ένα αγαπημένο μου είναι το Διωνη αλλά δεν άρεσε στον άντρα μου και σκέφτηκα το Βαλερια του το είπα και του άρεσε.. Τώρα αν πέσει η γέννηση της μικρής στην γιορτή μου θα την ονομάσω και Αγάπη μου αρέσει πολύ.. αλλιώς σκεφτόμαστε και σαν δεύτερο το Θεοφανία επειδή στα Θεοφάνεια έκανα το τεστ..

  • Μου αρέσει 2

bzCDp2.png
 
SRQyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...