Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Αχ μην κάνεις τεστ τόσο νωρίς,τζάμπα λεφτά ρε συ..Εμένα μέχρι χθες το πρωί έδειχνε αρνητικό,το μεσημέρι έδειξε αχνό θετικο.Περιμενε έξι μέρες τουλάχιστον,γιατί αλλιώς θα σου δείξει αρνητικό και θα στεναχωρεθεις.

      Αυτό βασικά …. 

Ειναι εγκυμοσυνη;


Mary m

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια εχω κ εγω το αγχος μου κ τις αποριες μου.καινουρια εδω κ δεν το εχω συζητησει με κανεναν πηρα το θαρρος να γραψω εδω να μου πειτε τις εμπειριες σας να ξεαγχωθω.εχουμε κ λεμε: εχω κυκλο 28 με λιγες φορες 30 κ 31.τον πρηγουμενο μηνα βεβαια για πρωτη φορα ο κυκλος μου ηταν 26 μερες.με πρωτη μερα περιοδου στις 15/12 και ελευθερες επαφες στις 26 κ 28.οπου 28 ηταν κ η ωορηξια μου την οποια την καταλαβα γτ μετα την μεσημεριανη επαφη το βραδυ ειχα υγρα κ πονους χαμηλα δεξια κ αριστερα.τωρα περιμενω σε 6 μερες παλι ομως εδω κ κατι μερες εχω πρησμενο στηθος η μεση μου μερα με την μερα με ενοχλει ολο κ πιο πολυ ειδικα σημερα αρκετα παρατηρω ενα φουσκωμα μονιμο λες κ εχω φαει ολοκληρη την κοινωνια σαν να μην εχω χωνεψει απο τις γιορτες κ με μπερδευει αυτο ειναι το πολυ φαγητο των γιορτων;κ παρατηρησα οτι δςν θελω πολυ το τσιγαρο κανα 2-3 φορες το σιχαθηκα κ απο τοτε το εχω ελλατωσει σαν να μην το θελω.παρακαλω πειτς μου τις γνωμες σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Mary m είπε:

Καλησπερα κοριτσια εχω κ εγω το αγχος μου κ τις αποριες μου.καινουρια εδω κ δεν το εχω συζητησει με κανεναν πηρα το θαρρος να γραψω εδω να μου πειτε τις εμπειριες σας να ξεαγχωθω.εχουμε κ λεμε: εχω κυκλο 28 με λιγες φορες 30 κ 31.τον πρηγουμενο μηνα βεβαια για πρωτη φορα ο κυκλος μου ηταν 26 μερες.με πρωτη μερα περιοδου στις 15/12 και ελευθερες επαφες στις 26 κ 28.οπου 28 ηταν κ η ωορηξια μου την οποια την καταλαβα γτ μετα την μεσημεριανη επαφη το βραδυ ειχα υγρα κ πονους χαμηλα δεξια κ αριστερα.τωρα περιμενω σε 6 μερες παλι ομως εδω κ κατι μερες εχω πρησμενο στηθος η μεση μου μερα με την μερα με ενοχλει ολο κ πιο πολυ ειδικα σημερα αρκετα παρατηρω ενα φουσκωμα μονιμο λες κ εχω φαει ολοκληρη την κοινωνια σαν να μην εχω χωνεψει απο τις γιορτες κ με μπερδευει αυτο ειναι το πολυ φαγητο των γιορτων;κ παρατηρησα οτι δςν θελω πολυ το τσιγαρο κανα 2-3 φορες το σιχαθηκα κ απο τοτε το εχω ελλατωσει σαν να μην το θελω.παρακαλω πειτς μου τις γνωμες σας!

Μακαρι! Είχες τις επαφές σου μέσα στις πιο γονιμες μερες οποτε γιατί όχι? Την βρίσκεις με τεστ την οωρρηξια η απλά νιώθεις πονακια? Λογικό το άγχος και η ανυπομονησια σου αλλά σκέψου πως ο,τι έγινε έγινε τώρα! Υπομονή λίγες μέρες ακομα και θα φανει, αλλά οσα γράφεις καλα μου φαινονται ειδικά το τσιγάρο που δεν το θες ευκαιρία να το κόψεις! Αν είσαι έγκυος καλα θα κάνεις! Συνήθως φουσκωμα, μέση και στήθος δεν έχεις όταν περιμένεις περίοδο? Γιατί πολλά συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου μας!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kido είπε:

Μακαρι! Είχες τις επαφές σου μέσα στις πιο γονιμες μερες οποτε γιατί όχι? Την βρίσκεις με τεστ την οωρρηξια η απλά νιώθεις πονακια? Λογικό το άγχος και η ανυπομονησια σου αλλά σκέψου πως ο,τι έγινε έγινε τώρα! Υπομονή λίγες μέρες ακομα και θα φανει, αλλά οσα γράφεις καλα μου φαινονται ειδικά το τσιγάρο που δεν το θες ευκαιρία να το κόψεις! Αν είσαι έγκυος καλα θα κάνεις! Συνήθως φουσκωμα, μέση και στήθος δεν έχεις όταν περιμένεις περίοδο? Γιατί πολλά συμπτώματα είναι ίδια με της περιόδου μας!

Οχι δεν την μετραω το καταλαβαινω οπως κ το καταλαβα στις 28 το βραδυ εντονους πονους χαμηλα οπως καθε μηνα κ υγρα.η μεση με ποναει συνηθως μια δυο μερες μου ερθει αλλες φορες παλι δεν με ποναει καθολου.το στηθος πρηζεται αλλα οχι τοσο νωριτερα κ αυτο 1-2 μερες πριν ερθει το φουσκωμα οχι δεν το χω.

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2018 at 8:01 ΜΜ, Mary m είπε:

Καλησπερα κοριτσια εχω κ εγω το αγχος μου κ τις αποριες μου.καινουρια εδω κ δεν το εχω συζητησει με κανεναν πηρα το θαρρος να γραψω εδω να μου πειτε τις εμπειριες σας να ξεαγχωθω.εχουμε κ λεμε: εχω κυκλο 28 με λιγες φορες 30 κ 31.τον πρηγουμενο μηνα βεβαια για πρωτη φορα ο κυκλος μου ηταν 26 μερες.με πρωτη μερα περιοδου στις 15/12 και ελευθερες επαφες στις 26 κ 28.οπου 28 ηταν κ η ωορηξια μου την οποια την καταλαβα γτ μετα την μεσημεριανη επαφη το βραδυ ειχα υγρα κ πονους χαμηλα δεξια κ αριστερα.τωρα περιμενω σε 6 μερες παλι ομως εδω κ κατι μερες εχω πρησμενο στηθος η μεση μου μερα με την μερα με ενοχλει ολο κ πιο πολυ ειδικα σημερα αρκετα παρατηρω ενα φουσκωμα μονιμο λες κ εχω φαει ολοκληρη την κοινωνια σαν να μην εχω χωνεψει απο τις γιορτες κ με μπερδευει αυτο ειναι το πολυ φαγητο των γιορτων;κ παρατηρησα οτι δςν θελω πολυ το τσιγαρο κανα 2-3 φορες το σιχαθηκα κ απο τοτε το εχω ελλατωσει σαν να μην το θελω.παρακαλω πειτς μου τις γνωμες σας!

@Mary m κ εγώ πριν την καθυστέρηση είχα παρατηρήσει μεγάλη αποστροφή στο τσιγάρο, ξαφνικά δεν το ήθελα κ έτσι το ελλατωσα κ όταν φυσικά έμαθα για την εγκυμοσύνη το έκοψα! Επίσης είχα κ εγώ φουσκωματα χωρίς να έχω φάει περισσότερο από το συνηθισμένο! Τεστ πάντως να κάνεις το νωρίτερο όταν είναι να αδιαθετησεις, όχι πιο πριν γιατί μπορεί να μην είναι σωστό το αποτέλεσμα! Εύχομαι να είσαι εγκυουλα αν το επιθυμείς!

  • Μου αρέσει 1

hutep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια τι κανετε ;οπως σας ειπα περιμενω την παρασκευη κ σημερα ειδα λευκα πηχτα υγρα ολη μερα οποτε απογοητευση. φανταζομαι ειναι ενδειξη περιοδου αυτου.

Link to comment
Share on other sites

σίγουρα πρέπει να πάρεις early test,λεει πανω στο κουτί τι ποσοστά επιτυχίας έχουν ανάλογα με το πόσες μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο είσαι.εμένα έδειξε θετικό αχνό 4 μέρες πριν.απλά μπορεί να βγει αρνητικό ενώ είσαι έγκυος και να στεναχωρεθείς άδικα.


wyp6p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 6/1/2018 at 8:01 ΜΜ, Mary m είπε:

Καλησπερα κοριτσια εχω κ εγω το αγχος μου κ τις αποριες μου.καινουρια εδω κ δεν το εχω συζητησει με κανεναν πηρα το θαρρος να γραψω εδω να μου πειτε τις εμπειριες σας να ξεαγχωθω.εχουμε κ λεμε: εχω κυκλο 28 με λιγες φορες 30 κ 31.τον πρηγουμενο μηνα βεβαια για πρωτη φορα ο κυκλος μου ηταν 26 μερες.με πρωτη μερα περιοδου στις 15/12 και ελευθερες επαφες στις 26 κ 28.οπου 28 ηταν κ η ωορηξια μου την οποια την καταλαβα γτ μετα την μεσημεριανη επαφη το βραδυ ειχα υγρα κ πονους χαμηλα δεξια κ αριστερα.τωρα περιμενω σε 6 μερες παλι ομως εδω κ κατι μερες εχω πρησμενο στηθος η μεση μου μερα με την μερα με ενοχλει ολο κ πιο πολυ ειδικα σημερα αρκετα παρατηρω ενα φουσκωμα μονιμο λες κ εχω φαει ολοκληρη την κοινωνια σαν να μην εχω χωνεψει απο τις γιορτες κ με μπερδευει αυτο ειναι το πολυ φαγητο των γιορτων;κ παρατηρησα οτι δςν θελω πολυ το τσιγαρο κανα 2-3 φορες το σιχαθηκα κ απο τοτε το εχω ελλατωσει σαν να μην το θελω.παρακαλω πειτς μου τις γνωμες σας!

Καλησπέρα κοπέλα μου...Εγώ είμαι έγκυος 3 μηνών περίπου...Τα συμπτώματα που περιγράφεις είχα τα ίδια, αλλά δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, κάθε γυναίκα ειναι διαφορετική. Μετά από δύο μέρες που που ήρθα σε ελεύθερη επαφή, άρχισε και πόναγε το στήθος....Εγώ πάντα πριν την αναμενόμενη περίοδο, με πονάει η κοιλιά μου, δηλαδή 8-9 μέρες πριν, αυτην την φορά καθυστέρησαν πολύ (οι οποίοι δεν ήταν πόνοι περιόδου :) ) και εκεί την ψιλιάστικα. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις ενα θετικότατο τεστ εγκυμοσυνης. Ααα, αν εχεις πολύ αγωνία υπάρχουν τεστ εγκυμοσύνης που δείχνουν και τέσσερις μέρες νωρίτερα...Εγώ το έκανα στην 3η ημέρα καθυστέρησης και έγινε αμέσως θετικό...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...