Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εγκυμοσύνη -συμπτωματα


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια.... 

 

Ειμαι λιγο μπερδεμένη.. Εχω διαβασει πολλες ιστορίες εδω... Θα θελα μια μικρη βοήθεια... 

 

Τελευταια περίοδο 15/3 κανονικα εχω κύκλο 28 μέρες εκτος απο 1-2 φορες τον χρόνο που εχω 35..

Σημερα εχουμε 22/4 κ ακομα δν μ εχει έρθει περίοδο... Προσπαθούμε με τον άντρα μ.. Κ μάλιστα στις 14/4 ενω θα έπρεπε να μ εχει ερθει περίοδο ειχα μονο λιγα καφε υγρα κ τελος.δεν εδωσα σημασια..τωρα εδω κ τοσες μερες εχω πονους περιοδου καθημερινα..στηθος σαν να βαρυνε κ ειναι πιο ευαισθητο..κ επισης ενα περιεργο πραγμα..νιωθω σαν φισαλιδες στο στομαχι κ την κοιλια..

Τι λετε εσεις που εχετε μεγαλυτερη εμπειρια;

Ευχαριστώ  πολύ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Καλησπερα κοριτσια.... 

 

Ειμαι λιγο μπερδεμένη.. Εχω διαβασει πολλες ιστορίες εδω... Θα θελα μια μικρη βοήθεια... 

 

Τελευταια περίοδο 15/3 κανονικα εχω κύκλο 28 μέρες εκτος απο 1-2 φορες τον χρόνο που εχω 35..

Σημερα εχουμε 22/4 κ ακομα δν μ εχει έρθει περίοδο... Προσπαθούμε με τον άντρα μ.. Κ μάλιστα στις 14/4 ενω θα έπρεπε να μ εχει ερθει περίοδο ειχα μονο λιγα καφε υγρα κ τελος.δεν εδωσα σημασια..τωρα εδω κ τοσες μερες εχω πονους περιοδου καθημερινα..στηθος σαν να βαρυνε κ ειναι πιο ευαισθητο..κ επισης ενα περιεργο πραγμα..νιωθω σαν φισαλιδες στο στομαχι κ την κοιλια..

Τι λετε εσεις που εχετε μεγαλυτερη εμπειρια;

Ευχαριστώ  πολύ! 

αφου προσπαθητε τα συμπτωματα λενε εγκυμοσυνη αυριο κανε ενα τεστακι...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι @linaa αμα σε πω.ρεζίλι αλλα θα το,πω.. Σήμερα πήρα τεστ clear blue ..εκανα το πρώτο οπως ελεγε στις οδηγίες αλλα στην ενδειξη ελέγχου δεν βγήκε ποτέ η γραμμη οτι το έκανα σωστο.. (Ισως έφταιγε οτι το εκανα με τον δεύτερο τροπο δλδ σε ενα ουροσυλλεκτη κ, μετά εκει εβαλα το τεστ για 5δευτερόλεπτα;;; δεν ξέρω) 

Το, παρατησα σε μια άκρη. Κ μετα απο κανα 20λεπτό πηγα να το πετάξω κ ειδα ηταν κ η γραμμη στην ένδειξη κ θετικό... Να υποθέσω δεν ειναι έγκυρο μετα το δεκάλεπτο; 

Επεξεργάστηκαν by Cath3rine
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Κορίτσι @linaa αμα σε πω.ρεζίλι αλλα θα το,πω.. Σήμερα πήρα τεστ clear blue ..εκανα το πρώτο οπως ελεγε στις οδηγίες αλλα στην ενδειξη ελέγχου δεν βγήκε ποτέ η γραμμη οτι το έκανα σωστο.. (Ισως έφταιγε οτι το εκανα με τον δεύτερο τροπο δλδ σε ενα ουροσυλλεκτη κ, μετά εκει εβαλα το τεστ για 5δευτερόλεπτα;;; δεν ξέρω) 

Το, παρατησα σε μια άκρη. Κ μετα απο κανα 20λεπτό πηγα να το πετάξω κ ειδα ηταν κ η γραμμη στην ένδειξη κ θετικό... Να υποθέσω δεν ειναι έγκυρο μετα το δεκάλεπτο; 

αν ηταν κ οι δυο γραμμες εμφανισμενες τοτε ειναι εγκυρο. αν ηταν μονο μια γραμμη ειναι ακυρο. το τεστ σωστα δειχνει κ στον ουροσυλεκτη απλα πρεπει να το αφησεις λιγο να πιει ουρα γενικα τα τεστ δεν δειχνουν αμεσως πρεπει να περιμενεις λιγο. αν στο 10λεπτο ειδες δυο γραμμες ειναι εγκυροτατο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@linaa  Σ ευχαριστώ που με βοήθησες..... Και θα σου πω οτι σήμερα πηγα πηρα ενα self clear κι εκανα αυτο που είπες.. Το άφησα παραπανω... Κ εννοείται με το που άρχισε έδειξε την κόκκινη γραμμη..... Δεν το πιστευω ειμαι έγκυος....!!!:-D:-P:)

 

Επεξεργάστηκαν by Cath3rine
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

@linaa  Σ ευχαριστώ που με βοήθησες..... Και θα σου πω οτι σήμερα πηγα πηρα ενα self clear κι εκανα αυτο που είπες.. Το άφησα παραπανω... Κ εννοείται με το που άρχισε έδειξε την κόκκινη γραμμη..... Δεν το πιστευω ειμαι έγκυος....!!!:-D:-P:)

 

συνχαρητηρια!!!!!! γρηγορα τηλ στον γιατρο σου !!!!!! διαβασε τι πρεπει να προσεχεις απο εδω κ περα για μικροβια κτλ... κ σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ παρα μα παρα πολυ!!!! Εντάξει τι ευτυχια....!!! 

Τωρα για τον γυναικολόγο υπάρχει ενα θεμα γτ εγω ειμαι σε νησι για το καλοκαίρι..σεζον. Κ πρεπει να βρω λογικα εδω κάποιον μεχρι να φύγω... Γτ ο δικός μ ειναι Θεσσαλονίκη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Cath3rine είπε:

Σ ευχαριστώ παρα μα παρα πολυ!!!! Εντάξει τι ευτυχια....!!! 

Τωρα για τον γυναικολόγο υπάρχει ενα θεμα γτ εγω ειμαι σε νησι για το καλοκαίρι..σεζον. Κ πρεπει να βρω λογικα εδω κάποιον μεχρι να φύγω... Γτ ο δικός μ ειναι Θεσσαλονίκη! 

αν εχει γυναικολογο το νησι που εισαι? δεν εχουν ολα τα νησια γυναικολογους με υπερηχο κτλ..........

Link to comment
Share on other sites

Κρητη είμαι ..και μαλιστα διάβασα για καποιον που ειναι συμβεβλημένος με ΙΚΑ... Δεν ξέρω τι ρολο παίζει αυτό... Δεν εχω ιδεα... Να σε ρωτήσω... Πρέπει να πας σε συμβεβλημένο γιατρο γτ πληρώνεις λιγοτερα; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Cath3rine είπε:

Κρητη είμαι ..και μαλιστα διάβασα για καποιον που ειναι συμβεβλημένος με ΙΚΑ... Δεν ξέρω τι ρολο παίζει αυτό... Δεν εχω ιδεα... Να σε ρωτήσω... Πρέπει να πας σε συμβεβλημένο γιατρο γτ πληρώνεις λιγοτερα; 

οχι ολοι γραφουν εξετασεις κ φαρμακα κανονικοτατα μην ανησυχεις τα ιδια πληρωνεις. αυτοι που ειναι συμβεβλημενοι απλα καποιες ημερομηνιες το μηνα γραφουν φαρμακα χωρις επισκεψη αν προλαβεις βεβαια. αυτη ειναι η διαφορα μονο. να ψαξεις ενα γιατρο που να σε εμπνεει  κ να στον εχει συστησει καποιος που εχει γεννησει εκει γιατι κυκλοφορουν πολλοι απατεωνες!!!!εισαι κρητη οποτε δεν εχεις θεμα εχει κ μαιευτηριο!!!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Οκ θα ξεκινήσω έρευνα με 2-3 γνωστές που εχω εδω γτ ειμαι κ καινουρια εδώ...! Να πάνε ολα καλα.... Δεν θα γεννησω εδω...! Θ ανέβω πανω...! 

Αχ τι χαρα.... Ποσο υπέροχα! Ανυπομονώ να παω στον γιατρό! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Καλησπερα κοριτσια.... 

 

Ειμαι λιγο μπερδεμένη.. Εχω διαβασει πολλες ιστορίες εδω... Θα θελα μια μικρη βοήθεια... 

 

Τελευταια περίοδο 15/3 κανονικα εχω κύκλο 28 μέρες εκτος απο 1-2 φορες τον χρόνο που εχω 35..

Σημερα εχουμε 22/4 κ ακομα δν μ εχει έρθει περίοδο... Προσπαθούμε με τον άντρα μ.. Κ μάλιστα στις 14/4 ενω θα έπρεπε να μ εχει ερθει περίοδο ειχα μονο λιγα καφε υγρα κ τελος.δεν εδωσα σημασια..τωρα εδω κ τοσες μερες εχω πονους περιοδου καθημερινα..στηθος σαν να βαρυνε κ ειναι πιο ευαισθητο..κ επισης ενα περιεργο πραγμα..νιωθω σαν φισαλιδες στο στομαχι κ την κοιλια..

Τι λετε εσεις που εχετε μεγαλυτερη εμπειρια;

Ευχαριστώ  πολύ! 

με το καλό λοιπόν,διάβασα την ιστορία σου,αλλά είδα ότι σου απάντησε η Λίνα τέλεια,οπότε συγχαρητήρια!!!είχες τα συμπτώματα μιας εγκυμονουσας!!!τώρα Προσοχή κ μιλά με τον γιατρό σου για εξετάσεις κλπ.

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ παρα πολυ!!! Ναι με βοήθησε!!! Ειναι πολυ γλυκιά.... Τωρα θέλει να βρω εναν καλο γυναικολόγο εδώ... Κ να ξεκινήσω αυτο το ταξίδι! Αυτο λιγο με αγχώνει.. (Να βρω γιατρό εδω κ μετα να συνεχίσω με τον δικο μ.. Θα χω ενα μπλέξιμο νομιζω)  αλλα αξιζει!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...