Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

Κορίτσια μου γειά σας. Είπα δειλά δειλα κι εγώ να ανοίξω αυτό το θέμα να δούμε πόσες θα μαζευτούμε. Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!!! Περιμένω συμμετοχές :-)

  • Μου αρέσει 3

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ρε ρινακι ...Έχω μπερδευτεί εγω....χαχαχαχα μια παω απο δω μια απο κει....Πριν ημουνα στις μανουλες οκτωμβριου 2019...καλε θα με διαφωτισει καμια???? ειμαι 4 εβδομάδων κ 6 μερες...πο  οι σαλαταωτα χω κάνει.χαχαχαα

τι πράμα κ αυτό με μένα εδω μεσα ....παντού πετάγομαι κ δεν ξερω ποτε θα γεννήσω...παει το έχασα σας λέω....

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Rafaelatarzan said:

ρε ρινακι ...Έχω μπερδευτεί εγω....χαχαχαχα μια παω απο δω μια απο κει....Πριν ημουνα στις μανουλες οκτωμβριου 2019...καλε θα με διαφωτισει καμια???? ειμαι 4 εβδομάδων κ 6 μερες...πο  οι σαλαταωτα χω κάνει.χαχαχαα

τι πράμα κ αυτό με μένα εδω μεσα ....παντού πετάγομαι κ δεν ξερω ποτε θα γεννήσω...παει το έχασα σας λέω....

Κοριτσαρα εσύ λογικά πας για Σεπτέμβρη ή Οκτωβρη. Οπότε μάλλον καλά είσαι στο τοπικ που είπες. Χαχαχαχαχα!


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

τι να πω ....Έχω  ειδη μια καισαρική όμως κ δεν ξερω ακόμα...χαχαχαχαχα τουρλουμπουκι θα γίνω....θα κάτσω και στα 2 εγω ...κ εδω κ στον Οκτώβρη ....κ οπου  κάτσει στο τελος .χαχαχαχαχα .... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rafaelatarzan said:

τι να πω ....Έχω  ειδη μια καισαρική όμως κ δεν ξερω ακόμα...χαχαχαχαχα τουρλουμπουκι θα γίνω....θα κάτσω και στα 2 εγω ...κ εδω κ στον Οκτώβρη ....κ οπου  κάτσει στο τελος .χαχαχαχαχα .... 

Αχαχαχαχαχα. Να κάτσεις ρε αγάπη εννοείται. Εγώ σε θελω πάντως. Ποτέ πας για υπέρηχο; 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Αχαχαχαχαχα. Να κάτσεις ρε αγάπη εννοείται. Εγώ σε θελω πάντως. Ποτέ πας για υπέρηχο; 

Σάββατο....Επιτέλους θα δω πρωτη φορα ....κ θα τον ρωτήσω  κιολας να μ πει το ποτε .Έτσι να ξέρω πότε περίπου....χαχαχαχα κ μετά θα κάτσω κ στα 2 ....εχτος αν μ τύχει Σεπτέμβρη ....Εκεί θα πέσει γελιο πολύ 

Επεξεργάστηκαν by Rafaelatarzan
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες... Εγώ ειμαι 5 εβδομάδων έχω δει το σάκο περιμένω πως και πως να ακούσω το χτυπο.. Και δεν σας κρύβω ότι έχω πολύ πολύ ανχος για όλα.ειχα καθυστερημένη σύλληψη αλλά πολύ καλές χωριακές.. Δεν έχω ξανανιώσει έτσι τόσο φόβο για όλα πόσο λογικό είναι? 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rafaelatarzan said:

Σάββατο....Επιτέλους θα δω πρωτη φορα ....κ θα τον ρωτήσω  κιολας να μ πει το ποτε .Έτσι να ξέρω πότε περίπου....χαχαχαχα κ μετά θα κάτσω κ στα 2 ....εχτος αν μ τύχει Σεπτέμβρη ....Εκεί θα πέσει γελιο πολύ 

Χαχαχα. Ε ναι μετά θα είσαι στην μέση. Μετά θα ανοίξεις δικό σου τοπικ Μανουλες Σεπτεμβρίου 2019. Με το καλό ρε γλυκούλα να δεις το ή τα σποράκια σου. Εγω 13 έχω πάλι υπέρηχο και 18 αυχενικη. Από εβδομάδα θα κάνω και την πρώτη μου καμπύλη σακχάρου. 

50 minutes ago, Katerina$97 said:

Καλησπέρα σε όλες... Εγώ ειμαι 5 εβδομάδων έχω δει το σάκο περιμένω πως και πως να ακούσω το χτυπο.. Και δεν σας κρύβω ότι έχω πολύ πολύ ανχος για όλα.ειχα καθυστερημένη σύλληψη αλλά πολύ καλές χωριακές.. Δεν έχω ξανανιώσει έτσι τόσο φόβο για όλα πόσο λογικό είναι? 

 

Καλησπέρα Κατερίνα μου. Με το καλό μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι. Έχεις δίκιο κι εγώ το ίδιο φοβόμουν μέχρι να ακούσω καρδούλα. Είναι πολύ λογικό αλλά και πάλι δεν σταματαει το άγχος ακόμη κι αν ακούσεις καρδούλα. Μετά θα έχεις άγχος αν θα είναι όλα καλά στην αυχενικη και πάει λέγοντας. Όλα θα πάνε καλά. Πίστη να έχεις. Αν είναι σε καλό σημειο και δεν εχεις "περιεργο" ιατρικό ιστορικό δεν εχει λόγο να μην πάει καλά. 

Πρώτη σου εγκυμοσυνη; 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Katerina$97 είπε:

Καλησπέρα σε όλες... Εγώ ειμαι 5 εβδομάδων έχω δει το σάκο περιμένω πως και πως να ακούσω το χτυπο.. Και δεν σας κρύβω ότι έχω πολύ πολύ ανχος για όλα.ειχα καθυστερημένη σύλληψη αλλά πολύ καλές χωριακές.. Δεν έχω ξανανιώσει έτσι τόσο φόβο για όλα πόσο λογικό είναι? 

 

καλημερα Κατερίνα μ.....με το καλό το παιδάκι σ κ να έχει πάντα υγεία....Εγώ μπήκα σηνερα στην 5 βδομάδα....Σάββατο έχω κ εγώ γιατρο.απο φόβο κ γω μια από ιδια ειμαι....τι το ένα τι το άλλο κ παει λέγοντας....Είναι λογικό να είμαστε ετσι....Αλλά θα σ πω να ηρεμήσεις να χαλαρώσεις κ να απολαύσεις την εγκυμοσυνης σ ....ολα αυτα που νιώθουμε ειναι μες το πρόγραμμα...ξεκουράσου φάε σωστα κ χαλάρωσε....κ ολα θα γινουν τέλεια...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.. εγω ειμαι 9 εβδομαδων.. πρωτη φορα μανουλα.. θελω την γνωμη σας σχετικα με την γυμναστικη για εγκυους, γιογκα, πιλατες και aqua γιογκα.. εχετε αντιστοιχη εμπειρια?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 28/1/2019 at 11:09 ΜΜ, Rinaki88 είπε:

Κορίτσια μου γειά σας. Είπα δειλά δειλα κι εγώ να ανοίξω αυτό το θέμα να δούμε πόσες θα μαζευτούμε. Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη να έχουμε!!! Περιμένω συμμετοχές :-)

Εεεεππ.. σε τσακωσα!! Γιατί καλε δεν έψαξες να δεις αν υπάρχει το μανούλες Αυγούστου 2019 σαν τοπικ; Τώρα έχουμε χωριστεί σε δυο ομάδες δλδ;; Χαχα!! Να τις ενσωματώσουμε!! :) :) σε πειράζω!! Απλά θα απαντάμε κ στις δυο πλέον.. χαχα.. καλή συνεχεια κοριτσια μ!! Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας :)

Link to comment
Share on other sites

Άμα σου πω ότι έψαξα και δεν βρήκα. Δεν μου βάζεις το link να μπω κι εγώ; Γιάτι ειδα μέχρι και Οκτώβρη 2019 και λέω Αύγουστο δεν έχει; Μα που κρύβεστε βρε παιδί μου. Χαχαχαχα.

3 hours ago, froso91 said:

καλημερα κοριτσια.. εγω ειμαι 9 εβδομαδων.. πρωτη φορα μανουλα.. θελω την γνωμη σας σχετικα με την γυμναστικη για εγκυους, γιογκα, πιλατες και aqua γιογκα.. εχετε αντιστοιχη εμπειρια?

Φροσω μου γειά σου. Περίπου στα ίδια είμαστε. Εγώ μόλις εκλεισα την 10η. Η αλήθεια είναι μου έχουν πει κι εμένα για γυμναστική αλλά δεν ξέρω ποιο είδος είναι το καλύτερο οπότε με ενδιαφέρουν κι εμένα οι απόψεις. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

@@Rinaki88  εσυ σε ποια πολη ζεις? εδω στη θεσσαλονικη που εριξα μια ματια μεσω ιντερνετ δεν εχει και πολλα στα ανατολικα που με βολευει.. ξερω οτι aqua yoga για εγκυους κανουν και στο γενεσις και στον αγιο λουκα. υποθετω οτι εκει λογω εξειδικευσης θα ειναι καλυτερα απο ενα απλο κολυμβητήριο. 

νομιζω οτι ειναι πιο ενδιαφερον απο απλη yoga, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει κανενα απο τα 2 οποτε δεν ξερω..

σκεφτομαι αν μου το επιτρεψει και η γιατρος να ξεκινησω μετα την αυχενικη που εχω στις 20/2. εσυ ποτε εχεις αυχενικη?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, froso91 said:

@@Rinaki88  εσυ σε ποια πολη ζεις? εδω στη θεσσαλονικη που εριξα μια ματια μεσω ιντερνετ δεν εχει και πολλα στα ανατολικα που με βολευει.. ξερω οτι aqua yoga για εγκυους κανουν και στο γενεσις και στον αγιο λουκα. υποθετω οτι εκει λογω εξειδικευσης θα ειναι καλυτερα απο ενα απλο κολυμβητήριο. 

νομιζω οτι ειναι πιο ενδιαφερον απο απλη yoga, αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δοκιμασει κανενα απο τα 2 οποτε δεν ξερω..

σκεφτομαι αν μου το επιτρεψει και η γιατρος να ξεκινησω μετα την αυχενικη που εχω στις 20/2. εσυ ποτε εχεις αυχενικη?

Μένω Βολο εγώ γλυκιά μου. Θα ήθελα κι εγώ κάτι με νερό αλλά φοβάμαι μήπως υπάρχει πρόβλημα με τους μικροοργανισμους στην πισίνα. Θα ρωτήσω κι εγώ. Μαζί σχεδόν έχουμε και αυχενικη. Εγώ έχω στις 18/2. 

Να σε ρωτήσω. Σου έχει δώσει ήδη σίδηρο κ ασβέστιο; Εμένα σίδηρο μου έδωσε αλλά προς το παρόν παίρνω κάθε δεύτερη μέρα και ασβέστιο δεν μου έχει δώσει ακόμη γιατί με ρώτησε αν πίνω γάλα κι επειδή πίνω πολύ μου λέει δεν χρειάζεσαι ακόμη. Παίρνω και τις Pregnacare τις βιταμίνες ελπίζω να βοηθούν κι αυτές.  


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

@Rinaki88το σκεφτηκα κ εγω αυτο με τα μικροβια, αλλα στα μαιευτηρια θελω να πιστευω οτι γινεται σωστος καθαρισμος της πισινας. ρωτησε τον γιατρο σου, ισως ξερει να σου προτεινει μια καλη πισινα.

μου εχει δωσει φυλλικο οξυ κ σιδηρο. ασβεστιο δεν πηρα ακομα.. κανω και διατροφη (οσο μπορω, δεν θα καταπιεστω κιολας :grin:), γιατι ειχα παρει μερικα κιλα πριν την εγκυμοσυνη και δεν θελω να ξεφυγω.. 

απο ναυτιες κ αλλα συμπτωματα πως εισαι?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...