Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

4 hours ago, MamaMia84 said:

Είμαι λίγο πιο .. συγκρατημένη αυτή τη φορά μέχρι τουλάχιστον να κάνω και την αυχενική γιατί πολύ πρόσφατα (τον Οκτώβριο που μας πέρασε) είχα παλλινδρομη κυηση και αποξεση στη 10η εβδομαδα (τυχαίο γεγονος βασει βιοψιας) και εννοείται όλο το ψυχολογικό φορτίο που συνεπάγεται ενός τέτοιου γεγονοτος..και ας έχω ήδη ένα παιδάκι η εμπειρία αυτη ήταν αρκετά δυσσαρεστη.Αλλά ευτυχώς έμεινα πάλι εγκυος αμέσως και όλα καλά θα πάνε!..θετική σκέψη και προχωράμε λοιπόν ! 

Όλα καλά θα πάνε. Αλλωστε το πέρασες το φράγμα των 10 εβδομάδων. Αναμένουμε κι από εσένα λοιπόν τα καλά νέα. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Απο παλλινδρομες αλλο τιποτα κι εγω... Ειχα δυο πριν κανω το γιο μου και αλλη μια πριν ενα χρονο....αχ κοριτσια μου να φυγει αυτος ο χειμωνας, με εχει πιασει ψιχοπλακωμα με τοση μαυριλα...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Evania said:

Απο παλλινδρομες αλλο τιποτα κι εγω... Ειχα δυο πριν κανω το γιο μου και αλλη μια πριν ενα χρονο....αχ κοριτσια μου να φυγει αυτος ο χειμωνας, με εχει πιασει ψιχοπλακωμα με τοση μαυριλα...

Αντε τελευταίος μήνας του χειμώνα είναι. Περνάει γρηγορα ο καιρός. Όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά. Έχε πίστη. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και εγω μπαινω στην 10η εβδομαδα με παρα πολυ αγχος διοτι εχω κανει πολλες εξωσωματικες και ειχα πολλες αποβολες και τωρα ηταν διδυμη κυηση και στο δευτερο μωρακι σταματησε  η καρδουλα του ευχομαι να πανε ολα καλα με το μωρακι μου ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ  ΣΕ ΟΛΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, fiass είπε:

Γεια σας και εγω μπαινω στην 10η εβδομαδα με παρα πολυ αγχος διοτι εχω κανει πολλες εξωσωματικες και ειχα πολλες αποβολες και τωρα ηταν διδυμη κυηση και στο δευτερο μωρακι σταματησε  η καρδουλα του ευχομαι να πανε ολα καλα με το μωρακι μου ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ  ΣΕ ΟΛΕΣ

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Καλώς ήρθες και εσύ στην παρεουλα μας! Θα πάνε όλα καλά με το μωράκι σου, να έχεις αισιοδοξία και θετική σκέψη μόνο !!! 

Κορίτσια έκανα και την αυχενική μου σήμερα και όλα έδειξαν καλά ευτυχως!..τώρα περιμένω να βγουν και οι αιματολογικες σε 3-4 μέρες. Φύλο δεν ρωτήσαμε..κάνω υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού στο γιατρό μου, μακάρι να πάρουμε τότε κάποια ένδειξη ..! Έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι και ο άντρας μου ελπίζει για αγοράκι τώρα. Εγώ δεν έχω προτίμηση ξεκάθαρη νομίζω. .γερό να είναι μόνο αυτό! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fiass said:

Γεια σας και εγω μπαινω στην 10η εβδομαδα με παρα πολυ αγχος διοτι εχω κανει πολλες εξωσωματικες και ειχα πολλες αποβολες και τωρα ηταν διδυμη κυηση και στο δευτερο μωρακι σταματησε  η καρδουλα του ευχομαι να πανε ολα καλα με το μωρακι μου ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ  ΣΕ ΟΛΕΣ

Κοπέλα μου σε καταλαβαίνω γιατί κι εμένα από εξωσωματική είναι το μωράκι μου. Βέβαια εγώ είμαι στις τυχερές που πέτυχαν στην πρώτη. Σου εύχομαι από την καρδιά μου να κρατηθει το δεύτερο μωρακι σου και να είναι γερό. Είναι κοινό φαινόμενο δυστυχώς στα δύο μωρακια το ένα να μην τα καταφέρνει μετά από εξωσωματική. Όλα θα πάνε καλά. Θα το δεις.

3 hours ago, MamaMia84 said:

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Καλώς ήρθες και εσύ στην παρεουλα μας! Θα πάνε όλα καλά με το μωράκι σου, να έχεις αισιοδοξία και θετική σκέψη μόνο !!! 

Κορίτσια έκανα και την αυχενική μου σήμερα και όλα έδειξαν καλά ευτυχως!..τώρα περιμένω να βγουν και οι αιματολογικες σε 3-4 μέρες. Φύλο δεν ρωτήσαμε..κάνω υπομονή μέχρι το επόμενο ραντεβού στο γιατρό μου, μακάρι να πάρουμε τότε κάποια ένδειξη ..! Έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι και ο άντρας μου ελπίζει για αγοράκι τώρα. Εγώ δεν έχω προτίμηση ξεκάθαρη νομίζω. .γερό να είναι μόνο αυτό! 

Κοπέλα μου χαιρομαι πολυ που πήγε καλά η αυχενικη σου. Κι εγω την ίδια άποψη εχω. Γερά μωρακια να είναι κι ας είναι ο,τι θέλουν. Να πάνε όλα καλά και στις αιματολογικες. 

Εγώ την Πέμπτη θα πάω για εξετάσεις αίματος και θα κάνω και καμπύλη ζαχαρου. Νωρίς μου την έγραψε λογικά θα μου ξαναγράψει. Θέλει να τα τσεκάρει όλα συνέχεια. 

Ελπίζω και όλες οι άλλες κοπέλες να είστε καλά. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα κοριτσια! Εκανα κι εγω την αυχενικη και ηταν καλη. Αυριο περιμενω το papp a. Αν και κλινω προς την αμνιο για να ειμαστε καλυμμενοι 100% και λογω ηλικιας. Ειχα κανει και στο γιο μου οποτε ξερω τι να περιμενω. Κι εγω θεσσαλονικη ειμαι! Χτες ειχε υπεροχο καιρο, σημερα που κατεβηκα κεντρο εριχνε καρεκλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Στην Αυχενική φαίνεται το φύλο? Εσείς που έχετε κάνει να μου πείτε, εγώ έχω ραντεβού στις 20/2.

μερικες φορες φαινετε μερικες φορες οχι γιατι τα αγορακια πολλες φορες αναπτυσονται αργοτερα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, froso91 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Στην Αυχενική φαίνεται το φύλο? Εσείς που έχετε κάνει να μου πείτε, εγώ έχω ραντεβού στις 20/2.

Στην 1η μου εγκυμοσυνη στην αυχενικη μου είχαν πει κατά 70% κοριτσάκι και όντως έκανα κοριτσαρο !..έχω ακούσει ότι τα γεννητικά όργανα σε αυτή τη φάση δεν είναι πολύ ξεκάθαρα και πολλές φορές τα κοριτσάκια φαίνονται για αγοράκια. .εξαρτάται βεβαια και από τη θέση του μωρού,  την εμπειρία και τη ..διάθεση του γιατρού να βγάλει καποιο συμπέρασμα. Εμένα δεν είχε και πολύ διάθεση αυτός που πήγα για την αυχενική χθες,ήταν λιγο απομακρος θα ελεγα και εστίασε μονο στις βασικες μετρησεις χωρις αλλα σχολια και έτσι και εμείς δεν ρωτήσαμε. Την άλλη εβδομάδα ξαναπάω στο γιατρό μου και ελπίζω εκεί κάτι να φανεί ..χε χε!

6 ώρες πρίν, Evania είπε:

Καλησπερα κι απο μενα κοριτσια! Εκανα κι εγω την αυχενικη και ηταν καλη. Αυριο περιμενω το papp a. Αν και κλινω προς την αμνιο για να ειμαστε καλυμμενοι 100% και λογω ηλικιας. Ειχα κανει και στο γιο μου οποτε ξερω τι να περιμενω. Κι εγω θεσσαλονικη ειμαι! Χτες ειχε υπεροχο καιρο, σημερα που κατεβηκα κεντρο εριχνε καρεκλες!

Τέλεια κοπελά μου ! Καλά αποτελέσματα και για το papp-a. Να κάνεις αυτό που σε κάνει να νιωθεις εσύ περισσότερο εξασφάλισμενη εννοείται. Χάλια ο καιρός και στην Αθήνα σήμερα. .λάσποβροχη όλη μέρα!  Υπομονή και τον άλλο μήνα μπαίνει η Άνοιξη!

21 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Κοπέλα μου σε καταλαβαίνω γιατί κι εμένα από εξωσωματική είναι το μωράκι μου. Βέβαια εγώ είμαι στις τυχερές που πέτυχαν στην πρώτη. Σου εύχομαι από την καρδιά μου να κρατηθει το δεύτερο μωρακι σου και να είναι γερό. Είναι κοινό φαινόμενο δυστυχώς στα δύο μωρακια το ένα να μην τα καταφέρνει μετά από εξωσωματική. Όλα θα πάνε καλά. Θα το δεις.

Κοπέλα μου χαιρομαι πολυ που πήγε καλά η αυχενικη σου. Κι εγω την ίδια άποψη εχω. Γερά μωρακια να είναι κι ας είναι ο,τι θέλουν. Να πάνε όλα καλά και στις αιματολογικες. 

Εγώ την Πέμπτη θα πάω για εξετάσεις αίματος και θα κάνω και καμπύλη ζαχαρου. Νωρίς μου την έγραψε λογικά θα μου ξαναγράψει. Θέλει να τα τσεκάρει όλα συνέχεια. 

Ελπίζω και όλες οι άλλες κοπέλες να είστε καλά. 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ,και εσύ να έχεις καλά αποτελέσματα σε όλες τις εξετάσεις σου! Είναι καλό που ο γιατρος σου είναι τόσο σχολαστικος με τις εξετάσεις,  και μένα είναι έτσι με τις εξετασεις και αρκετά αυστηρός σε θέματα σωστής διατροφής , διακοπης καπνισματος κλπ..(ευτυχώς δεν ήμουν ποτέ καπνιστρια)Άλλοι γιατροί είναι πιο χαλαροι σε τέτοια θέματα βεβαια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βγηκε και το papp a ειναι καλο αλλα λογω και ηλικιας θα παω για αμνιο 18 μαρτιου. Μου βγηκε αλλο κουσουρι εντωμεταξυ. Πολυ χαμηλη tsh. Παιρνει καμια χαπι για θυρεοριδη? Εκλεισα ραντεβου σε ενδοκρινολογο στις 20 φεβρουαριου. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Evania said:

Κοριτσια βγηκε και το papp a ειναι καλο αλλα λογω και ηλικιας θα παω για αμνιο 18 μαρτιου. Μου βγηκε αλλο κουσουρι εντωμεταξυ. Πολυ χαμηλη tsh. Παιρνει καμια χαπι για θυρεοριδη? Εκλεισα ραντεβου σε ενδοκρινολογο στις 20 φεβρουαριου. 

Χαίρομαι που πήγανε όλα καλά. Με το καλό και η αμνιο σου. Καλά έκανες και έκλεισες ραντεβού με ενδοκρινολογο γιατί ο θυροειδής αποτελεί θεματακι στην εγκυμοσυνη. Προς το παρόν δεν έχω καποιο τέτοιο θέμα αλλά έχω ακούσει από άλλες κοπέλες. Ενδεχομένως σου δώσει χαπακι. 

Να ρωτήσω έχει κάνει κάποια άλλη κοπέλα καμπύλη ζαχαρου; Έχω ραντεβού την Τετάρτη με τον γιατρο μου. Από το μικροβιολογικο μου είπανε ότι είναι πολύ καλή αλλά μου είπανε επίσης ότι οι γυναικολόγο είναι πιο αυστηροί. Δεν έχω ιδέα. Ο αιματοκριτης μου έπεσε και άλλο λίγο οπότε λογικά θα μου βάλει σίδηρο κάθε μέρα πλέον. Αυτά τα νέα μου.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.. δεν εχω προβλημα με θυροειδη αλλα νομιζω με χαπι λυνεται...

@Rinaki88 δεν παιρνεις σιδηρο καθε μερα?  εγω καθε μερα παιρνω.. καμπυλη ζαχαρου δεν εχω κανει.. ειναι μεσα στις απαραιτητες εξετασεις εγκυμοσυνης?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...