Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 57 λεπτά , Alex@ είπε:

      Καλησπέρα, πόση ώρα πέρασε που έδωσε αιμα για την εξέταση και που ξύπνησε. Για την προλακτινη να δείξει σωστή τιμή θέλει τουλάχιστον 2 ώρες μετά που θα ξυπνήσει κάποιος να δώσει αιμα αλλιώς μπορεί να έχει ανεβασμένη τιμή. Μου το είχανε πει στο διαγνωστικό.

       

      Κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας, αρχές Απριλίου θα ξεκινήσουμε την ετ, σκέφτομαι να πάω τις επόμενες μέρες να κάνω θεραπεία κερατινης φυτική στα μαλλια, μπορεί να επηρεάσει αργότερα την ετ;;

      Καλησπέρα !!! Στον άντρα μου του είπαν πως πρέπει να έχει ξυπνήσει μισή ώρα ΟΤΕ παραπάνω ούτε λιγότερο για να δείξουν όλες πι εξετάσεις που έκανε και ήταν μέσα και η προλακτινηη 

      της έκανε και εμένα προχθές για αυτό το θυμάμαι τι του είπαν !!!

      μπορει να αλλάζει από διαγνωστικό σε διαγνωστικό δεν ξέρω 

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

4 hours ago, froso91 said:

καλημερα κοριτσια.. δεν εχω προβλημα με θυροειδη αλλα νομιζω με χαπι λυνεται...

@Rinaki88 δεν παιρνεις σιδηρο καθε μερα?  εγω καθε μερα παιρνω.. καμπυλη ζαχαρου δεν εχω κανει.. ειναι μεσα στις απαραιτητες εξετασεις εγκυμοσυνης?

Όχι την τελευταία φορά που πήγα δεν ήταν πεσμένος ιδιαιτερα ο αιματοκριτης και μου είπε κάθε δεύτερη να παιρνω. Τώρα που έπεσε οι άλλο λογικά θα μου το πάει κάθε μερα. Η καμπύλη ζαχαρου είναι απαραίτητη εξεταση κατά την εγκυμοσύνη όμως ξέρω ότι κανονικά γίνεται κάπου στον 6ο. Απλώς εμένα είναι πολύ ψείρας και μου το έγραψε και τώρα. Λογικά οι περισσότερες κοπέλες δεν θα έχουν κάνει ακόμη. Έχω ενα αγχος να δω τι θα μου πει την Τετάρτη στο ραντεβού. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω κι εγω χαμηλο αιματοκριτη γυρω στο 35 αλλα η γυναικολογος ειπε θα μου δωσει απο 14η εβδομαδα και μετα. Καμπυλη ζαχαρου γινεται στον 5ο εκτος αν υπαρχει ενδειξη για νωριτερα. Ποσο εχεις; Εμενα το ζαχαρο μου νηστειας ειναι παντα 85-90 και η γιατρος δεν ανησυχει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

α μαλιστα δεν το ηξερα.. το ζαχαρο μου ειναι καλο, οποτε δεν το εψαξα παραπανω.. 

ολα καλα θα πανε!! ακομη κ αυξημενο να ειναι λυνεται ευκολα.. 


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Ήρθα κι εγώ στην ομάδα σας γιατί ενώ έχω ΠΗΤ 3/9/19, λόγω ιστορικού (δυστυχώς με άσχημο τέλος) ξέρω ότι πάω για Αυγούστο σίγουρα.Είμαι 10  εβδομάδων και 3 ημερών και στις 22/2 πρώτα ο Θεός έχω την αυχενική!!! Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Evania είπε:

Καλωσορισες κατερινακι! Να εδω οπως βλεπεις μοιραζομαστε τις εννοιες μας. Εγω συμφωνα με την αυχενικη που εκανα προχτες εχω πητ 15αυγουστο! 

Με το καλό κορίτσι μου!!!!Όσο για τις έννοιες, η αλήθεια είναι ότι είναι πολλές στην περίοδο της εγκυμοσύνης αλλά με θέτικη ενέργεια και σκέψη θα περάσει ο καιρός και θα πάνε όλα καλά για όλες μας!!!


 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Evania said:

Εχω κι εγω χαμηλο αιματοκριτη γυρω στο 35 αλλα η γυναικολογος ειπε θα μου δωσει απο 14η εβδομαδα και μετα. Καμπυλη ζαχαρου γινεται στον 5ο εκτος αν υπαρχει ενδειξη για νωριτερα. Ποσο εχεις; Εμενα το ζαχαρο μου νηστειας ειναι παντα 85-90 και η γιατρος δεν ανησυχει ακομα.

Εγώ είχα 35.6 στην τελευταία αιματοκριτη. Θα δείξει τώρα τι θα μου δώσει. Εγώ νηστειας είχα 98 μετά από 1 ώρα από την γλυκόζη 118 και μετά από 2 ώρες 96. Οπότε δεν έχω ιδέα πώς θα το δει. Έχω ακούσει από άλλους γυναικολογους ότι νηστείας θέλουν από 95 και κάτω. Οπότε σε κάθε περίπτωση είμαι πιο πάνω. Το έχω πάρει από τον μπαμπά μου που πάντα είναι κάτω από το μέγιστο φυσιολογικο αλλά είναι πιο υψηλό. Δεν έχει ζάχαρο βεβαίως απλώς είναι πιο ανεβασμένες οι τιμές. Θα δειξει έχω ένα άγχος με αυτό. 

21 hours ago, Katerina 88 said:

Καλησπέρα σας κορίτσια!!!Ήρθα κι εγώ στην ομάδα σας γιατί ενώ έχω ΠΗΤ 3/9/19, λόγω ιστορικού (δυστυχώς με άσχημο τέλος) ξέρω ότι πάω για Αυγούστο σίγουρα.Είμαι 10  εβδομάδων και 3 ημερών και στις 22/2 πρώτα ο Θεός έχω την αυχενική!!! Εύχομαι σε όλες μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Καλώς το Κατερινακι. Αν κρίνω από το 88 αν ανταποκρινεται στην χρονολογία γεννησης τότε είμαστε και συνομήλικες. Με το καλό εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά σ αυτή. Εγώ διανύω την 12η εβδομάδα και αυχενικη έχω στις 18/2. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Εγώ είχα 35.6 στην τελευταία αιματοκριτη. Θα δείξει τώρα τι θα μου δώσει. Εγώ νηστειας είχα 98 μετά από 1 ώρα από την γλυκόζη 118 και μετά από 2 ώρες 96. Οπότε δεν έχω ιδέα πώς θα το δει. Έχω ακούσει από άλλους γυναικολογους ότι νηστείας θέλουν από 95 και κάτω. Οπότε σε κάθε περίπτωση είμαι πιο πάνω. Το έχω πάρει από τον μπαμπά μου που πάντα είναι κάτω από το μέγιστο φυσιολογικο αλλά είναι πιο υψηλό. Δεν έχει ζάχαρο βεβαίως απλώς είναι πιο ανεβασμένες οι τιμές. Θα δειξει έχω ένα άγχος με αυτό. 

Καλώς το Κατερινακι. Αν κρίνω από το 88 αν ανταποκρινεται στην χρονολογία γεννησης τότε είμαστε και συνομήλικες. Με το καλό εύχομαι να έχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά σ αυτή. Εγώ διανύω την 12η εβδομάδα και αυχενικη έχω στις 18/2. 

Καλησπέρα κορίτσι μου!!!Ναι ναι ισχύει το 88 αφορά την ηλικία μου!!!Καλή επιτυχία να έχεις στην αυχενική!!!! Όλα καλά να πάνε!!!!

  • Ευχαριστώ 1

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

περιμενω την αυχενικη μου στις 20/2.. ελπιζω να μαθουμε και το φυλο.. αν και πιστευω ειναι κοριτσι.. εσας τι σας λεει το ενστικτο σας?


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε και με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια μας!

Έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούσαμε αρκετό καιρό να του χαρίσουμε ένα αδερφάκι. Μέχρι στιγμής η εγκυμοσύνη είναι ίδια με την προηγούμενη, δηλαδή με πολλούς εμετούς, ναυτίες, ζαλάδες κλπ.

Την Τετάρτη έχω ραντεβού για την αυχενική και έχω απίστευτο άγχος. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτή τη φορά αγχώνομαι περισσότερο, ανησυχώ περισσότερο... 


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, froso91 said:

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

περιμενω την αυχενικη μου στις 20/2.. ελπιζω να μαθουμε και το φυλο.. αν και πιστευω ειναι κοριτσι.. εσας τι σας λεει το ενστικτο σας?

Καλησπέρα κορίτσι. Ολα καλα εγω την Τετάρτη έχω υπέρηχο. Με το καλό η αυχενικη. Εγώ προσωπικά δεν έχω κανένα προαισθημα. Σχεδόν είμαι αναίσθητη σε αυτό. Γερό παιδάκι να είναι και ότι θέλει ας είναι. Σου εύχομαι να δείτε και το φύλο αν και ειναι λιγο νωρίς δεν ξέρω αν θα το δουν από τώρα με σιγουριά.

2 hours ago, Smurfita said:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε και με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια μας!

Έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούσαμε αρκετό καιρό να του χαρίσουμε ένα αδερφάκι. Μέχρι στιγμής η εγκυμοσύνη είναι ίδια με την προηγούμενη, δηλαδή με πολλούς εμετούς, ναυτίες, ζαλάδες κλπ.

Την Τετάρτη έχω ραντεβού για την αυχενική και έχω απίστευτο άγχος. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτή τη φορά αγχώνομαι περισσότερο, ανησυχώ περισσότερο... 

Καλώς το το κορίτσι. Με το καλό και σε εσένα ή αυχενικη. Περνάς δυσκολη εγκυμοσύνη ε; Εγω σχεδόν τίποτε δεν έχω περα από φούσκωμα και συχνή διάρροια. Εμετους καθόλου. 

Να μην αγχώνεσαι το ότι προσπαθουσατε πιο πολύ καιρό δεν σημαίνει απαραίτητα κάτι για την έκβαση της εγκυμοσύνης. Όλα καλά θα πάνε. Αναμενουμε τα νέα σου την Τετάρτη. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

On 11/2/2019 at 12:34 ΜΜ, froso91 είπε:

καλημερα κοριτσια τι κανετε??

περιμενω την αυχενικη μου στις 20/2.. ελπιζω να μαθουμε και το φυλο.. αν και πιστευω ειναι κοριτσι.. εσας τι σας λεει το ενστικτο σας?

Καλημέρα κοριτσαρες ! Πως τα πατε ; περνάνε τα συμπτωματα σε όσες έχουν ή ακόμα καλά κρατουν;; εμένα έχουν υποχωρήσει οι πρωινες ναυτιες κατά ένα 70 % αλλά η βραδινη ανακατωσουρα συνεχιζει..

@froso91 το ένστικτο του άντρα μου έλεγε αγοράκι αυτή τη φορά ..εγώ γερό παιδι θέλω όπως έχω ξαναπεί ..προχθές στο ραντεβού στο γιατρό μου δεν μπόρεσαν να κρυφτούν κάποια. ...προσόντα !! Οπότε βγαίνει αληθινό το ένστικτο του άντρα μου και θα έχω "ραντεβου" με έναν κύριο (!) λίγο μετά το 15 Αύγουστο από ότι φαίνεται! !!...

On 11/2/2019 at 1:41 ΜΜ, Smurfita είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα!

Καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχουμε και με το καλό να έρθουν τα μπεμπάκια μας!

Έχουμε ήδη ένα κοριτσάκι 4 ετών και προσπαθούσαμε αρκετό καιρό να του χαρίσουμε ένα αδερφάκι. Μέχρι στιγμής η εγκυμοσύνη είναι ίδια με την προηγούμενη, δηλαδή με πολλούς εμετούς, ναυτίες, ζαλάδες κλπ.

Την Τετάρτη έχω ραντεβού για την αυχενική και έχω απίστευτο άγχος. Δεν ξέρω γιατί, αλλά αυτή τη φορά αγχώνομαι περισσότερο, ανησυχώ περισσότερο... 

Γειά σου και εσένα ,καλώς μας ήρθες!  Και γω μαμα με 4 χρόνη κόρη καί τώρα έρχεται και ο 2ος! Σε νιώθω απόλυτα για το άγχος και την αγωνία σου..ίσως στην 1η εγκυμοσυνη λόγω πρωτόγνωρου γεγονοτος είμαστε πιο "αφημενες" ,πιο χαλαρές ..δεν ξέρουμε και πολλά πολλά γενικότερα ..τι να πω.Εγώ ήμουν στην κοσμαρα μου στο 1ο ίσως επειδή είχα και πανεύκολη εγκυμοσυνη.Τώρα όμως πριν την αυχενική αισθανόμουν όπως εσύ. .και σε κάθε υπέρηχο αυτο το 1ο τρινηνο είμαι λίγο τσιτωμενη μέχρι να δω ότι όλα είναι καλά. Βλέπεις είχα και μια παλλινδρομη τον Οκτώβριο και άφησε κάποια "σημαδια" μέσα μου.. Λοιπον όλα καλά όμως θα πάνε τώρα και σε σένα θα το δεις γιατι το θελατε και το προσπαθησατε πολυ αυτο το μωρακι !..Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου ! Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια που έχετε αυτό το μήνα τις εξετάσεις σας! Αντε και  από Μάρτιο χαλαρώνουμε και...φουσκωνουμε!!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου. Σήμερα έχω υπέρηχο και είμαι ιδιαίτερα αγχωμένη να δω αν όλα πάνε καλά. Όταν δεν έχεις και σπουδαία συμπτώματα αναρωτιέσαι μήπως κάτι δεν πάει καλά. Ουφ!

31 minutes ago, duchess.sunshine said:

Καλημέρα κορίτσια! Καλώς σας βρήκα! Εγώ είμαι στην 13 εβδομάδα και έχω κάνει ήδη την αυχενική, ευτυχώς όλα καλά! Δεν μάθαμε φύλο, τον επόμενο μήνα...

Κορίτσι μου με το καλο να εχεις μια καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...