Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 17 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι ενώ δεν είχα έχω τώρα το απόγευμα πόνους δ ξέρω εάν είναι κοιλιά μέση η πόδια .. δ ξέρω ενώ ήμουν πολύ καλα σήμερα ξέφυγα κ βλέπω παντού φαντάσματα .. δηλαδή ακόμα κ εμένα την ίδια κούρασα 

      Λογικη τη βρίσκω την αντίδραση σου,δεν περνάμε και λίγα για να κάνουμε ένα παιδάκι.Δεν ξέρω που οφείλονται οι πόνοι σου,πάντως υπάρχει περίπτωση να είναι εμφύτευσης ☺️

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

38 minutes ago, duchess.sunshine said:

Όλα καλά με την αυχενική; Εμένα τα αποτελέσματα απο τις αιματολογικές βγήκαν μετά απο 2 μέρες αν κ όταν έκανα την αυχενική ο γιατρός μου είπε οτι είναι εξαιρετικά τα αποτελέσματα οπότε δεν αγχώθηκα πολύ... Καλά αποτελέσματα να έχεις! 

Καλημέρα κοριτσι μου. Όλα καλά στον υπέρηχο. Όλοι οι δείκτες μας ήταν μια χαρουλα. Μάλλον αύριο θα βγουν και οι αιματολογικες. Και μας είπε ότι κατά 90% έχουμε αγοράκι.  :-)


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Όλα καλά στον υπέρηχο. Όλοι οι δείκτες μας ήταν μια χαρουλα. Μάλλον αύριο θα βγουν και οι αιματολογικες. Και μας είπε ότι κατά 90% έχουμε αγοράκι.  :-)

Ωραία, χαίρομαι! Σε εμάς ήταν σβούρα το μωράκι κ δεν είδαμε φύλο. Έχω ξανά ραντεβού 4/3, για να δούμε θα μας κάνει την χάρη;;;; :grin::grin:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, duchess.sunshine said:

Ωραία, χαίρομαι! Σε εμάς ήταν σβούρα το μωράκι κ δεν είδαμε φύλο. Έχω ξανά ραντεβού 4/3, για να δούμε θα μας κάνει την χάρη;;;; :grin::grin:

Β' επιπέδου έχεις τότε; Εμένα β'επίπεδου μου είπε τέλος Απρίλη. Με το καλό να δείτε κι εσείς αν σας έρχεται κοριτσάκι ή αγοράκι. Το βασικό είναι να είναι υγιές μωράκι. :-)

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Δεν έχω ξανα γράψει αλλά οπότε μπαίνω σας διαβάζω γιατί είμαι και εγώ μανούλα Αυγούστου!! 30 περίπου.. θα δείξει.. είμαι 12ε και 6η και έχθες έκανα την Αυχενική διαφάνεια . Όλα ήταν μια χαρά ευτυχώς αλλά αφού ησύχασα από Αυτό σκέφτομαι συνέχεια το φύλο.. Δεν είδαμε τίποτα δεν μπόρεσε να κάνει πρόβλεψη και επόμενο ραντεβού έχω σε ενα μήνα.. Δεν ξερω πως θα περάσει ..πιστευα ότι θα το μαθαίναμε και απογοητεύτηκα λίγο.. είναι νωρίς ακόμα αλλά θέλω πολύ να μάθω.. Τι να κάνουμε το μικρούλη στην αρχή είχε πλάτη και μετα απο ενα χάπι μαγνήσιο και λίγη σοκολατα πήρε τα πάνω του και δεν σταμάτησε καθόλου να κουνιέται.. Αυτά τα δικά μου νέα..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Β' επιπέδου έχεις τότε; Εμένα β'επίπεδου μου είπε τέλος Απρίλη. Με το καλό να δείτε κι εσείς αν σας έρχεται κοριτσάκι ή αγοράκι. Το βασικό είναι να είναι υγιές μωράκι. :-)

Όχι και εμένα τον Απρίλιο μου είπε για β' επιπέδου... Ναι εννοείται υγιές μωράκι κ ας είναι ότι θέλει... δεν έχω κάποια προτίμηση! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, Χρυσα2 said:

Γεια σας!! Δεν έχω ξανα γράψει αλλά οπότε μπαίνω σας διαβάζω γιατί είμαι και εγώ μανούλα Αυγούστου!! 30 περίπου.. θα δείξει.. είμαι 12ε και 6η και έχθες έκανα την Αυχενική διαφάνεια . Όλα ήταν μια χαρά ευτυχώς αλλά αφού ησύχασα από Αυτό σκέφτομαι συνέχεια το φύλο.. Δεν είδαμε τίποτα δεν μπόρεσε να κάνει πρόβλεψη και επόμενο ραντεβού έχω σε ενα μήνα.. Δεν ξερω πως θα περάσει ..πιστευα ότι θα το μαθαίναμε και απογοητεύτηκα λίγο.. είναι νωρίς ακόμα αλλά θέλω πολύ να μάθω.. Τι να κάνουμε το μικρούλη στην αρχή είχε πλάτη και μετα απο ενα χάπι μαγνήσιο και λίγη σοκολατα πήρε τα πάνω του και δεν σταμάτησε καθόλου να κουνιέται.. Αυτά τα δικά μου νέα..

Καλώς το το κορίτσι. Πιο μαζί δεν θα μπορούσαμε να είμαστε. Έχουμε ίδια ηλικία κύησης. Όσο για το φύλο του μωρού είναι λογικό σε πολλές κοπέλες δεν το λενε γιατί δεν μπορουν να το δουν. Προφανώς η δική μας περίπτωση είναι σπάνια που το είδαμε. Μπορεί να φανεί και στον επόμενο υπέρηχο. Μην αγχώνεσαι και μην απογοητεύεσαι. Να χαίρεσαι που είναι καλά το μωράκι σου. Όλα θα πάνε τέλεια. Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλώς το το κορίτσι. Πιο μαζί δεν θα μπορούσαμε να είμαστε. Έχουμε ίδια ηλικία κύησης. Όσο για το φύλο του μωρού είναι λογικό σε πολλές κοπέλες δεν το λενε γιατί δεν μπορουν να το δουν. Προφανώς η δική μας περίπτωση είναι σπάνια που το είδαμε. Μπορεί να φανεί και στον επόμενο υπέρηχο. Μην αγχώνεσαι και μην απογοητεύεσαι. Να χαίρεσαι που είναι καλά το μωράκι σου. Όλα θα πάνε τέλεια. Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Σε ευχαριστώ!! Επίσης! Μας είπε ότι στις 16 εβδομάδες θα το μάθουμε.. για να δούμε .. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Χρυσα2 said:

Σε ευχαριστώ!! Επίσης! Μας είπε ότι στις 16 εβδομάδες θα το μάθουμε.. για να δούμε .. 

Σας πάει για την β' επιπεδου λογικά. Δεν πειράζει. Μπορεί να έχετε και καμιά ένδειξη νωρίτερα. Δεν ξέρεις. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τι κάνετε;; ερώτηση!! παρακολουθεί καμία από εσάς μαθήματα yoga ή aqua yoga να μας πει την γνώμη της;; σκέφτομαι να ξεκινήσω κάτι κ θέλω να πάρω γνώμες!!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Σας πάει για την β' επιπεδου λογικά. Δεν πειράζει. Μπορεί να έχετε και καμιά ένδειξη νωρίτερα. Δεν ξέρεις. 

Σκέφτομαι μήπως παω από μόνη μου σε 2 εβδομάδες για να την ρωτήσω αν μπορώ να κάψω το utrogestan γιατί έχω κάτι σαν καψίματα στο στομάχι συνήθως το πρωί η όταν Αργώ να φάω και νομίζω πως φταίει αυτό.. και έτσι θα κάνουμε και έναν υπέρηχο Ίσως κάνω και τις εξετάσεις που μου έχει γράψει να τις δει ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου  τελος και η αυχενική!!! Ειχε κάτσει πλάτη το μωρό κ δε γυρναγε να το μετρήσουμε!!!Τελικά τα καταφέραμε!!!Όλα καλά με την αυχενική και έχω αγοράκι!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Χρυσα2 said:

Σκέφτομαι μήπως παω από μόνη μου σε 2 εβδομάδες για να την ρωτήσω αν μπορώ να κάψω το utrogestan γιατί έχω κάτι σαν καψίματα στο στομάχι συνήθως το πρωί η όταν Αργώ να φάω και νομίζω πως φταίει αυτό.. και έτσι θα κάνουμε και έναν υπέρηχο Ίσως κάνω και τις εξετάσεις που μου έχει γράψει να τις δει ..

Εγώ έκανα ενέσεις Prolutex για ένα τρίμηνο προληπτικα λόγω εξωσωματικης αλλά μου τις έκοψε. Λογικά δεν θα τα έχεις πλέον ανάγκη τα utrogestan οπότε πιστεύω να σου τα κόψει. Αντε όλα να πάνε καλα.

16 minutes ago, Katerina 88 said:

Κοριτσάκια μου  τελος και η αυχενική!!! Ειχε κάτσει πλάτη το μωρό κ δε γυρναγε να το μετρήσουμε!!!Τελικά τα καταφέραμε!!!Όλα καλά με την αυχενική και έχω αγοράκι!!!

Συγχαρητηρια κοπελα μου. Αντε αγορομανα κι εσύ. Κι εγώ πήρα σήμερα τα αποτελεσματα και από τις αιματολογικές και ήταν τέλεια. 

Αντε να παίρνουμε όλες μόνο καλά νέα. 

  • Μου αρέσει 1

Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Rinaki88 είπε:

Εγώ έκανα ενέσεις Prolutex για ένα τρίμηνο προληπτικα λόγω εξωσωματικης αλλά μου τις έκοψε. Λογικά δεν θα τα έχεις πλέον ανάγκη τα utrogestan οπότε πιστεύω να σου τα κόψει. Αντε όλα να πάνε καλα.

Συγχαρητηρια κοπελα μου. Αντε αγορομανα κι εσύ. Κι εγώ πήρα σήμερα τα αποτελεσματα και από τις αιματολογικές και ήταν τέλεια. 

Αντε να παίρνουμε όλες μόνο καλά νέα. 

Ναι ναι κορίτσι μου, όλα να είναι καλά για όλες τις κοπέλες!!!Εγώ τη Δευτέρα θα πάρω τα αποτελέσματα της papp-a!Όλα καλά να μας πάνε!!!

  • Μου αρέσει 1

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια.. καινούργια εγώ στο φόρουμ... είμαι μανούλα ενός 4χρονου κοριτσιού κ προσεχώς μανούλα Αυγούστου κ εγώ.Ευχομαι να έχετε όλες καλές κ τελειομηνες εγκυμοσύνες!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ γράφω παντού! Μανούλες αυγούστου.... σεπτεμβρίου... οκτωβρίου χαμός! Βασικά 9/9/19 είναι η ΠΗΤ προς το παρόν οπότε δικαιωματικά πετάγομαι κι εδώ χαχαχα! @Χρυσα2 εμένα μου είπε ότι μόλις κλείσω την 13η εβδομάδα μπορώ να σταματήσω τα utrogestan γιατί πλέον τη χορήγηση της προγεστερόνης θα την αναλάβει ο πλακούντας οπότε λογικά θα μπορέσεις κι εσύ σύντομα να τα σταματήσεις αν τον ρωτήσεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...