Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κοριτσιααα αύριο εχω γιατρό να δούμε τον τράχηλο και μεθαύριο εχω υπερηχογράφημα καρδιάς του εμβρύου !!! για ποιο να πρώτο αγχωθώ δεν ξέρω! το θετικό είναι ότι σήμερα ξύπνησα 4η μέρα σερί χωρίς πονάκια περιόδου…. δεν έχει ξαναγίνει ! βασικα από την περιδεση κ έπειτα δλδ 12 μέρες με έχουν πιάσει μόνο 2 φορες! λέτε ν γίνεται  δουλίτσα ; 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2019


Rinaki88

Recommended Posts

27 minutes ago, froso91 said:

@Rinaki88το σκεφτηκα κ εγω αυτο με τα μικροβια, αλλα στα μαιευτηρια θελω να πιστευω οτι γινεται σωστος καθαρισμος της πισινας. ρωτησε τον γιατρο σου, ισως ξερει να σου προτεινει μια καλη πισινα.

μου εχει δωσει φυλλικο οξυ κ σιδηρο. ασβεστιο δεν πηρα ακομα.. κανω και διατροφη (οσο μπορω, δεν θα καταπιεστω κιολας :grin:), γιατι ειχα παρει μερικα κιλα πριν την εγκυμοσυνη και δεν θελω να ξεφυγω.. 

απο ναυτιες κ αλλα συμπτωματα πως εισαι?

Καλά κάνεις κι εγώ θα ξεκινήσω από εβδομάδα γιατί έχω αρχίσει και φουσκωνω και δεν ξέρω. Είναι κ νωρίς ακόμη. 

Γενικά ναυτιες δεν είχα ποτέ μου. Βάρος στο στομάχι έχω ιδίως το απόγευμα, ξέρεις σαν να πιέζεται. Λίγες ζαλάδες εχω. Γενικά προς το παρόν μου πάει σχετικα καλά. Δεν έχω θέμα.  Εσυ;


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ είχα ναυτιες Αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό! Καλά πάει κ η δική μου το μόνο πρόβλημα είναι ότι κοιμάμαι νωρίς (μαξ 9 το βραδυ) κ δεν έχω πολύ χρόνο για διάβασμα για το μαστερ. 

Το μόνο πράγμα που με προβληματίζει κάπως είναι τα κιλά. Αλλά μου έχει ανοίξει η όρεξη κ με το ζόρι προσπαθώ να κρατηθώ!!

Είμαι σε έρευνα κρεμας για πρόληψη ραγάδων. Ξέρεις καμία? 


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, froso91 said:

Εγώ είχα ναυτιες Αλλά ευτυχώς δεν έκανα εμετό! Καλά πάει κ η δική μου το μόνο πρόβλημα είναι ότι κοιμάμαι νωρίς (μαξ 9 το βραδυ) κ δεν έχω πολύ χρόνο για διάβασμα για το μαστερ. 

Το μόνο πράγμα που με προβληματίζει κάπως είναι τα κιλά. Αλλά μου έχει ανοίξει η όρεξη κ με το ζόρι προσπαθώ να κρατηθώ!!

Είμαι σε έρευνα κρεμας για πρόληψη ραγάδων. Ξέρεις καμία? 

Εγώ έχω πάρει bio oil και βάζω το βράδυ πριν κοιμηθώ. Αλλά έχει διάφορες κρέμες. Απλώς για αυτή είχα ακούσει πολυ καλα λόγια. 

Όσο για υπνηλια κι εγώ νυστάζω αρκετά. Δεν κοιμάμαι νωρίς αλλά αν δεν κοιμηθώ μεσημέρι το βράδυ είμαι διαλυμένη. 

3 hours ago, Newmum19 said:

ορίστε κ το λινκ.. :) εγώ 12η εβδομάδα κοριτσια!! :)

Με το καλό κοριτσάκι μου. Έχεις κάνει αυχενικη εσύ; 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν μπορω να κοιμηθω το μεσημερι 5 η ωρα σχολαω απο την δουλεια.

οπως καταλαβαινεις πεφτα ψοφια το βραδυ..

@Newmum19 welcome :)..  πως ειναι η εγκυμοσυνη σου? 


miENp2.png dmzcp2.png5NUQp2.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

45 minutes ago, froso91 said:

δυστυχως δεν μπορω να κοιμηθω το μεσημερι 5 η ωρα σχολαω απο την δουλεια.

οπως καταλαβαινεις πεφτα ψοφια το βραδυ..

@Newmum19 welcome :)..  πως ειναι η εγκυμοσυνη σου? 

Εγώ ευτυχώς έχω δική μου δουλειά οπότε συνήθως τα καταφέρνω και ξεκλεβω καμιά ωρίτσα να κοιμηθώ το μεσημέρι. Άμα είσαι σε άλλη δουλειά είναι λογικό. Κουράγιο είναι δύσκολο αυτό το διάστημα. Λένε ότι χαλαρώνουμε λίγο στο δεύτερο τρίμηνο. Για να δούμε. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, froso91 said:

ααα εισαι πολυ τυχερη εσυ!! με τι ασχολεισαι?

Είμαι αρχιτέκτονας κι έχω δικό μου τεχνικό γραφείο. Εσύ με τι ασχολείσαι; 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, froso91 said:

αα πολυ ωραια.. εγω ναυτιλιακα! ευελπιστω ομως να ανοιξω το δικο μου eshop με ρουχα.. τα καραβια ειναι λιγο  βαρετα!:-D

Σου εύχομαι τα όνειρα σου να γίνουν πραγματικότητα. Ένα βήμα την φορά. 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 31/1/2019 at 4:00 ΜΜ, froso91 είπε:

@Rinaki88το σκεφτηκα κ εγω αυτο με τα μικροβια, αλλα στα μαιευτηρια θελω να πιστευω οτι γινεται σωστος καθαρισμος της πισινας. ρωτησε τον γιατρο σου, ισως ξερει να σου προτεινει μια καλη πισινα.

μου εχει δωσει φυλλικο οξυ κ σιδηρο. ασβεστιο δεν πηρα ακομα.. κανω και διατροφη (οσο μπορω, δεν θα καταπιεστω κιολας :grin:), γιατι ειχα παρει μερικα κιλα πριν την εγκυμοσυνη και δεν θελω να ξεφυγω.. 

απο ναυτιες κ αλλα συμπτωματα πως εισαι

Καλησπερα κι απο μενα. Αυτην την εβδομαδα μπαινω στη 12η και εχω και ραντeβου για αυχενικη. Απο ναυτιες εχω αρκετες αλλα οχι απαλευτες. Συνηθως τρωω κατι και περνανε. Πητ εχω 17 αυγουστου! Εσεις πως τα πατε κοριτσια;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια και από μένα!  Χα χα και εγώ εχω ξεκινήσει και γράφω σε ένα παράλληλο θέμα με Μανουλες Αυγουστου 19, και να που βρήκα και άλλη ίδια ομαδουλα εδω ! Λοιπόν εγώ είμαι 11εβδ+5 μέρες με ΠΗΤ 19/8 πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά. .πολύ αγωνία εννοείται για την αυχενική που την έχω την Τρίτη ..νομιζω πως μετά απο αυτη την εξεταση θα μπορώ να χαλαρώσω. Αν και έχω ήδη ένα παιδάκι 4 ετων αισθάνομαι περισσότερο άγχος ακόμα και από την 1η εγκυμοσυνη..

1 ώρα πρίν, Evania είπε:

Καλησπερα κι απο μενα. Αυτην την εβδομαδα μπαινω στη 12η και εχω και ραντeβου για αυχενικη. Απο ναυτιες εχω αρκετες αλλα οχι απαλευτες. Συνηθως τρωω κατι και περνανε. Πητ εχω 17 αυγουστου! Εσεις πως τα πατε κοριτσια;;

@evania καλως ήρθες και εσύ στο παρέακι ! Είναι πολύ κοντά οι ΠΗΤ μας! Και εγώ κάποιες ναυτιες από την 6η βδομάδα και ακόμα και τώρα που κοντεύω να κλείσω τη 12η καλα κρατουν αλλά πιο πολύ τις βραδινές ωρες..από φαγητό θέλω κυρίως αλμυρα μόνο έτσι αισθάνομαι το στομάχι καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Evania said:

Καλησπερα κι απο μενα. Αυτην την εβδομαδα μπαινω στη 12η και εχω και ραντeβου για αυχενικη. Απο ναυτιες εχω αρκετες αλλα οχι απαλευτες. Συνηθως τρωω κατι και περνανε. Πητ εχω 17 αυγουστου! Εσεις πως τα πατε κοριτσια;;

Καλώς το το κορίτσι. Εγώ ΠΗΤ αν δεν αλλάξει κάτι έχω 23 Αυγούστου. Ναυτιες δεν έχω μόνο βάρος στο στομάχι. Γενικά περνάει καλά η εγκυμοσύνη. Εχω ένα άγχος για την αυχενικη. Είναι στις 18 του μηνός. 

5 hours ago, MamaMia84 said:

Γειά σας κορίτσια και από μένα!  Χα χα και εγώ εχω ξεκινήσει και γράφω σε ένα παράλληλο θέμα με Μανουλες Αυγουστου 19, και να που βρήκα και άλλη ίδια ομαδουλα εδω ! Λοιπόν εγώ είμαι 11εβδ+5 μέρες με ΠΗΤ 19/8 πρώτα ο Θεός να πάνε όλα καλά. .πολύ αγωνία εννοείται για την αυχενική που την έχω την Τρίτη ..νομιζω πως μετά απο αυτη την εξεταση θα μπορώ να χαλαρώσω. Αν και έχω ήδη ένα παιδάκι 4 ετων αισθάνομαι περισσότερο άγχος ακόμα και από την 1η εγκυμοσυνη..

@evania καλως ήρθες και εσύ στο παρέακι ! Είναι πολύ κοντά οι ΠΗΤ μας! Και εγώ κάποιες ναυτιες από την 6η βδομάδα και ακόμα και τώρα που κοντεύω να κλείσω τη 12η καλα κρατουν αλλά πιο πολύ τις βραδινές ωρες..από φαγητό θέλω κυρίως αλμυρα μόνο έτσι αισθάνομαι το στομάχι καλύτερα. 

Καλώς την. Καταρχάς να χαίρεσαι το παιδάκι σου και όλα να πάνε καλά στην νέα σου εγκυμοσυνη. Όλα θα πάνε καλά μωρέ. Γιατί όχι; 

Με το καλό να παει τέλεια και η αυχενικη. Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου. 

 


Lilypie Pregnancy tickers

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια! Περιμενω πως και πως την αυχενικη να δω οτι πανε ολα καλα. Γενικα ειναι δυσκολη εγκυμοσυνη ειμαι και 39... Πολλες αναγουλες, πολυ κουραση και περασα προσφατα και μια βαρβατη ιωση με πυρετο. Ολα καλα ομως τωρα!

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Rinaki88 είπε:

Καλώς το το κορίτσι. Εγώ ΠΗΤ αν δεν αλλάξει κάτι έχω 23 Αυγούστου. Ναυτιες δεν έχω μόνο βάρος στο στομάχι. Γενικά περνάει καλά η εγκυμοσύνη. Εχω ένα άγχος για την αυχενικη. Είναι στις 18 του μηνός. 

Καλώς την. Καταρχάς να χαίρεσαι το παιδάκι σου και όλα να πάνε καλά στην νέα σου εγκυμοσυνη. Όλα θα πάνε καλά μωρέ. Γιατί όχι; 

Με το καλό να παει τέλεια και η αυχενικη. Περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου. 

 

Είμαι λίγο πιο .. συγκρατημένη αυτή τη φορά μέχρι τουλάχιστον να κάνω και την αυχενική γιατί πολύ πρόσφατα (τον Οκτώβριο που μας πέρασε) είχα παλλινδρομη κυηση και αποξεση στη 10η εβδομαδα (τυχαίο γεγονος βασει βιοψιας) και εννοείται όλο το ψυχολογικό φορτίο που συνεπάγεται ενός τέτοιου γεγονοτος..και ας έχω ήδη ένα παιδάκι η εμπειρία αυτη ήταν αρκετά δυσσαρεστη.Αλλά ευτυχώς έμεινα πάλι εγκυος αμέσως και όλα καλά θα πάνε!..θετική σκέψη και προχωράμε λοιπόν ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...