Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα,εχω μωρακι σχεδον 8 μηνων,ζω στο εξωτερικο εδω δυσκολα συννενοεισαι με γιατρους θα ελεγα οτι δν ξερουν παν παν τα τεσσερα στην κυριολεξια,στο θεμα μας τωρα λοιπον το μωρο μου εχει δυσκιλιοτητα εννοω ενεργειται καθημερινα αλλα οι κενωσεις του ειναι σαν κατσικας που λενε ο γιατρος μας εδωσε ενα σιροπι,το εδωσα αλλα δν νομιζω οτι λυνει το προβλημα μιας κ δν μπορω να καταλαβω σε τι οφειλεται το προβλημα του,αναλογες εμπειριες;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Elen11 είπε:

Κοριτσια καλησπερα,εχω μωρακι σχεδον 8 μηνων,ζω στο εξωτερικο εδω δυσκολα συννενοεισαι με γιατρους θα ελεγα οτι δν ξερουν παν παν τα τεσσερα στην κυριολεξια,στο θεμα μας τωρα λοιπον το μωρο μου εχει δυσκιλιοτητα εννοω ενεργειται καθημερινα αλλα οι κενωσεις του ειναι σαν κατσικας που λενε ο γιατρος μας εδωσε ενα σιροπι,το εδωσα αλλα δν νομιζω οτι λυνει το προβλημα μιας κ δν μπορω να καταλαβω σε τι οφειλεται το προβλημα του,αναλογες εμπειριες;;;

Πίνει ξένο γάλα; Εισαγωγή φρούτων κάνατε; Ακτινίδιο πορτοκάλι; Θα βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , island1 είπε:

Πίνει ξένο γάλα; Εισαγωγή φρούτων κάνατε; Ακτινίδιο πορτοκάλι; Θα βοηθήσει

Πίνει ξενο ναι 3-4 φορες την ημερα κ τα φρουτα τα εχω εισαγει,πηγαμε χτες στον γιατρο κ μας εδωσε σιροπακι αλλα κ παλι σημερα πολυ σκληρες κενωσεις,τι να πω δν μπορω να εξηγησω τον λογο,κ χτες εφαγε γιαουρτι αλλα μ φαινεται περιεργο να ειναι απ αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Με μόνο μια μέρα σιροπακι δεν θα δεις διαφορά. Θέλει λίγες μέρες. Ο μικρός μου στη ίδια ηλικία με το δικό σου έπαθε σοβαρή δυσκοιλιότητα και έκανε κακα μόνο με κλισμα και πολυ πονο και κλάμα. Δοκιμάσαμε σκόνες,  σιρόπια και ειδικό γάλα παρόλο που θηλαζε και δεν είδαμε διαφορά. Έβαλα στα φρούτα του ακτινιδιο μπόλικο και στο φαι του πολλά λαχανικά και με τον καιρό συνήλθε το εντερακι. Πήρε κάνα μήνα όμως! Είναι μέχρι να συνηθίσει ο οργανισμός τις αλλαγές στη διατροφή. Δεν έχει ξανά πρόβλημα από τότε. Και εννοείται δεν είχε και πριν αρχίσει τις στέρεες. 

  • Μου αρέσει 1

okVgp3.pngf0C9p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω αντιμετωπισα το ιδιο προβλημα οταν ξεκινησαμε στερεες.εγω εδινα ακτινιδιο απεφευγα μπανανα.καθολου μηλο.κ προτιμουσα κολοκυθακια μπαμπιες σπανακι απο λαχανικα κ πολυ μπροκολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνώ με τα κορίτσια..για αυτό ρώτησα...βάλτε ακτινίδιο ή αν βρείτε βανίλιας η δαμάσκηνα...γενικά φυτικές ίνες...φρούτα λαχανικά..εγώ κ πορτοκάλι είχα βάλει με οδηγία παιδιάτρου...1-2 κουταλάκια χυμο

Link to comment
Share on other sites

Όχι συνδυασμό μήλο - αχλαδι-μπανανα. Γενικώς όχι μπανάνα. Ναι πορτοκαλί, ακτινίδιο, ρόδι, αβοκάντο. 

Όχι ρύζι, ψωμί, πατάτα. 

Εγώ δε θα έδινα σιρόπι σε αυτή την ηλικία, για το συγκεκριμένο λόγο. Κατηγορηματικα όχι. Μαθαίνει έτσι ο οργανισμός μετά. 

Στο φαγητό βάλε ο, τι έχει κουκούτσια, αλλά κ πολλά λαχανικά. 

Μασάζ την κοιλίτσα του. 

Όχι αλμυρα φαγητα γιατί κανουν κατακράτηση κ πονάει η κοιλίτσα τους. 

Πολλά υγρά. Νερό, φυσικούς χυμούς. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...