Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει ξυρίσω βραδάκι… για να μην πω αν θέλω ακι λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα, αυτή τη βδομάδα προγραμματισα να κάνω σαλπιγγογραφια, τη μια έχω αρκετό άγχος και την άλλη είμαι πολύ χαλαρή, αλλά σκέφτομαι πως είναι για καλό οπότε θα προσπαθήσω να πάω χαλαρή..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, florans00 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, αυτή τη βδομάδα προγραμματισα να κάνω σαλπιγγογραφια, τη μια έχω αρκετό άγχος και την άλλη είμαι πολύ χαλαρή, αλλά σκέφτομαι πως είναι για καλό οπότε θα προσπαθήσω να πάω χαλαρή..

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να έχεις αγχοσ .Εγώ προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου δύο λεπτά υπόθεση είναι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, florans00 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, αυτή τη βδομάδα προγραμματισα να κάνω σαλπιγγογραφια, τη μια έχω αρκετό άγχος και την άλλη είμαι πολύ χαλαρή, αλλά σκέφτομαι πως είναι για καλό οπότε θα προσπαθήσω να πάω χαλαρή..

Όντως όπως σου είπε κ η κοπέλα παραπάνω κρατάει πολύ λίγο. Σαν γυναικολογικό εξεταση να το σκεφτείς κ ο πόνος αν έχεις κρατάει 3 δευτερα όσο να μπει το φάρμακο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα σε όλες, σήμερα έκανα τη σάλπιγγογραφια, δε πόνεσα σχεδόν καθόλου μόνο λίγα δευτερόλεπτα όταν μπήκε το υγρό, το αποτέλεσμα;η δεξιά μου σαλπιγγα λειτουργεί τέλεια αλλά την αριστερή μου την έχει καταστρέψει μάλλον ο γυναικολόγος, μαιευτήρας όταν έκανα καισαρική όπου το μωρό μου είχε πεθάνει... έχω δηλαδή μια σαλπιγγα καλή... και τώρα θα ακολουθήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής, γιατί είμαι ήδη 40 χρονών

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , florans00 είπε:

καλησπέρα σε όλες, σήμερα έκανα τη σάλπιγγογραφια, δε πόνεσα σχεδόν καθόλου μόνο λίγα δευτερόλεπτα όταν μπήκε το υγρό, το αποτέλεσμα;η δεξιά μου σαλπιγγα λειτουργεί τέλεια αλλά την αριστερή μου την έχει καταστρέψει μάλλον ο γυναικολόγος, μαιευτήρας όταν έκανα καισαρική όπου το μωρό μου είχε πεθάνει... έχω δηλαδή μια σαλπιγγα καλή... και τώρα θα ακολουθήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής, γιατί είμαι ήδη 40 χρονώ

Σου εύχομαι καλή επιτυχία κ γω με εξωσωματική έμεινα έγκυος κ είμαι 39

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, florans00 είπε:

καλησπέρα σε όλες, σήμερα έκανα τη σάλπιγγογραφια, δε πόνεσα σχεδόν καθόλου μόνο λίγα δευτερόλεπτα όταν μπήκε το υγρό, το αποτέλεσμα;η δεξιά μου σαλπιγγα λειτουργεί τέλεια αλλά την αριστερή μου την έχει καταστρέψει μάλλον ο γυναικολόγος, μαιευτήρας όταν έκανα καισαρική όπου το μωρό μου είχε πεθάνει... έχω δηλαδή μια σαλπιγγα καλή... και τώρα θα ακολουθήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής, γιατί είμαι ήδη 40 χρονών

Μην σκέφτεσαι τα αν κ τα γιατί..αυτή τη στιγμή η κόρη μου 20 μηνών πίνει γάλα από εξωσωματική..κ την άλλη Τριτη κάνω χοριακη να δω αν πέτυχε κι αυτή που ολοκληρώθηκε το Σάββατο!! Καλή αρχηηη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, florans00 είπε:

να σας ζήσουν τα μωράκια σας, μου δίνετε δύναμη να ξεκινήσω.. εύχομαι να πάνε όλα καλά

Ο χρυσός κανόνας είναι προετοιμάζομαι καλά( μπες στη ομάδα της εξωσωματικής μας εδώ ) κ δεν κοιτάω πίσω..όλες όσες φτάσαμε εκεί για κάποιο λόγο φτάσαμε κ με πολύ ταλαιπωρία...όμως όλες εν έτη 2019 τα καταφέρνουμε....καλή κ ευλογημένη αρχη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2019 at 4:24 ΜΜ, florans00 είπε:

καλησπέρα σε όλες, σήμερα έκανα τη σάλπιγγογραφια, δε πόνεσα σχεδόν καθόλου μόνο λίγα δευτερόλεπτα όταν μπήκε το υγρό, το αποτέλεσμα;η δεξιά μου σαλπιγγα λειτουργεί τέλεια αλλά την αριστερή μου την έχει καταστρέψει μάλλον ο γυναικολόγος, μαιευτήρας όταν έκανα καισαρική όπου το μωρό μου είχε πεθάνει... έχω δηλαδή μια σαλπιγγα καλή... και τώρα θα ακολουθήσω τη διαδικασία της εξωσωματικής, γιατί είμαι ήδη 40 χρονών

Καλημέρα και από μένα. Είμαι καινούργια στο φορουμ και μπήκα για να ανταλλάσσω απόψεις με μελλοντικές μανούλες,να δίνουμε η μια κουράγιο στην άλλη και πολύ μα πολύ θετική ενέργεια. Είμαι και εγώ στη διαδικασία του να κάνω σαλπιγγογραφία τον άλλο μήνα την οποία έχω καθυστερήσει λόγω φόβου κορίτσια δε θα σας το κρύψω. Είμαι 31 χρονών εγώ και 36 ο αντρούλης μου προσπαθούμε εδώ και 6 μήνες με έμφαση και προσοχή στις γόνιμες μέρες και εδώ και 1 χρόνο ελεύθερα. Κάναμε ορμονικές εξετάσεις όπου έχω υποθυροειδισμο και αυτοάνοσο hashimoto και παίρνω χάπι για να το ρυθμίσω και πάει καλά και έκανε κ ο σύζυγος μου σπερμοδιάγραμμα σε εξειδικευμένο ανδρολογικό κέντρο όπου βγήκε πάρα πολύ καλή. Κορίτσια ποτέ δε περίμενα ότι θα ήταν δύσκολο να αποκτήσουμε παιδάκι..κάθε μήνας και μια απογοήτευση όταν αδιαθετώ. Ελπίζω σε όλες μας να γίνουμε σύντομα μανούλες! <3

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...