Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Recommended Posts

Καλημέρα σας..ειμαι καινούργια εδώ και δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργεί το σύστημα..

Θα ήθελα τις απόψεις σας καθώς εχω φρικάρει και θα ήθελα να πάρω την γνώμη κάποιου έμπειρου.. Είμαι 22 χρονών, με τον σύντροφο μου την τελευταία φορά που ήρθαμε σε επαφή δεν χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικο(πρώτη φορα) καθώς κάναμε ενα ταξίδι στο Λονδίνο και δεν φροντίσαμε να εφοδιαστούμε απο εδω.. 

Δεν υπήρξε κάποιο ατύχημα κατα την επαφή και μάλιστα την επόμενη ημέρα μου ήρθε και περίοδος. Ωστόσο τωρα, μετα απο ενα μήνα περιμένω περίοδο και έχει καθυστερήσει 2 ημέρες. Εκτός αυτού εχω πρηστει απίστευτα. Συνήθως εχω σταθερό κυκλο 20 ημερών, δεν έχει καθυστερήσει ποτε η περίοδος μου. 

Διάβασα κάπου ότι υπάρχει περίπτωση, μικρή μεν αλλά υπάρχει, να μείνεις έγκυος με προσπερματικα υγρα. Θα μπορούσε να εχει συμβεί κάτι τέτοιο; Εχω κλείσει την τριτη ραντεβού με τον γυναικολόγο μου , αλλά θα σκάσω με χει φάει η αγωνία.. 

Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Zako είπε:

Καλημέρα σας..ειμαι καινούργια εδώ και δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργεί το σύστημα..

Θα ήθελα τις απόψεις σας καθώς εχω φρικάρει και θα ήθελα να πάρω την γνώμη κάποιου έμπειρου.. Είμαι 22 χρονών, με τον σύντροφο μου την τελευταία φορά που ήρθαμε σε επαφή δεν χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικο(πρώτη φορα) καθώς κάναμε ενα ταξίδι στο Λονδίνο και δεν φροντίσαμε να εφοδιαστούμε απο εδω.. 

Δεν υπήρξε κάποιο ατύχημα κατα την επαφή και μάλιστα την επόμενη ημέρα μου ήρθε και περίοδος. Ωστόσο τωρα, μετα απο ενα μήνα περιμένω περίοδο και έχει καθυστερήσει 2 ημέρες. Εκτός αυτού εχω πρηστει απίστευτα. Συνήθως εχω σταθερό κυκλο 20 ημερών, δεν έχει καθυστερήσει ποτε η περίοδος μου. 

Διάβασα κάπου ότι υπάρχει περίπτωση, μικρή μεν αλλά υπάρχει, να μείνεις έγκυος με προσπερματικα υγρα. Θα μπορούσε να εχει συμβεί κάτι τέτοιο; Εχω κλείσει την τριτη ραντεβού με τον γυναικολόγο μου , αλλά θα σκάσω με χει φάει η αγωνία.. 

Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

αμα σου ηρθε περιοδος την επομενη μερα ειναι σχεδον απιθανο να εχει συμβει κατι. γενικα αν προσεχες τις επομενες φορες μετα την περιοδο δεν εισαι εγκυος. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον σου ειχε ερθει περιοδος το θεωρω εξαιρετικα απιθανο

Γενικα ομως τις περισσοτερες μςρες του κυκλου μπορεις να μεινεις, οχι μονο στις γονιμες, κ φυσικα μπορεις να μεινεις με προεκσπερματικα υγρα

Καλο θα ηταν αν εχεις αποριες να συζητησεις με τον γυναικολογο σου. Παντα προφυλαξη

Επισης κ στο λονδινο μπορεις να βρεις προφυλακτικα:confused:

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zako είπε:

Καλημέρα σας..ειμαι καινούργια εδώ και δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργεί το σύστημα..

Θα ήθελα τις απόψεις σας καθώς εχω φρικάρει και θα ήθελα να πάρω την γνώμη κάποιου έμπειρου.. Είμαι 22 χρονών, με τον σύντροφο μου την τελευταία φορά που ήρθαμε σε επαφή δεν χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικο(πρώτη φορα) καθώς κάναμε ενα ταξίδι στο Λονδίνο και δεν φροντίσαμε να εφοδιαστούμε απο εδω.. 

Δεν υπήρξε κάποιο ατύχημα κατα την επαφή και μάλιστα την επόμενη ημέρα μου ήρθε και περίοδος. Ωστόσο τωρα, μετα απο ενα μήνα περιμένω περίοδο και έχει καθυστερήσει 2 ημέρες. Εκτός αυτού εχω πρηστει απίστευτα. Συνήθως εχω σταθερό κυκλο 20 ημερών, δεν έχει καθυστερήσει ποτε η περίοδος μου. 

Διάβασα κάπου ότι υπάρχει περίπτωση, μικρή μεν αλλά υπάρχει, να μείνεις έγκυος με προσπερματικα υγρα. Θα μπορούσε να εχει συμβεί κάτι τέτοιο; Εχω κλείσει την τριτη ραντεβού με τον γυναικολόγο μου , αλλά θα σκάσω με χει φάει η αγωνία.. 

Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Δεν θέλω να σε τρομαξω αλλα οταν έχεις πολυ μικρο κυκλο ειναι πιθανο να συμπεσει η ωορηξια σου τις ημερες που εχεις περιοδο. Αν θες να σου φυγει το αγχος κ να μη περιμένεις μεχρι την Τρίτη κανε ενα τεστ. 


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Δεν θέλω να σε τρομαξω αλλα οταν έχεις πολυ μικρο κυκλο ειναι πιθανο να συμπεσει η ωορηξια σου τις ημερες που εχεις περιοδο. Αν θες να σου φυγει το αγχος κ να μη περιμένεις μεχρι την Τρίτη κανε ενα τεστ. 

Ναι αλλά θα δείξει το τεστ σε τόσο μικρο διάστημα καθυστέρησης η πρέπει να περιμένω κ αλλο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/5/2019 at 7:16 ΜΜ, Sofaki91 είπε:

Καλο ειναι να κανεις ενα τεστ..πιθανότητα υπάρχει εχει τυχει σε γνωστή μου..

Έκανα ενα τεστ, το clearblue συγκεκριμένα, το οποίο έδειξε ότι δεν ειμαι έγκυος. Ωστόσο στην γραμμή ελέγχου στην αρχή δεν εμφανίστηκε αποτέλεσμα.. Το πηγα στην φαρμακοποιό για να με συμβουλέψει και με τα πολλά μου είπε πως στην γραμμή ελέγχου εμφανίστηκε μια άχνη γραμμή οπότε το τεστ είναι εγκυρο. Ελπίζω να μου το επιβεβαιώσει και αύριο ο γυναικολόγος.. 

Link to comment
Share on other sites

On 26/5/2019 at 1:38 ΜΜ, Zako είπε:

Καλημέρα σας..ειμαι καινούργια εδώ και δεν γνωρίζω ακριβώς πως λειτουργεί το σύστημα..

Θα ήθελα τις απόψεις σας καθώς εχω φρικάρει και θα ήθελα να πάρω την γνώμη κάποιου έμπειρου.. Είμαι 22 χρονών, με τον σύντροφο μου την τελευταία φορά που ήρθαμε σε επαφή δεν χρησιμοποιήσαμε προφυλακτικο(πρώτη φορα) καθώς κάναμε ενα ταξίδι στο Λονδίνο και δεν φροντίσαμε να εφοδιαστούμε απο εδω.. 

Δεν υπήρξε κάποιο ατύχημα κατα την επαφή και μάλιστα την επόμενη ημέρα μου ήρθε και περίοδος. Ωστόσο τωρα, μετα απο ενα μήνα περιμένω περίοδο και έχει καθυστερήσει 2 ημέρες. Εκτός αυτού εχω πρηστει απίστευτα. Συνήθως εχω σταθερό κυκλο 20 ημερών, δεν έχει καθυστερήσει ποτε η περίοδος μου. 

Διάβασα κάπου ότι υπάρχει περίπτωση, μικρή μεν αλλά υπάρχει, να μείνεις έγκυος με προσπερματικα υγρα. Θα μπορούσε να εχει συμβεί κάτι τέτοιο; Εχω κλείσει την τριτη ραντεβού με τον γυναικολόγο μου , αλλά θα σκάσω με χει φάει η αγωνία.. 

Σας ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!

Καλησπέρα σου κοίτα καλύτερα να πας στον γυναικολόγο σ ν σ πει αν είσαι ή όχι αλλά επειδή σου ήρθε περίοδο την επόμενη μέρα είναι απίθανο να είσαι..αλλά ποτέ δεν ξέρεις όμως ξέρω περιπτώσεις που ήτανε έγκυες κι είχαν περίοδο για ένα μικρό χρονικό διάστημα ... καλύτερα ν πας στον γιατρό να σου πει κ εκείνος μ σιγουριά..Καλή σου συνέχεια... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αν αδιαθέτησες την επόμενη ημέρα, δεν υπάρχει περίπτωση να είσαι έγκυος.Η ωορρηξία γίνεται 14 ημέρες πριν την επόμενη περίοδο.Ακόμη κι αν υπάρχει μικρή απόκλιση, σίγουρα δεν είναι μια μέρα πριν την περίοδο.Εκτός αν δεν ήταν περίοδος και ήταν αιμορραγία, αλλά μια γυναίκα μπορεί να τα ξεχωρίσει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...