Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Αμνιοπαρακεντηση


Νασι@

Recommended Posts

Δεν έχω χαρεί την εγκυμοσύνη μου είμαι μονίμως σ ένα αγχος.

Έχω κάνει την δεύτερη εξωσωματική η πρώτη παλλινδρομησε , έπαθα αποκόλληση οκ αντιμετωπίστηκε 

Από εκεί κ πέρα όλα πηγαίνουν καλά τώρα τέθηκε το θέμα αμνιοπαρακεντηση δεν έχω πρόβλημα η αυχενική τέλεια όμως ο γιατρός επιμένει να γίνει λόγω του ότι είμαι 36 ετών εγώ δεν θέλω να την κάνω φοβάμαι πολύ που είπε ένα τοις 1000 αποβολή έχω φτύσει Αιμά για να αποκτήσω αυτό το παιδάκι δεν θέλω να το χάσω δεν ξέρω τι να κάνω;;;;

Σας ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Νασι@ είπε:

Δεν έχω χαρεί την εγκυμοσύνη μου είμαι μονίμως σ ένα αγχος.

Έχω κάνει την δεύτερη εξωσωματική η πρώτη παλλινδρομησε , έπαθα αποκόλληση οκ αντιμετωπίστηκε 

Από εκεί κ πέρα όλα πηγαίνουν καλά τώρα τέθηκε το θέμα αμνιοπαρακεντηση δεν έχω πρόβλημα η αυχενική τέλεια όμως ο γιατρός επιμένει να γίνει λόγω του ότι είμαι 36 ετών εγώ δεν θέλω να την κάνω φοβάμαι πολύ που είπε ένα τοις 1000 αποβολή έχω φτύσει Αιμά για να αποκτήσω αυτό το παιδάκι δεν θέλω να το χάσω δεν ξέρω τι να κάνω;;;;

Σας ευχαριστώ 

αμα οι εξετασεις σου ειναι καλες δεν.υπαρχει λογος να κανεις αμνιο. 

εγω 37 εμεινα εγκυος ο γιατρος δεν.μου.ζητησε αμνιο καναμε απλα μια αιματολογικη εξεταση το harmony test. κ.αυτο πιο.πολυ για σιγουρια οχι οτι ηταν.απαραιτητο. 

μην την δεχτεις αν οι εξετασεις σου ειναι καλες κατα την γνωμη μου ο.γιατρος σου ειναι υπερβολικος ή περνει μιζες . καμια κοπελα δεν.κανει.αμνιο πλεον λογω ηλικιας αν δεν βρεθει κατι στους υπερηχους. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Δεν έχω χαρεί την εγκυμοσύνη μου είμαι μονίμως σ ένα αγχος.

Έχω κάνει την δεύτερη εξωσωματική η πρώτη παλλινδρομησε , έπαθα αποκόλληση οκ αντιμετωπίστηκε 

Από εκεί κ πέρα όλα πηγαίνουν καλά τώρα τέθηκε το θέμα αμνιοπαρακεντηση δεν έχω πρόβλημα η αυχενική τέλεια όμως ο γιατρός επιμένει να γίνει λόγω του ότι είμαι 36 ετών εγώ δεν θέλω να την κάνω φοβάμαι πολύ που είπε ένα τοις 1000 αποβολή έχω φτύσει Αιμά για να αποκτήσω αυτό το παιδάκι δεν θέλω να το χάσω δεν ξέρω τι να κάνω;;;;

Σας ευχαριστώ 

Κοριτσι μου οπως στα λεει η @linaa Κι εγω 37 με σπερματεγχυση. Ο γιατρος δε το ρισκαρε για αμνιο παρολο που η αυχενικη ειχε ενα θεματακι. Εκανα τη μη επεμβατικη σα το harmony αλλα αλλης εταιρειας και βγηκαν ολα κομπλε. Ειναι ακριβη εξεταση αλλα αξιζει.

Μονο αν κι αυτη εβγαινε υποπτη θα πηγαινα για αμνιο.

Ολα καλα να πανε! Σου ευχομαι μια υπεροχη εγκυμοσυνη και ενα ακομα πιο τελειο νινι

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

αμα οι εξετασεις σου ειναι καλες δεν.υπαρχει λογος να κανεις αμνιο. 

εγω 37 εμεινα εγκυος ο γιατρος δεν.μου.ζητησε αμνιο καναμε απλα μια αιματολογικη εξεταση το harmony test. κ.αυτο πιο.πολυ για σιγουρια οχι οτι ηταν.απαραιτητο. 

μην την δεχτεις αν οι εξετασεις σου ειναι καλες κατα την γνωμη μου ο.γιατρος σου ειναι υπερβολικος ή περνει μιζες . καμια κοπελα δεν.κανει.αμνιο πλεον λογω ηλικιας αν δεν βρεθει κατι στους υπερηχους. 

Σ ευχαριστώ πολύ - πολυ.

Just now, Alekk είπε:

Κοριτσι μου οπως στα λεει η @linaa Κι εγω 37 με σπερματεγχυση. Ο γιατρος δε το ρισκαρε για αμνιο παρολο που η αυχενικη ειχε ενα θεματακι. Εκανα τη μη επεμβατικη σα το harmony αλλα αλλης εταιρειας και βγηκαν ολα κομπλε. Ειναι ακριβη εξεταση αλλα αξιζει.

Μονο αν κι αυτη εβγαινε υποπτη θα πηγαινα για αμνιο.

Το nifty test ναι αυτό σκέφτηκα κ εγω

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Δεν έχω χαρεί την εγκυμοσύνη μου είμαι μονίμως σ ένα αγχος.

Έχω κάνει την δεύτερη εξωσωματική η πρώτη παλλινδρομησε , έπαθα αποκόλληση οκ αντιμετωπίστηκε 

Από εκεί κ πέρα όλα πηγαίνουν καλά τώρα τέθηκε το θέμα αμνιοπαρακεντηση δεν έχω πρόβλημα η αυχενική τέλεια όμως ο γιατρός επιμένει να γίνει λόγω του ότι είμαι 36 ετών εγώ δεν θέλω να την κάνω φοβάμαι πολύ που είπε ένα τοις 1000 αποβολή έχω φτύσει Αιμά για να αποκτήσω αυτό το παιδάκι δεν θέλω να το χάσω δεν ξέρω τι να κάνω;;;;

Σας ευχαριστώ 

 Για αλλη μια φορά διαβάζω απαράδεκτους και μιζαδορους γιατρούς Οχι να μην την κανεις εχεις τέλεια αυχενική και επειδή είσαι 37;τι ;; και ενα τις εκατό αποβολή εεεε παλιογελοιος του κέρατά να του πεις είναι ο κίνδυνος είναι μεγαλυτερος Εχω χασει μωρο απο αμνιοπαρακέντηση δεν μπορω να βάζουμε ποσοστά στην ζωή Οχι μην την κανεις κάνε την nipt έλεος 

  • Λυπημένη/-ος 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

αμα οι εξετασεις σου ειναι καλες δεν.υπαρχει λογος να κανεις αμνιο. 

εγω 37 εμεινα εγκυος ο γιατρος δεν.μου.ζητησε αμνιο καναμε απλα μια αιματολογικη εξεταση το harmony test. κ.αυτο πιο.πολυ για σιγουρια οχι οτι ηταν.απαραιτητο. 

μην την δεχτεις αν οι εξετασεις σου ειναι καλες κατα την γνωμη μου ο.γιατρος σου ειναι υπερβολικος ή περνει μιζες . καμια κοπελα δεν.κανει.αμνιο πλεον λογω ηλικιας αν δεν βρεθει κατι στους υπερηχους. 

πόσο δίκιο έχεις για τις μίζες..καθαρη Αυχενική,  ετών 32, " οπωσδήποτε αμνιο γτ είσαι πάνω από 30" .......

  • Λυπημένη/-ος 2

Yhozp2.pngKUDQ.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, bella32 είπε:

πόσο δίκιο έχεις για τις μίζες..καθαρη Αυχενική,  ετών 32, " οπωσδήποτε αμνιο γτ είσαι πάνω από 30" .......

@bella32 ναι γαμωτο όλα για την μιζα για μια ζωή όλα για την κολομιζα δεν μπορω Εχω εξοργιστεί πραγματικά δεν μπορω 

  • Μου αρέσει 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

 Για αλλη μια φορά διαβάζω απαράδεκτους και μιζαδορους γιατρούς Οχι να μην την κανεις εχεις τέλεια αυχενική και επειδή είσαι 37;τι ;; και ενα τις εκατό αποβολή εεεε παλιογελοιος του κέρατά να του πεις είναι ο κίνδυνος είναι μεγαλυτερος Εχω χασει μωρο απο αμνιοπαρακέντηση δεν μπορω να βάζουμε ποσοστά στην ζωή Οχι μην την κανεις κάνε την nipt έλεος 

Μιζα όχι δεν παίζει είναι συγγενής μου δεν ζήτησε ποτέ λεφτά για τίποτα σ;ς παρακαλώ ας μην τους βάζουμε όλους του γιατρούς σε ένα τσουνάμι φταιω εγώ που δεν το ανέφερα εγώ για την εξέταση ρώτησα .

Έχεις χάσει παιδί;;;;;θεέ μου πως έγινε;;;

Just now, bella32 είπε:

πόσο δίκιο έχεις για τις μίζες..καθαρη Αυχενική,  ετών 32, " οπωσδήποτε αμνιο γτ είσαι πάνω από 30" .......

Ο γιατρός είναι συγγενής μου μην λέτε για μίζες ποτέ δεν ζήτησε ούτε ένα ευρώ σας παρακαλώ φταίω εγώ που δεν το ανέφερα υπάρχουν και γιατροί λειτουργοί όχι μιζαδοροι please

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Μιζα όχι δεν παίζει είναι συγγενής μου δεν ζήτησε ποτέ λεφτά για τίποτα σ;ς παρακαλώ ας μην τους βάζουμε όλους του γιατρούς σε ένα τσουνάμι φταιω εγώ που δεν το ανέφερα εγώ για την εξέταση ρώτησα .

Έχεις χάσει παιδί;;;;;θεέ μου πως έγινε;;;

Κορίτσι μου εσένα δεν σου ζητησε λεφτά ομως θα τα πάρει ποσοστο επειδή θα σε στείλει για την κολοεξεταση ναι Εχω χασει δυστηχως μου τρυπησε ο σάκος ας είναι και συγγενής και οτι θέλει ας είναι και ο Παππας ο ίδιος δνε λες είσαι 37 χρονων με αυχενική τέλεια και πήγαινε κάνε αμνιοπαρακέντηση δεν μπορω αλήθεια


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

@bella32 ναι γαμωτο όλα για την μιζα για μια ζωή όλα για την κολομιζα δεν μπορω Εχω εξοργιστεί πραγματικά δεν μπορω 

Λάθος κάνετε για την Μίζα!!!! Έλεος σας λέω ο γιατρός είναι συγγενής μου και δεν πήρε ποτέ ούτε ένα ευρώ σας παρακαλώ προσέξτε το γράφετε εγώ για την εξέταση ρώτησα εγώ δεν θέλω να προσβάλλονται γιατροί ανήκω και εγώ σ' αυτόν τον χορό σας παρακαλώ!!! Νέο έτος μόνο στην εξεταση

Just now, Giotitsa είπε:

Κορίτσι μου εσένα δεν σου ζητησε λεφτά ομως θα τα πάρει ποσοστο επειδή θα σε στείλει για την κολοεξεταση ναι Εχω χασει δυστηχως μου τρυπησε ο σάκος ας είναι και συγγενής και οτι θέλει ας είναι και ο Παππας ο ίδιος δνε λες είσαι 37 χρονων με αυχενική τέλεια και πήγαινε κάνε αμνιοπαρακέντηση δεν μπορω αλήθεια

Δεν θα μαλώσω απλά σου λέω ότι δεν θα πάρει τίποτα τέλος πάντων σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Νασι@ είπε:

Λάθος κάνετε για την Μίζα!!!! Έλεος σας λέω ο γιατρός είναι συγγενής μου και δεν πήρε ποτέ ούτε ένα ευρώ σας παρακαλώ προσέξτε το γράφετε εγώ για την εξέταση ρώτησα εγώ δεν θέλω να προσβάλλονται γιατροί ανήκω και εγώ σ' αυτόν τον χορό σας παρακαλώ!!! Νέο έτος μόνο στην εξεταση

Δεν θα μαλώσω απλά σου λέω ότι δεν θα πάρει τίποτα τέλος πάντων σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Ουτε εγώ θα μαλωσω δνε Εχω καμια όρεξη αλήθεια πάρει δεν πάρει εγώ σου είπα την γνώμη μου και μην είσαι επιθετική απο την στιγμη που άλλος σου λέει τον πόνο του και σε συμβουλεύει ας περναγες και εσύ οτι πέρασα και μετα έλα να μου πεις


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giotitsa είπε:

Ουτε εγώ θα μαλωσω δνε Εχω καμια όρεξη αλήθεια πάρει δεν πάρει εγώ σου είπα την γνώμη μου και μην είσαι επιθετική απο την στιγμη που άλλος σου λέει τον πόνο του και σε συμβουλεύει ας περναγες και εσύ οτι πέρασα και μετα έλα να μου πεις

Γλυκιά μου έχω περάσει πολύ χειρότερα από αυτά που πέρασες εσύ άστο η κάθε μία έχει τον πόνο της και σέβομαι απόλυτα την άποψη σου και σ ευχαρίστησα πολύ σε παρακαλώ μην που λες ότι παίζω με τον πόνο σου προς θεού ποτέ διότι έχω πονέσει πολύ επίσης να είσαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Γλυκιά μου έχω περάσει πολύ χειρότερα από αυτά που πέρασες εσύ άστο η κάθε μία έχει τον πόνο της και σέβομαι απόλυτα την άποψη σου και σ ευχαρίστησα πολύ σε παρακαλώ μην που λες ότι παίζω με τον πόνο σου προς θεού ποτέ διότι έχω πονέσει πολύ επίσης να είσαι καλά.

Κοιτά για να καταλάβεις κάποια πραγματα γλυκιά μου η κάθε γυναικα εδώ μεσα κουβαλάει τον σταυρό της αν πονεσες η Οχι πιο πολύ απο μένα αυτό το ξέρει η ψυχή σου επίσης δεν θα κάτσω να ανάλυση τι πέρασα για να καταλάβεις οτι και εγώ Εχω πονέσει επίσης μπήκα αμέσως να σε συμβουλεύω διότι καμια γυναίκα δεν θέλω να παθει ότι Επαθε να είσαι και εσύ καλα και με το καλό το μωρο σου

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι Εγώ στο δίλλημα της αμνιοπαρακαντησης.. Πάω από εμβρυολογο σε εμβρυολογο να πάρω μια στάνταρ απάντηση και δεν παίρνω. Γνώμη είναι πως αν οι μετρήσεις είναι καλές κανε απλά αυτή με το αίμα. Άμα όμως υπάρξει υποψία για κάτι , τότε ψαξτο παραπάνω. Με όσους έχω μιλήσει για το Nipt η αλήθεια είναι πως δε δείχνουν εμπιστοσύνη, γιατί μιλάει με ποσοστά (όπως η papp a) ούτε 100% αξιοπιστία προσφέρει και μόνο 3 σύνδρομα ανιχνεύει. Όλα τα άλλα είναι υπό έρευνα ακόμα. Πάντως ένα από τα πιο καλά σε όσα διάβασα είναι το materniT τεστ. Σχεδον σε ολα εχει 99% αξιοπιστια και δεν απανταει με ποσοστα αλλα με "ναι ή οχι". Ίσως καταλήξω σε αυτό ίσως σε αμνιοπαρακαντηση.. Καλή εγκυμοσύνη !

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα σου πω τι θα κανεις, αυτο ειναι δικο σου θεμα.

Θα σου πω τι εκανα εγω. Ετων 36 καλη ωρα εκανα αυχενικη κ βγηκε τελεια. Ο γιατρος μας ενημερωσε για τις επιλογες μας για τον μη επεμβατικο ελεγχο κ αμνοοπαρακεντηση. Μας ειπε τι ποσοστο ακριβειας εχουν κ τους κινδυνους αποβολης. Αφου η αυχενικη μου ηταν αψογη αρνηθηκα να προχωρησω σε περεταιρω εξετασεις κ ο γιατρος  απλα εγραψε στην γνωματευση οτι μας εχει ενημερωσει. Αυτο. Δεν μπορει κανεις με το ζορι να σε στειλει για αμνιο.

  • Μου αρέσει 1

8sqJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...