Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Αμνιοπαρακεντηση


Νασι@

Recommended Posts

Συμφωνώ με τα κορίτσια!!! Συζητά το με το σύζυγο και τους γιατρούς και θα δεις ότι θα καθοδηγηθεις στη σωστή απόφαση τελικά!!!! Οι γιατροί ξέρουν, εμείς απλά μοιραζόμαστε φόβους, εμπειρίες και ανησυχίες!!!! Όλα να πάνε καλά κορίτσι μου και σύντομα να μας λες τα ευχάριστα!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Summer love είπε:

Ναι αμε ! Ηλικία 29-30 τότε 

Ο λόγος που έκανα τότε nipt ήταν ένα εύρημα στη β επιπέδου . 

Δεν είμαι όμως ο κανόνας εννοείται αυτό ! 

Ουτε και η γιώτα είναι ο κανόνας ! 

Τι εύρημα σου είχαν βρει στη β επιπέδου;

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Ωχ Θεε μου τι μου λες τώρα;;;; Δεν ξέρω ειλικρινά τα έχω κάνει στο κεφάλι μου σαλάτα !!!!! Κουλουβάχατα 

Συμφωνώ τόσο πολύ μαζί σου αλλά έχω κ τόσο πολύ φοβο αλλά κ τόση αγωνία για ένα υγιές μωρό 

παρε τα στατιστικα.απλα για τις εξετασεις. ενα σοβαρο συνδρομο θα φανει στα οργανα του παιδιου σε καποια απο τις επομενες εξετασεις πιστευω ή στη β επιπεδου ή στην αιματολογικη την nipt. το.ποσοστο αποτυχιας της β επιπεδου της nipt του ντομπλελ αργοτερα ειναι αρκετα μικρο. ολα ειναι θεμα ποσοστων επιτυχιας τα βαζεις κατω κ τα συγκρινεις. 

το ρισκο ειναι καθαρα δικο σου αλλα με συμμαχους τα ποσοστα της καθε εξετασης. 

για κυστικη ινωση κ.μεσογειακη αναιμια μπορει να κανει ο.αντρας σου αιματολογικες κ φαινετε αν υπαρχει γονιδιο. 

ενα μωρο λες να ειναι υγιες αλλα δυστηχως καμια εξεταση δεν θα σου υπογραψει οτι το μωρο αργοτερα δεν θα εμφανισει κατι πχ αυτισμο . γενικα μια εγκυμοσυνη μια γεννα ειναι θεμα κ τυχης. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/6/2019 at 7:59 ΜΜ, Summer love είπε:

Ναι αμε ! Ηλικία 29-30 τότε 

Ο λόγος που έκανα τότε nipt ήταν ένα εύρημα στη β επιπέδου . 

Δεν είμαι όμως ο κανόνας εννοείται αυτό ! 

Ουτε και η γιώτα είναι ο κανόνας ! 

Ουτε εγω ήμουν ο κανονας.! Δυστυχως! Σαν τη Γιώτα και εγω! Απεβαλα 20 εβδομαδων μετα απο αμνιο. Η αμνιο εγινε λογω ηλικιας. Χωρις καμια ενδειξη!!

καλο ειναι ο καθενας να συνεκτιμα τα παντα μπροστα σε τοσο σπουδαιες αποφασεις! Αποφασεις που μπορει να αλλαξουν τη ζωη σου! Για παντα!

ξεχαστε τις μιζες! Δεν ειναι πια ο κανονας! Παλαιοτερα μπορει...

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angel2019 είπε:

Ουτε εγω ήμουν ο κανονας.! Δυστυχως! Σαν τη Γιώτα και εγω! Απεβαλα 20 εβδομαδων μετα απο αμνιο. Η αμνιο εγινε λογω ηλικιας. Χωρις καμια ενδειξη!!

καλο ειναι ο καθενας να συνεκτιμα τα παντα μπροστα σε τοσο σπουδαιες αποφασεις! Αποφασεις που μπορει να αλλαξουν τη ζωη σου! Για παντα!

ξεχαστε τις μιζες! Δεν ειναι πια ο κανονας! Παλαιοτερα μπορει...

 

Λυπάμαι ειλικρινά για αυτήν σου την απώλεια !!!! Έχω κάποιες απορίες ;;; Την έκανες ιδιωτικά; Σε δημόσιο νοσοκομείο; Μια φορά σε τρύπησε; Μετά σου έδωσε αντιβίωση ; Συγγνώμη αν διαβαζετε βλακείες συγχωρειστε με απ' το υπερβολικό μου άγχος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Νασι@ είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά για αυτήν σου την απώλεια !!!! Έχω κάποιες απορίες ;;; Την έκανες ιδιωτικά; Σε δημόσιο νοσοκομείο; Μια φορά σε τρύπησε; Μετά σου έδωσε αντιβίωση ; Συγγνώμη αν διαβαζετε βλακείες συγχωρειστε με απ' το υπερβολικό μου άγχος.

Εγιναν όλα όπως επρεπε!!

την εκανα ιδιωτιξα σε εναν απο τους καλυτερους της Αθήνας, παρα πολυ εμπειρο, μια και εξω, με κρατησε μετα να μου ξανακνει υπερηχο να δει οτι ολα ειναι καλα, πηρα μια εβδομαδα αντιβιωση πήρα αδεια απο τη δουλεια και εκατσα σπιτι μια εβδομαδα και την 7η ημερα ειδα αιμα ποταμι! Συσπασεις ειχα απο την τριτη μερα και ξεκινησα και προγεστερονη!

το αποτελεσμα ήταν το ιδιο! Εχασα το μωρο μου! Χωρις λογο απο οτι αποδειχτηκε και απο τον μοριακο καρυοτυπο! Χωρις ενδειξη για να κανω αμνιο απο την α επιπεδου. Πριν προλαβω να κανω β επιπεδου! 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2019 at 2:04 ΜΜ, Νασι@ είπε:

Δεν έχω χαρεί την εγκυμοσύνη μου είμαι μονίμως σ ένα αγχος.

Έχω κάνει την δεύτερη εξωσωματική η πρώτη παλλινδρομησε , έπαθα αποκόλληση οκ αντιμετωπίστηκε 

Από εκεί κ πέρα όλα πηγαίνουν καλά τώρα τέθηκε το θέμα αμνιοπαρακεντηση δεν έχω πρόβλημα η αυχενική τέλεια όμως ο γιατρός επιμένει να γίνει λόγω του ότι είμαι 36 ετών εγώ δεν θέλω να την κάνω φοβάμαι πολύ που είπε ένα τοις 1000 αποβολή έχω φτύσει Αιμά για να αποκτήσω αυτό το παιδάκι δεν θέλω να το χάσω δεν ξέρω τι να κάνω;;;;

Σας ευχαριστ

Ποιος ο λόγος  να κάνεις αμνιο χωρίς να έχει βρεθεί κατι?Εγώ στην θέση σου δεν θα έκανα .Κ εγώ από εξωσωματική είμαι 39 ο γιατρός δεν το συζητούσε καν για αμνιο.Κανε β επιπέδου  πρώτα κ βλέπεις.Κανε μόνο αν υπάρχει σοβαρός λόγος

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ilios είπε:

Ποιος ο λόγος  να κάνεις αμνιο χωρίς να έχει βρεθεί κατι?Εγώ στην θέση σου δεν θα έκανα .Κ εγώ από εξωσωματική είμαι 39 ο γιατρός δεν το συζητούσε καν για αμνιο.Κανε β επιπέδου  πρώτα κ βλέπεις.Κανε μόνο αν υπάρχει σοβαρός λόγος

 

 

Μακαρι να ειχε βρεθει και σε μενα καποια κοπελα να μου πει τα λογια που λες!!

39 και εγω μετα απο την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης εκανα αμνιο πριν την β επιπεδου προληπτικα!

και παει ο μπεμπης της 20η εβδομαδα κυησης.

μακαρι να ειχα ακουσει καποιον και να ειχα σκεφτει λιγο πιο ψυχραιμα!! Οχι ειμαι μεγαλη πρέπει να γινει! Τιποτα δεν πρέπει!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Μακαρι να ειχε βρεθει και σε μενα καποια κοπελα να μου πει τα λογια που λες!!

39 και εγω μετα απο την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης εκανα αμνιο πριν την β επιπεδου προληπτικα!

και παει ο μπεμπης της 20η εβδομαδα κυησης.

μακαρι να ειχα ακουσει καποιον και να ειχα σκεφτει λιγο πιο ψυχραιμα!! Οχι ειμαι μεγαλη πρέπει να γινει! Τιποτα δεν πρέπει!

Το ευχαριστώ είναι λίγο να σας πω με συγκινησατε όλες σας νιώθω φίλες Σας ευχαριστώ όλες μέσα απ' την ψυχή μου είστε υπέροχες όλες όσο για εμάς που χάσαμε ένα μωράκι είδη εύχομαι να είναι οι φυλακές άγγελοι μας στον ουρανό και να μας συμβουλευουν μόνο για το καλο.

Μακάρι το πρώτο παιδάκι που τότε είχε κάθησει λίγο στην κοιλιά μου και εκείνο με ένιωσε εγώ ποτέ μόνο τα δάχτυλα του είδα μισά κάθε φορά που μου έβαζαν τα δάχτυλα για διαστολή στη τελευταία τα ειδα ήταν τόσο μικρό αλλά δεν τα κατάφερε εύχομαι με φωτίσει να κάνω το σωστό για το αδερφάκι του.

Σας ευχαριστώ από καρδιάς όλες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Μακαρι να ειχε βρεθει και σε μενα καποια κοπελα να μου πει τα λογια που λες!!

39 και εγω μετα απο την πρωτη προσπαθεια εξωσωματικης εκανα αμνιο πριν την β επιπεδου προληπτικα!

και παει ο μπεμπης της 20η εβδομαδα κυησης.

μακαρι να ειχα ακουσει καποιον και να ειχα σκεφτει λιγο πιο ψυχραιμα!! Οχι ειμαι μεγαλη πρέπει να γινει! Τιποτα δεν πρέπει!

μακαρι να υπηρχαν γιατροι να καταλαβαιναν το ποσο πολυτιμες ειναι καποιες κυησεις. εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτον που σου την εκανε οταν.του ειπες οτι ολα ειναι τελεια απλα μονο η ηλικια σε φοβιζει κ οτι προσπαθεις τοσο καιρο να μεινεις εγκυος κ ειναι το πρωτο. εγω πραγματικα αν ειμουν ο.γιατρος που στην εκανε θα σε απετρεπα με καθε τροπο. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

μακαρι να υπηρχαν γιατροι να καταλαβαιναν το ποσο πολυτιμες ειναι καποιες κυησεις. εγω δεν μπορω να καταλαβω αυτον που σου την εκανε οταν.του ειπες οτι ολα ειναι τελεια απλα μονο η ηλικια σε φοβιζει κ οτι προσπαθεις τοσο καιρο να μεινεις εγκυος κ ειναι το πρωτο. εγω πραγματικα αν ειμουν ο.γιατρος που στην εκανε θα σε απετρεπα με καθε τροπο. 

Μακαρι να γυριζε ο χρονος πισω! Μακρι να μπορουσα να αποφασισω ξανα! 

Μακαρι να μην ειχα χασει το αγορακι μου με αυτο τον τροπο! 

Τωρα θα ηταν σχεδον 30 εβδομαδων...

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Angel2019 είπε:

Μακαρι να γυριζε ο χρονος πισω! Μακρι να μπορουσα να αποφασισω ξανα! 

Μακαρι να μην ειχα χασει το αγορακι μου με αυτο τον τροπο! 

Τωρα θα ηταν σχεδον 30 εβδομαδων...

Λυπάμαι παρά πολύ κοπέλα μου ! 

Τα λόγια περισσεύουν 

  • Λυπημένη/-ος 1

NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...