Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

      • Χαχα 1

Ωοθηλακιο που δεν εσπασε!


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους!

Την Δευτερα εκανα κολπικο υπερηχο για παρακολουθηση ωορηξιας. Το ωοθηλακιο ηταν 2,4 κ θα επρεπε να ειχε σπασει η να εσπαγε οπωσδηποτε την ιδια μερα. Την Τριτη, Τεταρτη κ σημερα Πεμπτη ειχα ενοχλησεις σαν τσιμπιες, στην αριστερη ωοθηκη, εκει που λαμβανε χωρα η ωορηξια. Αγχωθηκα που δεν περναγε κ ξαναπηγα παλι σημερα για κολπικο υπερηχο..ηταν ακομα εκει..απο τη Δευτερα..μεγεθος 3,3 κ ειχε αλλαξει κ η συσταση του.. Ενω τη Δευτερα ηταν μαυρο, σημερα Πεμπτη ειχε μεσα του οριζοντιες ασπρες γραμμες..ινες νομιζω μου τις ειπε. Στεναχωρεθηκα κ εβαλα τα κλαμματα, κ μεγαλωσε κ αλλαξε κ η συσταση του.. Μου εδωσε zinadol αντιβιωση. Εχει καποια κοπελα παρομοια εμπειρια???

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tina79 είπε:

Καλησπερα σε ολους!

Την Δευτερα εκανα κολπικο υπερηχο για παρακολουθηση ωορηξιας. Το ωοθηλακιο ηταν 2,4 κ θα επρεπε να ειχε σπασει η να εσπαγε οπωσδηποτε την ιδια μερα. Την Τριτη, Τεταρτη κ σημερα Πεμπτη ειχα ενοχλησεις σαν τσιμπιες, στην αριστερη ωοθηκη, εκει που λαμβανε χωρα η ωορηξια. Αγχωθηκα που δεν περναγε κ ξαναπηγα παλι σημερα για κολπικο υπερηχο..ηταν ακομα εκει..απο τη Δευτερα..μεγεθος 3,3 κ ειχε αλλαξει κ η συσταση του.. Ενω τη Δευτερα ηταν μαυρο, σημερα Πεμπτη ειχε μεσα του οριζοντιες ασπρες γραμμες..ινες νομιζω μου τις ειπε. Στεναχωρεθηκα κ εβαλα τα κλαμματα, κ μεγαλωσε κ αλλαξε κ η συσταση του.. Μου εδωσε zinadol αντιβιωση. Εχει καποια κοπελα παρομοια εμπειρια???

 

Ηταν κυστικο; Τι ηταν;

Σιγά μην βάλεις τα κλάμματα για το ωοθυλακιο, υπάρχουν γυναίκες που πανε να δουν το μωρο τους στον υπέρηχο και δεν....

 Δες το λιγο πιο χαλαρά το θεμα.

  • Μου αρέσει 7

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ηταν κυστικο; Τι ηταν;

Σιγά μην βάλεις τα κλάμματα για το ωοθυλακιο, υπάρχουν γυναίκες που πανε να δουν το μωρο τους στον υπέρηχο και δεν....

 Δες το λιγο πιο χαλαρά το θεμα.

Προφανως ηταν κυστικο αλλα δεν ξερω αν εχει μεσα νερο η αιμα.

Επισης αλλες γυναικες παιρνουν τη φωτο του υπερηχου με το εμβρυο μεσα κ γω πηρα μια φωτο υπερηχου με μια κυστη μεσα....

ελει λυγισα γτ προσπαθουμε για παιδι πανω απο χρονο

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Προφανως ηταν κυστικο αλλα δεν ξερω αν εχει μεσα νερο η αιμα.

Επισης αλλες γυναικες παιρνουν τη φωτο του υπερηχου με το εμβρυο μεσα κ γω πηρα μια φωτο υπερηχου με μια κυστη μεσα....

ελει λυγισα γτ προσπαθουμε για παιδι πανω απο χρονο

να μην λυγίζει....δες μπροστά....δεν είναι κάτι αυτό που έπαθες...είναι σύνηθες....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Προφανως ηταν κυστικο αλλα δεν ξερω αν εχει μεσα νερο η αιμα.

Επισης αλλες γυναικες παιρνουν τη φωτο του υπερηχου με το εμβρυο μεσα κ γω πηρα μια φωτο υπερηχου με μια κυστη μεσα....

ελει λυγισα γτ προσπαθουμε για παιδι πανω απο χρονο

Κι εμεις προσπαθουμε πάνω απο 6 χρόνια για παιδί και εχω πάρει πολλές φωτογραφίες απο έμβρυα που δεν έγιναν μωρά. Αν καταλαβα εισαι 40 ετών; Σχεδόν τα μισά ωοθυλακια σου τον χρονο δεν θα ειναι φυσιολογικά λόγω ηλικίας. Ειναι μαθηματικό το θεμα.

  • Μου αρέσει 5

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

να μην λυγίζει....δες μπροστά....δεν είναι κάτι αυτό που έπαθες...είναι σύνηθες....

Ευχαριστω Ραφαελα, να σαι καλα κ με το καλο να δεχθεις τα εμβρυακια σου!

5 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Κι εμεις προσπαθουμε πάνω απο 6 χρόνια για παιδί και εχω πάρει πολλές φωτογραφίες απο έμβρυα που δεν έγιναν μωρά. Αν καταλαβα εισαι 40 ετών; Σχεδόν τα μισά ωοθυλακια σου τον χρονο δεν θα ειναι φυσιολογικά λόγω ηλικίας. Ειναι μαθηματικό το θεμα.

Γνωριζω για την ποιοτητα των ωοθηλακιων στην ηλικια μου, δεν ρωτησα αυτο.. Θελω να δω αν το εχει περασει καποια κοπελα κ της εφυγε?εσπασε?συρρικνωθηκε? με αντιβιωση?χειρουργικα?μονο του?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Ευχαριστω Ραφαελα, να σαι καλα κ με το καλο να δεχθεις τα εμβρυακια σου!

Γνωριζω για την ποιοτητα των ωοθηλακιων στην ηλικια μου, δεν ρωτησα αυτο.. Θελω να δω αν το εχει περασει καποια κοπελα κ της εφυγε?εσπασε?συρρικνωθηκε? με αντιβιωση?χειρουργικα?μονο του?

Ανάλογα τι εχει μεσα, ογιατρος μπορει να καταλάβει. Για μενα θα σου πω, ειχα κυστικο που μετα απο ενα δυο μηνες έφυγε μονο του, ειχα κυστικο αλλα επειδη ήμασταν σε διαδικασίες εξωσωματικής έπρεπε να το εξαληψουμε το παρακεντησαμε. Και αλλη φορα ηταν κύστη ενδομητριωσης που αφαιρέθηκε λαπαροσκοπικά. Ολα παίζουν απο την σύσταση του.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Ανάλογα τι εχει μεσα, ογιατρος μπορει να καταλάβει. Για μενα θα σου πω, ειχα κυστικο που μετα απο ενα δυο μηνες έφυγε μονο του, ειχα κυστικο αλλα επειδη ήμασταν σε διαδικασίες εξωσωματικής έπρεπε να το εξαληψουμε το παρακεντησαμε. Και αλλη φορα ηταν κύστη ενδομητριωσης που αφαιρέθηκε λαπαροσκοπικά. Ολα παίζουν απο την σύσταση του.

Μαλιστα.. Σ ευχαριστω που το μοιραστηκες! Μου ειπε οτι δεν ξερει αν ειναι κυστη ενδομητριωσης, ουτε τι μπορει να εχει μεσα.. Αυτο που ξεχασα να τη ρωτησω αν το ωοθηλακιο που ειχε μεσα το ωαριο, ειτε ηταν κυστικο ειτε οχι, εσπασε τη δευτερα το βραδυ π.χ. Κ την τριτη δημιουργησε το ιδιο ωοθηλακιο μια κυστη..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Μαλιστα.. Σ ευχαριστω που το μοιραστηκες! Μου ειπε οτι δεν ξερει αν ειναι κυστη ενδομητριωσης, ουτε τι μπορει να εχει μεσα.. Αυτο που ξεχασα να τη ρωτησω αν το ωοθηλακιο που ειχε μεσα το ωαριο, ειτε ηταν κυστικο ειτε οχι, εσπασε τη δευτερα το βραδυ π.χ. Κ την τριτη δημιουργησε το ιδιο ωοθηλακιο μια κυστη..

Βασικα φαίνεται τι ειναι στον υπέρηχο. Τουλαχιστον εμενα μου έλεγαν.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2019 at 11:22 ΠΜ, tina79 είπε:

Ευχαριστω Ραφαελα, να σαι καλα κ με το καλο να δεχθεις τα εμβρυακια σου!

Γνωριζω για την ποιοτητα των ωοθηλακιων στην ηλικια μου, δεν ρωτησα αυτο.. Θελω να δω αν το εχει περασει καποια κοπελα κ της εφυγε?εσπασε?συρρικνωθηκε? με αντιβιωση?χειρουργικα?μονο του?

Σε τοσο μικρο μεγεθος συνήθως απορροφάται μεχρι τον επομενο κύκλο!

τις πιο πολλες φορες δε θέλει ουτε αντιβιωση.

αν εισαι 40 κοριτσι μου, σε συννενοηση με το γιατρο σου ξεκινα προσπαθειες για εξωσωματικη. Σε λιγο θα σου λενε να κανεις προσπαθεια μονο με δανεικα ωάρια!

και εγω 40 είμαι. Εκανα την πρωτη εξωσωματικη 8 μηνες πριν και επιασε με την πρωτη. Εχασα το μωρο μου ομως την 20η εβδομαδα μετα απο λοιμωξη μετα αμνιοπαρακεντηση!

μην κλαις για μια κυστη!!!

ολα καλα θα πανε! Μην αφηνεις μονο το χρονο να περνα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Angel2019 είπε:

Σε τοσο μικρο μεγεθος συνήθως απορροφάται μεχρι τον επομενο κύκλο!

τις πιο πολλες φορες δε θέλει ουτε αντιβιωση.

αν εισαι 40 κοριτσι μου, σε συννενοηση με το γιατρο σου ξεκινα προσπαθειες για εξωσωματικη. Σε λιγο θα σου λενε να κανεις προσπαθεια μονο με δανεικα ωάρια!

και εγω 40 είμαι. Εκανα την πρωτη εξωσωματικη 8 μηνες πριν και επιασε με την πρωτη. Εχασα το μωρο μου ομως την 20η εβδομαδα μετα απο λοιμωξη μετα αμνιοπαρακεντηση!

μην κλαις για μια κυστη!!!

ολα καλα θα πανε! Μην αφηνεις μονο το χρονο να περνα!!

κ τι κακο έχει αν κανει  προσπάθεια με δανεικά ωράρια???? δεν το λένε όλοι.....

 

Link to comment
Share on other sites

Κ σαν να μην εφτανε η κυστη κ η αντιβιωση, προβιοτικα, βιταμινες που πινω τοσο καιρο κ εχω χασει το μπουσουλα, βρεθηκε στο τεστ παπ οτι εχω κ κολπιτιδα! Θα παω τεταρτη να με εξετασει. Τι ειναι παλι αυτο???

Link to comment
Share on other sites

On 2 Αυγούστου 2019 at 12:47 ΜΜ, Καντι είπε:

Ανάλογα τι εχει μεσα, ογιατρος μπορει να καταλάβει. Για μενα θα σου πω, ειχα κυστικο που μετα απο ενα δυο μηνες έφυγε μονο του, ειχα κυστικο αλλα επειδη ήμασταν σε διαδικασίες εξωσωματικής έπρεπε να το εξαληψουμε το παρακεντησαμε. Και αλλη φορα ηταν κύστη ενδομητριωσης που αφαιρέθηκε λαπαροσκοπικά. Ολα παίζουν απο την σύσταση του.

Καλημερα Καντι. Πηρα εχθες τα αποτελεσματα ΠΑΠ. Εχω αιμοφιλο κ ascus. Εκανα εχθες στη γιατρο κοπλοσκοπηση, δεν ειδε κονδυλωματα. Σκεφτομαι να παω να κανω κ σε αλλο γιατρο κολποσκοπηση παλι κ να μου πει κ αυτος μια γνωμη. Εχεις ακουσει κατι γ αυτα? εχεις καμια εμπειρια?

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Καλημερα Καντι. Πηρα εχθες τα αποτελεσματα ΠΑΠ. Εχω αιμοφιλο κ ascus. Εκανα εχθες στη γιατρο κοπλοσκοπηση, δεν ειδε κονδυλωματα. Σκεφτομαι να παω να κανω κ σε αλλο γιατρο κολποσκοπηση παλι κ να μου πει κ αυτος μια γνωμη. Εχεις ακουσει κατι γ αυτα? εχεις καμια εμπειρια?

Όχι κορίτσι δεν εχω καθόλου άποψη. Ξερω μια πολυ καλη κυτταρολόγο, απλα δεν ξερω πως μπορείς να στείλεις στην ίδια το δείγμα γιατι αν ειναι απο κόλποσκοπηση δεν φαντάζομαι οτι το παιρνει η ίδια.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Rafaelatarzan είπε:

κ τι κακο έχει αν κανει  προσπάθεια με δανεικά ωράρια???? δεν το λένε όλοι.....

 

Τιποτα κακο δεν εχει! 

Απλα οι περισσοτεροι γυναικολογοι με τονπου θα πεις την ηλικια σου σε ωθουν σε αυτη την κατευθυνση.

τι κακο εχει να κανει και καμια προσπαθεια με δικα της πρωτα;

22 ώρες πρίν, tina79 είπε:

Κ σαν να μην εφτανε η κυστη κ η αντιβιωση, προβιοτικα, βιταμινες που πινω τοσο καιρο κ εχω χασει το μπουσουλα, βρεθηκε στο τεστ παπ οτι εχω κ κολπιτιδα! Θα παω τεταρτη να με εξετασει. Τι ειναι παλι αυτο???

Απο τα πολλα αντιβιοτικα ίσως;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...