Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Ωοθηλακιο που δεν εσπασε!


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Angel2019 είπε:

Τιποτα κακο δεν εχει! 

Απλα οι περισσοτεροι γυναικολογοι με τονπου θα πεις την ηλικια σου σε ωθουν σε αυτη την κατευθυνση.

τι κακο εχει να κανει και καμια προσπαθεια με δικα της πρωτα;

Απο τα πολλα αντιβιοτικα ίσως;;;

μα εννοείτε ότι θα εξαντλήσει όλα μα όλα τα περιθώρια για της με τα δικά της πρώτα....ολες μας το κάνουμε....Είναι μικρή κ μπορεί....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 ώρες πρίν, Angel2019 είπε:

Τιποτα κακο δεν εχει! 

Απλα οι περισσοτεροι γυναικολογοι με τονπου θα πεις την ηλικια σου σε ωθουν σε αυτη την κατευθυνση.

τι κακο εχει να κανει και καμια προσπαθεια με δικα της πρωτα;

Απο τα πολλα αντιβιοτικα ίσως;;;

Την αντιβιωση την ξεκινησα πριν κανω το τεστ παπ, οπου βρεθηκε αιμοφιλος που προκαλεσε την κολπιτιδα κ ascus που ειναι ιος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο μενα.Τωρα διαβασα το θεμα αυτο.Εγω ειμαι 40 και παιδευομαι με κυστες απο τον Απριλιο που μας περασε.

Στις 2/4 εκανα σπερματεγχυση,αφου πηρα φαρμακα εξωσωματικής  και γυρω στις επτα μερες μετα ειχα τρομερους πόνους χαμηλά στην κοιλιά σε σημείο λιποθυμιας.Χρειαστηκε να πάρω 4 παυσίπονα για να περάσει ο πόνος. Τις επόμενες μέρες είχα μούδιασμα στην κοιλια και ουτε να βαδίσω άνετα μπορούσα.Ο γιατρός μου ειπε ότι οι πονοι οφείλονταν σε ωάριο που εσπασε.Νομιζω εννοούσε κυστη που έσπασε,δεν ήταν ιδιαίτερα επεξηγηματικος. 

Το Μαιο το ωοθυλάκιο δεν ήταν κάλο (δε μου είπε περισσοτερα), τον Ιούνιο δημιούργησα λειτουργικη κύστη(ωοθυλάκιο που δεν έσπασε)  και τον Ιουλιο δημιούργησα ωχρινικη κύστη.

Οι κύστες ήταν συνέπεια των φαρμάκων. Την ωχρινική κύστη του Ιουλίου μαλιστα δεν την περιμενε,οταν την είδε μου είπε "Μα πριν 10 μερες δε σε έιδα; Εχεις πάλι κύστη,μα τι κάνεις;"

Εν τελει μου έδωσε αντισυλληπτικα ,τα οποία εξαφάνισαν την ωχρινικη κυστη. Η λειτουργική είχε φύγει/απορροφηθεί  απο μονη της νωρίτερα.(με ειχε δει  10 μέρες πριν εντοπίσουμε την ωχρινικη)

Απ ό,τι κατάλαβα οι κυστες ειναι συνηθισμενο φαινομενο και στις περισοοτερες περιπτωσεις και δεν πρέπει να μας τρομαζουν .Άλλωστε τόσα αντιμετωπίζουμε.

Προσωπικα και επειδη ετοιμαζομαι για εξωσωματικη φοβαμαι μονο μηπως τα φαρμακα μου ξανακάνουν κυστες και ακυρωθεί η προσπάθεια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Εγώ είμαι 29 και πριν δύο χρόνια είχα μέσα σε έναν χρόνο εμφάνισα 3-4 Κύστες. το ωοθυλακιο δεν έσπαγε όταν έπρεπε κ γινόταν κύστη που μεγάλωνε. Δεν μου ερχόταν περίοδος για μέρες κ πήγαινα κ την βλέπαμε στον υπέρηχο κάθε φορά. μέσα σε ένα χρόνο μου συνέβη 3-4 φορές!! είχα αγχωθεί γιατί προσπαθούσαμε για μωρό κ ο γιατρός τότε μου είπε πως όπως φαίνεται δεν κάνω ωορρηξία ποτέ. βαριά κουβέντα που δεν την λες χωρίς να το ξεψαχνήσεις το θέμα. Τελικά τον άλλαξα κ ο επόμενος γιατρός μου είπε πως κάθε γυναίκα εμφανίζει κύστη τουλάχιστον μια φορά στην ζωή της κ σε αρκετούς από τους κύκλους μας δεν κάνουμε ωορρηξία. συμβαίνει από το άγχος είπε.Εγώ απλά επειδή έχω εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών έχω μια φάση να εμφάνιζε τέτοιες Κύστες.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Τελικα απορροφηθηκε η κυστη με την περιοδο, ολα καλα..τοτε. Τον επομενο μηνα εκανα ωορηξια απο την αριστερη μερια, ολα καλα παλι. Την παρασκευη εκανα ωορηξια απο δεξια κ εκτοτε εχω μια ενοχληση, οχι τοσο εντονα σαν την προηγουμενη φορα. Εν ολιγης αυτο που αισθανομαι ειναι οτι παλι δημιουργηθηκε κυστη. Καποιο προβλημα παιζει με την δεξια ωοθηκη  κ κανει συνεχεια κυστες. Βαριεμαι να παω για υπερηχο, εχω μπουχτησει με το θεμα αυτο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...