Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      τι να σου πω, αν το καλοσκεφτεις έχει κάποια λογικη στο δικό μ μυαλό! ναι μεν ο προεμφυτευτικος σου αυξάνει τις πιθανότητες για εμφύτευση  γιατί είναι εξ αρχής ένα υγιές έμβρυο αλλά είναι μέχρι την ημέρα που πήραν κύτταρα για εξέταση, μετά τι γινεται; ίσως βέβαια κάνω και λάθος , δεν επιμένω!  ίσως τα κορίτσια που έχουν ασχοληθεί περισσότερο με τον προεμφυτευτικο ξέρουν καλύτερα ! θυμαμαι όμως ότι μ είχαν πει αυτό και συγκεκριμένα την ημέρα της αποξεσης που ήμουν έτσι ψυχολογικά πιεσμένη ειπα πως την επόμενη φορά θα κάνουμε προεμφυτευτικο και μ απάντησε η μαια , μη νομίζεις ότι ο προεμφυτευτικος είναι πανάκεια ! 

Μπορει?


Aleka33

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια χαρά ειναι....και νομίζω αύριο ήταν να αδιαθετησεις.  Εγώ σκέψου με τρεις μέρες καθυστέρηση είχα 186. Περίμενε καμία βδομάδα και κλείσε ραντεβού να πας στο γιατρό. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 10/3/2019 at 6:07 PM, Rafa24 said:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα μια ερώτηση έκανα τεστ εγκυμοσύνης νωρίτερα από την περίοδο την περιμένω 9 τ μήνα κ βγήκε μια γραμμή καθαρή κ φαίνεται κ μια γραμμή πολύ άχνη φαίνεται βέβαια με το ματι.τι λέτε εσείς να πάω για χοριακη από τώρα η να περιμένω μέχρι τν αναμενόμενη μέρα?

Συγχαρητηρια εισαι εγκυουλα, ετσι και εμενα εδειξε πριν την περιοδο αχνο θετικο... 


 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ntepaki22 είπε:

Συγχαρητηρια εισαι εγκυουλα, ετσι και εμενα εδειξε πριν την περιοδο αχνο θετικο... 

Ευχαριστώ πολύ...έκανα χοριακη 5 του μήνα κ είχα 40 κ σήμερα έκανα επαναληπτική περίμενα ξέρεις κάνα 80 90....χοριακη 237 κ κάτι.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 said:

Ευχαριστώ πολύ...έκανα χοριακη 5 του μήνα κ είχα 40 κ σήμερα έκανα επαναληπτική περίμενα ξέρεις κάνα 80 90....χοριακη 237 κ κάτι.....

Μην ταλαιπωρείς τον εαυτό σου με χοριακες... Θετική σκέψη και όλα θα πάνε καλά, ένα νέο ταξίδι ξεκινά... Έχεις ακόμα πολλές βδομάδες μπροστά σου... Σε δυο βδομάδες κλείσε ραντεβού με τον γιατρό σου και σε έναν μήνα θα δεις την φακή σου...


 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσάκια μου καλησπέρα....τις προηγούμενες μέρες είδα λίγο ροζ πολύ πολύ απαλό τν ώρα που σκουπιστηκα χωρίς να πονάω ενημέρωσα τον γιατρό μου ο οποίος με είδε κάναμε υπέρηχο κανονικά φαινόταν ο σάκος  Μ δώσε προγεστερόνη αλλά σήμερα πάλι το ίδιο είχα ξαπλώσει να κοιμηθω κ μόλις σηκώθηκα κ πήγα τουαλέτα είδα πάλι πολύ αχνό ροζ την ώρα που σκουπιστηκα μόνο στο εσωρουχο τπτ έχει τύχει σε καμία?στις προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν Μ είχε τύχει τπτ παρόμοιο

On 8/10/2019 at 5:40 ΜΜ, Ntepaki22 είπε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα....τις προηγούμενες μέρες είδα λίγο ροζ πολύ πολύ απαλό τν ώρα που σκουπιστηκα χωρίς να πονάω ενημέρωσα τον γιατρό μου ο οποίος με είδε κάναμε υπέρηχο κανονικά φαινόταν ο σάκος  Μ δώσε προγεστερόνη αλλά σήμερα πάλι το ίδιο είχα ξαπλώσει να κοιμηθω κ μόλις σηκώθηκα κ πήγα τουαλέτα είδα πάλι πολύ αχνό ροζ την ώρα που σκουπιστηκα μόνο στο εσωρουχο τπτ έχει τύχει σε καμία?στις προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν Μ είχε τύχει τπτ παρόμοιο

 

Μου έτυχε εμένα και σε αυτήν την εγκυμοσύνη και στην προηγούμενη,  μου έδωσε ουτροτζεσταν για 10 μέρες αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και απλά να ξεκουράζομαι. 


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Μου έτυχε εμένα και σε αυτήν την εγκυμοσύνη και στην προηγούμενη,  μου έδωσε ουτροτζεσταν για 10 μέρες αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και απλά να ξεκουράζομαι. 

Κ μένα ουτροζεσταν μου έδωσε κ το παίρνω από τν Τετάρτη αλλά πάλι σήμερα είδα λίγο....κ ξέρεις ΑΝΧΩΘΗΚΑ λίγο ΓΤ σήμερα δεν κουράστηκα ιδιαίτερα....μάλιστα κοιμόμουν ξύπνησα για μια επίσκεψη στο μπάνιο κ το είδα πάλι ...πρώτη φορά Μ τυχαίνει...σε καμία από τις τρεις προηγούμενες δεν είχα κάτι παρόμοιο....

Just now, Ξένη είπε:

Μου έτυχε εμένα και σε αυτήν την εγκυμοσύνη και στην προηγούμενη,  μου έδωσε ουτροτζεσταν για 10 μέρες αλλά μου είπε ότι είναι φυσιολογικό και απλά να ξεκουράζομαι. 

Κ μένα ουτροζεσταν μου έδωσε κ το παίρνω από τν Τετάρτη αλλά πάλι σήμερα είδα λίγο....κ ξέρεις ΑΝΧΩΘΗΚΑ λίγο ΓΤ σήμερα δεν κουράστηκα ιδιαίτερα....μάλιστα κοιμόμουν ξύπνησα για μια επίσκεψη στο μπάνιο κ το είδα πάλι ...πρώτη φορά Μ τυχαίνει...σε καμία από τις τρεις προηγούμενες δεν είχα κάτι παρόμοιο....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Κ μένα ουτροζεσταν μου έδωσε κ το παίρνω από τν Τετάρτη αλλά πάλι σήμερα είδα λίγο....κ ξέρεις ΑΝΧΩΘΗΚΑ λίγο ΓΤ σήμερα δεν κουράστηκα ιδιαίτερα....μάλιστα κοιμόμουν ξύπνησα για μια επίσκεψη στο μπάνιο κ το είδα πάλι ...πρώτη φορά Μ τυχαίνει...σε καμία από τις τρεις προηγούμενες δεν είχα κάτι παρόμοιο....

Κ μένα ουτροζεσταν μου έδωσε κ το παίρνω από τν Τετάρτη αλλά πάλι σήμερα είδα λίγο....κ ξέρεις ΑΝΧΩΘΗΚΑ λίγο ΓΤ σήμερα δεν κουράστηκα ιδιαίτερα....μάλιστα κοιμόμουν ξύπνησα για μια επίσκεψη στο μπάνιο κ το είδα πάλι ...πρώτη φορά Μ τυχαίνει...σε καμία από τις τρεις προηγούμενες δεν είχα κάτι παρόμοιο....

Εγώ σκέψου είχα για μια μέρα ολόκληρη ροζ υγρά,  πήγαινα τουαλέτα συχνά γιατί είχα φοβηθεί και στο σκούπισμα έβλεπα αυτά τα ροζ υγρά με διάφανο τζελ μαζί. Μην αγχώνεσαι.....Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και όλα καλά θα πάνε. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ σκέψου είχα για μια μέρα ολόκληρη ροζ υγρά,  πήγαινα τουαλέτα συχνά γιατί είχα φοβηθεί και στο σκούπισμα έβλεπα αυτά τα ροζ υγρά με διάφανο τζελ μαζί. Μην αγχώνεσαι.....Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και όλα καλά θα πάνε. Σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?

Στν 6η εβδομάδα της τεταρτης εγκυμοσύνης...εφόσον δεν πονάω θα χαλαρώσω...εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rafa24 είπε:

Στν 6η εβδομάδα της τεταρτης εγκυμοσύνης...εφόσον δεν πονάω θα χαλαρώσω...εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι?

Εγώ είμαι 10εβδ και 5 ημ σήμερα, μπράβο σου πάντως που έχεις κουράγιο για τόσα παιδιά...


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Εγώ είμαι 10εβδ και 5 ημ σήμερα, μπράβο σου πάντως που έχεις κουράγιο για τόσα παιδιά...

Εμάς αυτό το μικρουλι ήρθε από μόνο του....θέλαμε 2 η 3 παιδιά αλλά το μικρουλι ήρθε ετσι....αφού ήρθε όμως καλώς να ορίσει...ειμαι εντελώς κατά των εκτρώσεων μόνο σε περίπτωση που υπάρξει τεράστια ανάγκη.... ευτυχώς τα μεγάλα έχουν μεγαλώσει κ βοηθάνε ....9μιδη ο μεγάλος μου 7 μισή η μεσαία κ 4 ο τρίτος μου.....κ έτσι έχω τους μεγάλους κ βοηθάνε με τν μικρό τους αρέσει να κάνουν τις μπειμπισιττερ....κ μάλιστα έχουν ξετρελαθει που θα έρθει κ άλλο μικρουλι.....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Εμάς αυτό το μικρουλι ήρθε από μόνο του....θέλαμε 2 η 3 παιδιά αλλά το μικρουλι ήρθε ετσι....αφού ήρθε όμως καλώς να ορίσει...ειμαι εντελώς κατά των εκτρώσεων μόνο σε περίπτωση που υπάρξει τεράστια ανάγκη.... ευτυχώς τα μεγάλα έχουν μεγαλώσει κ βοηθάνε ....9μιδη ο μεγάλος μου 7 μισή η μεσαία κ 4 ο τρίτος μου.....κ έτσι έχω τους μεγάλους κ βοηθάνε με τν μικρό τους αρέσει να κάνουν τις μπειμπισιττερ....κ μάλιστα έχουν ξετρελαθει που θα έρθει κ άλλο μικρουλι.....

Να σου ζήσουν....Είναι ωραία τα πολλά παιδιά και εγώ σε μια τέτοια οικογένεια μεγάλωσα, έχω άλλα τρία αδέλφια και αν ήμασταν λιγότερα δεν νομίζω να μου άρεσε...Τώρα το σπίτι των γονιών μου έχει γεμίσει με εγγόνια...μονο εγώ δεν έχω κάνει ακόμα παιδί,  ελπίζω αυτή τη φορά να είμαι πιο τυχερή!!!


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ξένη είπε:

Να σου ζήσουν....Είναι ωραία τα πολλά παιδιά και εγώ σε μια τέτοια οικογένεια μεγάλωσα, έχω άλλα τρία αδέλφια και αν ήμασταν λιγότερα δεν νομίζω να μου άρεσε...Τώρα το σπίτι των γονιών μου έχει γεμίσει με εγγόνια...μονο εγώ δεν έχω κάνει ακόμα παιδί,  ελπίζω αυτή τη φορά να είμαι πιο τυχερή!!!

Εμείς είμαστε δυο αδέρφια αλλά ο αδερφός μου έκανε για δέκα...χαχα....σ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σ πάνε όλα καλά.....ποτέ σ δώσανε ημερομηνία τοκετού?υπολογίζοντας από μενα υποθέτω τέλη μαϊου αρχές Ιουνίου?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafa24 είπε:

Εμείς είμαστε δυο αδέρφια αλλά ο αδερφός μου έκανε για δέκα...χαχα....σ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σ πάνε όλα καλά.....ποτέ σ δώσανε ημερομηνία τοκετού?υπολογίζοντας από μενα υποθέτω τέλη μαϊου αρχές Ιουνίου?

Κανονικά είμαι μέχρι 11 Μαΐου αλλά αν πάνε όλα καλά μέχρι τότε θα μου το πάρει στην 35η εβδομάδα , αρχές Απριλίου δλδ..


CRVnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...