Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 1

Αποτελέσματα ορμονολογικών εξετασεων


Recommended Posts

Γεια σας.

Ειμαι 44 χρονων και Εκανα για 1η φορα ορμονολογικες εξετασεις και θελω την γνωμη σας αν εχω ελπιδες ειτε φυσιολογικα ειτε με εξωσωματικη με αυτα τα αποτελεσματα

Την 4η ημερα:

FSH : 7,90 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 3,5 - 12,5) Φ.Τ

LH : 7,33 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 2,4 - 12,6) Φ.Τ

E2 : 58,7 pg/mL (Ωοθυλακική φάση 12,5- 166) Φ.Τ

PRL : 12,40 ng/ml ( 4,79 - 23,30)Φ.Τ

AMH : 0,79 ng/ml

(Γονιμότητα 4,0 - 6,78 Φ.Τ

Ικανοποιητική γονιμότητα 2,19 - 4,0 Φ.Τ

Χαμηλή γονιμότητα 0,30 - 2,19 Φ.Τ

Υπογονιμότητα 0,00)

Σας ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας.

Ειμαι 44 χρονων και Εκανα για 1η φορα ορμονολογικες εξετασεις και θελω την γνωμη σας αν εχω ελπιδες ειτε φυσιολογικα ειτε με εξωσωματικη με αυτα τα αποτελεσματα

Την 4η ημερα:

FSH : 7,90 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 3,5 - 12,5) Φ.Τ

LH : 7,33 mIU/mL (Ωοθυλακική φάση 2,4 - 12,6) Φ.Τ

E2 : 58,7 pg/mL (Ωοθυλακική φάση 12,5- 166) Φ.Τ

PRL : 12,40 ng/ml ( 4,79 - 23,30)Φ.Τ

AMH : 0,79 ng/ml

(Γονιμότητα 4,0 - 6,78 Φ.Τ

Ικανοποιητική γονιμότητα 2,19 - 4,0 Φ.Τ

Χαμηλή γονιμότητα 0,30 - 2,19 Φ.Τ

Υπογονιμότητα 0,00)

Σας ευχαριστω πολυ

Καλησπέρα mvas!!!:D

Πάρα πολύ καλές είναι!! Και η FSH, LH, Ε2!!!!!!:D:D

Η ΑΜΗ σου δεν είναι πολύ καλή!! Η ΑΜΗ δείχνει το απόθεμα των ωαρίων!! Απλά εάν κάνεις εξωσωματική ίσως να μη βγάλεις πολλά ωάρια αλλά να ξέρεις πως δεν μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα και με βάση τα υπόλοιπα αποτελέσματα η ποιότητα φαίνεται πάρα πολύ καλή!!!!:D:D

Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!!!!! Πάλεψέ το και μπορείς να τα καταφέρεις!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα mvas!!!:D

Πάρα πολύ καλές είναι!! Και η FSH, LH, Ε2!!!!!!:D:D

Η ΑΜΗ σου δεν είναι πολύ καλή!! Η ΑΜΗ δείχνει το απόθεμα των ωαρίων!! Απλά εάν κάνεις εξωσωματική ίσως να μη βγάλεις πολλά ωάρια αλλά να ξέρεις πως δεν μας ενδιαφέρει η ποσότητα αλλά η ποιότητα και με βάση τα υπόλοιπα αποτελέσματα η ποιότητα φαίνεται πάρα πολύ καλή!!!!:D:D

Καλή επιτυχία σε ότι κάνεις!!!!! Πάλεψέ το και μπορείς να τα καταφέρεις!!!;);)

Σε ευχαριστω πολυ για την ενθάρυνση.

Και εγω απογοητεύτηκα απο το αποτελεσμα της ΑΜΗ αλλα ποτέ δεν ξέρεις.

Σιγουρα ο γιατρος θα με κατατοπίσει καλυτερα και ελπιζω να υπάρχει θετικη εξελιξη στο προβλημα μου.

Σε ευχαριστω και απο οτι βλεπω εισαι ηδη εγκυουλα...:-)

Σιγουρα θα εισαι μικρουλα στην ηλικια και σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο και σε λιγο καιρο να κρατας στην αγκαλια σου το μωρακι σου:P:p

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ για την ενθάρυνση.

Και εγω απογοητεύτηκα απο το αποτελεσμα της ΑΜΗ αλλα ποτέ δεν ξέρεις.

Σιγουρα ο γιατρος θα με κατατοπίσει καλυτερα και ελπιζω να υπάρχει θετικη εξελιξη στο προβλημα μου.

Σε ευχαριστω και απο οτι βλεπω εισαι ηδη εγκυουλα...:-)

Σιγουρα θα εισαι μικρουλα στην ηλικια και σου ευχομαι ολοψυχα οτι καλυτερο και σε λιγο καιρο να κρατας στην αγκαλια σου το μωρακι σου:P:p

Σ'ευχαριστώ πολύ να σαι καλά!!!!:D

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις κι εσύ το πολυπόθητο!!!!:D

Ναι έγκυος είμαι από εξωσωματική και για να νιώσεις καλύτερα μπορεί να είμαι μικρή αλλά κι εμένα η ΑΜΗ μου δεν ήτανε καλή!! Γύρω στο 1,38 αν θυμάμαι καλά κι απλά δεν έβγαλα πολλά ωάρια!! Ήταν όμως αρκετά για να πιαστεί ένα σποράκι!!! Επίσης η FSH σου είναι πολύ καλύτερη από τη δική μου!! Εμένα 2η μέρα του κύκλου μου ήτανε 10 και κάτι!!!:D

Γι'αυτό σου λέω πως φυσικά και μπορείς να τα καταφέρεις και ίσως με λίγο μεγαλύτερη δόση φαρμάκων να βγάλεις αρκετά ωάρια!!!!:P

Εύχομαι ολόψυχα σε λίγο καιρό να μπεις και να πεις ότι είσαι εγκυούλα!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ να σαι καλά!!!!:D

Εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις κι εσύ το πολυπόθητο!!!!:D

Ναι έγκυος είμαι από εξωσωματική και για να νιώσεις καλύτερα μπορεί να είμαι μικρή αλλά κι εμένα η ΑΜΗ μου δεν ήτανε καλή!! Γύρω στο 1,38 αν θυμάμαι καλά κι απλά δεν έβγαλα πολλά ωάρια!! Ήταν όμως αρκετά για να πιαστεί ένα σποράκι!!! Επίσης η FSH σου είναι πολύ καλύτερη από τη δική μου!! Εμένα 2η μέρα του κύκλου μου ήτανε 10 και κάτι!!!:D

Γι'αυτό σου λέω πως φυσικά και μπορείς να τα καταφέρεις και ίσως με λίγο μεγαλύτερη δόση φαρμάκων να βγάλεις αρκετά ωάρια!!!!:P

Εύχομαι ολόψυχα σε λίγο καιρό να μπεις και να πεις ότι είσαι εγκυούλα!!!;);)

Σε ευχαριστω πολυ HELEN μου.

Το προβλημα ειναι οτι εχω ευαισθησια στο συκωτι,(δεν εχω κατι παθολογικο) απλως δεν δεχετε φαρμακα και 2 φορες που χρειαστεικε να παρω καποια αντιβιωση ,ανεβηκαν τα ενζυμα στα υψη.

Και αυτο σιγουρα θα ειναι ενα - για εξωσωματικη, δεν θα μπορω να παρω τα φαρμακα και τις ορμονες που χρειαζεται γι αυτο ευχομαι να τα καταφερω φυσιολογικα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστω πολυ HELEN μου.

Το προβλημα ειναι οτι εχω ευαισθησια στο συκωτι,(δεν εχω κατι παθολογικο) απλως δεν δεχετε φαρμακα και 2 φορες που χρειαστεικε να παρω καποια αντιβιωση ,ανεβηκαν τα ενζυμα στα υψη.

Και αυτο σιγουρα θα ειναι ενα - για εξωσωματικη, δεν θα μπορω να παρω τα φαρμακα και τις ορμονες που χρειαζεται γι αυτο ευχομαι να τα καταφερω φυσιολογικα

Τότε σου εύχομαι κι εγώ το ίδιο!! Να αποκτήσεις το ή τα παιδάκια σου φυσιολογικά!!! Πάνω απ'όλα να μην έχεις άγχος!! Είναι ο χειρότερος σύμμαχος σε μία τέτοια περίπτωση!!!;)

Ηρεμία, θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τότε σου εύχομαι κι εγώ το ίδιο!! Να αποκτήσεις το ή τα παιδάκια σου φυσιολογικά!!! Πάνω απ'όλα να μην έχεις άγχος!! Είναι ο χειρότερος σύμμαχος σε μία τέτοια περίπτωση!!!;)

Ηρεμία, θετικές σκέψεις και όλα θα πάνε καλά!!:D:D

Σε ευχαριστω πολυ Helen μου.

Μόνο ο Θεος ξέρει τώρα :):)Ελπιζω ακομα σε ενα θαυμα.....κανεις δεν ξερει..;);)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Σε ευχαριστω πολυ HELEN μου.

Το προβλημα ειναι οτι εχω ευαισθησια στο συκωτι,(δεν εχω κατι παθολογικο) απλως δεν δεχετε φαρμακα και 2 φορες που χρειαστεικε να παρω καποια αντιβιωση ,ανεβηκαν τα ενζυμα στα υψη.

Και αυτο σιγουρα θα ειναι ενα - για εξωσωματικη, δεν θα μπορω να παρω τα φαρμακα και τις ορμονες που χρειαζεται γι αυτο ευχομαι να τα καταφερω φυσιολογικα

γεια σου mvas , διαβάζοντας το θέμα σου θυμήθηκα ενα άρθρο που διάβασα πρόσφατα για εξωσωματική χωρίς φάρμακα.Δε ξέρω αν σε ενδιαφέρει σου ευχομαι να τα καταφέρεις φυσιολογικά αλλά αν θέλεις σου στέλνω πληροφορίες με πμ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου mvas , διαβάζοντας το θέμα σου θυμήθηκα ενα άρθρο που διάβασα πρόσφατα για εξωσωματική χωρίς φάρμακα.Δε ξέρω αν σε ενδιαφέρει σου ευχομαι να τα καταφέρεις φυσιολογικά αλλά αν θέλεις σου στέλνω πληροφορίες με πμ.

louloudira ,

Ναι θα ηθελα αν μπορουσες να μου στειλεις πληροφορίες.

Σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

κοριτσια καλησπερα!!ειμαι καινουργια εδω..!φυσικα οπως ολες σας ποτε δεν πιστευα πως θα εψαχνα τα σχετικα θεματα μεσα εδω παρα μονο τροπους να περναει η ωρα...και να μαι λοιπον τρελαμενη και απογοητευμενη να αναζητω την παρεα σας......ειμαι 32 ετων προσπαθουσαμε περιπου εναν χρονο για παιδακι και τελικα ειχαμε μια εγκυμοσυνη τον αυγουστο οπου δυστηχως παλινδρομησε...απο τοτε εχω διαταραχες περιοδου..και οι εξετασεις μου τραγικες και αποκαρδιοτικες:fsh 24,90 και ΑΜΗ ο,4....οι υπολοιπες καλες αλλα τι να το κανεις?εχω ραντεβου σε γυναικολογο που ασχολειτε με εξωσωματικες..το ερωτημα ειναι ομως το εξης:υπαρχει εστω και ενας εδω μεσα να πιστευει πως μια αυτο το χαλι μπορω να μεινω εγκυος με εξωσωματικη ή ουτε και αυτο μπορει να συμβει?σας εχω τοση αναγκη........................!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...