Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Γέννηση διδύμων


Twinaki

Recommended Posts

Αααα εσύ την πέτυχες βλέπω την συνταγή!!! :-P ένα κι ένα! Γερά να είναι ότι και να ναι..κι εγώ δε δουλεύω από τότε που το έμαθα αλλά και πάλι σκέψου από τον 6ο δε με άφηνε ο γιατρός πολλές μετακινήσεις... είναι όλα πιο εύθραυστα .. δεν πειράζει μωρεεεε! Ας τα βγάλουμε υγιή και όλα τ'αλλα περνάνε!!! 

4 ώρες πρίν, ZWH είπε:

Γιατι ειναι επικινδυνο το οτι θα παρουν βαρος; δεν καταλαβαινω. Ξερουμε οτι οσες μερες παρουν κ γεννηθουν κοντα στις 37 εβδομαδες τοσο το καλυτερο. 

Είναι επικίνδυνο λέει πρωτον γιατί έχω πολλές συσπάσεις αλλά και γιατί όσο στριμώχνονται θα χάνουν παλμούς! Δε ξέρω! Αλήθεια! Τουλάχιστον τώρα κάνω και τις ενέσεις για τα πνευμόνια αυτές τις μέρες και ότι θέλει ας προκύψει... δυστυχώς αν μας "τρομάζουν" οι γιατροί πρέπει να ακούμε!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Twinaki είπε:

Αααα εσύ την πέτυχες βλέπω την συνταγή!!! :-P ένα κι ένα! Γερά να είναι ότι και να ναι..κι εγώ δε δουλεύω από τότε που το έμαθα αλλά και πάλι σκέψου από τον 6ο δε με άφηνε ο γιατρός πολλές μετακινήσεις... είναι όλα πιο εύθραυστα .. δεν πειράζει μωρεεεε! Ας τα βγάλουμε υγιή και όλα τ'αλλα περνάνε!!! 

Είναι επικίνδυνο λέει πρωτον γιατί έχω πολλές συσπάσεις αλλά και γιατί όσο στριμώχνονται θα χάνουν παλμούς! Δε ξέρω! Αλήθεια! Τουλάχιστον τώρα κάνω και τις ενέσεις για τα πνευμόνια αυτές τις μέρες και ότι θέλει ας προκύψει... δυστυχώς αν μας "τρομάζουν" οι γιατροί πρέπει να ακούμε!!!

Χα χα χα!!Ναι αν δεν αλλάξει κάτι πρώτα ο θεός ένα κ ένα!!!!Εμένα ο γιατρός μου λέει ότι δεν είμαι άρρωστη απλά πρέπει να προσέχω.Εγω φοβάμαι λίγο επομένως δεν σηκώνω βάρος,αποφεύγω τις σκάλες,δεν σκύβω κ σταμάτησα να οδηγώ....Αλλά κ να ήθελα να κάνω κάτι παραπάνω δεν μπορουσα μιας κ είχα πολλούς εμετούς,ακόμη κ τώρα παίρνω χάπι κάθε μέρα για να μην κάνω....

Έχει δίκιο ο γιατρός σου.Μην αγχώνεσαι είμαι σίγουρη ότι ξέρει τι κάνει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Twinaki τα Μπέμπακια θα είναι μια χαρά , ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τπτ αφού κανείς κ ενέσεις όλα καλά. Θα πάρε σπίτι κατευθείαν.

εγω επιμένω στην γνώμη του γιατρού δεν ρισκάρουμε την υγεία μας . Όλα καλά θα πάνε. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Χα χα χα!!Ναι αν δεν αλλάξει κάτι πρώτα ο θεός ένα κ ένα!!!!Εμένα ο γιατρός μου λέει ότι δεν είμαι άρρωστη απλά πρέπει να προσέχω.Εγω φοβάμαι λίγο επομένως δεν σηκώνω βάρος,αποφεύγω τις σκάλες,δεν σκύβω κ σταμάτησα να οδηγώ....Αλλά κ να ήθελα να κάνω κάτι παραπάνω δεν μπορουσα μιας κ είχα πολλούς εμετούς,ακόμη κ τώρα παίρνω χάπι κάθε μέρα για να μην κάνω....

Έχει δίκιο ο γιατρός σου.Μην αγχώνεσαι είμαι σίγουρη ότι ξέρει τι κάνει!

Ναι αυτά ακριβώς έκανα κι εγώ... Πρόσεχα λίγο παραπάνω δηλαδή!!! Δεν είχα εμετούς παρά μόνο αναγουλες..πω πω τι μου θύμησες..τι περίεργο αλλά και όμορφο ταξίδι!!! Έχεις πολύ μέλλον... καλό κουράγιο!!! 

Ευχαριστώ πολύ και για την συμπαράσταση σου!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Twinaki τα Μπέμπακια θα είναι μια χαρά , ούτε θερμοκοιτίδα ούτε τπτ αφού κανείς κ ενέσεις όλα καλά. Θα πάρε σπίτι κατευθείαν.

εγω επιμένω στην γνώμη του γιατρού δεν ρισκάρουμε την υγεία μας . Όλα καλά θα πάνε. 

Σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ! Μου δίνεις πολύ κουράγιο! Να σαι καλά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 21/12/2019 at 10:39 ΜΜ, Twinaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια...δε δημοσιεύω σχεδόν καθόλου αλλά ενημερωνομαι με όσα ανεβάζετε! 

Λοιπόν εγώ για ερώτηση για τις μανουλες διδύμων.ποσο εβδομάδων γεννησατε και πόσο ζύγιζαν τα αγγελούδια σας? 

Εγώ είμαι 35 εβδομάδων και ζύγιζαν πριν 3 μέρες 2450 και 2550. Μου είπε λοιπόν ο γιατρός ότι μέσα στην άλλη εβδομάδα θα πάμε για καισαρική γιατι έχουν πάρει πολύ βάρος και είναι επικίνδυνο. Είναι όντως έτσι όσες έχετε εμπειρία? Φυσικά και θα ακολουθήσω οδηγίες γιατρού αλλά επειδή διαβάζω ότι καλύτερα τα δίδυμα να γεννιούνται 37 εβδομάδων ανησυχώ... Είμαι η μόνη τόσο νωρίς και για αυτό τον λόγο? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!! ❤️

Καλησπέρα εγώ γέννησα τα διδυμακια μου την 36 εβδομάδα. 2370 και 2440. Όλα πήγαν καλά Δόξα τω Θεώ. Άκου τον γιατρό σου. Αυτός σίγουρα ξέρει καλύτερα. Εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μικρά σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Twinaki είπε:

Ναι αυτά ακριβώς έκανα κι εγώ... Πρόσεχα λίγο παραπάνω δηλαδή!!! Δεν είχα εμετούς παρά μόνο αναγουλες..πω πω τι μου θύμησες..τι περίεργο αλλά και όμορφο ταξίδι!!! Έχεις πολύ μέλλον... καλό κουράγιο!!! 

Ευχαριστώ πολύ και για την συμπαράσταση σου!!!! 

Δεν με πειράζει!Το μόνο που με νοιάζει είναι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!Κατα τα άλλα η ταλαιπωρία δεν με ενοχλεί θα μπορουσα να περάσω κ τους 9 μήνες με εμετούς κ μέσα στο σπίτι....

Θα περιμένουμε να μας πεις τα νέα σου!!!Να προετοιμαζόμαστε κ όσες είμαστε έγκυος σε διδυμάκια!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ολγαlucky είπε:

Καλησπέρα εγώ γέννησα τα διδυμακια μου την 36 εβδομάδα. 2370 και 2440. Όλα πήγαν καλά Δόξα τω Θεώ. Άκου τον γιατρό σου. Αυτός σίγουρα ξέρει καλύτερα. Εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μικρά σου 

Αααα σχετικά νωρίς κι εσύ!!! Τώρα χαίρομαι που υπάρχουν κι άλλες λοιπόν!!! Σε ευχαριστώ πολύ! Να τα χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια... πήγα σήμερα τελικά για καρδιοτοκογραφημα... Κατά την διάρκεια έκανα 6 συσπάσεις και με είδε ο γιατρός ότι έχω κ μικρή διαστολή οπότε αύριο πρωί πρωί μπαίνουμε για καισαρική... Ότι και να λέμε εμείς τελικά τα δίδυμακια μου βιάζονται..δε μας αφήνουν για νέος έτος, θέλουν Χριστούγεννα να τα δούμε!!!! Οπότε κορίτσια δε μας ρωτάνε... Όταν θέλουν έρχονται!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι καλά!!!!!!!

με το καλό κούκλα μου. Περιμένουμε νέα όποτε μπορέσεις. Ευχομαι να είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα της ζωής σας.

καλη λευτεριά !!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Τι καλά!!!!!!!

με το καλό κούκλα μου. Περιμένουμε νέα όποτε μπορέσεις. Ευχομαι να είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα της ζωής σας.

καλη λευτεριά !!!!

Πραγματικά τέτοια Χριστούγεννα ούτε στα όνειρα μου δε περίμενα!!! Ευχαριστώ πάρα πολύ!! Κι εσύ ότι επιθυμείς! Όμορφες γιορτές να έχεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Twinaki είπε:

Καλησπέρα και πάλι κορίτσια... πήγα σήμερα τελικά για καρδιοτοκογραφημα... Κατά την διάρκεια έκανα 6 συσπάσεις και με είδε ο γιατρός ότι έχω κ μικρή διαστολή οπότε αύριο πρωί πρωί μπαίνουμε για καισαρική... Ότι και να λέμε εμείς τελικά τα δίδυμακια μου βιάζονται..δε μας αφήνουν για νέος έτος, θέλουν Χριστούγεννα να τα δούμε!!!! Οπότε κορίτσια δε μας ρωτάνε... Όταν θέλουν έρχονται!!! 

Καλησπέρα κορίτσι μου!Τι όμορφα νέα!!!Με το καλό να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!!Αυτα θα είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα!Θα σας μείνουν αξέχαστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Zina21 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!Τι όμορφα νέα!!!Με το καλό να τα κρατήσεις στην αγκαλιά σου!!!Αυτα θα είναι τα πιο όμορφα Χριστούγεννα!Θα σας μείνουν αξέχαστα!!!!

Όντως θα είναι τα ωραιότερα Χριστούγεννα!!! Από τώρα δε μπορώ να κρατήσω την συγκίνηση μου! Σας ευχαριστώ όλες!!!! :):):)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η ευτυχία του να φέρνεις μια (δύο στην περίπτωση μου) ζωή στον κόσμο δε περιγράφεται αν δε την ζήσεις!!!! Είμαι τρισευτυχισμενη κορίτσια... Όλα πήγαν τέλεια... Οι άντρες μου όχι μόνο θερμοκοιτίδα δεν χρειάστηκαν αλλά γεννήθηκαν 2670 και 2890... Οι συσπάσεις δε θα μας επέτρεπαν να το πάμε παραπάνω!!! Όλα τέλεια!!!:):)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Twinaki είπε:

Τελικά η ευτυχία του να φέρνεις μια (δύο στην περίπτωση μου) ζωή στον κόσμο δε περιγράφεται αν δε την ζήσεις!!!! Είμαι τρισευτυχισμενη κορίτσια... Όλα πήγαν τέλεια... Οι άντρες μου όχι μόνο θερμοκοιτίδα δεν χρειάστηκαν αλλά γεννήθηκαν 2670 και 2890... Οι συσπάσεις δε θα μας επέτρεπαν να το πάμε παραπάνω!!! Όλα τέλεια!!!:):)

Ο γεννηθεις χριστουλης σας εκανε το ωραιοτερο δωρο!! Να σας ζησουνε! Καλη ανατροφη! Σου ευχομαι γρηγορη αναρρωση κ χρονια πολλα κ καλα. Καθε ευλογια στο σπιτικο σας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...