Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Χάπι επόμενης μέρας


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσιααα... Τυχαία έψαχνα να βρω κ εγώ λύση στο πρόβλημα μου κ έπεσα πάνω στο σαιτ.. Εμενα τ πρόβλημα μου είναι ότι έκανα ελεύθερα μ τον αραββωωνιαστικο αν θυμάμαι καλά ακριβώς στην γόνιμη μέρα μου αλλα την επόμενη μέρα ήπια τ χάπι της επόμενης μέρας [μιας κ έχουμε κλείσει ημερομηνία γαμουυ για τα Χριστούγεννα) κ δεβ θέλουμε ακόμα ν προσπαθήσουμε για παιδί.. Τελευταία περίοδο είχα 8.2.20 περίπου πέντε μέρες μ κρατήσει αλλα απο εκεί κ ύστερα δεν ξανά είδα.. Έκανα τεστ αλλα τιπιτα.. Νιώθω κάτι περίεργα στην κοιλιά μου γουργουριτα κράμπες αλλα τ τεστ έδειξε αρνητικό έχω περίπου 18 μέρες καθυστέρηση.. Αυτά 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8/2τελευταια περίοδο, κ επαφή περίπου στα μέσα; κ πήρες το χάπι. Πότε περίμενες; 

Η αλήθεια είναι μπορεί το χάπι να επηρεάσει τον κύκλο σου, μπορείς να πάρεις να κανεις κ ενα τεστ αύριο, κ αναλόγως επικοινωνείς κ με τον γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

Το χάπι της επόμενης μέρας συχνά διαταρασει τον κύκλο κι έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας. Ωστόσο με 18μερες καθυστερηση θα μπορούσες να κάνεις μια χοριακη για να δεις με σιγουριά αν είσαι ήόχι έγκυος. 


lpatp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Χριστίνα 29 είπε:

Καλησπέρα κορίτσιααα... Τυχαία έψαχνα να βρω κ εγώ λύση στο πρόβλημα μου κ έπεσα πάνω στο σαιτ.. Εμενα τ πρόβλημα μου είναι ότι έκανα ελεύθερα μ τον αραββωωνιαστικο αν θυμάμαι καλά ακριβώς στην γόνιμη μέρα μου αλλα την επόμενη μέρα ήπια τ χάπι της επόμενης μέρας [μιας κ έχουμε κλείσει ημερομηνία γαμουυ για τα Χριστούγεννα) κ δεβ θέλουμε ακόμα ν προσπαθήσουμε για παιδί.. Τελευταία περίοδο είχα 8.2.20 περίπου πέντε μέρες μ κρατήσει αλλα απο εκεί κ ύστερα δεν ξανά είδα.. Έκανα τεστ αλλα τιπιτα.. Νιώθω κάτι περίεργα στην κοιλιά μου γουργουριτα κράμπες αλλα τ τεστ έδειξε αρνητικό έχω περίπου 18 μέρες καθυστέρηση.. Αυτά 

 

Δε νομίζω να μην έπιασε το χάπι αφού έχει περίπου 98,9% επιτυχία τώρα αν είσαι στο 1,1 τι να πω?! Κάνε ξανά ένα τεστ κ αν πάλι είναι αρνητικό με τοοοσες μέρες καθυστέρηση είναι ξεκαθαρο ότι απλά σου χάλασε τον κύκλο το χάπι κ θα φτιάξει σιγά σιγά..

Πάντως σαν φιλική συμβουλή,εφόσον το χειμώνα λες θα παντρευτείτε κ δε θέλετε πριν παιδί μη πειραματιζεστε με ελεύθερες επαφές κ μετά χάπια γτ αυτό το χάπι είναι τόσο δυνατό για τα γυναικολογικά που τονίζουν πως πάνω από 3 φορές στη ζωή μας δεν επιτρέπεται να το πάρουμε κ όχι πάνω από 1 το χρόνο. Ήδη είδες πόσο σου χάλασε τον κύκλο.. μη κάνετε καμία ζημιά που ύστερα θα μετανιώνετε μια ζωή..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Διαφημίσεις

Just now, Angela. είπε:

Γεια σας κορίτσια εγώ πάντως με πρώτη μέρα περιόδου 6/5 πήρα το χάπι της επόμενης μέρας στις 19/6 (10 ώρες μετά το ατύχημα) κ τώρα είμαι έγκυος!!!!

Αρα συμβαίνει! Wow. Πρέπει να είσαι πολύ καρπερή! Θα το κρατήσεις; 

Link to comment
Share on other sites

On 26/6/2020 at 7:13 ΜΜ, P.L.L. είπε:

Αρα συμβαίνει! Wow. Πρέπει να είσαι πολύ καρπερή! Θα το κρατήσεις; 

Φυσικά !!!! Ο γιατρός μου είπε ότι αν συμβεί δεν επηρεάζει το έμβρυο! Τώρα βασικά βρίσκομαι στο κρεβάτι με αποκόλληση δε σχετίζεται όμως με το χάπι. Γελούσαμε με τον γιατρό κ του έλεγα θα τους κάνω καταγγελία για το χάπι. 5% πιθανότητα 

Έχει τύχει σε καμία άλλη να πάρει το χάπι κ να μείνει έγκυος? Σημειώσει "δεν είχαν περάσει ούτε 10 ώρες από το ατύχημα όταν πήρα το χάπι"

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι μου! Όλα καλά να σου πάνε! Και να κλείσει γρήγορα η αποκόλληση! 

Εγω δεν ξέρω καμία τέτοια περίπτωση σαν τη δικια σου. Αν και είχα ακούσει ότι μπορεί να συμβεί. Μάλλον το σπερματοζωάριο πρόλαβε και γονιμοποίησε το ωάριο πριν μπει η ουσία στον οργανισμό σου. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...