Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Χωρίς ύπνο..


Recommended Posts

Έχω έναν μπέμπη 40 ημερών που δεν κοιμάται καθόλου. Για την ακρίβεια μέσα στη διάρκεια της μέρας το πολύ να κοιμηθεί 1 ώρα και το βράδυ ανά δύο ώρες ξυπνάει.. Τι να κάνω έχω αρχίσει να ανυσηχω και τρώει αρκετά δεν είναι ότι πεινάει και δεν κοιμάτε τι να κάνω έχω εξαντληθεί.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marieta87 είπε:

Έχω έναν μπέμπη 40 ημερών που δεν κοιμάται καθόλου. Για την ακρίβεια μέσα στη διάρκεια της μέρας το πολύ να κοιμηθεί 1 ώρα και το βράδυ ανά δύο ώρες ξυπνάει.. Τι να κάνω έχω αρχίσει να ανυσηχω και τρώει αρκετά δεν είναι ότι πεινάει και δεν κοιμάτε τι να κάνω έχω εξαντληθεί.. 

Να σου ζησει.Δεν βλεπω κατι περιεργο για νεογεννιτο.Και τυχερι εισαι.Ο δικος μου κοιμοταν διωρα την μερα και το βραδυ κατι 20 λεπτα ι και καθολου.Φανταζομαι θιλαζεις.Σιγουρα εισαι κουρασμενι ,κανε υπομονι.Στο 3 μηνο τα περισσοτερα στρωνουν.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα φαίνεται τόσο υπερβολικό. Και το 2 ώρες τη νύχτα, πιστεύω είναι μια χαρά. Εγώ που θηλάζω ανά 2μιση-3 ώρες, αν βγάλεις την ώρα που μας παίρνει το άλλαγμα, το τάισμα και κανά νανουρισματάκι ή βολτίτσα μετά, κοιμάται 1, μαξ 1μιση ώρα. Κάποιες φορές μέσα στη μέρα μπορεί να μείνει ξύπνια κι αυτή την ώρα και να θέλει σουλάτσο ή παρεούλα. Νομίζω με τον καιρό θα φτιάξει λίγο το πρόγραμμα. Σίγουρα ειναι δύσκολο για εμάς, αλλά δεν έχουμε κι άλλη επιλογή. Κι εγώ έχω ξεχάσει τον ύπνο, γιατί όσο κομμάτια κι αν είμαι, δεν κοιμάμαι κι εύκολα, οπότε την βγάζω με κάτι μονόωρα ύπνου διάσπαρτα μες στη μέρα. Υπομονή και κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , Nicol_ είπε:

Έχεις δοκιμάσει να φοράς μάρσιπο? Είναι θαυματουργος.θα κοιμάται ενώ εσύ κάνεις βόλτα η κάποιες δουλίτσες. Με το κούνημα τα παίρνει πιο εύκολα ο ύπνος. Δοκίμασε το

και εγω το σκεφτομουν το μαρσιπο. εχεις να προτεινεις καποιο στγκεκριμενα;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

και εγω το σκεφτομουν το μαρσιπο. εχεις να προτεινεις καποιο στγκεκριμενα;

Εγώ πήρα μει ται και με βόλεψε πάρα πολύ. Θα πρότεινα κάτι τέτοιο, υφασμάτινο δηλ. Γιατί βολεύει περισσότερο μέσα στο σπίτι

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/4/2020 at 8:56 ΜΜ, Marieta87 είπε:

Έχω έναν μπέμπη 40 ημερών που δεν κοιμάται καθόλου. Για την ακρίβεια μέσα στη διάρκεια της μέρας το πολύ να κοιμηθεί 1 ώρα και το βράδυ ανά δύο ώρες ξυπνάει.. Τι να κάνω έχω αρχίσει να ανυσηχω και τρώει αρκετά δεν είναι ότι πεινάει και δεν κοιμάτε τι να κάνω έχω εξαντληθεί.. 

Ετσι ακριβως ηταν η κορη μου ως νεογεννητο! Μεσα στη μερα ουτε 5 λεπτα υπνος και το βραδυ ανα 2 ωρες ξυπνια. Συνολο 5-6 ωρες την ημερα σπαστα. Αφου ειχα ανησυχησει, ελεγα πως θα μεγαλωσει με τοσο λιγο υπνο; και ξαφνικα, οταν ηταν 2 μηνων κοιμηθηκε σχεδον 12ωρο σερι το βραδυ! Και το κρατησε ως 1,5 ετους!! Βεβαια μεσα στη μερα εξακολουθουσε να μην κοιμαται, 1-2 ωρες μεσημεριανο υπνο το πολυ ο οποιος κοπηκε εντελως αργοτερα. Οποτε υπομονη και θα στρωσει! Το καλο ειναι πως ολο αυτο ειναι πολυ φυσιολογικο. Το κακο ειναι πως δεν μπορεις να ξερεις ποτε θα στρωσει!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...