Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης??


Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα σας! Είμαι καινούρια εδώ! Λοιπόν θα μπω αμέσως στο θέμα μου! Με τον σύντροφο μου τώρα 1 χρόνο έχουμε ελεύθερες επαφές χωρίς να προσέχουμε για να αποκτήσουμε παιδάκι! Δεν το κυνηγούσαμε Ιδιαίτερα δηλαδη τις γονιμες βέβαια υπήρχαν και μήνες που κάναμε 4-5 φορές σεξ λόγο το ότι δεν είχαμε και πολλές αντοχές λόγο δουλειάς! Εγώ κατά καιρούς είχα κατά φαντασίαν συμπτώματα από τη λαχτάρα μου και κάθε φορά που μου ερχόταν η περίοδος απογοητευομουν.... Προσπαθώ να το αποβάλλω από το μυαλό μου γιατί έχω ακούσει ότι επηρεάζει πολύ το άγχος! Και εδώ μπαίνω στο θέμα μου! Στις 23 του μήνα είχα περίοδο και στις γονιμες μέρες και 2 με 3 μέρες πριν από αυτές του δώσαμε και κατάλαβε.. Τους τελευταίους μήνες έχω σταθερό κύκλο 27 μέρες και τώρα 2 με 3 μέρες έχω πόνο στο στήθος και σήμερα έγινε πιο έντονος εν το μεταξύ Τα χείλια μου έχουν ξεραθεί και στο στόμα μου έχω βγάλει φούσκες δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα αυτό! Περίοδο περίμενω σε 8 μέρες! Και ειναι η πρώτη φορά που πονάει από τόσο νωρίς. υπαρχει κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα ...? Συγνώμη για το κατεβατό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!! Σίγουρα το στήθος είναι αρκετά πρησμένο και ευαίσθητο στις αρχές της εγκυμοσύνης αλλά δε γνωρίζω εάν είναι πιθανόν από τόσο νωρίς...

Όσον αφορά τα χείλη, η ξηρότητα γύρω από αυτά γνωρίζω πως είναι επίσης σύμπτωμα. Όταν λες φούσκες στο στόμα τι εννοείς??

Σου εύχομαι σύντομα να αποκτήσεις παιδάκι που τόσο θέλεις! Κάνε λίγη υπομονή όμως καμία βδομάδα ακόμη για να μπορείς να κάνεις τεστ με περισσότερη σιγουριά γιατί είναι νωρίς ακόμη ;)

Link to comment
Share on other sites

@Νεκταρινακιφουσκαλιτσες σαν αφτρες και όταν τρώω με ενοχλούν... Το ξέρω ότι είναι νωρίς για τεστακι και αυτό είναι που με τρελενει και δεν παίρνανε οι μέρες!εντομεταξυ το στήθος μ συνήθως με πιάνει 4 με 5 μέρες πριν  τώρα με έπιασε 10 μέρες πριν και σήμερα 8 μέρες πριν με πονάει όπως 1 μέρα πριν μου έρθει η περίοδος .... Σ ευχαριστώ για την απάντηση και για τις ευχές σου!! Εύχομαι να πιάσουν!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Georgia29 είπε:

@Νεκταρινακιφουσκαλιτσες σαν αφτρες και όταν τρώω με ενοχλούν... Το ξέρω ότι είναι νωρίς για τεστακι και αυτό είναι που με τρελενει και δεν παίρνανε οι μέρες!εντομεταξυ το στήθος μ συνήθως με πιάνει 4 με 5 μέρες πριν  τώρα με έπιασε 10 μέρες πριν και σήμερα 8 μέρες πριν με πονάει όπως 1 μέρα πριν μου έρθει η περίοδος .... Σ ευχαριστώ για την απάντηση και για τις ευχές σου!! Εύχομαι να πιάσουν!

Καλημέρα!! Για τις αφθες δεν ξέρω να σου πω την αλήθεια ότι είναι σύμπτωμα. Μπορεί όμως να είναι από το άγχος και την αγωνία σου για το μωράκι ;)

Στείλε μου όταν έχεις νέα, ελπίζω όλα να πάνε καλά! Κι αν δεν είσαι (που εύχομαι να είσαι) να μείνεις το συντομότερο έγκυος! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Georgia29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σας! Είμαι καινούρια εδώ! Λοιπόν θα μπω αμέσως στο θέμα μου! Με τον σύντροφο μου τώρα 1 χρόνο έχουμε ελεύθερες επαφές χωρίς να προσέχουμε για να αποκτήσουμε παιδάκι! Δεν το κυνηγούσαμε Ιδιαίτερα δηλαδη τις γονιμες βέβαια υπήρχαν και μήνες που κάναμε 4-5 φορές σεξ λόγο το ότι δεν είχαμε και πολλές αντοχές λόγο δουλειάς! Εγώ κατά καιρούς είχα κατά φαντασίαν συμπτώματα από τη λαχτάρα μου και κάθε φορά που μου ερχόταν η περίοδος απογοητευομουν.... Προσπαθώ να το αποβάλλω από το μυαλό μου γιατί έχω ακούσει ότι επηρεάζει πολύ το άγχος! Και εδώ μπαίνω στο θέμα μου! Στις 23 του μήνα είχα περίοδο και στις γονιμες μέρες και 2 με 3 μέρες πριν από αυτές του δώσαμε και κατάλαβε.. Τους τελευταίους μήνες έχω σταθερό κύκλο 27 μέρες και τώρα 2 με 3 μέρες έχω πόνο στο στήθος και σήμερα έγινε πιο έντονος εν το μεταξύ Τα χείλια μου έχουν ξεραθεί και στο στόμα μου έχω βγάλει φούσκες δεν ξέρω αν είναι σύμπτωμα αυτό! Περίοδο περίμενω σε 8 μέρες! Και ειναι η πρώτη φορά που πονάει από τόσο νωρίς. υπαρχει κοπέλα με παρόμοια συμπτώματα ...? Συγνώμη για το κατεβατό! 

Το στηθος ειναι συμπτωμα σιγουρα. Εγω ειχα εντονο πρηξιμο μερικες.μερες μετα την συλληψη κ 14 μερες πριν την περιοδο. Τουμπανο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μου τελικά μου ήρθε η περίοδος 3 μέρες νωρίτερα αυτό δεν το παθαίνω συχνά από ότι είδα στο ημερολόγιο μ είναι η 3η φορά που το παθαίνω.... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και εκτός από αυτό έμαθα ότι έμεινε  έγκυος μια φίλη μου που προσπαθούσαν ένα χρόνο κι αυτοί και με έβγαλε στο κλάμα απογοητευτηκα.... Θα ήθελα κι εγώ να νιώσω αυτή τη χαρά.... Είπαμε με τον σύντροφο μου να πάμε για εξετάσεις τουλάχιστον να ξέρουμε αν όλα είναι καλά..... Είμαι 25 και αυτός 32 ξέρω πως είμαι μικρή για να απογοητευομαι αλλά μου έχει κάτσει στο μυαλό και δεν μπορώ να το αποβάλλω.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia29 είπε:

Κορίτσια μου τελικά μου ήρθε η περίοδος 3 μέρες νωρίτερα αυτό δεν το παθαίνω συχνά από ότι είδα στο ημερολόγιο μ είναι η 3η φορά που το παθαίνω.... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και εκτός από αυτό έμαθα ότι έμεινε  έγκυος μια φίλη μου που προσπαθούσαν ένα χρόνο κι αυτοί και με έβγαλε στο κλάμα απογοητευτηκα.... Θα ήθελα κι εγώ να νιώσω αυτή τη χαρά.... Είπαμε με τον σύντροφο μου να πάμε για εξετάσεις τουλάχιστον να ξέρουμε αν όλα είναι καλά..... Είμαι 25 και αυτός 32 ξέρω πως είμαι μικρή για να απογοητευομαι αλλά μου έχει κάτσει στο μυαλό και δεν μπορώ να το αποβάλλω.... 

εισαι πολυ μικρουλα για vα αvχωvεσε. Καλο θα ειvαι vα κοιταξεις θυροειδη υπερηχο κ αιματολογικες στο θυροειδη  κ απλα vα προσπαθησετε vα εχετε πιο συχvες επαφες. τρεις μερες δεv ειvαι προβλημα στοv κυκλο ειvαι απολυτως φυσιολογικο κθεωρητε σταθερος κυκλος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

εισαι πολυ μικρουλα για vα αvχωvεσε. Καλο θα ειvαι vα κοιταξεις θυροειδη υπερηχο κ αιματολογικες στο θυροειδη  κ απλα vα προσπαθησετε vα εχετε πιο συχvες επαφες. τρεις μερες δεv ειvαι προβλημα στοv κυκλο ειvαι απολυτως φυσιολογικο κθεωρητε σταθερος κυκλος. 

Τον έχω κοιτάξει τον θυρεοειδή μου και τον ρυθμίζω...Αυτό που με αγχώνει είναι πως κάνουμε 2 χρόνια και κάτι ελεύθερα αλλά δεν κοιτάζαμε τις γονιμες τις περισσότερες φορές και λέω μέσα μου τόσο καιρό δεν θα είχε τύχει αφού δεν πρόσεχαμε.... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia29 είπε:

Τον έχω κοιτάξει τον θυρεοειδή μου και τον ρυθμίζω...Αυτό που με αγχώνει είναι πως κάνουμε 2 χρόνια και κάτι ελεύθερα αλλά δεν κοιτάζαμε τις γονιμες τις περισσότερες φορές και λέω μέσα μου τόσο καιρό δεν θα είχε τύχει αφού δεν πρόσεχαμε.... 

καvοvικα θα τυχαιvε αλλα καμια φορα αv δεv προσπαθησεις πολυ εvτατικα οvτως δυσκολα τυχαιvει εγκυμοσυvη. Επειδη εισαι πολυ μικρη κ εχεις χροvο θα σου προτειvα vα προσεξεις για εvα τριμηvο τηv διατροφη σου vα παρετε καμια βιταμιvη υπαρχουv για συλληψη στα φαρμακεια vα χαλαρωσετε κ vα προσπαθησετε vα εχετε πολυ συχvες επαφες με το που τελειωvει η περιοδος κ στις γοvιμες καθε μερα. Κ μετα το καλοκαιρακι ξεκιvας vα ψαχvεσε για εξετασεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Georgia29 είπε:

Κορίτσια μου τελικά μου ήρθε η περίοδος 3 μέρες νωρίτερα αυτό δεν το παθαίνω συχνά από ότι είδα στο ημερολόγιο μ είναι η 3η φορά που το παθαίνω.... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και εκτός από αυτό έμαθα ότι έμεινε  έγκυος μια φίλη μου που προσπαθούσαν ένα χρόνο κι αυτοί και με έβγαλε στο κλάμα απογοητευτηκα.... Θα ήθελα κι εγώ να νιώσω αυτή τη χαρά.... Είπαμε με τον σύντροφο μου να πάμε για εξετάσεις τουλάχιστον να ξέρουμε αν όλα είναι καλά..... Είμαι 25 και αυτός 32 ξέρω πως είμαι μικρή για να απογοητευομαι αλλά μου έχει κάτσει στο μυαλό και δεν μπορώ να το αποβάλλω.... 

Καλημέρα κορίτσι μου!! Για αρχή θέλω να σου πω να μην απογοητεύεται, είσαι ακόμα μικρή κι έχεις χρόνο μπροστά σου να διερευνήσεις οτιδήποτε παρουσιαστεί. Ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολο αλλά πρέπει να πείσεις τον εαυτό σου να μην το σκέφτεται τόσο έντονα γιατί πολλές φορές το άγχος, πέρα από το ότι δε βοηθά στη σύλληψη, ταυτόχρονα καθυστερεί την περίοδο και μας δημιουργεί συμπτώματα που ταιριάζουν με εγκυμοσύνης. Για παράδειγμα, εγώ όταν περνούσα περιόδους έντονου στρες η κοιλιά μου ήταν πάντοτε φουσκωμενη! Ξέρεις ένα πρήξιμο χωρίς να έχεις φάει τίποτα που όμως μπορεί εύκολα να παρερμηνευθεί. Επίσης, οι αφθες στο στόμα είναι πολύ πολύ συχνά αποτέλεσμα στρεσογονας κατάστασης (συντρέχουν κι άλλοι λόγοι αλλά είναι ένας από τους βασικούς) κ αυτό στο λέω λόγω επαγγέλματος. Το ίδιο ισχύει και για την περιστοματικη ξηρότητα. 

Όλα αυτά σου τα γράφω για να σου στείλω δύναμη κι υπομονή!! :) Προσπάθησε να περνάτε καλά με τον σύντροφό σου, να διασκεδαζετε και να έχετε ελεύθερες επαφές σαν να μην έχετε στο μυαλό σας την εγκυμοσύνη κι όλα θα γίνουν :) Εννοείται ο γιατρός θα σας καθοδηγήσει καλύτερα, απλά σου λέω τη γνώμη μου :)

Ενα τελευταίο, τσεκαρε αν θέλεις και το ζάχαρο, κάνε μια γλυκοζυλιωμενη αιμοσφαιρίνη και γενικά έναν απλό έλεγχο σε πρώτο επίπεδο! Καλή επιτυχία!!!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Georgia29 είπε:

Κορίτσια μου τελικά μου ήρθε η περίοδος 3 μέρες νωρίτερα αυτό δεν το παθαίνω συχνά από ότι είδα στο ημερολόγιο μ είναι η 3η φορά που το παθαίνω.... Έχω απογοητευτεί πάρα πολύ και εκτός από αυτό έμαθα ότι έμεινε  έγκυος μια φίλη μου που προσπαθούσαν ένα χρόνο κι αυτοί και με έβγαλε στο κλάμα απογοητευτηκα.... Θα ήθελα κι εγώ να νιώσω αυτή τη χαρά.... Είπαμε με τον σύντροφο μου να πάμε για εξετάσεις τουλάχιστον να ξέρουμε αν όλα είναι καλά..... Είμαι 25 και αυτός 32 ξέρω πως είμαι μικρή για να απογοητευομαι αλλά μου έχει κάτσει στο μυαλό και δεν μπορώ να το αποβάλλω.... 

Κοριτσι μου καλό, μη κλαις και στεναχωριέσαι. Είσαι πολυ μικρουλα ακόμη. Έχεις όλα τα χρόνια μπροστά σου για παιδι . Δεν θέλει άγχος. Είναι βασικός ανασταλτικός παραγοντας. Προσπαθουσα επί τρία χρόνια για παιδι με άψογες εξετάσεις δικές μου και του συζύγου. Είχα παει σε διάφορους γιατρους. Όλοι μου λέγανε να αποβαλλω το άγχος μου. Κάθε μήνα περιμενα οτι θα μείνω. Ερχόταν η περιοδος και γινόμουν έξαλλη . Όταν ηρέμησα κάποια στιγμή και αφησα στην άκρη το θέμα παιδι ,γιατί μου προεκυψαν κάποια προβληματα στη δουλειά και ετρεχα για αυτά, μετά από δυο μήνες εμεινα έγκυος. Ειλικρινά δεν το πιστευα. Για αυτο, μη σου γίνεται εμμονή ιδέα η εγκυμοσυνη. Απόλαυσε τον έρωτα με τον συντροφο σου. Απασχόλησε το μυαλό σου με αλλά ζητήματα και θα δεις ότι θα έρθει από μόνο του. 

Αν θες να ηρεμήσεις και λίγο, κάνε τις βασικές εξετάσεις μαζί με τον συντροφο σου να δεις ότι είναι όλα καλά . 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Το ήθελα πολύ να το συζητήσω αυτό το θέμα γιατί δεν μπορούσα να ηρεμήσω και στους δικούς μου δεν ήθελα ν πω κάτι για να μη τους στεναχωρήσω..... Με κάνατε ήδη να νιώσω καλύτερα.... Σας ευχαριστώ και πάλι και σας εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σας  Και ν χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!! 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Georgia29 είπε:

Σας ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας! Το ήθελα πολύ να το συζητήσω αυτό το θέμα γιατί δεν μπορούσα να ηρεμήσω και στους δικούς μου δεν ήθελα ν πω κάτι για να μη τους στεναχωρήσω..... Με κάνατε ήδη να νιώσω καλύτερα.... Σας ευχαριστώ και πάλι και σας εύχομαι ότι καλύτερο στη ζωή σας  Και ν χαίρεστε τα παιδάκια σας!!!! 

Κορίτσι καλησπέρα!!

Εγώ θα σου πρότεινα εφόσον το έχεις ήδη στο μυαλό σου κ σε αγχωνει κ σε στεναγχωρει να πας να κάνεις τις απαραίτητες εξετάσεις σε έναν γυναικολόγο έστω για να σου φύγει από το μυαλό ,να ηρεμήσεις κ να αποβάλλετε το άγχος ώστε να πιάσεις πιο εύκολα νινακι!!

Είναι από τους πιο ανασταλτικούς παραγοντες το άγχος να το θυμάσαι αυτό!!

Παρόλα αυτά όντως είσαι σε τέλεια ηλικία κ εσύ κ ο άντρας σου κ ακόμη κ στο απειροελάχιστο να έχει κάποιος κάποιο πρόβλημα έχετε άπλετο χρόνο να το ρυθμίσεις,οπότε όλα καλα;)

Υγ: Όταν λες ελεύθερα εννοείς απλά χωρίς προφύλαξη ή τελείωνε κ μέσα σου κανονικά αυτά τα δύο χρόνια?

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...