Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Εγκυος;;; ή μπα...


Recommended Posts

 

Καλησπέρα! Ειμαι καινούρια στο forum αλλα χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατι θα σκασω! Σε γενικες γραμμες εχω σταθερο κυκλο 29-30 μερες.. Ηταν να αδιαθετησω στις 10/5, ειναι 17/5 και τιποτα... Πριν καμια βδομαδα (την ημερα που περιμενα περιοδο περιπου) για 4 μέρες ειχα καποιες καφε εκκρίσεις οι οποιες πλεον σταμάτησαν .. (γενικα δεν το χα ξαναδει)... Τα χαζοπονακια τυπου "θα μου ερθει περιοδος" τα εχω εδω και κανα 2 βδομαδο και ολο τρεχω στην τουαλετα, αλλα τζιφος. Την 30η μερα του κυκλου μου εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο και την επομενη μια χοριακη επισης αρνητικη (1,67) μαζι με εναν υπερηχο ο οποιος ηταν πεντακαθαρος (απο κυστες κλπ) ...Τι λετε να παιζει;;; Η γυναικολογος μου μου ειπε να επαναλαβουμε τη χοριακη σε 3-4 μερες απο τωρα αν δεν αδιαθετησω γιατι δεν ηταν και εντελως μηδεν.. Λετε να ειμαι εγκυος απλα να καθυστερει να φανει στο αιμα;;; εχει καμια σας παρόμοια εμπειρια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Fifi88 είπε:

 

Καλησπέρα! Ειμαι καινούρια στο forum αλλα χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατι θα σκασω! Σε γενικες γραμμες εχω σταθερο κυκλο 29-30 μερες.. Ηταν να αδιαθετησω στις 10/5, ειναι 17/5 και τιποτα... Πριν καμια βδομαδα (την ημερα που περιμενα περιοδο περιπου) για 4 μέρες ειχα καποιες καφε εκκρίσεις οι οποιες πλεον σταμάτησαν .. (γενικα δεν το χα ξαναδει)... Τα χαζοπονακια τυπου "θα μου ερθει περιοδος" τα εχω εδω και κανα 2 βδομαδο και ολο τρεχω στην τουαλετα, αλλα τζιφος. Την 30η μερα του κυκλου μου εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο και την επομενη μια χοριακη επισης αρνητικη (1,67) μαζι με εναν υπερηχο ο οποιος ηταν πεντακαθαρος (απο κυστες κλπ) ...Τι λετε να παιζει;;; Η γυναικολογος μου μου ειπε να επαναλαβουμε τη χοριακη σε 3-4 μερες απο τωρα αν δεν αδιαθετησω γιατι δεν ηταν και εντελως μηδεν.. Λετε να ειμαι εγκυος απλα να καθυστερει να φανει στο αιμα;;; εχει καμια σας παρόμοια εμπειρια

Φίλη υπάρχει μεγάλη πιστεύω πιθανότητα εγκυμοσύνης!! Κ εμένα ενώ έμεινα έγκυος περίπου 13η ημέρα του κύκλου κ έκανα το early test που δείχνει κ μέχρι 7 ημέρες μετά τη σύλληψη το έκανα την 25η μέρα δλδ (δύο εβδομάδες σχεδόν μετα την επαφή κ ήταν τόσο αχνααααα θετική η γραμμή που νόμιζα πως το έβλεπα επειδή το ήθελα πολύ,αλλά το είδε κ ο άντρας μου κάτω από το φως σκέψου!!) Ε ξανά έκανα την 28η που περίμενα περίοδο κ ήταν θετικοτατο!!

Άρα είναι πολύ πιθανό αν άργησες να κάνει σύλληψη να μην έχει ακόμη παράγει το σώμα σου πολλή ορμόνη της εγκυμοσύνης κ εξού το αρνητικό τεστ κ χοριακη..άκου τη γιατρό σου κ επανέλαβε την μέσα στην βδομάδα..νομίζω αν το κάνεις Τρίτη-τεταρτη θα φανεί :-)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Φίλη υπάρχει μεγάλη πιστεύω πιθανότητα εγκυμοσύνης!! Κ εμένα ενώ έμεινα έγκυος περίπου 13η ημέρα του κύκλου κ έκανα το early test που δείχνει κ μέχρι 7 ημέρες μετά τη σύλληψη το έκανα την 25η μέρα δλδ (δύο εβδομάδες σχεδόν μετα την επαφή κ ήταν τόσο αχνααααα θετική η γραμμή που νόμιζα πως το έβλεπα επειδή το ήθελα πολύ,αλλά το είδε κ ο άντρας μου κάτω από το φως σκέψου!!) Ε ξανά έκανα την 28η που περίμενα περίοδο κ ήταν θετικοτατο!!

Άρα είναι πολύ πιθανό αν άργησες να κάνει σύλληψη να μην έχει ακόμη παράγει το σώμα σου πολλή ορμόνη της εγκυμοσύνης κ εξού το αρνητικό τεστ κ χοριακη..άκου τη γιατρό σου κ επανέλαβε την μέσα στην βδομάδα..νομίζω αν το κάνεις Τρίτη-τεταρτη θα φανεί :-)

Renez σε ευχαριστώ πολυ! Εύχομαι και γω να ειναι θετικό και να μην ειναι απλα μια διαταραχη....:roll:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Μακάρι μαναρακι μου!!πρώτος μήνας είναι προσπάθειας?

Σε ευχαριστώ!! Όχι... Ειμαι με τον αντρα μου σε προσπαθειες-οχι εντατικες βεβαια γιατι ολο κ κατι προκύπτει, περίπου 4 μηνες... Μακαρι! :-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,

Αυτους τους μήνες που προσπαθείτε σου έχει ξανά συμβεί κάτι τέτοιο; Να έχεις μεγάλη καθυστερηση;

 

Καλησπερα!! Να εχω καθυστέρηση μου εχει ξανατυχει ναι.. Λιγες μερες ομως 2-3... Ποτε δεν ειχα όμως μερες με καφε υγρα κοντα στην περιοδο που να μη συνοδευονται απ την κανονικη περίοδο! Και ηδη μετραω εβδομαδα καθυστερησης... :roll: θα με φαει η περιέργεια μέχρι την Τρίτη-Τετάρτη που θα ξανακανω χοριακη... Το εχεις περασει κ συ;;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Καλησπερα!! Να εχω καθυστέρηση μου εχει ξανατυχει ναι.. Λιγες μερες ομως 2-3... Ποτε δεν ειχα όμως μερες με καφε υγρα κοντα στην περιοδο που να μη συνοδευονται απ την κανονικη περίοδο! Και ηδη μετραω εβδομαδα καθυστερησης... :roll: θα με φαει η περιέργεια μέχρι την Τρίτη-Τετάρτη που θα ξανακανω χοριακη... Το εχεις περασει κ συ;;; 

Λοιπόν γλυκιά μου,είμαι σ είχαμε κάνει ελεύθερα 2-3 μέρες μετά την περίοδο (δεν προσπαθούσαμε εκείνη την περίοδο)απλά είπαμε εαν είναι ν έρθει ν θ έρθει!Αυτο έγινε 2 φορές Νοέμβρη -Δεκέμβρη κ είχα κ τις 2 φορές καθυστερηση 5 -6ημερων κ είχα κάνει σκέψου 3 τεστ γιατί έλεγα θ είμαι σίγουρα αφού δεν είχα ξανά τόσες ημέρες καθυστερηση.Και μετά ψάχνωντας με ενημέρωσαν ότι πολλεσ Φορές παθαίνει σοκ ο οργανισμός τις πρωτεσ φορές που κανεις ελεύθερα ...(κ τώρα π είπαμε να κάνουμε στοχευμένες προσπαθείς δηλ τις γόνιμες ημέρες πιάσαμε).

Παντως γλυκιά μου έχεις αρκετές πιθανότητες να είσαι αλλά να έπιασες τέλος του κύκλου και να μην μπορεί να ανιχνευτεί ακόμη.Αλλα ν αν δεν είσαι δεν πειράζει.Τον επόμενο μήνα!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Λοιπόν γλυκιά μου,είμαι σ είχαμε κάνει ελεύθερα 2-3 μέρες μετά την περίοδο (δεν προσπαθούσαμε εκείνη την περίοδο)απλά είπαμε εαν είναι ν έρθει ν θ έρθει!Αυτο έγινε 2 φορές Νοέμβρη -Δεκέμβρη κ είχα κ τις 2 φορές καθυστερηση 5 -6ημερων κ είχα κάνει σκέψου 3 τεστ γιατί έλεγα θ είμαι σίγουρα αφού δεν είχα ξανά τόσες ημέρες καθυστερηση.Και μετά ψάχνωντας με ενημέρωσαν ότι πολλεσ Φορές παθαίνει σοκ ο οργανισμός τις πρωτεσ φορές που κανεις ελεύθερα ...(κ τώρα π είπαμε να κάνουμε στοχευμένες προσπαθείς δηλ τις γόνιμες ημέρες πιάσαμε).

Παντως γλυκιά μου έχεις αρκετές πιθανότητες να είσαι αλλά να έπιασες τέλος του κύκλου και να μην μπορεί να ανιχνευτεί ακόμη.Αλλα ν αν δεν είσαι δεν πειράζει.Τον επόμενο μήνα!

 

Ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση! Εύχομαι οτι ειναι να γινει για καλο! :)

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fifi88 είπε:

 

Καλησπέρα! Ειμαι καινούρια στο forum αλλα χρειάζομαι τη βοήθειά σας γιατι θα σκασω! Σε γενικες γραμμες εχω σταθερο κυκλο 29-30 μερες.. Ηταν να αδιαθετησω στις 10/5, ειναι 17/5 και τιποτα... Πριν καμια βδομαδα (την ημερα που περιμενα περιοδο περιπου) για 4 μέρες ειχα καποιες καφε εκκρίσεις οι οποιες πλεον σταμάτησαν .. (γενικα δεν το χα ξαναδει)... Τα χαζοπονακια τυπου "θα μου ερθει περιοδος" τα εχω εδω και κανα 2 βδομαδο και ολο τρεχω στην τουαλετα, αλλα τζιφος. Την 30η μερα του κυκλου μου εκανα τεστ το οποιο βγηκε αρνητικο και την επομενη μια χοριακη επισης αρνητικη (1,67) μαζι με εναν υπερηχο ο οποιος ηταν πεντακαθαρος (απο κυστες κλπ) ...Τι λετε να παιζει;;; Η γυναικολογος μου μου ειπε να επαναλαβουμε τη χοριακη σε 3-4 μερες απο τωρα αν δεν αδιαθετησω γιατι δεν ηταν και εντελως μηδεν.. Λετε να ειμαι εγκυος απλα να καθυστερει να φανει στο αιμα;;; εχει καμια σας παρόμοια εμπειρια

Τη μερα που περιμενα να αδιαθετησω..ειχα τα ιδια καφε με σενα..αντε κ ελαζιστο ροζ..πονακια περιοδου..αφου πηγα κ αγορασα σερβιετεσ..γιατι πιστευα θα νιυ ρθει..ενημερωσα τον γυναικολογο μου για τα καφε κ κου πε πωσ αν δεν αδιαθετησω σε 4 με 5 μερεσ να κανω τεστ..ε κ μαντεψε!!!θετικο!!!τωρα εχω τη μπεμπα μου που ειναι 6 μηνων( εχω κ μια 30μηνων)..

Εγω πιστευω πωσ εισαι...με το καλο....

Στειλε να μασ πεισ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tzeni82 είπε:

Τη μερα που περιμενα να αδιαθετησω..ειχα τα ιδια καφε με σενα..αντε κ ελαζιστο ροζ..πονακια περιοδου..αφου πηγα κ αγορασα σερβιετεσ..γιατι πιστευα θα νιυ ρθει..ενημερωσα τον γυναικολογο μου για τα καφε κ κου πε πωσ αν δεν αδιαθετησω σε 4 με 5 μερεσ να κανω τεστ..ε κ μαντεψε!!!θετικο!!!τωρα εχω τη μπεμπα μου που ειναι 6 μηνων( εχω κ μια 30μηνων)..

Εγω πιστευω πωσ εισαι...με το καλο....

Στειλε να μασ πεισ...

Να σου ζήσουν τα μωρακια σου!!! Ευχαριστώ! Θα σας ενημερώσω!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, tzeni82 είπε:

Τη μερα που περιμενα να αδιαθετησω..ειχα τα ιδια καφε με σενα..αντε κ ελαζιστο ροζ..πονακια περιοδου..αφου πηγα κ αγορασα σερβιετεσ..γιατι πιστευα θα νιυ ρθει..ενημερωσα τον γυναικολογο μου για τα καφε κ κου πε πωσ αν δεν αδιαθετησω σε 4 με 5 μερεσ να κανω τεστ..ε κ μαντεψε!!!θετικο!!!τωρα εχω τη μπεμπα μου που ειναι 6 μηνων( εχω κ μια 30μηνων)..

Εγω πιστευω πωσ εισαι...με το καλο....

Στειλε να μασ πεισ...

Μαλλον ακυρο.. Εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο.... :? Αλλα η περίοδος, μαλλον κανει διακοπες καπου... Αγνοείται! :confused:

Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Μαλλον ακυρο.. Εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο.... :? Αλλα η περίοδος, μαλλον κανει διακοπες καπου... Αγνοείται! :confused:

μιλα με το γιατρο σου μηπως σου δωσει κατι για vα ερθει. Μου εχει συμβει κ εμεvα ετσι ειχα κατι καφε κ η περιοδος αφαvτη πηρα φαρμακο. Ευτυχως δεv ξαvασυvεβει

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Μαλλον ακυρο.. Εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο.... :? Αλλα η περίοδος, μαλλον κανει διακοπες καπου... Αγνοείται! :confused:

Μεγαλη εντυπωση μου κανει..σε εχει δει κ ο γυναικ κ δεν εχεισ καν κυστεσ ή ινομυωματα..

Ενημερωσε τον..μηπωσ οντωσ ρπρεπε να περιμενεισ παραπανω για την χοριακη?? 

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Fifi88 είπε:

Μαλλον ακυρο.. Εκανα τεστ σημερα και βγηκε αρνητικο.... :? Αλλα η περίοδος, μαλλον κανει διακοπες καπου... Αγνοείται! :confused:

Κρίμα αγάπη μου..δε πιστεύω πως πρέπει να περιμένεις παραπάνω για χοριακη γιατί με μιαμιση εβδομάδα καθυστέρηση θα είχε φανεί σε οποιοδήποτε τεστ..

Να μιλήσεις όμως όπως είπε κ η @linaa απαραίτητος με τον γιατρό σου να κλείσετε ένα ραντεβού μήπως έχεις κάποια ορμονολογικη διαταραχή να τη ρυθμίσεις ώστε να συνεχίσετε τις προσπάθειες κανονικά κ μη στεναχωριέσαι,καλοκαιράκι έρχεται ;)

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...