Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Κιλά εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Είμαι νέα στην παρέα και θα ήθελα να μοιραστώ την έγνοια μου.

Γέννησα ένα πανέμορφο κοριτσάκι 4.300 κιλά, πριν 4,5 μήνες. Είχα μια ιδανική εγκυμοσύνη σε συνθήκες υγείας, που όμως απέκτησα αρκετά κιλά. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 29 κιλά. Μια εβδομάδα αφού επέστρεψα στο σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει 11 κιλά. Και εκεί έχω μείνει ακόμα τώρα.

Δυστυχώς, δεν θήλασα αποκλειστικά, αλλά είχαμε μικτή διατροφή και εδώ και λίγες ημέρες έχει σταματήσει όσο γάλα που είχα. Το προσπάθησα πάρα πολύ όλο αυτόν τον καιρό, με καθοδήγηση συμβούλου θηλασμού,με αντλήσεις με θήλαστρο, άπειρες ώρες να είναι το παιδί στο στήθος αλλά δεν με βοηθούσε ότι δεν έκανε έντονες θηλαστικές κινήσεις. 

Έχω ξεκινήσει διατροφή με διατροφολόγο εδώ και 2 μήνες αλλά είμαι σταθερή στα κιλά! Έχω χάσει όμως αρκετούς πόντους! Επίσης με όλη αυτή την κατάσταση που περάσαμε όλοι μας, δεν μπόρεσα ούτε γυμναστήριο να πάω να αρχίζω να ξεσκουριάζω!

Έχω αγχωθεί και στεναχωρηθεί πολύ με την εικόνα μου!!

Στον περίγυρό μου,οι κοπέλες που έχουν γεννήσει είχαν πάρει από 4 έως 7 κιλά και δεν νιώθω άνετα να συζητάω μαζί τους το θέμα, γιατί υποβόσκει μια λύπηση προς το θέμα μου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Popaki06 είπε:

Καλησπέρα σας,

Είμαι νέα στην παρέα και θα ήθελα να μοιραστώ την έγνοια μου.

Γέννησα ένα πανέμορφο κοριτσάκι 4.300 κιλά, πριν 4,5 μήνες. Είχα μια ιδανική εγκυμοσύνη σε συνθήκες υγείας, που όμως απέκτησα αρκετά κιλά. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 29 κιλά. Μια εβδομάδα αφού επέστρεψα στο σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει 11 κιλά. Και εκεί έχω μείνει ακόμα τώρα.

Δυστυχώς, δεν θήλασα αποκλειστικά, αλλά είχαμε μικτή διατροφή και εδώ και λίγες ημέρες έχει σταματήσει όσο γάλα που είχα. Το προσπάθησα πάρα πολύ όλο αυτόν τον καιρό, με καθοδήγηση συμβούλου θηλασμού,με αντλήσεις με θήλαστρο, άπειρες ώρες να είναι το παιδί στο στήθος αλλά δεν με βοηθούσε ότι δεν έκανε έντονες θηλαστικές κινήσεις. 

Έχω ξεκινήσει διατροφή με διατροφολόγο εδώ και 2 μήνες αλλά είμαι σταθερή στα κιλά! Έχω χάσει όμως αρκετούς πόντους! Επίσης με όλη αυτή την κατάσταση που περάσαμε όλοι μας, δεν μπόρεσα ούτε γυμναστήριο να πάω να αρχίζω να ξεσκουριάζω!

Έχω αγχωθεί και στεναχωρηθεί πολύ με την εικόνα μου!!

Στον περίγυρό μου,οι κοπέλες που έχουν γεννήσει είχαν πάρει από 4 έως 7 κιλά και δεν νιώθω άνετα να συζητάω μαζί τους το θέμα, γιατί υποβόσκει μια λύπηση προς το θέμα μου..

Να σου ζησει το μωρακι σου! Λυπηση απο ποιον? Και για ποιον λογο? Για τα κιλα??? Αν ειναο δυνατον. 

Εγω θα σου πω απλα να χαλαρωσεις λιγο, το καταλαβαινω οτι το θεμα των κιλων μας επηρεαζει καποιες, οχι ολες, αλλα σιγουρα ειναι ενα θεμα που το σκεφτομαστε. Θα σου πω επισης οτι ειναι αρκετα νωρις, οτι ακομα οι ορμονες σου δεν εχουν επανελθει, οτι χρειαζεται χρονος υπομονη και επιμονη. Με την καραντινα ηταν δυσκολο, αλλα τωρα που καλοκαιριαζει κιολας μπορεις να παιρνεις το καροτσι και το μπεμπακι σου και να βολταρεις πανω κατω ωστε να αρχισει ο μεταβολισμος να ενεργοποιειται. Υστερα με την διατροφη που ηδη ακολουθεις απο τον διατροφολογο, θα δεις αποτελεσματα σιγουρα. Εχεις τσεκαρει παλι θυρεοειδη κλπ μετα τη γεννα? 

Παντως ενω καταλαβαινω πως νιωθεις, ολα ειναι στο μυαλο μας. Μολις πριν λιγο καιρο εφερες στον κοσμο το παιδακι σου και ακομα ο οργανισμος σου δεν εχει συνελθει. Θελει χρονο και προσηλωση στον στοχο σου, αλλα προσπαθησε να μην ειναι το πρωτο πραγμα που θα σου ρχεται στο μυαλο οταν κοιτας το ειδωλο σου στον καθρεφτη. Αλλα οτι αυτο το σωμα φιλοξενησε και εδωσε ζωη σε ενα πλασματακι και οτι το αγαπας το σωμα σου για αυτον ακριβως τον λογο. 

  • Μου αρέσει 2

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki06 είπε:

Καλησπέρα σας,

Είμαι νέα στην παρέα και θα ήθελα να μοιραστώ την έγνοια μου.

Γέννησα ένα πανέμορφο κοριτσάκι 4.300 κιλά, πριν 4,5 μήνες. Είχα μια ιδανική εγκυμοσύνη σε συνθήκες υγείας, που όμως απέκτησα αρκετά κιλά. Σε όλη την εγκυμοσύνη πήρα 29 κιλά. Μια εβδομάδα αφού επέστρεψα στο σπίτι από το μαιευτήριο είχα χάσει 11 κιλά. Και εκεί έχω μείνει ακόμα τώρα.

Δυστυχώς, δεν θήλασα αποκλειστικά, αλλά είχαμε μικτή διατροφή και εδώ και λίγες ημέρες έχει σταματήσει όσο γάλα που είχα. Το προσπάθησα πάρα πολύ όλο αυτόν τον καιρό, με καθοδήγηση συμβούλου θηλασμού,με αντλήσεις με θήλαστρο, άπειρες ώρες να είναι το παιδί στο στήθος αλλά δεν με βοηθούσε ότι δεν έκανε έντονες θηλαστικές κινήσεις. 

Έχω ξεκινήσει διατροφή με διατροφολόγο εδώ και 2 μήνες αλλά είμαι σταθερή στα κιλά! Έχω χάσει όμως αρκετούς πόντους! Επίσης με όλη αυτή την κατάσταση που περάσαμε όλοι μας, δεν μπόρεσα ούτε γυμναστήριο να πάω να αρχίζω να ξεσκουριάζω!

Έχω αγχωθεί και στεναχωρηθεί πολύ με την εικόνα μου!!

Στον περίγυρό μου,οι κοπέλες που έχουν γεννήσει είχαν πάρει από 4 έως 7 κιλά και δεν νιώθω άνετα να συζητάω μαζί τους το θέμα, γιατί υποβόσκει μια λύπηση προς το θέμα μου..

Α..δεν εισαι η μονη...εγω πηρα 23!!! Κ εγω παλευω με διατροφολογο... πλεον εχω χασει αρκετα..αλλα ακομη δεν μ αρεσει το σωμα μου..

Αν θεσ μπεσ κ στο θεμα" πολλα κιλα που δεν χανονται μετα απο εγκυμοσυνη"..ειμαστε πολλεσ που κανουμε προσπαθεια..

Να σου ζησει το μωρακι σου...κ μην αγχωνεσαι καθολου..θα φυγοθν!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...