Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

παλινδρομη κυηση


Recommended Posts

Γειά σας ήθελα να ρωτήσω πόσες από εσάς είχατε στην πρώτη εγκυμοσηνη αποβολή στην 10 εβδομάδα και πόσο γρήγορα ξαναμεινατε έγκυος; Εγώ ειχα δίδυμα και στην 8 εβδομάδα έχασα το πρώτα κ μετά στη 10 έχασα κ το άλλο είχε σταματήσει η καρδούλα του. Και έχω 5 μήνες που κάνω προσπάθεια αλλά δεν τα καταφέρνω κ έχω πολύ ανχως.... 

Παράθεση

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!!! Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτο που πέρασες, λυπάμαι για τις απώλειες σου.... Στην πρώτη μου παλίνδρομη στις 8 εβδομάδες, δυο μήνες μετά την απόξεση ξεκίνησα προσπάθειες και έμεινα κατευθείαν εγκυος και απέκτησα το κοριτσάκι μου. Φέτος είχα πάλι παλινδρομη στις 8 εβδομάδες, ξεκίνησα πάλι προσπάθειες στους δυο μήνες, αλλά εδω  και 3 μήνες τίποτε!!!! Μάλλον είναι το άγχος, δεν ξέρω... Προσπάθησε να κάνεις κάτι να το αποβάλεις. Εγω ξεκίνησα πάλι γυμναστική που είχα σταματήσει 6 μήνες όταν είχα μείνει εγκυος και είπα όποτε θέλει ας έρθει.... Προς το παρόν είμαι καλύτερα. Θα δείξει... Είναι πολύ ψυχοφθόρο πάντως και αν δεν έχει περάσει κάποιος κάτι παρόμοιο δεν μπορεί να σε καταλάβει. Ούτε ο σύντροφός σου... (ετσι νιώθω εγω τουλαχιστον). Υπομονη ηρεμία και καλή επιτυχία!!!!!


zZWsp2.png398Mp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτο που πέρασες, λυπάμαι για τις απώλειες σου.... Στην πρώτη μου παλίνδρομη στις 8 εβδομάδες, δυο μήνες μετά την απόξεση ξεκίνησα προσπάθειες και έμεινα κατευθείαν εγκυος και απέκτησα το κοριτσάκι μου. Φέτος είχα πάλι παλινδρομη στις 8 εβδομάδες, ξεκίνησα πάλι προσπάθειες στους δυο μήνες, αλλά εδω  και 3 μήνες τίποτε!!!! Μάλλον είναι το άγχος, δεν ξέρω... Προσπάθησε να κάνεις κάτι να το αποβάλεις. Εγω ξεκίνησα πάλι γυμναστική που είχα σταματήσει 6 μήνες όταν είχα μείνει εγκυος και είπα όποτε θέλει ας έρθει.... Προς το παρόν είμαι καλύτερα. Θα δείξει... Είναι πολύ ψυχοφθόρο πάντως και αν δεν έχει περάσει κάποιος κάτι παρόμοιο δεν μπορεί να σε καταλάβει. Ούτε ο σύντροφός σου... (ετσι νιώθω εγω τουλαχιστον). Υπομονη ηρεμία και καλή επιτυχία!!!!!

4 ώρες πρίν, Φραουλίτσα* είπε:

Καλησπέρα!!! Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτο που πέρασες, λυπάμαι για τις απώλειες σου.... Στην πρώτη μου παλίνδρομη στις 8 εβδομάδες, δυο μήνες μετά την απόξεση ξεκίνησα προσπάθειες και έμεινα κατευθείαν εγκυος και απέκτησα το κοριτσάκι μου. Φέτος είχα πάλι παλινδρομη στις 8 εβδομάδες, ξεκίνησα πάλι προσπάθειες στους δυο μήνες, αλλά εδω  και 3 μήνες τίποτε!!!! Μάλλον είναι το άγχος, δεν ξέρω... Προσπάθησε να κάνεις κάτι να το αποβάλεις. Εγω ξεκίνησα πάλι γυμναστική που είχα σταματήσει 6 μήνες όταν είχα μείνει εγκυος και είπα όποτε θέλει ας έρθει.... Προς το παρόν είμαι καλύτερα. Θα δείξει... Είναι πολύ ψυχοφθόρο πάντως και αν δεν έχει περάσει κάποιος κάτι παρόμοιο δεν μπορεί να σε καταλάβει. Ούτε ο σύντροφός σου... (ετσι νιώθω εγω τουλαχιστον). Υπομονη ηρεμία και καλή επιτυχία!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι κανένας δεν μπορεί να καταλάβει αν δεν το έχει περάσει εγώ βλέπω σε εμένα κανένας από την οικογένεια μου δεν το καταλαβενει. Όσο για  το σύντροφο το έχει ρήξη ότι αγχώνομαι πολύ Και αυτό δεν μπορώ. Έχω ξεκίνησε είδη κάποιες εξετάσεις ( κ για δυο μήνες επερνα κ serpafar αλλά τίποτα) και τώρα θα πάω να κάνω υστεροσαλπιγγογραφια και άλλες πολλές εξετάσεις...

Η αλήθεια είναι ότι κανένας δεν μπορεί να καταλάβει αν δεν το έχει περάσει εγώ βλέπω σε εμένα κανένας από την οικογένεια μου δεν το καταλαβενει. Όσο για  το σύντροφο το έχει ρήξη ότι αγχώνομαι πολύ Και αυτό δεν μπορώ. Έχω ξεκίνησε είδη κάποιες εξετάσεις ( κ για δυο μήνες επερνα κ serpafar αλλά τίποτα) και τώρα θα πάω να κάνω υστεροσαλπιγγογραφια και άλλες πολλές εξετάσεις...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Natasa90 είπε:

Γειά σας ήθελα να ρωτήσω πόσες από εσάς είχατε στην πρώτη εγκυμοσηνη αποβολή στην 10 εβδομάδα και πόσο γρήγορα ξαναμεινατε έγκυος; Εγώ ειχα δίδυμα και στην 8 εβδομάδα έχασα το πρώτα κ μετά στη 10 έχασα κ το άλλο είχε σταματήσει η καρδούλα του. Και έχω 5 μήνες που κάνω προσπάθεια αλλά δεν τα καταφέρνω κ έχω πολύ ανχως.... 

 

Καλημέρα!! Ποσο δύσκολο αυτο που περνάς!! Είχα κι εγώ παλινδρομη περσι στην 6η εβδομάδα χρειάστηκε να κάνω και απόξεση.Ο γιατρός μου είπε να ξεκινήσω ξανά 2 μηνες μετά.Στον 2ο μηνα προσπαθειών εμεινα ξανά έγκυος και το κοριτσάκι μου είναι 3 μηνών  τωρα. Να ξέρεις ότι τώρα είσαι πιο πολύ γόνιμη γιατι η μήτρα σου έχει ενεργοποιηθεί. Επίσης αποδείχτηκε ότι με τον σύντροφό σου λειτουργείτε οργανικά ως ζευγάρι αφού πετύχατε κύηση. Υπάρχουν δηλαδη και κάποια θετικά σ αυτη την άσχημη κατά τ αλλα κατάσταση!! Να ξέρεις ότι θα έρθει πολυ σύντομα επόμενη κύηση! Τα στατιστικα ειναι μαζι σου τουλάχιστον! Μπορεις να τα ενισχύσεις με το να Μετράς μερες ωορρηξιας για να το πας πιο στοχευμενα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Είναι ένα δύσκολο γεγονος και θέλει πολύ στηριξη. Εμένα με βοήθησε πολύ να το συζητάω και να εκφράζω τα συναισθήματα μου σε τριτους. Θα εκπλαγεις όταν ακούσεις ποσες γυναίκες το έχουν περάσει! Είχα και εγώ μια παλινδρομη ακριβώς περισυ. Έκανα αποξεση. Η ανάπτυξη του εμβρύου είχε σταματήσει κοντά στην 6η εβδομάδα και ο χτύπος της καρδιάς ήταν για σχεδόν 2 εβδομάδες αδύναμος ώσπου στην 8η εβδομάδα σταμάτησε και μετά από κάποιες μέρες πήγα νοσοκομείο για να προκληθεί η αποβολή και να γίνει καπάκι και η αποξεση. Άφησα 3 μήνες να προετοιμαστώ και ψυχολογικά και επειδή μου το είπαν οι γιατροί. Έτσι, στο 2ο μήνα προσπαθειών τα καταφέραμε! Θέλω να σου πω ότι εκείνο το μήνα δεν περίμενα καν να είμαι έγκυος γιατί δεν είχαμε και πολλές επαφές αλλά και γιατί τρέχαμε με κάποια θέματα υγείας συγγενικού μας προσώπου. Νομίζω ότι έπαιξε μεγάλο ρόλο ότι δεν το είχαμε στο μυαλό μας!!! Όσο μπορείς χαλάρωσε, άφησε πίσω σου αυτό που έγινε και πέρνα καλά! Θα βοηθήσει και πολύ το καλοκαίρι! Ξέρω ακούγεται δύσκολο! Και εγώ δεν θα το ξεχάσω ποτέ! Αλλά ειλικρινά πρέπει να είσαι δυνατή και να προχωρήσεις... Η μήτρα σου είναι "καθαρή" και ίσως η σύλληψη γίνει πιο εύκολα. Το θετικό είναι ότι μπορείτε να συλλάβετε!!! Μην το ξεχνάς!!! Δες στο φόρουμ πόσες κοπέλες προσπαθούν τόσα χρόνια... Θα πάρεις δύναμη!!!

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (I2vc)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...