Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα! Θα ήθελα τα φώτα σας, ακολουθεί σεντόνι..

      Εχουμε ανεξήγητη υπογονιμότητα. Προσπαθήσαμε δυο χρόνια «φυσικά» 2021-2023. Παρακολουθούσα ωορρηξία, είχαμε επαφές, ούτε ένα τεστ θετικό. 
      Αποφασίσαμε να κάνουμε εξωσωματική. Φτιάξαμε δέκα έμβρυα. Όλα πήγαιναν κατ’ευχην, όλες οι εξετάσεις ή φυσιολογικές ή εξαιρετικά καλές. 
      Έμεινα έγκυος στην πρωτη έμβρυομεταφορά δυο βλαστοκύστεων 5ης ημέρας κ αιμορράγησα την 6η εβδ, εγινε απόξεση. Ιστολογική οκ. Καρυότυπος: φυσιολογικός, αγόρι.

      Κάναμε μοριακή εξέταση για μικροβιωμα με βιοψία σε υστεροσκοπηση, τίποτα. Ανεξήγητη αποβολή. 

      Δεύτερη ετ, έμεινα έγκυος. Απέβαλα την 5η εβδομάδα με φοβερή αιμορραγία. Είχαμε δει δυο σάκους, χοριακη 14000. Δεν έμεινε υλικό για καρυοτυπο.

      Απο εξετάσεις έχουμε κάνει πάνελ θρομβοφιλιας, υστεροσαλπιγγογραφια, καρυοτυπο ζεύγους, έλεγχο για αυτοάνοσα.

      Κάτι πάει στραβά αλλά δεν το βρίσκουμε και δεν μπορώ να το διορθώσω, αν διορθώνεται. Θα ήθελα εμπειριες από αλλά άτομα με «ανεξήγητη» υπογονιμότητα. Βρήκατε αιτία και λύση; 
      Τί εξετάσεις ή ποίους γιατρούς μου προτείνετε; 
      Έχω σκεφτεί για λαπαροσκόπηση για σιωπηλή ενδομητρίωση και δρομολογώ προεμφυτευτικό έλεγχο. 
       

       

ΑΠΟΞΕΣΗ


mpempaki1

Recommended Posts

ΚΟΡΊΤΣΙΑ  ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΉΜΕΝΗ. ΓΈΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΉΝΕΣ ΚΑΙ ΣΉΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΌ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΔΟΜΉΤΡΙΟ  ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΥΓΕΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΊΣΕΙ.. ΑΛΛΑ ΑΥΤΌ ΘΕΛΕΙ ΜΕΘΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΊΑ; ΠΩΣ ΗΤΑΝ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, mpempaki1 said:

ΚΟΡΊΤΣΙΑ  ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΉΜΕΝΗ. ΓΈΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ 2 ΜΉΝΕΣ ΚΑΙ ΣΉΜΕΡΑ ΠΗΓΑ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΌ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΤΟ ΕΝΔΟΜΉΤΡΙΟ  ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΦΥΓΕΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΆΔΑ ΘΑ ΞΑΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΜΕ ΚΑΘΑΡΊΣΕΙ.. ΑΛΛΑ ΑΥΤΌ ΘΕΛΕΙ ΜΕΘΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΣ ΜΟΥ ΦΟΒΟΣ. ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΑΘΕΙ ΚΑΜΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΊΑ; ΠΩΣ ΗΤΑΝ 

Καλησπέρα! Καταρχάς γέννησες πριν δύο μήνες οπότε αυτό είναι ο πιο σημαντικός λόγος για να είσαι χαρούμενη! Εγώ μετά από αναγκαστική διακοπή κύησης είχα αίμα που φαινόταν στον υπέρηχο δηλαδή έως και τρεις μήνες μετά. Μου έδωσε ο γιατρός κάποια χάπια να παίρνω για λίγες μέρες να βοηθήσουν να καθαρίσει αλλά κι ο ίδιος μου είπε με τις περιόδους θα φύγει κ όντως μετά καθάρισε από μόνη της η μήτρα τελείως. Ωστόσο αν το κρίνει να κάνεις απόξεση δεν είναι τίποτα. Έχεις κάποιο ιατρικό λόγο να φοβάσαι τη μέθη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Καλησπέρα! Καταρχάς γέννησες πριν δύο μήνες οπότε αυτό είναι ο πιο σημαντικός λόγος για να είσαι χαρούμενη! Εγώ μετά από αναγκαστική διακοπή κύησης είχα αίμα που φαινόταν στον υπέρηχο δηλαδή έως και τρεις μήνες μετά. Μου έδωσε ο γιατρός κάποια χάπια να παίρνω για λίγες μέρες να βοηθήσουν να καθαρίσει αλλά κι ο ίδιος μου είπε με τις περιόδους θα φύγει κ όντως μετά καθάρισε από μόνη της η μήτρα τελείως. Ωστόσο αν το κρίνει να κάνεις απόξεση δεν είναι τίποτα. Έχεις κάποιο ιατρικό λόγο να φοβάσαι τη μέθη;

κορίτσι μου σε πόσο καιρό καθάρισες; λυπάμαι για ότι πέρασες.  Όχι άλλα.. φοβάμαι 

Link to comment
Share on other sites

Σε 4 μήνες τελείως δε φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο. Αλλά δεν είναι κάτι να φοβάσαι αν τελικά χρειαστεί, δε καταλαβαίνεις τίποτα, λίγο ζαλισμένη είσαι μετά για πολύ λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, olpapa είπε:

Σε 4 μήνες τελείως δε φαινόταν τίποτα στον υπέρηχο. Αλλά δεν είναι κάτι να φοβάσαι αν τελικά χρειαστεί, δε καταλαβαίνεις τίποτα, λίγο ζαλισμένη είσαι μετά για πολύ λίγο 

Αυτό το ζαλισμένη φοβάμαι....

Μήπως να του πω να περιμένουμε; τώρα που θηλάζω όμως δεν ξέρω πότε θα μου ερθει  η περίοδος που ίσως βοηθούσε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρειάστηκε να κάνω κι εγώ μετά από την παλινδρομη που είχα. Πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τίποτα.Οταν λέμε μέθη εννοούμε πιο ηπιο αναισθητικό. Μετα απο 2 ώρες από την επέμβαση μπορείς να συνεχίσεις την καθημερινότητά σου! Εγώ φαντάσου οδήγησα και δούλεψα κανονικα την ίδια μέρα. Φάρμακα θα χρησιμοποιηθούν συμβατά με τον θηλασμό.Υπάρχουν τα πάντα!! Μη φοβάσαι.Προεχει να καθαρίσεις εσωτερικά! Σου  έχει δώσει χάπια για να καθαρίσεις; Βέβαια εμένα μου είχε δώσει τα μιτροταν που όμως δεν ενδείκνυνται καθολου για τον θηλασμό, μη δεχτείς να τα πάρεις. Εγω περσι τα πήρα γιατί φυσικά δεν υπήρχε πλέον έμβρυο αλλα δεν έκαναν και τιποτα δυστυχώς 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Polly1 είπε:

Χρειάστηκε να κάνω κι εγώ μετά από την παλινδρομη που είχα. Πραγματικά δεν καταλαβαίνεις τίποτα.Οταν λέμε μέθη εννοούμε πιο ηπιο αναισθητικό. Μετα απο 2 ώρες από την επέμβαση μπορείς να συνεχίσεις την καθημερινότητά σου! Εγώ φαντάσου οδήγησα και δούλεψα κανονικα την ίδια μέρα. Φάρμακα θα χρησιμοποιηθούν συμβατά με τον θηλασμό.Υπάρχουν τα πάντα!! Μη φοβάσαι.Προεχει να καθαρίσεις εσωτερικά! Σου  έχει δώσει χάπια για να καθαρίσεις; Βέβαια εμένα μου είχε δώσει τα μιτροταν που όμως δεν ενδείκνυνται καθολου για τον θηλασμό, μη δεχτείς να τα πάρεις. Εγω περσι τα πήρα γιατί φυσικά δεν υπήρχε πλέον έμβρυο αλλα δεν έκαναν και τιποτα δυστυχώς 

ζαλιζοσουν πολύ; κοιμάσαι από τη μεθη; σε πόσο φεύγει  η  μεθη; γίνεται  με ορο; μετα έχεις πονο; όλα αυτά  σκέφτομαι.. θα το έχω στον νου μου γι αυτά τα χάπια.  Όχι δεν  μου έδωσε τίποτα. πήγα του είπα ότι έχω ακόμα καφέ μου έκανε υπέρηχο και μου είπε να πάω την άλλη εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

Μπεμπακι εχω κανει δυο φορες αποξεση. Η μεθη δεν ειναι τιποτα, περναει ενδοφλεβια, με πεταλουδα, δε νιωθεις τιποτα απολυτως, απλα κοιμασαι. Θα ξυπνησεις μολις τελειωσει η επεμβαση, δηλαδη μετα απο κανα 20λεπτο κι αμεσως θα σηκωθεις, θα περπατας κλπ. Εγω ζαλισμενη δεν ενιωσα καθολου, ημουν μια χαρα αμεσως. Απλα για λιγες μερες θα εχεις λιγο αιμα σαν περιοδο κι ιιιισως λιγο πονακια περιοδου.

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...