Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

ρινικο οστο


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 3/6/2020 at 12:02 ΠΜ, Giota4 είπε:

Ευχαριστώ παρα πολυ!!!!

Ευχαριστώ πααααααρα πολύ :-)

Να ευχυθω κι εγω Καλη επιτυχία!

Σου γραφω για να σου πω και τη δικη μου εμπειρια. Κι εμενα στη β επιπέδου 5,6 βγηκε το ρινικο οστο κι εμενα με τρόμαξαν. Μαζι εβγαινε και το κεφαλι πιο μικρο και ειχε ενα χιλιοστο παραπανω απο το φυσιολογικο , υγρό στο περικαρδιο του (περικαρδιακη συλλογή). Πηγα σε εμβρυοκαρδιολογο (γελουσε που με τραβολογουσαν για κατι τετοιο) ολα καλα. εκανα nipt κι εγω δεν ηθελα αμνιο. Ολα καλα! Το μωρο μου ειναι 8 μηνων και ειναι μια χαρα. Εχε υπόψιν σου οτι οι τιμες εχουν αλλαξει. Εκεινη τη περίοδο πηγα και σε αλλον εμβρυολογο πιο νεο που ηρθε απο Αγγλία και το 5,6 το βρηκε μια χαρα και 30η εκατοστιαία θεση αν θυμάμαι καλα ενω 5η εκατοστιαια ο αλλος εμβρυολογος που πηγαινε συμφωνα με παλιοτερες μετρησεις και με παγκόσμιο δείκτη. Ό,τι χρειαστείς μη διστάσεις να μου στειλεις πμ. Καταλαβαινω το άγχος σου και οπου μπορω να σε βοηθησω!

Καλη επιτυχια και παλι!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να ευχυθω κι εγω Καλη επιτυχία!

Σου γραφω για να σου πω και τη δικη μου εμπειρια. Κι εμενα στη β επιπέδου 5,6 βγηκε το ρινικο οστο κι εμενα με τρόμαξαν. Μαζι εβγαινε και το κεφαλι πιο μικρο και ειχε ενα χιλιοστο παραπανω απο το φυσιολογικο , υγρό στο περικαρδιο του (περικαρδιακη συλλογή). Πηγα σε εμβρυοκαρδιολογο (γελουσε που με τραβολογουσαν για κατι τετοιο) ολα καλα. εκανα nipt κι εγω δεν ηθελα αμνιο. Ολα καλα! Το μωρο μου ειναι 8 μηνων και ειναι μια χαρα. Εχε υπόψιν σου οτι οι τιμες εχουν αλλαξει. Εκεινη τη περίοδο πηγα και σε αλλον εμβρυολογο πιο νεο που ηρθε απο Αγγλία και το 5,6 το βρηκε μια χαρα και 30η εκατοστιαία θεση αν θυμάμαι καλα ενω 5η εκατοστιαια ο αλλος εμβρυολογος που πηγαινε συμφωνα με παλιοτερες μετρησεις και με παγκόσμιο δείκτη. Ό,τι χρειαστείς μη διστάσεις να μου στειλεις πμ. Καταλαβαινω το άγχος σου και οπου μπορω να σε βοηθησω!

Καλη επιτυχια και παλι!

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με καθησύχασες με όλα αυτά που μου έγραψες.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και να σου ζήσει το μωράκι σου.Η αλήθεια είναι ότι με έχει τρελάνει όλη αυτή η αγωνία και η αμφισβητήση είναι υποπλαστικο τελικά το 5,6 ή οχι.Ποσα πέρασες και εσύ.Δεν ξέρω σε ποιον εμβριολογο πήγες εσύ εγώ πήγα στον Κύριο Κουρτη Πλούταρχο πολύ καλός επιστήμονας αλλά με στρεσαρε όσο δεν πάει.

Just now, Giota4 είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με καθησύχασες με όλα αυτά που μου έγραψες.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και να σου ζήσει το μωράκι σου.Η αλήθεια είναι ότι με έχει τρελάνει όλη αυτή η αγωνία και η αμφισβητήση είναι υποπλαστικο τελικά το 5,6 ή οχι.Ποσα πέρασες και εσύ.Δεν ξέρω σε ποιον εμβριολογο πήγες εσύ εγώ πήγα στον Κύριο Κουρτη Πλούταρχο πολύ καλός επιστήμονας αλλά με στρεσαρε όσο δεν πάει.

Και να τονίσω ότι οοοοοολα τα άλλα στην β επιπεδου τα βρήκε τέλεια μόνο στο ρινικο οστο στάθηκε.Η αυχενικη μου πολύ καλή 1,3 και 1/8320 ή papp-a μου τι να πω μήπως η ηλικία μου είμαι 39 τι να πω δε  ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

Ολα θα ειναι καλα! Κι εμενα τo μικρουλη μου εμφανιζοταν με υποπλαστικο ρινικο οστο στη β επιπεδου, 4.8 αν θυμαμαι καλα. Αλλα ολα καλα! Και δεν εχει το ατιμουλη και μικρη μυτη τελικά. Εγω ειχα κανει αμνιο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Καραμελακι είπε:

Ολα θα ειναι καλα! Κι εμενα τo μικρουλη μου εμφανιζοταν με υποπλαστικο ρινικο οστο στη β επιπεδου, 4.8 αν θυμαμαι καλα. Αλλα ολα καλα! Και δεν εχει το ατιμουλη και μικρη μυτη τελικά. Εγω ειχα κανει αμνιο

Εγώ το φοβήθηκα το αμνιο λόγω και ηλικίας και δύο καισαρικων που εχω κάνει.Μου δίνετε τόση θετική ενέργεια μακάρι να πάνε όλα κατ' ευχήν.Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας κοριτσια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Giota4 είπε:

Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο με καθησύχασες με όλα αυτά που μου έγραψες.Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και να σου ζήσει το μωράκι σου.Η αλήθεια είναι ότι με έχει τρελάνει όλη αυτή η αγωνία και η αμφισβητήση είναι υποπλαστικο τελικά το 5,6 ή οχι.Ποσα πέρασες και εσύ.Δεν ξέρω σε ποιον εμβριολογο πήγες εσύ εγώ πήγα στον Κύριο Κουρτη Πλούταρχο πολύ καλός επιστήμονας αλλά με στρεσαρε όσο δεν πάει.

Και να τονίσω ότι οοοοοολα τα άλλα στην β επιπεδου τα βρήκε τέλεια μόνο στο ρινικο οστο στάθηκε.Η αυχενικη μου πολύ καλή 1,3 και 1/8320 ή papp-a μου τι να πω μήπως η ηλικία μου είμαι 39 τι να πω δε  ξέρω 

Στον Κουρτη κι εγω! Και μετα πηγα στον Παφιλη (ο πιο νεος που αναφερω) πηγα και σε 3ο ο οποιος ηταν ο χειροτερος απ όλους. 

Ο Κουρτης ειναι αψογος γιατρος και ανθρωπος και παρ'ολο που κι εμενα με φόβισε, με αυτον συνεχισα μεχρι το τελος. Τον ειχα και στα 3 μου παιδια. 

Εμπειρικά και μονο, καθως εκεινη τη περίοδο ειχα ψαξει τα παντα και απο ξενα ιατρικα σάιτ καθως και εμπειριες αλλων γυναικων με το ιδιο πρόβλημα, ολες ειχαν καλη έκβαση. Ειμαι σιγουρη πως το ιδιο ισχυει και για σενα! Ευχομαι να περασουν γρήγορα οι μέρες και να παρεις τα αποτελέσματα!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Στον Κουρτη κι εγω! Και μετα πηγα στον Παφιλη (ο πιο νεος που αναφερω) πηγα και σε 3ο ο οποιος ηταν ο χειροτερος απ όλους. 

Ο Κουρτης ειναι αψογος γιατρος και ανθρωπος και παρ'ολο που κι εμενα με φόβισε, με αυτον συνεχισα μεχρι το τελος. Τον ειχα και στα 3 μου παιδια. 

Εμπειρικά και μονο, καθως εκεινη τη περίοδο ειχα ψαξει τα παντα και απο ξενα ιατρικα σάιτ καθως και εμπειριες αλλων γυναικων με το ιδιο πρόβλημα, ολες ειχαν καλη έκβαση. Ειμαι σιγουρη πως το ιδιο ισχυει και για σενα! Ευχομαι να περασουν γρήγορα οι μέρες και να παρεις τα αποτελέσματα!

Μάλιστα, κοίτα η αλήθεια είναι ότι πολύ καλά κάνουν και στα λένε όλα και τα ψάχνουν όλα τόσα έχουν δει τα μάτια τους.Απλα άντε πες το αυτό σε εμάς τις μανούλες που φέρνουμε την καταστροφή και φοβόμαστε μην έχει κάτι το μωρό και βάζουμε σενάρια μέσα στο μυαλό μας.Αντε νά δούμε πως θα περάσουν οι μέρες.

7 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Στον Κουρτη κι εγω! Και μετα πηγα στον Παφιλη (ο πιο νεος που αναφερω) πηγα και σε 3ο ο οποιος ηταν ο χειροτερος απ όλους. 

Ο Κουρτης ειναι αψογος γιατρος και ανθρωπος και παρ'ολο που κι εμενα με φόβισε, με αυτον συνεχισα μεχρι το τελος. Τον ειχα και στα 3 μου παιδια. 

Εμπειρικά και μονο, καθως εκεινη τη περίοδο ειχα ψαξει τα παντα και απο ξενα ιατρικα σάιτ καθως και εμπειριες αλλων γυναικων με το ιδιο πρόβλημα, ολες ειχαν καλη έκβαση. Ειμαι σιγουρη πως το ιδιο ισχυει και για σενα! Ευχομαι να περασουν γρήγορα οι μέρες και να παρεις τα αποτελέσματα!

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο και στους 3 που πήγες σου έβγαζαν την ίδια μετρηση στο ρινικο οστο ?Δηλαδή θέλω να πω δεν υπήρχε περίπτωση να έχειμετρηθεί λάθος?Και γιατί ο Παφιλης στο έβγαλε μέσα στα όρια και ο Κουρτης όχι.

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 1:44 ΜΜ, Giota4 είπε:

Να σε ρωτήσω και κάτι άλλο και στους 3 που πήγες σου έβγαζαν την ίδια μετρηση στο ρινικο οστο ?Δηλαδή θέλω να πω δεν υπήρχε περίπτωση να έχειμετρηθεί λάθος?Και γιατί ο Παφιλης στο έβγαλε μέσα στα όρια και ο Κουρτης όχι.

Στο ρινικο Ναι ιδια μετρηση ηταν πανω κατω απο 5.5 ως 5.8 εβγαινε σε όλους. Ο Παφιλης μου ειπε πως εδω και ενα χρονο εχουν αλλαξει πλεον τα όρια. Οταν ειχα ρωτήσει τον Κουρτη μου ειχε πει οτι εκεινος εδω και τοσα χρόνια παει με βασει τους παγκόσμιους δείκτες. Ο Παφιλης για να καταλαβεις μου ειχε πει οτι δε χρειαζεται καν να κανω αμνιο ούτε nipt ακομα και το κεφαλι που εβγαινε μικρό δεν τον απασχόλησε. Η μικρη μεχρι Και σημερα ειναι μικρο μωρο. Πολυ μικρό. Και σε σενα ειδικα που ολα τα αλλα είναι ενταξει , πιστευω πως ολα καλα θα πανε!!

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γερό να είναι και ας είναι μικρό είμαι σίγουρη ότι σας έχει ξετρελανει η μικρή ζουζούνα σας. Θα μεγαλώσει τόσο γρήγορα που ούτε θα το καταλάβεις.Εμενα ο μεγάλος μου γιος είναι 16 και η κόρη 13 μικρά γεννήθηκαν σχετικά 2780 ο γιος 2920 η κόρη και αν τα δεις τώρα 1.80 ο γιος 1.65 ή κόρη αυτό τώρα που έρχεται με το καλό είναι το στερνοπουλακι και μου φαίνεται σαν πρώτο γι'αυτό και το τόσο άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Giota4 είπε:

Γερό να είναι και ας είναι μικρό είμαι σίγουρη ότι σας έχει ξετρελανει η μικρή ζουζούνα σας. Θα μεγαλώσει τόσο γρήγορα που ούτε θα το καταλάβεις.Εμενα ο μεγάλος μου γιος είναι 16 και η κόρη 13 μικρά γεννήθηκαν σχετικά 2780 ο γιος 2920 η κόρη και αν τα δεις τώρα 1.80 ο γιος 1.65 ή κόρη αυτό τώρα που έρχεται με το καλό είναι το στερνοπουλακι και μου φαίνεται σαν πρώτο γι'αυτό και το τόσο άγχος. 

Να σου ζησουν!! Ολα καλα θα πάνε ειμαι σίγουρη. Λιγες ημέρες έμειναν για τα αποτελέσματα..

  • Ευχαριστώ 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Να σου ζησουν!! Ολα καλα θα πάνε ειμαι σίγουρη. Λιγες ημέρες έμειναν για τα αποτελέσματα..

Μακάρι γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω και να χαρώ την εγκυμοσύνη μου. Εσένα στις ποσες μέρες βγήκαν?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota4 είπε:

Μακάρι γιατί δεν μπορώ να ηρεμήσω και να χαρώ την εγκυμοσύνη μου. Εσένα στις ποσες μέρες βγήκαν?

Αν θυμαμαι καλα στις 10 ημέρες. Αλλα κι εγω ειχα τρελαθει απο αγωνία.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αν θυμαμαι καλα στις 10 ημέρες. Αλλα κι εγω ειχα τρελαθει απο αγωνία.

10 εργάσιμες να φανταστώ ε? Εμένα σε 15 μέρες μου είπαν μακάρι να έρθουν νωρίτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Giota4 είπε:

10 εργάσιμες να φανταστώ ε? Εμένα σε 15 μέρες μου είπαν μακάρι να έρθουν νωρίτερα. 

Αν θυμαμαι καλα ηταν στο συνολο 10 ημέρες. Αλλα ισως να μη θυμαμαι καλα. Στάλθηκαν Αμερική. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...