Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Παλινδρόμηση


Recommended Posts

Just now, Emilly είπε:

Έχω πάει αιματολογο ειδική στις κτήσεις,βρήκαμε ένα συμπληρωμαc3 το οποίο δείχνει αυτοανοσια και ενδαγγειακη πήξη.την εξέταση την έκανα είκοσι μέρες μετά την τελευταία παλινδρομη και δείχνει 99 τα εκατό μαιευτική αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο.και κάτι αβιταμινωσεις είχα σε d οκ κη και b 12.τα είδα όλα μέχρι και το dna μου.μαλλον θρομβοφιλια έπαιξε.οπως κ να χει αυτά που μπορώ να κάνω είναι βιταμίνες και αγωγή για θρομβοφιλια αν ξαναμεινω.και έχει ο Θεός ευχαριστώ για το ενδιαφερον

Για να καταλάβω μπορείς να ξανά μείνεις έγκυος ;;;;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, island1 είπε:

Οι 3 χαμένες κυήσεις δεν μένουν χωρίς έλεγχο.Ρονπρωτο που θα σου πρότεινα εφ όσων ειδικά στην πρώτη ξέρεις ότι υπήρξε θέμα να κάνετε εσύ κι ο άντρας σου καρυωτυπο ζεύγους..είναι μια εξαιταση αιματολογική.Θα πάρεις ένα τηλ στο ινστιτούτο υγείας παιδιού( εδρεύει στον ίδιο προαύλιο χώρο με το παίδων και το χωραιμειο στην Αθήνα) θα πεις ότι είχες 3 παλλινδρομες και θέλεις καρυωτυπο.Θα σε καθοδηγήσει πως να στο συνταγογραφήσει ο γυναικολόγος και για εσένα και τον άντρα σου και θα πας εκεί με τα χαρτιά συνταγογράφησης να το κάνετε..αίμα δίνεις.Απλα θα σου φύγει ένα βάρος μεγάλο γιαβχρωμοσωμικα...φυσικά αυτό δε σημαίνει ότι δεν προκςιπτουν κυήσεις με χρωμοσωμικα αλλά τουλάχιστον αποφεύγεις ένα μεγάλο σκόπελο.

Για τις παλλινδρομες επίσης θα σου πρότεινα να δεις αιματολογο ανοσολογοι να σου αποκλείσει αιματολογικούς και ανοσολογικους παράγοντες ..μη το βάλεις κάτω ...

Δεν έμεινα ποτέ έγκυος φυσιολογικά χωρίς να υπάρχει αιτία από εξωσωματικες είχα 3 παλλινδρομες έκανα μετά την κόρη μου και μετά είχα άλλες δύο παλλινδρομες και μια βιοχημική..

Μπράβο σου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.χαιρομαι που βλέπω δυνατά κορίτσια εδώ μέσα.μπραβο.εγραψα όπου να ναι...έκανα έλεγχο για τα πάντα κ μάλλον παίζει θρομβοφιλια και αβιταμίνωση.σε d3  b12.εκανα για αυτοάνοσα κοιλιοκάκη θρομβοφιλιες βιταμίνες έμμεσο αμμεσο coumps ρευματοειδή αρθριτις,λύκο κλπ κλπ θυροειδή τα πάντα.ποτε δεν είχα σε καλλιέργειες και Παπ τίποτα. Θρομβοφιλια μάλλον παίζει.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Blondie 2020 είπε:

Η αδρλφη μου μετα απο αποξεση στους 3 μηνες.εμεινε, κ.μια φιλη μου νομιζω μετα απο 2.μηνες! Κ εγω απο παλλινδρομη ειμαι κ σε κατσλαβαινω..

Μακάρι να μείνω κ εγώ ..! Το θέλω τόσο πολύ ... είδα ροζ αίμα και μετά λίγο καφε και μου είπε ο γιατρός πως μάλλον είναι ορμονικό γιατί η περίοδος μου τελείωσε 3 Ιουνίου ... πήρα χάπια για να πέσει ο σακος 25 Μαΐου και 26 με 3 αδιαθέτησα .. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΥΑΑΑΑ είπε:

Για να καταλάβω μπορείς να ξανά μείνεις έγκυος ;;;;; 

Φαντάζομαι πως ναι.αν ξαναμεινώ θα είναι η πέμπτη μου εγκυμοσύνη στην ζωή μου και η τέταρτη σε δυόμισι χρόνια.ολες οι γυναίκες σήμερα τα καταφέρνουν.ειτε μόνες είτε με την επιστήμη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπράβο σου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου.χαιρομαι που βλέπω δυνατά κορίτσια εδώ μέσα.μπραβο.

 

Just now, P.L.L. είπε:

Σε καταλαβαίνω κοπέλα μου. Κι εγώ δεν έχω βοήθεια πέρα του ότι έχω βρει νταντα για όταν πήγαινα στη δουλειά και την οποία κράτησα και τώρα που είμαι έγκυος γιατί με τους εμετούς δεν παλευοταν η κατάσταση. Ψυχαναγκαστική  βέβαια δεν είμαι. Είμαι χαλαρή. 

Σημασία πάνω από όλα έχει η ψυχολογία. Εγώ αναρωτιόμουν πως γίνεται να μπαγιατεψουν νωρις τα δικά μου τα ωάρια που ήμουν άνθρωπος της υγιεινής ζωής και της άθλησης. Καμία κατάχρηση δεν έκανα. Αλλά κι όμως συμβαίνει. Όμως είπα δε μπορεί να είναι όλα χάλια. Κάποιο καλό θα έχω! Μετά την πρώτη απόξεση ήρθε από τον ουρανό η κόρη μου και είναι ένα θαύμα. Ζωηρή και ισχυρή προσωπικότητα αλλά γλυκιά και πανέξυπνη. Παναγία μου τι ευλογία είναι αυτή. Μακάρι να είναι έτσι κι ο γιος μου. Εγώ λέω παντως πως αν όλα πάνε καλά θα προσπαθήσω και στα 40+ με την ελπίδα να μου κάτσει πάλι το καλό ωάριο! Αν δεν κάτσει δεν πειράζει. Θα έχω προσπαθήσει. Κι εγώ κι ο άντρας μου έχουμε πολλά αδερφια και θα θέλαμε να μεγαλώσουν τα παιδιά μας έτσι. Από την άλλη ότι είναι τυχερό! 

Εγώ θα σου πρότεινα να χαλαρώσεις και να το αφήσεις χωρίς αγχος στον Θεό. Κάπου μέσα σου υπάρχουν ακομα καλά ωάρια και μπορεί να καταφέρεις να τα πετύχεις. Δοκιμάστε σαν ζευγάρι και τις βιταμίνες βελτίωσης σπέρματος και ωαρίου. Εμείς πάντα τις παίρναμε  όσο προσπαθούσαμε. Θέλουν ένα τρίμηνο αλλά κάνουν δουλειά. 

Αχ τι βιταμίνες είναι αυτές;;;;αλλά κ πάλι η θρομβοφιλια είναι υπεύθυνη για τις καθ έξιν αποβολες.δηλαδη εγώ είχα δύο συνεχομενες.παω στην καλύτερη αιματολογο κ με καθυσηχασε.τι να πω.και εγώ δεν κάνω καταχρήσεις δεν έχω καπνίσει ποτέ καφέ άρχισα να πίνω μόνο ελληνικό όταν γέννησα τον γιο μου 31 για να έχω λίγο ενέργεια.τι να πω.δηλαδη για τα ωάρια ξέρουμε ότι εκφυλιζονται αλλά εντάξει θα πέσει ένα καλό και θα ίσως γίνει το θαύμα.τελευταια μου ευκαιρία λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly είπε:

Έχω πάει αιματολογο ειδική στις κτήσεις,βρήκαμε ένα συμπληρωμαc3 το οποίο δείχνει αυτοανοσια και ενδαγγειακη πήξη.την εξέταση την έκανα είκοσι μέρες μετά την τελευταία παλινδρομη και δείχνει 99 τα εκατό μαιευτική αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο.και κάτι αβιταμινωσεις είχα σε d οκ κη και b 12.τα είδα όλα μέχρι και το dna μου.μαλλον θρομβοφιλια έπαιξε.οπως κ να χει αυτά που μπορώ να κάνω είναι βιταμίνες και αγωγή για θρομβοφιλια αν ξαναμεινω.και έχει ο Θεός ευχαριστώ για το ενδιαφερον.island 1.παλι σε λάθος κουτάκι γράφω.αχ.

Την Λ έχεις αιματολογο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Την Λ έχεις αιματολογο;

Ναι και άργησα.την ρώτησα να κάνω κάτι άλλο κ μου κούνησε το κεφάλι αρνητικά.μου είπε κάνε προσπάθεια κ αν μείνεις έγκυος ξεκινάς αγωγή.αυτο είναι μου είπε.επισης θα το ξαναπώ ότι για το θέμα του να είναι τα ωάρια μου όλα χάλια μου το Άρνηθηκαν κ γυναικολόγος και η λ.αυτη μου είπε από την εικόνα που έχω στα χαρτιά,εννοούσε τις εξετάσεις και είπε κ κάτι άλλο που μάλλον ανθρώπινο κ όχι επιστημονικό το κόβω,ότι κ η εξωτερική μου εικόνα,που δεν είμαι πρόωρα γερασμένη θα εννοούσε δεν πιστεύω να συντρέχει λόγος εκφύλισης.τωρα....η καλύτερη είναι δεν είχε λόγω να μου χαϊδεύει τα αυτια.ισα ίσα που μπορούσε να με παραπέμψει χθες κιόλας σε πιο ειδικούς να με κάνουν μπαούλο σε επεμβατικές λύσεις.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Έκανα εξέταση και τις δυο φορές. Τη μια όχι αναλυτική. Αλλά φάνηκε από ότι μπυ είπε ο γιατρος πως ήταν χρωμοσωμικη ανωμαλία και ότι είμαι μια χαρά να κάνω τα παιδιά μου. Τότε ήμουν 35. Μετά από δυο χρόνια είχα την δεύτερη στα 37. Ο ίδιος ο γιατρος έστειλε το έμβρυο για καρυοτυπο (εγώ δεν πλήρωσα τίποτα γιατί ο γιατρος μου ήταν στο Αλεξάνδρα). Του είχε φανεί περίεργο που τη μια μέρα η καρδιά του χτυπούσε πάουερ και την άλλη έτσι απλά σταμάτησε. Τελικά έδειξε ότι είχα αγόρι και είχε σύνδρομο νταουν. Σοκαρίστηκα αλλά ήταν καλύτερο αυτό από το να είχα χάσει ένα υγιές έμβρυο. Θα έμπαινα σε κυκεώνα εξετάσεων να δω που έφταιξα. Ο γιατρος τότε μου είπε η πιθανότητα για  σύνδρομο νταουν στην ηλικία μου είναι κανονικά 1/200. Εφόσον έτυχε δηλώνει πως ή μου έλαχε αυτή η 1/200 ή (αφού είχα και δυο ατυχίες) οτι τα ωαριακια μου έχουν αρχίσει να μπαγιατευουν (δεν το είπε έτσι αλλά τα λέω εν συντομία). Δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν αλλα καλά ωάρια αλλά είναι πολύ πιθανόν πλέον τα μισά η και περισσότερα να μην είναι πια καλά. Ετσι αποφασίσαμε με τον άντρα μου να προσπαθήσουμε άμεσα ξανά μετά την απόξεση. Λέμε που θα πάει. Θα προσπαθούμε και αν μας βοηθήσει ο Θεός θα πετύχουμε κανένα καλό! Ημασταν τυχεροί γιατί στον μήνα ξαναεμεινα και καναμε και τροφοβλαστη. Μας βγήκε ότι έχουμε υγιες αγοράκι. Ελπίζω να είναι όντως και να πάνε όλα καλα. Τώρα είμαι 38 ετών και 24 εβδομάδων έγκυος. Αν δεν μας καθόταν κάτι καλό ημασταν αποφασισμένοι και για εξωσωματική για να κάνουμε προεμφυτευτικο.  

Αν θες την γνώμη μου δε νομίζω πως είναι η θρομβοφιλια απαραίτητα το πρόβλημα. Ίσως κι εσυ σαν κι εμενα να πρέπει να ψάξεις για το καλό ωάριο. Επισης μπορεί να πρέπει να εξεταστεί κι ο άντρας. Δεν φταίνε πάντα μόνο οι γυναίκες. 

Α και μην αφήνεις τον χρονο να περνάει. Ένα ολόκληρο εξάμηνο η ακόμα και υο τρίμηνο είναι πολύτιμος χρόνος στην ηλικία των 40 με αυτό το ιστορικό. Κάθε μηνας μετράει. Στη θέση σου θα κοιτούσα και την εξωσωματική εκτός κι αν είσαι κατά. Εγώ την βρίσκω εξαιρετική λύση για ζευγάρια που τόσο πολύ έχουν πεδευτει. 

Κάτι άλλο,να ψάξω καλό ωάριο με τι μέθοδο εννοείς;;εγώ ας πούμε πάω γυναικολόγο.τον προηγούμενο μήνα είχα 8 μέρα κύκλου ένα ωοθυλακιο αριστερά 13,5 ένα δεξιά 15,5 και ενδομήτριο 8.καλα με βρήκε ο γιατρός.δεν το είχα ψάξει ποτέ με αριθμούς.δεν είχα κ πρόβλημα σε κύκλους μέχρι να αρχίσουν οι κατά συρροήν απεξεσεις 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι και άργησα.την ρώτησα να κάνω κάτι άλλο κ μου κούνησε το κεφάλι αρνητικά.μου είπε κάνε προσπάθεια κ αν μείνεις έγκυος ξεκινάς αγωγή.αυτο είναι μου είπε.επισης θα το ξαναπώ ότι για το θέμα του να είναι τα ωάρια μου όλα χάλια μου το Άρνηθηκαν κ γυναικολόγος και η λ.αυτη μου είπε από την εικόνα που έχω στα χαρτιά,εννοούσε τις εξετάσεις και είπε κ κάτι άλλο που μάλλον ανθρώπινο κ όχι επιστημονικό το κόβω,ότι κ η εξωτερική μου εικόνα,που δεν είμαι πρόωρα γερασμένη θα εννοούσε δεν πιστεύω να συντρέχει λόγος εκφύλισης.τωρα....η καλύτερη είναι δεν είχε λόγω να μου χαϊδεύει τα αυτια.ισα ίσα που μπορούσε να με παραπέμψει χθες κιόλας σε πιο ειδικούς να με κάνουν μπαούλο σε επεμβατικές λύσεις.

Εάν την βλέπεις Αθήνα η φωτό με τη μπέμπα με τη σιελ σαλοπετα πάνω στο γραφείο της είναι η κόρη μου....για μένα είναι η καλή μου νεράιδα...χάρη σε αυτήν έχω το παιδί μου! Την εμπιστεύομαι απόλυτα γιατί την έζησα και σε κύηση γέννα κτλ...κορίτσι μου κάνε κουράγιο...θα έρθει

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Εάν την βλέπεις Αθήνα η φωτό με τη μπέμπα με τη σιελ σαλοπετα πάνω στο γραφείο της είναι η κόρη μου....για μένα είναι η καλή μου νεράιδα...χάρη σε αυτήν έχω το παιδί μου! Την εμπιστεύομαι απόλυτα γιατί την έζησα και σε κύηση γέννα κτλ...κορίτσι μου κάνε κουράγιο...θα έρθει

Αχ γλυκό κοριτσινι.να σου ζήσει.θεσσαλονικη παω.και εγώ ότι μου λέει θα κάνω τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.αλλη μια προσπάθεια θα κάνω κ αν ναυαγήσει κ αυτό θα μείνω με το παλικάρι μου.να ελαφρυνω το κλίμα όταν πήγα για την τρίτη αποξεση στο ιστορικό που αναφερα ότι έχω παιδί εννιά χρονών μια μαία με ρώτησε συγνώμη που ρωταω,από τον ίδιο πατέρα ειναι.λεω δυστυχώς,γέλιο,πολύ γέλιο.πως της ήρθε;;άσου λέει που το θυμήθηκε τώρα αυτή για δεύτερο.αχ...να λέμε κ κάνα χαζό γιατί θα μας πάρει από κάτω.ευχαριστω και πάλι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Κάτι άλλο,να ψάξω καλό ωάριο με τι μέθοδο εννοείς;;εγώ ας πούμε πάω γυναικολόγο.τον προηγούμενο μήνα είχα 8 μέρα κύκλου ένα ωοθυλακιο αριστερά 13,5 ένα δεξιά 15,5 και ενδομήτριο 8.καλα με βρήκε ο γιατρός.δεν το είχα ψάξει ποτέ με αριθμούς.δεν είχα κ πρόβλημα σε κύκλους μέχρι να αρχίσουν οι κατά συρροήν απεξεσεις 

Βιταμίνες pregnacare για τη γυναίκα και wellman conception για τον άντρα. Πάρτε τις καλε. Μόνο καλό κάνουν.

Όταν λέω να ψάξεις το καλό ωάριο εννοώ απλώς προσπαθώντας. Δεν φαίνεται με τις μετρήσεις αυτές που λες ότι έκανες. Και σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται με την εξωτερική μας εικόνα. Εγώ φαίνομαι μικρότερη από τα 38 αλλά τα ωαριακια μου εχουν άλλη ηλικία. Η ποιότητα και η ποσότητα των ωαρίων μας δυστυχώς μπορεί να δείχνει σουπερ και να φανεί τελικά στο αποτέλεσμα το πρόβλημα (δηλαδή στις καθ´ έξιν αποβολές). Φαντάσου κάνουν εξωσωματική και επιλέγουν άριστα έμβρυα και πάλι παλινδρομούν. Καποια στιγμή ομως κάθεται το καλό! 

 Έκανες εξετάσεις και βρέθηκε σίγουρα η θρομβοφιλια; Εύχομαι να έχει δίκιο η γιατρος σου και η επόμενη κύηση να πάει πολύ καλά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Αχ γλυκό κοριτσινι.να σου ζήσει.θεσσαλονικη παω.και εγώ ότι μου λέει θα κάνω τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο.αλλη μια προσπάθεια θα κάνω κ αν ναυαγήσει κ αυτό θα μείνω με το παλικάρι μου.να ελαφρυνω το κλίμα όταν πήγα για την τρίτη αποξεση στο ιστορικό που αναφερα ότι έχω παιδί εννιά χρονών μια μαία με ρώτησε συγνώμη που ρωταω,από τον ίδιο πατέρα ειναι.λεω δυστυχώς,γέλιο,πολύ γέλιο.πως της ήρθε;;άσου λέει που το θυμήθηκε τώρα αυτή για δεύτερο.αχ...να λέμε κ κάνα χαζό γιατί θα μας πάρει από κάτω.ευχαριστω και πάλι.

Οχι δεν σε ρώτησε για αυτό( πάντως γέλασα) κι εμένα με έχουν ρωτήσει.Σε ρώτησε για το σπέρμα..ουσιαστικά " αποκλείουν " το να έχει θέμα το σπέρμα του συζύγου σε συνδιασμό με το δικό σου υλικό ...έτσι θα σκέφτεσαι και θα γελάς...να σου πω κι εγώ να γελάσεις.οταν πήγα στο Ρέα και ζήτησα να μείνουν όλα τα εμβρια για φυσική γονιμοποίηση χωρίς μικρογονιμοποιηση ο εμβριολογος έχοντας δει πόσα βγάζω σε άλλη προσπάθεια μου λέει " να τα κάνουμε μισά μισά ". Ανένδοτη εγώ..μου λέει κι αν γίνει μια στραβή κι εκείνη τη μέρα δεν έχουμε καλό σπέρμα( είχαμε πάντα άριστο βέβαια για αυτό η σιγουριά μου) τι κάνω; Τον κοιτάζω από πάνω ως κάτω ήταν γλυκούλης  του λέω χρησιμοποίησε δικό σου...πεθάναμε στα γέλια...δεν παλεύεται αλλιώς η ζωή και η όλη κατασταση

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Οχι δεν σε ρώτησε για αυτό( πάντως γέλασα) κι εμένα με έχουν ρωτήσει.Σε ρώτησε για το σπέρμα..ουσιαστικά " αποκλείουν " το να έχει θέμα το σπέρμα του συζύγου σε συνδιασμό με το δικό σου υλικό ...έτσι θα σκέφτεσαι και θα γελάς...να σου πω κι εγώ να γελάσεις.οταν πήγα στο Ρέα και ζήτησα να μείνουν όλα τα εμβρια για φυσική γονιμοποίηση χωρίς μικρογονιμοποιηση ο εμβριολογος έχοντας δει πόσα βγάζω σε άλλη προσπάθεια μου λέει " να τα κάνουμε μισά μισά ". Ανένδοτη εγώ..μου λέει κι αν γίνει μια στραβή κι εκείνη τη μέρα δεν έχουμε καλό σπέρμα( είχαμε πάντα άριστο βέβαια για αυτό η σιγουριά μου) τι κάνω; Τον κοιτάζω από πάνω ως κάτω ήταν γλυκούλης  του λέω χρησιμοποίησε δικό σου...πεθάναμε στα γέλια...δεν παλεύεται αλλιώς η ζωή και η όλη κατασταση

Κλαιω...

6 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Βιταμίνες pregnacare για τη γυναίκα και wellman conception για τον άντρα. Πάρτε τις καλε. Μόνο καλό κάνουν.

Όταν λέω να ψάξεις το καλό ωάριο εννοώ απλώς προσπαθώντας. Δεν φαίνεται με τις μετρήσεις αυτές που λες ότι έκανες. Και σε καμία περίπτωση δεν φαίνεται με την εξωτερική μας εικόνα. Εγώ φαίνομαι μικρότερη από τα 38 αλλά τα ωαριακια μου εχουν άλλη ηλικία. Η ποιότητα και η ποσότητα των ωαρίων μας δυστυχώς μπορεί να δείχνει σουπερ και να φανεί τελικά στο αποτέλεσμα το πρόβλημα (δηλαδή στις καθ´ έξιν αποβολές). Φαντάσου κάνουν εξωσωματική και επιλέγουν άριστα έμβρυα και πάλι παλινδρομούν. Καποια στιγμή ομως κάθεται το καλό! 

 Έκανες εξετάσεις και βρέθηκε σίγουρα η θρομβοφιλια; Εύχομαι να έχει δίκιο η γιατρος σου και η επόμενη κύηση να πάει πολύ καλά! 

 Η θρομβοφιλια που εμφανίζεται στην εγκυμοσύνη είναι μόνο επί εγκυμοσύνης.εγω όταν έκανα στις είκοσι μέρες από την αποβολη,είχε μείνει ένας τίτλος τσιμπημενος δηλαδή το c3 συμπλήρωμα που δείχνει ότι είχα αυξημένη ενδαγγειακη πήξη.δηλαδη πηκτο αίμα.τα υπόλοιπα είχαν αρνητικοποιηθει.φαντασου ότι δύο εβδομάδες είχε παλινδρομησει μέχρι να το καταλάβω.αρα μάλλον είχα μου είπε μαιευτική αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο κ μέχρι να εξεταστω όλες οι τιμές έπεσαν εκτός από το c3.οπως κ να το πεις θρομβοφιλια η όχι το αίμα έδειχνε ότι είχε πηκτωσει.αρα...και δεν σου λέω τα αιμοπετάλια μου ότι πρόδιδαν την πήξη που είχα .σε αυτά είναι πάντα χαμηλά.αλλα μου είπε αυτή ότι αυτό το συμπλήρωμα δείχνει εκτός από την πήξη,αυτοάνοσο νόσημα.99 τα εκατό μου είπε η θρομβοφιλια της εγκυμοσύνης.που είναι αυτοάνοση.

Just now, Emilly είπε:

Κλαιω...

 Η θρομβοφιλια που εμφανίζεται στην εγκυμοσύνη είναι μόνο επί εγκυμοσύνης.εγω όταν έκανα στις είκοσι μέρες από την αποβολη,είχε μείνει ένας τίτλος τσιμπημενος δηλαδή το c3 συμπλήρωμα που δείχνει ότι είχα αυξημένη ενδαγγειακη πήξη.δηλαδη πηκτο αίμα.τα υπόλοιπα είχαν αρνητικοποιηθει.φαντασου ότι δύο εβδομάδες είχε παλινδρομησει μέχρι να το καταλάβω.αρα μάλλον είχα μου είπε μαιευτική αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο κ μέχρι να εξεταστω όλες οι τιμές έπεσαν εκτός από το c3.οπως κ να το πεις θρομβοφιλια η όχι το αίμα έδειχνε ότι είχε πηκτωσει.αρα...και δεν σου λέω τα αιμοπετάλια μου ότι πρόδιδαν την πήξη που είχα .σε αυτά είναι πάντα χαμηλά.αλλα μου είπε αυτή ότι αυτό το συμπλήρωμα δείχνει εκτός από την πήξη,αυτοάνοσο νόσημα.99 τα εκατό μου είπε η θρομβοφιλια της εγκυμοσύνης.που είναι αυτοάνοση.

Και θυμάμαι συγκεκριμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες μετά τον γιο μου να κάθομαι παράδειγμα σταυροπόδι κ να πετάγεται στο πόδι μελάνια κ καρούμπαλο.και ενώ δεν έχω προβλήματα 50 κιλά είμαι.αυτα μάλλον είναι καμπανάκια κ να τα λέμε στους γιατρους.εγω έλεγα εντάξει ευαισθησία από εγκυμοσύνη είναι αλλά δεν ήταν έτσι

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Κλαιω...

 Η θρομβοφιλια που εμφανίζεται στην εγκυμοσύνη είναι μόνο επί εγκυμοσύνης.εγω όταν έκανα στις είκοσι μέρες από την αποβολη,είχε μείνει ένας τίτλος τσιμπημενος δηλαδή το c3 συμπλήρωμα που δείχνει ότι είχα αυξημένη ενδαγγειακη πήξη.δηλαδη πηκτο αίμα.τα υπόλοιπα είχαν αρνητικοποιηθει.φαντασου ότι δύο εβδομάδες είχε παλινδρομησει μέχρι να το καταλάβω.αρα μάλλον είχα μου είπε μαιευτική αντιφοσφολιπιδικο σύνδρομο κ μέχρι να εξεταστω όλες οι τιμές έπεσαν εκτός από το c3.οπως κ να το πεις θρομβοφιλια η όχι το αίμα έδειχνε ότι είχε πηκτωσει.αρα...και δεν σου λέω τα αιμοπετάλια μου ότι πρόδιδαν την πήξη που είχα .σε αυτά είναι πάντα χαμηλά.αλλα μου είπε αυτή ότι αυτό το συμπλήρωμα δείχνει εκτός από την πήξη,αυτοάνοσο νόσημα.99 τα εκατό μου είπε η θρομβοφιλια της εγκυμοσύνης.που είναι αυτοάνοση.

Και θυμάμαι συγκεκριμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες μετά τον γιο μου να κάθομαι παράδειγμα σταυροπόδι κ να πετάγεται στο πόδι μελάνια κ καρούμπαλο.και ενώ δεν έχω προβλήματα 50 κιλά είμαι.αυτα μάλλον είναι καμπανάκια κ να τα λέμε στους γιατρους.εγω έλεγα εντάξει ευαισθησία από εγκυμοσύνη είναι αλλά δεν ήταν έτσι

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου. Εμενα μου είχαν πει ότι δεν γίνεται να εξεταστείς για θρομβοφιλια όσο είσαι έγκυος. Είχα ρωτήσει μήπως την κάνω  όσο ήμουν έγκυος στην κόρη μου επειδή είχε προηγηθεί η αποβολή, για να είμαι σίγουρη. Δεν είχα πάει βέβαια σε κορυφαία αιματολόγο. Τον γιατρό μου είχα ρωτήσει. Όπως και έχει κορίτσι μου ότι καλύτερο εύχομαι! Να μας ενημερώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Τι να σου πω βρε κορίτσι μου. Εμενα μου είχαν πει ότι δεν γίνεται να εξεταστείς για θρομβοφιλια όσο είσαι έγκυος. Είχα ρωτήσει μήπως την κάνω  όσο ήμουν έγκυος στην κόρη μου επειδή είχε προηγηθεί η αποβολή, για να είμαι σίγουρη. Δεν είχα πάει βέβαια σε κορυφαία αιματολόγο. Τον γιατρό μου είχα ρωτήσει. Όπως και έχει κορίτσι μου ότι καλύτερο εύχομαι! Να μας ενημερώσεις!

Ποιος ασχετος στο ειπε αυτο θεε μου ! Μα τι αλλο θα ακουσουμε πια που λεγονται και γιατροι αυτοι;!για φυλακη ειναι!η θρομβοφιλια «σκαει» απο το πουθενα στην εγκυμοσυνη και θελει επανελεγχο και ας εχουμε ελεγχθει για θρομφοφιλια κληρονομικη και επικτητη απο την αρχη για αυτο μας δινουν και προληπτικα αντιπηκτικες κ σαλοσπιρ και μας επαναξεταζουν την 7η ή 8η εβδομαδα κυησης και αργοτερα..!!εχουν χαθει πολλα μωρακια και ειναι το πιο τραγικο να χανονται ετσι απλά! επισης θελει ελεγχο συχνα ζακχαρο και θυροειδης!!! 

11 ώρες πρίν, island1 είπε:

Οχι δεν σε ρώτησε για αυτό( πάντως γέλασα) κι εμένα με έχουν ρωτήσει.Σε ρώτησε για το σπέρμα..ουσιαστικά " αποκλείουν " το να έχει θέμα το σπέρμα του συζύγου σε συνδιασμό με το δικό σου υλικό ...έτσι θα σκέφτεσαι και θα γελάς...να σου πω κι εγώ να γελάσεις.οταν πήγα στο Ρέα και ζήτησα να μείνουν όλα τα εμβρια για φυσική γονιμοποίηση χωρίς μικρογονιμοποιηση ο εμβριολογος έχοντας δει πόσα βγάζω σε άλλη προσπάθεια μου λέει " να τα κάνουμε μισά μισά ". Ανένδοτη εγώ..μου λέει κι αν γίνει μια στραβή κι εκείνη τη μέρα δεν έχουμε καλό σπέρμα( είχαμε πάντα άριστο βέβαια για αυτό η σιγουριά μου) τι κάνω; Τον κοιτάζω από πάνω ως κάτω ήταν γλυκούλης  του λέω χρησιμοποίησε δικό σου...πεθάναμε στα γέλια...δεν παλεύεται αλλιώς η ζωή και η όλη κατασταση

Χαχα θεά!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...