Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, vikib είπε:

      εχεις παιδακι;

      ηταν οι μοναδικες εγκυμοσυνες σου;καιρος προσπαθειων;

      κ η αλλη ετσι τοσο νωρις ηταν;ειχες κανει υπερηχο;

      ενδοκρινολογο μπορεις να πας,κ αιματολογο-ανοσολογο

      κ καποιες βασικες εξετασεις ο συζυγος

      για βιοχημικη μπορει να ειναι κ θεμα προγεστερονης μηπως ειχες ελεγξει;η στη μητρα αλλα πιστευω θα σου ειχε πει κτ ο γιατρος

      Εχω ενα παιδακι ναι...μετραω 3 εγκυμοσυνες πλεον και οι 2 οδηγησαν σε αποβολη...η πρωτη μου εγκυμοσυνη ηταν πολυ ευκολη δεν ειχα τετοιου ειδπυς θεματα και ηταν πριν 3 χρονια...η 2η και η 3η ηταν μια τον οκτωβρη και μια τωρα...δεν δυσκολευτηκα στην συλληψη...στην 2η στον 2ο μηνα προσπαθειων και τωρα στον 1ο μηνα κατευθειαν...αλλα και οι 2 δεν πηγαν καλα...τωρα στην τριτη εγκυμοσυνη με ειχε ξεκινησει απο την αρχη utrogestan ο γιατρος..

Εξωμήτριος κύηση


Recommended Posts

Καλησπέρα,

χθες βγηκα απο το νοσοκομείο αφού έκανα λαπαροσκόπηση για εξωμήτριο...απογοητεύτηκα γιατί η μία σάλπιγγα έχει αφαιρεί.Θα ήθελα εμπειρίες απο κόπελες που έχουν περάσει το ιδιο και κατάφεραν να ξαναμείνουν έγκυες.Έχω στενοχωρηθεί έχω χάσει τη γη κάτω απο τα πόδια μου γιατί φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να ξαναμείνω.Ο γιατρός μου λεει οτι θα μπορέσω πολύ εύκολα και να μη σκέφτομαι αρνητικά αλλα εγω δεν μπορώ φοβάμαι πολύ...ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα,

χθες βγηκα απο το νοσοκομείο αφού έκανα λαπαροσκόπηση για εξωμήτριο...απογοητεύτηκα γιατί η μία σάλπιγγα έχει αφαιρεί.Θα ήθελα εμπειρίες απο κόπελες που έχουν περάσει το ιδιο και κατάφεραν να ξαναμείνουν έγκυες.Έχω στενοχωρηθεί έχω χάσει τη γη κάτω απο τα πόδια μου γιατί φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να ξαναμείνω.Ο γιατρός μου λεει οτι θα μπορέσω πολύ εύκολα και να μη σκέφτομαι αρνητικά αλλα εγω δεν μπορώ φοβάμαι πολύ...ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

κοριτσι μου σιδερεvια! Η αδερφη μου ειχε καvει αφαιρεση σαλπιγγας για αλλο λογο σε πληροφορω εμειvε εγκυος πολυ πιο ευκολα απο εμεvα που ποτε δεv ειχα προβλημα με γυvαικολογικα. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
On 10/7/2020 at 4:35 ΠΜ, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα,

χθες βγηκα απο το νοσοκομείο αφού έκανα λαπαροσκόπηση για εξωμήτριο...απογοητεύτηκα γιατί η μία σάλπιγγα έχει αφαιρεί.Θα ήθελα εμπειρίες απο κόπελες που έχουν περάσει το ιδιο και κατάφεραν να ξαναμείνουν έγκυες.Έχω στενοχωρηθεί έχω χάσει τη γη κάτω απο τα πόδια μου γιατί φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να ξαναμείνω.Ο γιατρός μου λεει οτι θα μπορέσω πολύ εύκολα και να μη σκέφτομαι αρνητικά αλλα εγω δεν μπορώ φοβάμαι πολύ...ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

 

Γεια σου κ από εμένα παθούσα , εξωμητριο το 2018 αφαίρεση σάλπιγγα , ακόμα ολοκληρωμένη κύηση δεν έχω , αν κ έχω μείνει 5 φορές , οι εξετάσεις έδειξαν θρομβοφιλια ! Καλή τύχη να έχεις κ μην το βάζεις κάτω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/7/2020 at 4:35 ΠΜ, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα,

χθες βγηκα απο το νοσοκομείο αφού έκανα λαπαροσκόπηση για εξωμήτριο...απογοητεύτηκα γιατί η μία σάλπιγγα έχει αφαιρεί.Θα ήθελα εμπειρίες απο κόπελες που έχουν περάσει το ιδιο και κατάφεραν να ξαναμείνουν έγκυες.Έχω στενοχωρηθεί έχω χάσει τη γη κάτω απο τα πόδια μου γιατί φοβάμαι μήπως δεν μπορέσω να ξαναμείνω.Ο γιατρός μου λεει οτι θα μπορέσω πολύ εύκολα και να μη σκέφτομαι αρνητικά αλλα εγω δεν μπορώ φοβάμαι πολύ...ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας!!

Καλησπερα κοπέλα περασα τ Σεπτέμβριο τ '19 αλλά εγώ ακολουθησα την ένεση της μεθοτρεξατης γιατί η χοριακη μ έπεσε από μόνη της.. Έμεινα από την ίδια σάλπιγγα έγκυος μετά από 4 μήνες.. Έχε πιστη :-D

  • Ευχαριστώ 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Απορω πωσ δεν ειχα δει το θεμα να σου δωσω θαρροσ..

Παθουσα κ εγω το 2015 με αφαιρεση κ τησ σαλπιγγασ..εμεινα εγκυοσ φυσιολογικα 2 φορεσ( μια στα 35 κ 1 στα 37) κ εχω 2κοριτσακια..τωρα ειμαι στα 39..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
On 14/8/2020 at 4:55 ΜΜ, tzeni82 είπε:

Απορω πωσ δεν ειχα δει το θεμα να σου δωσω θαρροσ..

Παθουσα κ εγω το 2015 με αφαιρεση κ τησ σαλπιγγασ..εμεινα εγκυοσ φυσιολογικα 2 φορεσ( μια στα 35 κ 1 στα 37) κ εχω 2κοριτσακια..τωρα ειμαι στα 39..

Καλησπέρα!!Είμαι πάλι έγκυος και κοντεύω να πεθάνω απο το άγχος μου μέχρι να πάω στον γιατρο κ να το δούμε!Φοβάμαι μην είναι πάλι εξωμήτριο.Εσύ είχες συμπτώματα οταν το έπαθες;Εγω την προηγούμενη φορα ειχα συμπτωματα εξωμητριου,αυτη τη φορα οχι αλλα κ παλι φοβαμαι γιατι διαβαζω στο ιντερνετ οτι δεν ειναι παντα εμφανη τα συμπτωματα!Παρακαλαω καθε μερα αυτη τη φορα να εχουν παει ολα καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mkp2020 είπε:

Καλησπέρα!!Είμαι πάλι έγκυος και κοντεύω να πεθάνω απο το άγχος μου μέχρι να πάω στον γιατρο κ να το δούμε!Φοβάμαι μην είναι πάλι εξωμήτριο.Εσύ είχες συμπτώματα οταν το έπαθες;Εγω την προηγούμενη φορα ειχα συμπτωματα εξωμητριου,αυτη τη φορα οχι αλλα κ παλι φοβαμαι γιατι διαβαζω στο ιντερνετ οτι δεν ειναι παντα εμφανη τα συμπτωματα!Παρακαλαω καθε μερα αυτη τη φορα να εχουν παει ολα καλα!!

Μην φοβασαι..οι πιθανοτητεσ ειναι με το μεροσ σου...

Σε τι φαση ειστε? Εκανεσ επαναληπτικη χοριακη? Αυξανεται φυσιολογικα??

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...