Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Τερατοσπερμία


Recommended Posts

Καλησπέρα...ανακαλύψαμε πριν από 7 μήνες οτι υπαρχει τερατοσπερμια 100% πιθανόν από κρυψορχια στην παιδικη ηλικια...πήραμε βιταμινες χωρις καποιο αποτελεσμα...εχει καμμία εμπειρία σε τέτοιο ζήτημα...είμαστε σε διαδικασία εύρεσης κέντρου στη Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα, εμείς είχαμε μόλις 1% φυσιολογικές μορφές, 99% τερατοσπερμία. Βιταμίνες ήταν κάθετος ο σύζυγος ότι δε θα κάνουν τίποτα και δεν πήρε. Κάναμε εξωσωματική (μικρογονιμοποίηση) στο Embryolab κι έμεινα έγκυος από την 1η προσπάθεια. Είχα απευθυνθεί και στο New Life, απλά δεν ολοκληρώσαμε εκεί την εξωσωματική επειδή δεν ταίριαξαν οι ημερομηνίες που ήταν διαθέσιμος ο γιατρός που θέλαμε.  

Δεν ξέρω σε ποιο εργαστήριο έκανε το σπερμοδιάγραμμα ο σύντροφός σου, αλλά να ξέρεις ότι μόνο 2 είναι τα έγκυρα στη Θεσσαλονίκη (συν όσα γίνονται από τα ίδια τα κέντρα εξωσωματικής). Θα σου τα πουν και στο κέντρο εξωσωματικής αυτά. 

Καλή επιτυχία! 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Anna-Vangelis είπε:

Καλημέρα, εμείς είχαμε μόλις 1% φυσιολογικές μορφές, 99% τερατοσπερμία. Βιταμίνες ήταν κάθετος ο σύζυγος ότι δε θα κάνουν τίποτα και δεν πήρε. Κάναμε εξωσωματική (μικρογονιμοποίηση) στο Embryolab κι έμεινα έγκυος από την 1η προσπάθεια. Είχα απευθυνθεί και στο New Life, απλά δεν ολοκληρώσαμε εκεί την εξωσωματική επειδή δεν ταίριαξαν οι ημερομηνίες που ήταν διαθέσιμος ο γιατρός που θέλαμε.  

Δεν ξέρω σε ποιο εργαστήριο έκανε το σπερμοδιάγραμμα ο σύντροφός σου, αλλά να ξέρεις ότι μόνο 2 είναι τα έγκυρα στη Θεσσαλονίκη (συν όσα γίνονται από τα ίδια τα κέντρα εξωσωματικής). Θα σου τα πουν και στο κέντρο εξωσωματικής αυτά. 

Καλή επιτυχία! 

Καλησπέρα και ευχαριστώ για την απάντηση...σε ένα από αυτά τα έγκυρα κάναμε κι εμείς και η αλήθεια είναι ότι μόνο ένα ξέρω και δεν επιβεβαίωσα το τεστ σε κάποιο άλλο..αν θέλεις στείλε μου προσωπικό μήνυμα να μου πεις...βέβαια το 100% είναι και λίγο αποκαρδιωτικό, ενώ με το 99% λες υπάρχει ελπίδα..αχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...