Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

Σύλληψη η όχι?


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια εδώ!!Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και εγώ είμαι 24...Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...Λέτε να ήταν η ωορρηξία λίγες μέρες πιο νωρίς?είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 19 μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?Έτσι είχα πάθει και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τελικά το έμαθα όταν ήμουν 6 εβδομάδων...

 
  •  
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσι!!

Είναι πολύ πιθανόν να είναι κ σύλληψη εφόσον το είχες πάθει κ στο πρώτο σου παιδάκι..

Κάνε λίγο υπομονή να δεις αν έχεις καθυστερηση να κάνεις ένα τεστακι :-)

ευχομαι να είσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renez είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!

Είναι πολύ πιθανόν να είναι κ σύλληψη εφόσον το είχες πάθει κ στο πρώτο σου παιδάκι..

Κάνε λίγο υπομονή να δεις αν έχεις καθυστερηση να κάνεις ένα τεστακι :-)

ευχομαι να είσαι!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!!Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/7/2020 at 5:46 ΜΜ, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια εδώ!!Εχω ένα παιδάκι 3,5 ετών και εγώ είμαι 24...Έχω σταθερό κύκλο 30 ημερων...Αδιαθετησα 27 Ιουνίου με 30 Ιουνίου...Μετά από έξι μέρες αφότου τελείωσε η περίοδος είδα καφέ κηλίδες στο εσώρουχο μόνο και όχι στο σκούπισμα για 5 μέρες περίπου...Δηλαδη από την 6η μέρα του κύκλου με την 10η...Λέτε να ήταν η ωορρηξία λίγες μέρες πιο νωρίς?είχαμε ελεύθερες επαφές την 6η-8η-9η και 14η μέρα του κύκλου...τώρα είμαι στην 19 μέρα του κύκλου...Τραβηγματα νιώθω κάθε μέρα χαμηλά από τα αριστερά και λίγο βαρύ το στήθος συνήθως το βράδυ...λέτε η περίοδος να ήταν εμφυτευση!?Έτσι είχα πάθει και στην πρώτη εγκυμοσύνη και τελικά το έμαθα όταν ήμουν 6 εβδομάδων...

 
  •  

πολύ πιθανό, αφού το είχες και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου...έχω τα είχα και στα 3 μου παιδιά τα τσιμπήματα χαμηλά 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

πολύ πιθανό, αφού το είχες και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου...έχω τα είχα και στα 3 μου παιδιά τα τσιμπήματα χαμηλά 

Να σου ζήσουν!!!μακάρι λίγο υπομονή...αυτες οι κηλίδες 6 μέρες μετά την περίοδο με προβληματίζουν...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Να σου ζήσουν!!!μακάρι λίγο υπομονή...αυτες οι κηλίδες 6 μέρες μετά την περίοδο με προβληματίζουν...

εγώ είχα δει και στα 3 έτσι καν θα βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο 1 κουκίδα ροζ αίμα στα 2 και 1 κουκίδα καφέ στον 1ο..Όπως κ τώρα έχω δει 3 φορές αλλά δεν ξέρω ακόμα...δεν σταθερό κύκλο επειδη θηλαζω ακομα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

τελικά έκανες τεστ?

Όχι κάνω υπομονή λίγες μέρες ακόμη...σήμερα ξανά είδα καφέ υγρά και είμαι στην 23 ημέρα του κύκλου...τι να πω...πολύ περιεργο...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Δήμητρα1996! είπε:

Όχι κάνω υπομονή λίγες μέρες ακόμη...σήμερα ξανά είδα καφέ υγρά και είμαι στην 23 ημέρα του κύκλου...τι να πω...πολύ περιεργο...

εμένα μάλλον θα έρθει σε 2 βδομάδες περίοδος γιατί είχα πάλι πονονουε έντονους ωορρηξίας και υγρά πολλά προχθές, σήμερα έχω ελάχιστη ενόχληση, επαφή δεν μπορούσα να έχω γιατί εγώ είμαι διακοπές κ ο άντρας μου θα έρθει σε λίγες μέρες...δεν πειράζει τον άλλο μήνα...Εκτός επειδή είχα τα ίδια συμπτώματα και πριν 2 βδομάδες να έκανα πάλι ωορρηξία δεν ξερω...επειδή έχω ήπιες πολυκυστικες μου είχε πει η ενδοκρινολογος ότι όταν αργεί ο κύκλος μπορεί να φύγουν και 2 ωαρια και τώρα αυτός ο κύκλος είναι πολύ μεγάλος...ειμαι είδη στην 50η μέρα σήμερα...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

εμένα μάλλον θα έρθει σε 2 βδομάδες περίοδος γιατί είχα πάλι πονονουε έντονους ωορρηξίας και υγρά πολλά προχθές, σήμερα έχω ελάχιστη ενόχληση, επαφή δεν μπορούσα να έχω γιατί εγώ είμαι διακοπές κ ο άντρας μου θα έρθει σε λίγες μέρες...δεν πειράζει τον άλλο μήνα...Εκτός επειδή είχα τα ίδια συμπτώματα και πριν 2 βδομάδες να έκανα πάλι ωορρηξία δεν ξερω...επειδή έχω ήπιες πολυκυστικες μου είχε πει η ενδοκρινολογος ότι όταν αργεί ο κύκλος μπορεί να φύγουν και 2 ωαρια και τώρα αυτός ο κύκλος είναι πολύ μεγάλος...ειμαι είδη στην 50η μέρα σήμερα...

Σου εύχομαι να έχεις συντομα μια εγκυμοσύνη...Ναι μεγάλος κύκλος σαν την αδερφή μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Σου εύχομαι να έχεις συντομα μια εγκυμοσύνη...Ναι μεγάλος κύκλος σαν την αδερφή μου...

Μια φορά το χρόνο έφευγα πάνω από 50 μέρες συνήθως ο κύκλος μου είναι απο 33 με 35 άντε 40 κάποιες φορές ελάχιστες...τώρα όμως θηλάζω ακόμα και μπορεί να μην έχει στρώσει γι'αυτό ...σε ευχαριστώ πολύ όταν έχεις νέα στείλε μας!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

Μια φορά το χρόνο έφευγα πάνω από 50 μέρες συνήθως ο κύκλος μου είναι απο 33 με 35 άντε 40 κάποιες φορές ελάχιστες...τώρα όμως θηλάζω ακόμα και μπορεί να μην έχει στρώσει γι'αυτό ...σε ευχαριστώ πολύ όταν έχεις νέα στείλε μας!!!

Καλησπέρα κορίτσι...εχθές την 23η μέρα του κύκλου μου είδα καφέ υγρά στο εσώρουχο...σήμερα 24η μέρα του κύκλου ξανά καφέ υγρά αλλά πιο πολλά σε σημείο να πρέπει να φοράω σερβιετακι...Η μου ήρθε νωρίτερα η δεν ξέρω...θα δείξουν οι επόμενες ημέρες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Δήμητρα1996! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι...εχθές την 23η μέρα του κύκλου μου είδα καφέ υγρά στο εσώρουχο...σήμερα 24η μέρα του κύκλου ξανά καφέ υγρά αλλά πιο πολλά σε σημείο να πρέπει να φοράω σερβιετακι...Η μου ήρθε νωρίτερα η δεν ξέρω...θα δείξουν οι επόμενες ημέρες...

μμμ ναι αν είσαι έγκυος μπορεί να θέλεις προγεστερόνη περίμενε 2 μέρες ακόμα και μετά κάνε τεστ..θερμοκρασία πόσο έχεις?πάρε το πρωί πριν σηκωθείς...συνήθως θέλουμε 36.9 με 37.0 σε μια εγκυμοσύνη αλλιώς συν 0.5 μονάδες από την βασική σου αντίστοιχα θερμοκρασία.αν είναι χαμηλή θα σ έρθει περίοδος αν είναι πάνω από 16 μέρες υψηλή θα είσαι έγκυος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2020 at 4:54 ΜΜ, *ζουζουνα*!!! είπε:

μμμ ναι αν είσαι έγκυος μπορεί να θέλεις προγεστερόνη περίμενε 2 μέρες ακόμα και μετά κάνε τεστ..θερμοκρασία πόσο έχεις?πάρε το πρωί πριν σηκωθείς...συνήθως θέλουμε 36.9 με 37.0 σε μια εγκυμοσύνη αλλιώς συν 0.5 μονάδες από την βασική σου αντίστοιχα θερμοκρασία.αν είναι χαμηλή θα σ έρθει περίοδος αν είναι πάνω από 16 μέρες υψηλή θα είσαι έγκυος.

Αύριο το πρωί λέω να κάνω ένα τεστακι...και βλέπουμε...συνεχίζουν τα καφέ υγρά ...μπορεί να κρυωσα κιόλας...θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...