Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική


Recommended Posts

Just now, Καντι είπε:

Εντάξει εμενα πέτυχε η όγδοη εξωσωματική , εσυ φαντάζομαι θα πετύχεις πολυ πιο γρήγορα δεδομένο οτι συλλαμβάνεις εύκολα. Εισαι διατεθημενη να πληρώσεις 3.500 ενω μπορείς και μονη σου; Απο την άποψη της θρομβοφιλιας το θετικο ειναι οτι ξεκινάς τις ενέσεις απο την ετ δηλαδη 20η μέρα του κυκλου οποτε ας πουμε οτι αιματωνεται καλυτερα το έμβρυο εξ αρχης.

 

Just now, Καντι είπε:

Εντάξει εμενα πέτυχε η όγδοη εξωσωματική , εσυ φαντάζομαι θα πετύχεις πολυ πιο γρήγορα δεδομένο οτι συλλαμβάνεις εύκολα. Εισαι διατεθημενη να πληρώσεις 3.500 ενω μπορείς και μονη σου; Απο την άποψη της θρομβοφιλιας το θετικο ειναι οτι ξεκινάς τις ενέσεις απο την ετ δηλαδη 20η μέρα του κυκλου οποτε ας πουμε οτι αιματωνεται καλυτερα το έμβρυο εξ αρχης.

Ο άντρας μου είναι διατεθημένος ν πληρώσει ναι εγώ να σου πω την αληθεθα θέλω ν προσπαθήσω αλλά όταν ο ένας από τους δυο έχει τόσο άγχος πιστεύω ότι δεν θα γίνει ποτέ φυσιολογικά ! Όλα είναι πιθανά ν μείνω όντως μ την πρώτη ή κ όχι όλα είναι πιθανά ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Gingers είπε:

 

Ο άντρας μου είναι διατεθημένος ν πληρώσει ναι εγώ να σου πω την αληθεθα θέλω ν προσπαθήσω αλλά όταν ο ένας από τους δυο έχει τόσο άγχος πιστεύω ότι δεν θα γίνει ποτέ φυσιολογικά ! Όλα είναι πιθανά ν μείνω όντως μ την πρώτη ή κ όχι όλα είναι πιθανά ! 

εφοσον γνωριζεις το προβλημα και παρακολουθεισαι απο αιματολογο κι επισης μενεις εγκυος μονη σου, γιατι απλα να μην μεινεις φυσιολογικα και με το που το  επιβεβαιωσεις να αρχισεις αντιπηκτικη αγωγη;;; γιατι δηλαδη να κανεις εξωσωματικη; σε τι θα σε βοηθουσε; μηπως ειναι λιγο ψυχολογικο;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pagotoula είπε:

εφοσον γνωριζεις το προβλημα και παρακολουθεισαι απο αιματολογο κι επισης μενεις εγκυος μονη σου, γιατι απλα να μην μεινεις φυσιολογικα και με το που το  επιβεβαιωσεις να αρχισεις αντιπηκτικη αγωγη;;; γιατι δηλαδη να κανεις εξωσωματικη; σε τι θα σε βοηθουσε; μηπως ειναι λιγο ψυχολογικο;

Αυτό ακριβώς είναι ψυχολογικό κ περισσότερο από τον άντρα μου , αγχώνεται απίστευτα κ παρασέρνει κ εμένα που είναι λίγο πιο άνετη κ ότι όλα καλά θα πάνε ! Αυτό φυσικά φέρνει σύγκρουση ανάμεσα μας κ γι αυτό μπορεί μην γίνεται ! 

Link to comment
Share on other sites

απλα θα σου προτεινα να συζητησεις με τον αντρα σου οτι η εξωσωματικη δεν σου εγκυαται take home baby, ακομη κι αν πετυχει. Δηλαδη εφοσον τον λογο των αποτυχιων σας τον γνωριζετε, θα μπορουσε να εχει τις ιδιες συνεπειες ειτε σε φυσιολογικη ειτε σε τεχνητη συλληψη. Η εξωσωματικη βοηθα στη συλληψη, οχι απαραιτητα στο να ολοκληρωθει η εγκυμοσυνη. κι επισης εκτος απο το οικονομικο θεμα που αναφερθηκε, εγω θα μιλησω για ολο το ψυχολογικο και οργανικο κομματι, να βρισκεις γιατρους, να κανεις εξετασεις, να παρακολουθεισαο συνεχως, να παιρνεις ορμονες, να μπεις στο χειρουργειο για ωοληψια κλπ. Ειναι μια ψυχοφθορα διαδικασια. Δεν ειναι παω στην εφορια 2 ωρες και ξεμπερδεψα. και κακα τα ψεματα εσυ θα τα βιωσεις ολα αυτα κυριως, οχι ο αντρας σου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όλο αύτα που μου λες τα γνωρίζω είδη κ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , απλά έχει κολλήσει να το πω τόσο απλά ! Κ γι αυτό ήθελα ν μάθω εμπειριες κτλ κ απευθύνθηκα εδώ ! Έχω κάνει ήδη 3 χειρουργεία σε 2 χρόνια , χωρίς οι εξέτασεις κτλ κτλ , απλά όπως είπες εμείς τα βιώνουμε σωματικά όλα κ δεν μπορούν ν καταλάβουν 100% πως είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Gingers είπε:

Όλο αύτα που μου λες τα γνωρίζω είδη κ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , απλά έχει κολλήσει να το πω τόσο απλά ! Κ γι αυτό ήθελα ν μάθω εμπειριες κτλ κ απευθύνθηκα εδώ ! Έχω κάνει ήδη 3 χειρουργεία σε 2 χρόνια , χωρίς οι εξέτασεις κτλ κτλ , απλά όπως είπες εμείς τα βιώνουμε σωματικά όλα κ δεν μπορούν ν καταλάβουν 100% πως είναι 

Δεν μας ειπες τι ηλικία έχεις και το ορμονικό σου προφιλ. Λες ότι έχεις 5 αποβολές και τελευταια εμαθες για την θρομβοφιλία, αυτό ειναι λάθος των γιατρών που έπρεπε να σου πουν να κάνεις την εξέταση από τη δεύτερη αποβολή. Ο γυναικολόγος μου με εβαλε και την εκανα μετα την  παλλίνδρομη που είχα τη πρωτη φυσική σύλληψη. 

Στη θέση σου θα έκανα εξωσωματική άμεσα, αλλά να  βρεις τον κατάλληλο γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gingers είπε:

Όλο αύτα που μου λες τα γνωρίζω είδη κ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , απλά έχει κολλήσει να το πω τόσο απλά ! Κ γι αυτό ήθελα ν μάθω εμπειριες κτλ κ απευθύνθηκα εδώ ! Έχω κάνει ήδη 3 χειρουργεία σε 2 χρόνια , χωρίς οι εξέτασεις κτλ κτλ , απλά όπως είπες εμείς τα βιώνουμε σωματικά όλα κ δεν μπορούν ν καταλάβουν 100% πως είναι 

Κοριτσάκι το δύο χρόνια δεν είναι τραγική αναμονή.και σ αυτά τα δύο χρόνια έμεινες πέντε φορές έγκυος;;;;τότε είσαι πολύ γόνιμη.εγω σε δυόμισι έμεινα τρεις φορές έγκυος.θα μείνεις πάλι έγκυος φυσιολογικα,θα κάνεις κ μια ωραία συζήτηση με τον άντρα σου,για την δική σου οπτική,να κοιτάξεις την υγεία σου σωματικά και ψυχολογικα.και πόσο χρονών εισαι επίσης.αν είσαι κάτω από 35....νομίζω πρέπει να περιμένεις λίγο ακομα

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gingers είπε:

Όλο αύτα που μου λες τα γνωρίζω είδη κ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου , απλά έχει κολλήσει να το πω τόσο απλά ! Κ γι αυτό ήθελα ν μάθω εμπειριες κτλ κ απευθύνθηκα εδώ ! Έχω κάνει ήδη 3 χειρουργεία σε 2 χρόνια , χωρίς οι εξέτασεις κτλ κτλ , απλά όπως είπες εμείς τα βιώνουμε σωματικά όλα κ δεν μπορούν ν καταλάβουν 100% πως είναι 

Εγω αντιλαμβάνομαι πλήρως την πλευρά του άνδρα να πρεπει να κανεις σεξ σε συγκεκριμένες μερες για να συλλάβεις. Που μπορει μετα απο κάποιο σημείο να μην λειτουργεί κιόλας , οποτε σου λέει ας κάνουμε στοχευμένα την προσπαθεια μας με την εξωσωματική κι εμεις να συνεβρισκομαστε οποτε θελουμε χωρις άγχος και πίεση.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Καντι είπε:

Εγω αντιλαμβάνομαι πλήρως την πλευρά του άνδρα να πρεπει να κανεις σεξ σε συγκεκριμένες μερες για να συλλάβεις. Που μπορει μετα απο κάποιο σημείο να μην λειτουργεί κιόλας , οποτε σου λέει ας κάνουμε στοχευμένα την προσπαθεια μας με την εξωσωματική κι εμεις να συνεβρισκομαστε οποτε θελουμε χωρις άγχος και πίεση.

Ναι αυτό ακριβώς που λες είναι ! Έτσι το σκέφτεται κ νομίζει ότι είναι το σωστό ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gingers είπε:

Ναι αυτό ακριβώς που λες είναι ! Έτσι το σκέφτεται κ νομίζει ότι είναι το σωστό ! 

Gigers πόσο χρονών εισαι;;;για να σου πούμε κ εμείς σωστά την γνώμη μας.ειναι άλλο να είσαι 28 κ άλλο 43 ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Κοριτσάκι το δύο χρόνια δεν είναι τραγική αναμονή.και σ αυτά τα δύο χρόνια έμεινες πέντε φορές έγκυος;;;;τότε είσαι πολύ γόνιμη.εγω σε δυόμισι έμεινα τρεις φορές έγκυος.θα μείνεις πάλι έγκυος φυσιολογικα,θα κάνεις κ μια ωραία συζήτηση με τον άντρα σου,για την δική σου οπτική,να κοιτάξεις την υγεία σου σωματικά και ψυχολογικα.και πόσο χρονών εισαι επίσης.αν είσαι κάτω από 35....νομίζω πρέπει να περιμένεις λίγο ακομα

Είμαι 31, ναι έμεινα 5 φορές απλά δεν γνώριζα για την θρομβοφιλια τπτ δεν είχα κάνει εξετάσεις κτλ αλλάζονταν γιατρό τα ανακάλυψα όλα ! 

Just now, Emilly είπε:

Gigers πόσο χρονών εισαι;;;για να σου πούμε κ εμείς σωστά την γνώμη μας.ειναι άλλο να είσαι 28 κ άλλο 43 ας πούμε.

Τώρα πάω 31 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gingers είπε:

Είμαι 31, ναι έμεινα 5 φορές απλά δεν γνώριζα για την θρομβοφιλια τπτ δεν είχα κάνει εξετάσεις κτλ αλλάζονταν γιατρό τα ανακάλυψα όλα ! 

Ναι βρε κοριτσάκι μου είσαι βρέφος.ας πούμε τώρα οι υπόλοιπες τι θα σου συνιστούσα.εγω σου λέω όχι γλυκειά μου.θα μείνεις φυσικά.δηλαδη από τα 28 και ενώ μένεις εγκυος,πήρες και δύο φορές ορμονοθεραπεια για δπερματεγχυση και εγχείρηση πολύποδα και εξωμήτριο.μηπως να ξεκουραστείς κιόλας λίγο;;;και πρέπει κ να διαχειριστεί το άγχος ο άντρας σου.εχουμε φτάσει στο σημείο να βγαίνουμε από επέμβαση και να παρηγορουμε αυτούς.

 

Επεξεργάστηκαν by Emilly
  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Gingers είπε:

Ναι αυτό ακριβώς που λες είναι ! Έτσι το σκέφτεται κ νομίζει ότι είναι το σωστό ! 

Δεν ειναι θεμα σωστού και λάθους ειναι οργανικό, το να προσπαθεί και να μην του έρχεται.

δυστυχώς δεν λειτουργούν οπως εμεις τα κοριτσια.

 Ειναι σαν κάποιος να μας κυνηγάει για να μας αφήσει έγκυες και να μην θελουμε.

 Ενώ θελει ο ανθρωπος να κανει παιδί δεν θελει το καταναγκαστικό έργο.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι βρε κοριτσάκι μου είσαι βρέφος.ας πούμε τώρα οι υπόλοιπες τι θα σου συνιστούσα.εγω σου λέω όχι γλυκειά μου.θα μείνεις φυσικά.

 

Κ εγώ αυτό θέλω ν πιστεύω κ να ελπίζω , σ ευχαριστώ πολύ για τς απαντήσεις σου ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gingers είπε:

Κ εγώ αυτό θέλω ν πιστεύω κ να ελπίζω , σ ευχαριστώ πολύ για τς απαντήσεις σου ! 

Και εμένα ο άντρας μου σκυλιαζει για δεύτερο .εγω όμως έκανα μια ολόκληρη μέρα πρόκληση τοκετού για διακοπή κύησης στο πρώτο που έχασα,εγώ ανέβαζα πυρετό γιατί δεν μπορούσα να το βγαλω,ήμουν με παμπερς...ασχολιαστο ήταν παρενέργεια του cytoteck,εγώ έκανα τρεις αποξεσεις,σουρωτηρι στις εξετάσεις δέκα ως δώδεκα εβδομάδων οι εγκυμοσύνες με την κατάπτωση τους,εγώ έμεινα στο τέλος κουφάρι άδειο από βιταμίνες κ όταν πήγα στο τέλος αιματολογο μου ήμουν με σοβαρή αβιταμίνωση.να κοιτάμε και τον εαυτό μας.περασαμε πολλαααα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...