Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Εξωσωματική


Recommended Posts

Just now, Gingers είπε:

Είμαι 31, ναι έμεινα 5 φορές απλά δεν γνώριζα για την θρομβοφιλια τπτ δεν είχα κάνει εξετάσεις κτλ αλλάζονταν γιατρό τα ανακάλυψα όλα ! 

Τώρα πάω 31 

Καλησπέρα κοπέλα μου 

εχεις πολλές φυσικές συλλήψεις και αν το πρόβλημα είναι η θρομβοφιλια , το μόνο που χρειάζεσαι είναι ένας καλός αιματολόγος που θα συνεργαστεί με σένα και το γιατρό σου . 

Δεν βλέπω που θα βοηθήσει η εξωσωματική πάντως στην περίπτωση σου . Μην το θεωρείς λιγότερο ψυχοφθόρο , περισσότερο είναι σίγουρα . Συζητά με τον άντρα σου τις σκεψεις σου , δυο χρόνια άτυχιας είναι δυο χρόνια αλλά δεν είναι και το τέλος του κόσμου .Σου εύχομαι να φάω καταφέρεις σύντομα !!!


NTTHp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 20/8/2020 at 11:54 ΠΜ, Gingers είπε:

Όχι δεν έκανα έφευγε από μόνο του ‘καθάριζε ‘, στο εξωμητριο έκανα αφαίρεση σάλπιγγας ,γτ να το κάνω για σίγουρα αποτελέσματα για ψυχολογικούς λόγους , ο γιατρός μου είπε όχι ακόμα κ καλύτερα ν προσπαθούμε κ ας χάσουμε κάποιους κύκλους !

Επι δυο χρόνια εμένα κ έκανα αποβολές , την θρομβοφιλια την ανακαλύψαμε πρόσφατα αφού αλλαξα γιατρό κ απλά δεν μπορώ ν μείνω έγκυος κ γι αυτό είπα για εξωσωματική ! 

Προσωπικά θα συμφωνήσω με την Κάντι.Θες έναν καλό αιματολογο ( που να εξειδικεύεται στις κυήσεις) να σου συστήσει αγωγή ίσως και πριν.Ποσο χρονών είσαι; Θα σου πω από εμπειρία ότι εάν δεν έχεις κάνει καρυωτυπο στα χαμένα εμβρια δεν ξέρεις πότε αν ήταν από θρομβοφιλια.Σιγουρα είναι παράγοντας αλλά όχι ο μοναδικός ειδικά όταν χάνονται πρόωρες κυήσεις που επί της ουσίας είναι βιοχημικές και όχι παλλινδρομες.Η θρομβοφιλια συνήθως επέρχεται με τον σχηματισμο πλακουντα εξ ου και οι θρομβώσεις .Οπότε άρχισε να τα ψάχνεις ολα..Το ψυχικό κόστος είναι μεγάλο οπότε για να είμαι ειλικρινής κι εγώ με εξωσωματική θα πήγαινα( κι εγώ άλλωστε το επέλεξα όταν μου έλεγαν να περιμένω κι τελικά το ένστικτο μου είχε δικαιο) όμως πρέπει να μπεις πολύ συνειδητοποιημένα1. Στη δική σου περίπτωση παρακολουθείς από πιο κοντά το θέμα,αλλά δε σου λύνει κάποιο.2. Δεν ειναι όπως σου είπαν τα κορίτσια τίποτα εξασφαλισμένο.3. μπαίνεις αφού έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις κι εσύ κι ο άντρας σου.Ο σύζυγός σου έχει κάνει εξετάσεις; Το ότι συλλβανεις δε σημαίνει ότι δεν είναι εκεί το θέμα.Τα καλά νέα είναι ότι παιδί σίγουρα θα κάνεις και σύντομα.Απλα θέλει υπομονή κ επιμονή.Επισης αφού συλλαμβάνεις τόσο εύκολα μήπως να δεις τη σπςρματεγχυσεις ως πρώτο βήμα ;

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, island1 είπε:

Προσωπικά θα συμφωνήσω με την Κάντι.Θες έναν καλό αιματολογο ( που να εξειδικεύεται στις κυήσεις) να σου συστήσει αγωγή ίσως και πριν.Ποσο χρονών είσαι; Θα σου πω από εμπειρία ότι εάν δεν έχεις κάνει καρυωτυπο στα χαμένα εμβρια δεν ξέρεις πότε αν ήταν από θρομβοφιλια.Σιγουρα είναι παράγοντας αλλά όχι ο μοναδικός ειδικά όταν χάνονται πρόωρες κυήσεις που επί της ουσίας είναι βιοχημικές και όχι παλλινδρομες.Η θρομβοφιλια συνήθως επέρχεται με τον σχηματισμο πλακουντα εξ ου και οι θρομβώσεις .Οπότε άρχισε να τα ψάχνεις ολα..Το ψυχικό κόστος είναι μεγάλο οπότε για να είμαι ειλικρινής κι εγώ με εξωσωματική θα πήγαινα( κι εγώ άλλωστε το επέλεξα όταν μου έλεγαν να περιμένω κι τελικά το ένστικτο μου είχε δικαιο) όμως πρέπει να μπεις πολύ συνειδητοποιημένα1. Στη δική σου περίπτωση παρακολουθείς από πιο κοντά το θέμα,αλλά δε σου λύνει κάποιο.2. Δεν ειναι όπως σου είπαν τα κορίτσια τίποτα εξασφαλισμένο.3. μπαίνεις αφού έχεις κάνει όλες τις εξετάσεις κι εσύ κι ο άντρας σου.Ο σύζυγός σου έχει κάνει εξετάσεις; Το ότι συλλβανεις δε σημαίνει ότι δεν είναι εκεί το θέμα.Τα καλά νέα είναι ότι παιδί σίγουρα θα κάνεις και σύντομα.Απλα θέλει υπομονή κ επιμονή.Επισης αφού συλλαμβάνεις τόσο εύκολα μήπως να δεις τη σπςρματεγχυσεις ως πρώτο βήμα ;

 

31 χρονών είναι πολύ μικρη το είχα ρωτήσει το κορίτσι γι αυτό της είπανε πολλά κορίτσια λίγο να περιμένει.να σου πω;;;;;δηλαδή βιοχημική είναι πιο πιθανό για χρωμοσωμιακες;;εμένα στις δύο παλινδρομες σταματούσε η καρδούλα αργά δηλαδή δέκα εντεκα εβδομάδα το καταλαβαινα.και πήγα αιματολογο κ έκανα εξετάσεις κ έχω θρομβοφιλια.στο ρωτάω γιατί δεν ελενξα τα έμβρυα.καλα όπως και να χει εγώ το απέδωσα σε τρεις παράγοντες.η ηλικία μου 40 η θρομβοφιλια και η κλομιφαινη που πήρα και στις δύο παλινδρομες μου χειροτέρεψαν την ποιότητα των ωαρίων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...