Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 12 λεπτά , Fay_ είπε:

      Η οικονομ μου είχε κάνει κάποιες βασικές εξετάσεις (πρωτεΐνη c,s , αντιπηκτικό λύκου,καρδιολογική,  αντί θρόμβινη) και βάσει αυτών και του ιστορικού μου είχε πει πως δεν χρειάζεται να κάνω τον γονιδιακό έλεγχο για τις μεταλλάξεις. Το ίδιο είπε κ ο γυναικολόγος και εγω τώρα επέμενα και μου τις έδωσε και ενώ όλα είναι καλά βγήκε το PAI-1. Φφφ φοβάμαι κορίτσια μήπως έχει γίνει ήδη κάτι κακό 

      Άρα αυτές που μας κάνει η οικονομ δεν είναι όλες για την θρόμβο φιλία;; Γιατί αγχώθηκα 

      Μην αγχώνεσαι γιατι απο όσο έχω διαβάσει κάποιες κοπέλες της ξεκινούν μετά τη πρώτη τρίμηνο όλα καλά θα πάνε 

Ανεπάρκεια Τραχήλου


Recommended Posts

1 hour ago, Angelina91 είπε:

Κορίτσια μου , την έκανα , έβαλα πεσσό , ήταν σχετικά ανώδυνη διαδικασία . Ο τράχηλος πήγε 2,8-2,9 . Τώρα πρέπει να μείνω στο κρεβάτι για να κερδίσω εβδομάδες . Οι επόμενες δυο είναι σημαντικές . Σας ευχαριστώ όλες σας για την θετική ενέργεια και τις ευχές που μου δίνετε . Να ξέρετε με κάνετε να μην νιώθω μόνη . Να σας έχει ο θεός όλες καλά όλες σας και με γερά μωράκια  ❤️

Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά!! Υπομονή για τις επόμενες εβδομάδες και όλα θα πάνε τέλεια! Να ακούς ευλαβικά τις οδηγίες του γιατρού σου. Είσαι ήδη σε καλή εβδομάδα και θα δεις θα περάσει γρήγορα ο καιρός..

  • Μου αρέσει 1

BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Annoula2020 είπε:

Καλή σου μέρα ! Εγώ ξεκίνησα με οριακό τραχηλο από την 22 η εβδομάδα και σήμερα είμαι 36 και 3 ! Ένα τελειομηνο υγιές μωράκι σου εύχομαι! Υπομονή και να ακολουθείς τις οδηγίες του γιατρού σου! ❤️❤️❤️

Εγώ από την β´επιπεδου τον παρακολουθούσα αφού από τότε ήταν 2,5  μερικές φορές καλυτέρευε είχε φτάσει και 3,2 όμως δεν κράτησε με αποτέλεσμα να μικρύνει επίφοβα στους 1,6 και μετά τον πεσσό είναι 2,8-2,9 . Με το καλό να πάνε όλα καλά και να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας ❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Angelina91 είπε:

Εγώ από την β´επιπεδου τον παρακολουθούσα αφού από τότε ήταν 2,5  μερικές φορές καλυτέρευε είχε φτάσει και 3,2 όμως δεν κράτησε με αποτέλεσμα να μικρύνει επίφοβα στους 1,6 και μετά τον πεσσό είναι 2,8-2,9 . Με το καλό να πάνε όλα καλά και να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας ❤️❤️❤️

Κ εμένα μετά τν περιδεση είχε πάει 2,7 π τράχηλος .δν μ τν ξαναμέτρησε ποτέ μέχρι τ τέλος .κατσε ξάπλα κ ν δεις δν θ τ καταλάβεις γ τ ποτέ θ περάσει ο καιρός κ θ χεις τ μωράκι σ αγκαλίτσα !!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Angelina91 είπε:

Εγώ από την β´επιπεδου τον παρακολουθούσα αφού από τότε ήταν 2,5  μερικές φορές καλυτέρευε είχε φτάσει και 3,2 όμως δεν κράτησε με αποτέλεσμα να μικρύνει επίφοβα στους 1,6 και μετά τον πεσσό είναι 2,8-2,9 . Με το καλό να πάνε όλα καλά και να αγκαλιάσουμε τα μωράκια μας ❤️❤️❤️

Μην ανησυχεις οπως βλεπεις ειμαστε πολλες που ταλαιπωρουμαστε με τον τραχηλο. Εγω κ στην πρωτη εγκυμοσυνη κ τωρα στη δευτερη εβαλα πεσσο γτ ο τραχηλος μου κοντυνε κ τις 2 φορες. Τον πεσσο τωρα τον εβαλα πολυ νωρις σχετικα, 17η βδομαδα αν θυμαμαι καλα γτ απο τοτε αρχισε κ μικραινε! Τωρα ειμαι 29η εβδομαδα βασει αυχενικης με τραχηλο κοντα στα 2 εκ και ενω εχω ηδη εναν μπομπιρα σπιτι και δουλευω, που σημαινει δεν μπορω να καθομαι ξαπλα οπως την πρωτη φορα. Εσυ οσο μπορεις ξεκουραση και ολα θα πανε καλα θα το δεις. Με το καλο!

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...