Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Υπέρηχος ωορρηξίας


Φώφη1990

Recommended Posts

Καλησπερα σε όλες!!! Ο λόγος που γράφω είναι γιατί έχω πραγματικά μπερδευτεί. Μετά από 10 χρόνια χωρίς περιοδο λόγω διατροφικών διαταραχών, έχω παλι κυκλο. Για την ακρίβεια τον Αυγουστο και τον Σεπτεμβριο με διάρκεια κυκλου 40 ημερών. Τώρα προσπαθω με τους γιατρους μου να δουμε αν κάνω ωορρηξία καθώς με τον άντρα μου θέλουμε παιδακι. Την 25 μέρα του κύκλου υπήρχε το Ωοθηλακιο 19.8 mm και την 26  μέρα την ίδια ώρα είχε εξαφανιστεί. Αυτό σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία? Πότε όμως??? Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι όταν το ωάριο απελευθερώνεται το Ωοθηλακιο συνεχίζει να φαίνεται στον υπέρηχο ή με το που σκάει κατευθείαν συρρικνώνεται? Δηλαδή ή ωορρηξία έγινε από την 25η προς την 26η ή από την 26 και έπειτα???? Να επίσημανω ότι οι κυκλοι μου ήταν παντα μεγάλοι και ότι είμαι 30 ετών. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Φώφη1990 είπε:

Καλησπερα σε όλες!!! Ο λόγος που γράφω είναι γιατί έχω πραγματικά μπερδευτεί. Μετά από 10 χρόνια χωρίς περιοδο λόγω διατροφικών διαταραχών, έχω παλι κυκλο. Για την ακρίβεια τον Αυγουστο και τον Σεπτεμβριο με διάρκεια κυκλου 40 ημερών. Τώρα προσπαθω με τους γιατρους μου να δουμε αν κάνω ωορρηξία καθώς με τον άντρα μου θέλουμε παιδακι. Την 25 μέρα του κύκλου υπήρχε το Ωοθηλακιο 19.8 mm και την 26  μέρα την ίδια ώρα είχε εξαφανιστεί. Αυτό σημαίνει ότι έγινε η ωορρηξία? Πότε όμως??? Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι ότι όταν το ωάριο απελευθερώνεται το Ωοθηλακιο συνεχίζει να φαίνεται στον υπέρηχο ή με το που σκάει κατευθείαν συρρικνώνεται? Δηλαδή ή ωορρηξία έγινε από την 25η προς την 26η ή από την 26 και έπειτα???? Να επίσημανω ότι οι κυκλοι μου ήταν παντα μεγάλοι και ότι είμαι 30 ετών. 

ναι προφανως εγινε η ωορηξια την ιδια μερα  μετα απο 7 μερες αν κανεις εξεταση προγεστερονης βλεπεις κ αν εγινε κ σωστη ωορηξια .δεν φαινετε στην ιδια θεση το ωοθηλακιο.  γενικα οι τοσο μεγαλοι κυκλοι ειναι επιφοβοι για οχι κ τοσο καλες ωορηξιες δηλαδη αδεια κ κυστικα ωοθυλακια . ορμονικες εξετασεις εχεις κανει πιστευω? 

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2020 at 4:40 AM, linaa said:

ναι προφανως εγινε η ωορηξια την ιδια μερα  μετα απο 7 μερες αν κανεις εξεταση προγεστερονης βλεπεις κ αν εγινε κ σωστη ωορηξια .δεν φαινετε στην ιδια θεση το ωοθηλακιο.  γενικα οι τοσο μεγαλοι κυκλοι ειναι επιφοβοι για οχι κ τοσο καλες ωορηξιες δηλαδη αδεια κ κυστικα ωοθυλακια . ορμονικες εξετασεις εχεις κανει πιστευω? 

Τελικα η προγεστερονη 25.98. έχετε ιδέα αν είναι καλή? Πριν λίγο την έστειλα στον γιατρό μου και περιμένω τηλ. 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Τελικα η προγεστερονη 25.98. έχετε ιδέα αν είναι καλή? Πριν λίγο την έστειλα στον γιατρό μου και περιμένω τηλ. 

ειναι παρα πολυ καλη!! μηπως εισαι κ.εγκυος γιατι ειναι αρκετα ψηλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

21 hours ago, linaa said:

ειναι παρα πολυ καλη!! μηπως εισαι κ.εγκυος γιατι ειναι αρκετα ψηλα

Αχχχ... Μην μου βάζεις σκέψεις αισιοδοξίας καλή μου  @linaa γιατί μετά θα απογοητευτω! Μακάρι.... Επαφή είχα Κυριακή βράδυ... Και τελικά στον υπέρηχο την τρίτη το απόγευμα δεν υπήρχε πια!!! 

 

On 10/10/2020 at 4:40 AM, linaa said:

 

 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Φώφη1990 είπε:

Τελικα η προγεστερονη 25.98. έχετε ιδέα αν είναι καλή? Πριν λίγο την έστειλα στον γιατρό μου και περιμένω τηλ. 

Κοριτσι μου ηταν πολυ καλη η προγεστερόνη σου οπότε έγινε η ωορηξια!!!και με αυτό π είχες ρωτήσει νωρίτερα ναι εξαφανίζεται αμέσως μετά.....σου ευχομαι μέσα από τη καρδια μου να είναι αυτός ο μήνας ο τυχερός σου!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Φώφη1990 είπε:

Αχχχ... Μην μου βάζεις σκέψεις αισιοδοξίας καλή μου  @linaa γιατί μετά θα απογοητευτω! Μακάρι.... Επαφή είχα Κυριακή βράδυ... Και τελικά στον υπέρηχο την τρίτη το απόγευμα δεν υπήρχε πια!!! 

 

 

οχι αληθεια στο λεω εγω τετοια προγεστερονη ειχα μολις εμεινα εγκυος ειναι αρκετα ψηλα! η επαφη σου ηταν σωστη οποτε να εχεις ελπιδες !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@linaa& @*Vasoulaσας ευχαριστώ θερμά.... Η αλήθεια είναι ότι το θέλω πολυ μετά από τόσες ταλαιπωρίες 15 χρόνια με τα ορμονικά και τη διατροφή! Μακάρι όλα να πανε καλα... 

Η αλήθεια είναι ότι νιώθω πολυ πρηξιμο και τσιμπήματα! Αλλά δεν ξέρω αν είναι επειδή περιμένω από Δευτέρα περιοδο ή επειδή έχω πραγματικές ελπίδες! 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Φώφη1990 είπε:

@linaa & @*Vasoula μόλις έκανα early predictor και είναι θετικό!!! Θα τρελαθω!!!!! 

εγω στο ειπα! συνχαρητηρια!!! προσεχε τωρα κ δευτερα χοριακη κ τηκεφωνο σρο γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...