Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Αρνητικο τεστ


Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα ειμαι καινούργια εδω ..είμαι 26 χρονων ο αρραβωνιστικος μου στα 32 και έχει θέμα με το σπερμα καθώς είναι αδυναμο και έχει μόνο 1% πιθανοτητα για κανονική σύλληψη ..παρόλα αυτά δεν χάνουμε τις ελπίδες μας ..εγω ανεβασμένη την tsh που είναι 6,5 και παιρνω αγωγή τα Τ4 ..η περίοδος μου έρχεται κανονικα κάθε μήνα..τωρα εχω καθυστέρηση 7 μερες ..εκανα τεστ clear blue και ηταν αρνητικό..δεν εχω συμπτώματα η πριξιμο για να πω ότι μου έρχεται περίοδος..υπάρχει περίπτωση τα φάρμακα να επηρεάζουν την περίοδο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!

Πέρα από Τ4 παίρνεις και κάποιο άλλο φάρμακο; Απ όσο ξέρω η αυξημένη tsh συνδέεται με ανωμαλίες στον κύκλο και όχι το T4. Το παίρνω πάνω από 10 χρόνια.  Θα πρέπει να τη ρυθμίσεις πριν από ενδεχόμενη εγκυμοσύνη. Θυμάμαι ο ενδοκρινολογος μου μου είχε πει πριν αποφασίσω να κάνω προσπαθειεσ για παιδί θα πρέπει η τιμή να είναι κοντά στο 1,5 κι αυτό γιατί στην εγκυμοσύνη λόγω ορμονών συχνά απορρυθμίζεται. Εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας!! Είστε νέοι και με τον ένα ή άλλο τρόπο ένα παιδάκι θα έρθει σύντομα!


BwLip2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ina94 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα ειμαι καινούργια εδω ..είμαι 26 χρονων ο αρραβωνιστικος μου στα 32 και έχει θέμα με το σπερμα καθώς είναι αδυναμο και έχει μόνο 1% πιθανοτητα για κανονική σύλληψη ..παρόλα αυτά δεν χάνουμε τις ελπίδες μας ..εγω ανεβασμένη την tsh που είναι 6,5 και παιρνω αγωγή τα Τ4 ..η περίοδος μου έρχεται κανονικα κάθε μήνα..τωρα εχω καθυστέρηση 7 μερες ..εκανα τεστ clear blue και ηταν αρνητικό..δεν εχω συμπτώματα η πριξιμο για να πω ότι μου έρχεται περίοδος..υπάρχει περίπτωση τα φάρμακα να επηρεάζουν την περίοδο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤

Καλησπέρα.Τα φάρμακα δεν επηρεάζουν την περίοδο.Παντα έχεις σταθερή περιοδο.;Πρώτη φορά καθυστέρηση;.Περιμενε 2 -3 μέρες ακόμη και πάρε το γυναικολόγο σου.Παντως καλό είναι να ρυθμίσεις την tsh πριν μείνεις έγκυος γιατί αλλιώς έχεις αυξημένες πιθανότητες για αποβολή στην αρχή της εγκυμοσύνης.(έχω κι εγώ και περνώ t4).Ιδανικά να είναι έως 2,5.Ευχομαι σύντομα να μείνεις έγκυος και όλα να πάνε καλά.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Ina94 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα ειμαι καινούργια εδω ..είμαι 26 χρονων ο αρραβωνιστικος μου στα 32 και έχει θέμα με το σπερμα καθώς είναι αδυναμο και έχει μόνο 1% πιθανοτητα για κανονική σύλληψη ..παρόλα αυτά δεν χάνουμε τις ελπίδες μας ..εγω ανεβασμένη την tsh που είναι 6,5 και παιρνω αγωγή τα Τ4 ..η περίοδος μου έρχεται κανονικα κάθε μήνα..τωρα εχω καθυστέρηση 7 μερες ..εκανα τεστ clear blue και ηταν αρνητικό..δεν εχω συμπτώματα η πριξιμο για να πω ότι μου έρχεται περίοδος..υπάρχει περίπτωση τα φάρμακα να επηρεάζουν την περίοδο;; ευχαριστώ εκ των προτέρων ❤

Τα φάρμακα δεν νομίζω να επηρεάζουν την περίοδο γλυκιά μ ...αλλά νομίζω την επηρεάζει ο θυρεοειδής όταν δεν είναι σωστά ρυθμισμενος

  • Μου αρέσει 1

83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Το περισσότερο που μου εχει αργήσει είναι 10 μερες στις αρχές του χρόνου..από τότε κανονικα ... απ τη μια εύχομαι να ήμουν έγκυος αλλα από την άλλη δεν θέλω να έχω επιπλοκές..ευχαριστώ πάρα πολύ ❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 11/11/2020 at 4:58 ΜΜ, Eirini1988 είπε:

Καλησπερα!!!

Πέρα από Τ4 παίρνεις και κάποιο άλλο φάρμακο; Απ όσο ξέρω η αυξημένη tsh συνδέεται με ανωμαλίες στον κύκλο και όχι το T4. Το παίρνω πάνω από 10 χρόνια.  Θα πρέπει να τη ρυθμίσεις πριν από ενδεχόμενη εγκυμοσύνη. Θυμάμαι ο ενδοκρινολογος μου μου είχε πει πριν αποφασίσω να κάνω προσπαθειεσ για παιδί θα πρέπει η τιμή να είναι κοντά στο 1,5 κι αυτό γιατί στην εγκυμοσύνη λόγω ορμονών συχνά απορρυθμίζεται. Εύχομαι καλή επιτυχία στις προσπάθειες σας!! Είστε νέοι και με τον ένα ή άλλο τρόπο ένα παιδάκι θα έρθει σύντομα!

Καλημερα!! Όχι δεν παιρνω άλλα φαρμακα..και η αλήθεια ειναι πως από τα 18 μου μεχρι τα 25 μου ήμουν σταθερά 47 κιλα (πολυ αδύνατη για το ύψος μου 1,73) είχα παλια θέμα με τον θυρεοειδή και τωρα μεσα σε 10 μήνες πηρα 15 κιλα ..μέχρι πέρυσι η tsh ήταν φυσιολογική και φέτος έχει ανέβει πολύ..με την περίοδο δεν εχω θέμα παντα έρχεται στην ώρα της σημερα είναι η 10η μερα ..χθες είχα λίγο ροζ σαν αίμα και σημερα ίσα ίσα αίμα κι αυτό οταν παω στην τουαλέτα..πηρα τον γυναικολόγο μου ειπε να παω από βδομάδα για β χοριακη αν και δεν το βλέπω να πηγαίνω γιατι οπως φαίνεται η περίοδος είναι στο δρόμο της ...

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...