Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 27/3/2024 at 7:13 ΜΜ, Σποράκι είπε:

      Η μαστογραφία γίνεται τις πρώτες μέρες του κύκλου. Μη την κανείς τώρα, περίμενε να αδιαθετήσεις και την κάνεις. Προλαβαίνεις πριν την ετ 

      Ξερω πως γινεται τις πρωτες μερες αλλα ειπα να κανω μια απελπιδα προσπάθεια..... Θα το δεχτούν άραγε να την κάνω ταυτόχρονα με την διαδικασία ετ;

      On 27/3/2024 at 7:12 ΜΜ, Nels είπε:

      Τώρα το στήθος σου είναι πρησμένο, η μαστογραφία συστήνεται να γίνεται ακριβώς  μετά την περιοδο εως και πριν την ωωορηξια.Ρωτα και τον γιατρό σου τι θα σου πει

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Από το διαγνωστικό μου ειπανε πως οι ακτινολογοι αρνούνται να κάνουν στο 2ο 15νθημερο....

      Οπότε δεν ξέρω αν έχει σημασία να τον ρωτήσω  

Κλομιφαινη


Ritapog

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. αποφασίσαμε στον επόμενο κύκλο να κάνουμε προσπάθεια μέσω κλομιφαινης .. είναι κάποια που έχει κάνει?? Πέτυχε?? Έχει παρενέργειες??

η παρενεργεια που ειναι πιο συχνη ειναι να λεπταινει το ενδομητριο οποτε κ να ειναι πιο δυσκολο να πετυχει η προσπαθεια... γενικα πιο πολυ πετυχαινει σε κοπελες που για καποιο λογο δεν κανουν ωορηξια αλλα γενικα δεν εχουν καποιο αλλο προβλημα . υπαρχουν παντως πολλες που τα καταφεραν ετσι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

η παρενεργεια που ειναι πιο συχνη ειναι να λεπταινει το ενδομητριο οποτε κ να ειναι πιο δυσκολο να πετυχει η προσπαθεια... γενικα πιο πολυ πετυχαινει σε κοπελες που για καποιο λογο δεν κανουν ωορηξια αλλα γενικα δεν εχουν καποιο αλλο προβλημα . υπαρχουν παντως πολλες που τα καταφεραν ετσι.

Σε ευχαριστώ πολύ .. δεν ξέρω αν μας πετύχει , φαίνεται ότι κάνω ωορρηξία αλλά δεν μας κάθεται ..

Οι εξετάσεις του άντρα μου είναι καλές όπως και οι δικές μου . έκανα και υστεροσκοπηση αρχές Οκτωβρίου και όλα καλά.

Είπαμε να δοκιμάσουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ritapog είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. αποφασίσαμε στον επόμενο κύκλο να κάνουμε προσπάθεια μέσω κλομιφαινης .. είναι κάποια που έχει κάνει?? Πέτυχε?? Έχει παρενέργειες??

Καλημέρα κορίτσι! Λοιπόν όπως ανέφερθηκε κ πιο πάνω η μόνη παρενέργεια της κλομιφαινης είναι ότι λεπταινει το ενδομήτριο.Στους υπερήχους να ελέγχεις πάντα το πάχος του ενδομητρίου σου.Εγώ είχα κάνει με έναν βλάκα γιατρο προσπάθεια με κλομιφαινη κ δν είχα επιτυχία φυσικά εφόσον έχω ήδη λεπτό ενδομήτριο κ μη σου πω ότι αυτός μου έκανε τη ζημιά με την κλομιφαινη.Γιατί θα έπρεπε απ την αρχή να δει το πάχος του ενδομητρίου κ δν το έκανε.Όποτε κατα την δίκη μου άποψη η πρόκληση με κλομιφαινη δν είναι κ η καλύτερη κ εφόσον κανείς κ ωορρηξία.Απλά την δίνουν για να κανείς περισσότερα από ένα ωάριο για μεγαλυτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης κ να μην δωσουν κατευθείαν ενέσεις. Αυτό με τις εξετάσεις είναι μεγάλο θέμα γτ κ μεις δν έχουμε τπτ κ έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις αλλά εχω στο ιστορικό δυο βιοχημικές κυήσεις η μια από φυσική σύλληψη κ η μια από εξωσωματικη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Λοιπόν όπως ανέφερθηκε κ πιο πάνω η μόνη παρενέργεια της κλομιφαινης είναι ότι λεπταινει το ενδομήτριο.Στους υπερήχους να ελέγχεις πάντα το πάχος του ενδομητρίου σου.Εγώ είχα κάνει με έναν βλάκα γιατρο προσπάθεια με κλομιφαινη κ δν είχα επιτυχία φυσικά εφόσον έχω ήδη λεπτό ενδομήτριο κ μη σου πω ότι αυτός μου έκανε τη ζημιά με την κλομιφαινη.Γιατί θα έπρεπε απ την αρχή να δει το πάχος του ενδομητρίου κ δν το έκανε.Όποτε κατα την δίκη μου άποψη η πρόκληση με κλομιφαινη δν είναι κ η καλύτερη κ εφόσον κανείς κ ωορρηξία.Απλά την δίνουν για να κανείς περισσότερα από ένα ωάριο για μεγαλυτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης κ να μην δωσουν κατευθείαν ενέσεις. Αυτό με τις εξετάσεις είναι μεγάλο θέμα γτ κ μεις δν έχουμε τπτ κ έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις αλλά εχω στο ιστορικό δυο βιοχημικές κυήσεις η μια από φυσική σύλληψη κ η μια από εξωσωματικη. 

Έχω 3 βιοχημικές μόνο φέτος...στην σαλπιγγογραφια μου βρήκαν έναν μικρό πολύποδα ο οποίος έπεσε με την περίοδο αλλά στην υστεροσκοπηση φάνηκε ότι η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή..είπα να το δοκιμάσω ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ritapog είπε:

Έχω 3 βιοχημικές μόνο φέτος...στην σαλπιγγογραφια μου βρήκαν έναν μικρό πολύποδα ο οποίος έπεσε με την περίοδο αλλά στην υστεροσκοπηση φάνηκε ότι η μήτρα μου είχε σχήμα καρδιάς και ήταν κλειστή..είπα να το δοκιμάσω ..

Αχ σε καταλαβαίνω γτ κ γω φέτος τις είχα κ τις δυο.Εννοείται θα τη δοκιμάσεις γτ σε σένα μπορεί κ να λειτουργήσει η κλομιφαινη.Απλά να ελέγχετε σε κάθε υπέρηχο το πάχος του ενδομητρίου. Κοιτά αυτό που γνωρίζω για την μήτρα σε σχήμα καρδιάς είναι πως έχει δυο ήδη κ η μια οφείλεται σε αποβολες πρώτου τριμήνου κ η άλλη σε πρόωρο τοκετό.Εμένα γνωστή μου είχε μήτρα σε σχήμα καρδιάς κ είχε μια αποβολή αλλά η επόμενη ήταν τελειομηνη εγκυμοσυνη. Αυτό που ξέρω είναι ότι σε τετοιες περιπτωσεις ράβουν το διάφραγμα της μήτρας ώστε να μην αποβληθεί το έμβρυο.Το ίδιο είχαν προτείνει κ στη μητέρα μου όταν ήταν έγκυος σε μένα. Ο γιατρος σου τι εξήγηση άου έδωσε για τις 3 βιοχημικές;Αιματολογικό κ ανοσολογικό έλεγχο έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Αχ σε καταλαβαίνω γτ κ γω φέτος τις είχα κ τις δυο.Εννοείται θα τη δοκιμάσεις γτ σε σένα μπορεί κ να λειτουργήσει η κλομιφαινη.Απλά να ελέγχετε σε κάθε υπέρηχο το πάχος του ενδομητρίου. Κοιτά αυτό που γνωρίζω για την μήτρα σε σχήμα καρδιάς είναι πως έχει δυο ήδη κ η μια οφείλεται σε αποβολες πρώτου τριμήνου κ η άλλη σε πρόωρο τοκετό.Εμένα γνωστή μου είχε μήτρα σε σχήμα καρδιάς κ είχε μια αποβολή αλλά η επόμενη ήταν τελειομηνη εγκυμοσυνη. Αυτό που ξέρω είναι ότι σε τετοιες περιπτωσεις ράβουν το διάφραγμα της μήτρας ώστε να μην αποβληθεί το έμβρυο.Το ίδιο είχαν προτείνει κ στη μητέρα μου όταν ήταν έγκυος σε μένα. Ο γιατρος σου τι εξήγηση άου έδωσε για τις 3 βιοχημικές;Αιματολογικό κ ανοσολογικό έλεγχο έκανες;

Έχω κάνει όλα καλά .απλά είπαμε ότι σε περίπτωση που έρθει εγκυμοσύνη προληπτικά θα πάρω σαλοσπιρ.δεν ξέρω έχω αγχωθει

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ritapog είπε:

Έχω κάνει όλα καλά .απλά είπαμε ότι σε περίπτωση που έρθει εγκυμοσύνη προληπτικά θα πάρω σαλοσπιρ.δεν ξέρω έχω αγχωθει

Ευχομαι ν πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.Μην αγχώνεσαι γτ το άγχος φταίει γενικά που δν πετυχαίνουμε εγκυμοσυνη. Σκέψου πως όλα θα πάνε καλά κ να είσαι ήρεμη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 23/11/2020 at 2:57 ΜΜ, Queen10 είπε:

Καλημέρα κορίτσι! Λοιπόν όπως ανέφερθηκε κ πιο πάνω η μόνη παρενέργεια της κλομιφαινης είναι ότι λεπταινει το ενδομήτριο.Στους υπερήχους να ελέγχεις πάντα το πάχος του ενδομητρίου σου.Εγώ είχα κάνει με έναν βλάκα γιατρο προσπάθεια με κλομιφαινη κ δν είχα επιτυχία φυσικά εφόσον έχω ήδη λεπτό ενδομήτριο κ μη σου πω ότι αυτός μου έκανε τη ζημιά με την κλομιφαινη.Γιατί θα έπρεπε απ την αρχή να δει το πάχος του ενδομητρίου κ δν το έκανε.Όποτε κατα την δίκη μου άποψη η πρόκληση με κλομιφαινη δν είναι κ η καλύτερη κ εφόσον κανείς κ ωορρηξία.Απλά την δίνουν για να κανείς περισσότερα από ένα ωάριο για μεγαλυτερες πιθανοτητες εγκυμοσυνης κ να μην δωσουν κατευθείαν ενέσεις. Αυτό με τις εξετάσεις είναι μεγάλο θέμα γτ κ μεις δν έχουμε τπτ κ έχουμε κάνει τα πάντα από εξετασεις αλλά εχω στο ιστορικό δυο βιοχημικές κυήσεις η μια από φυσική σύλληψη κ η μια από εξωσωματικη. 

Κορίτσια εγώ για την κλομιφαινη( που την έχω πάρει κιόλας) δεν έχω την καλύτερη γνώμη.το ενδομήτριο δεν λεπτυνε καθόλου .από ότι ξέρω με παρατεταμένη χρήση έχει αυτή την ανεπιθύμητη ενέργεια.αλλα νομίζω είναι ένα φθηνό και πρόχειρο φάρμακο.παραπανω δεν θα πω.κ εγώ ήμουν στο τσακ να ξαναπάρω γιατί κ τις δύο φορές που πήρα έπιασα εγκυμοσύνη αλλά κρατήθηκα κ έπιασα φυσιολογικά.νομιζω γυναίκα που κάνει ωορηξια δεν το χρειάζεται το φάρμακο.

On 23/11/2020 at 3:54 ΜΜ, Ritapog είπε:

Έχω κάνει όλα καλά .απλά είπαμε ότι σε περίπτωση που έρθει εγκυμοσύνη προληπτικά θα πάρω σαλοσπιρ.δεν ξέρω έχω αγχωθει

Κοριτσάκι καλύτερα συζητά με τον γιατρό σου για ένα πιο καλό φάρμακο.ας είναι κ ενεσουλες αλλά η κλομιφαινη είναι πρόχειρη λύση.δινει σωστές εγκυμοσύνες σε νεαρές γυναίκες που έχουν πρόβλημα μόνο με την ωορηξια τους.εγω θα σου έλεγα πριν προβείτε σε αγωγή για διέγερση να διορθώσεις ότι θέλει διόρθωση στην μήτρα να είναι το περιβάλλον τέλειο για να φιλοξενήσει μωράκι..εσένα τι σου είπε ο γιατρός ;;

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...