Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Κολικοί


Stella_kl

Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια!Έχω ένα μωράκι 1,5 μηνών και εδω και κάποιες βδομάδες κλαίει επί ώρες μες στη μέρα,διπλωνεται σαν να πονάει η κοιλίτσα του και αερίζεται συχνά.Η γιατρος μου πε οτι αφου τρώει κανονικα είναι κολικοί.Έχει τύχει σε καμία να ταλαιπωρείται το μωρό τόσο συχνά από τους κολικούς?Και αν ναι πότε πέρασαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 45 λεπτά , Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω ένα μωράκι 1,5 μηνών και εδω και κάποιες βδομάδες κλαίει επί ώρες μες στη μέρα,διπλωνεται σαν να πονάει η κοιλίτσα του και αερίζεται συχνά.Η γιατρος μου πε οτι αφου τρώει κανονικα είναι κολικοί.Έχει τύχει σε καμία να ταλαιπωρείται το μωρό τόσο συχνά από τους κολικούς?Και αν ναι πότε πέρασαν?

Για να διπλωνεται ειναι κολικοι (αερια μαζευει).... αφου αεριζεται ανακουφίζεται.... οταν πονάει  μπορεις να του κάνεις  κυκλικες κινησεις μασαζακι στην κοιλιτσα και να διπλωνεις  εναλλαξ εσυ τα ποδαρακια για να βοηθησεις το εντερο να αποσυμφοριστει μια ωρα αρχυτερα... 

αν δινεις ξενο... μπορεις να δοκιμασεις και μπιμπερο που βοηθάνε  στο να μην καταπινει πολυ αερα...

υπαρχουν και αλλοι μεθοδοι θα σ πουν τα κορίτσια  εμενα με μασαζακι ηρεμουσε οποτε δεν εκανα κατι αλλο...

να εξαφανιστούν ως δια μαγείας εν μια νυκτι δεν παίζει...

γυρω στο τριμηνο υποχωρουν σιγα σιγα...

αντε κοντεύεις... υπομονη...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Stella_kl είπε:

Γεια σας κορίτσια!Έχω ένα μωράκι 1,5 μηνών και εδω και κάποιες βδομάδες κλαίει επί ώρες μες στη μέρα,διπλωνεται σαν να πονάει η κοιλίτσα του και αερίζεται συχνά.Η γιατρος μου πε οτι αφου τρώει κανονικα είναι κολικοί.Έχει τύχει σε καμία να ταλαιπωρείται το μωρό τόσο συχνά από τους κολικούς?Και αν ναι πότε πέρασαν?

Καλημέρα! Να σου ζήσει το μωρο!! Σίγουρα είναι κολικοί όπως το περιγράφεις. Φεύγουν μετά τους 3 μήνες όπως ήδη σου έγραψαν! Μπορείς να σιδερωνεις πετσέτα και να την ακουμπάς ζεστη (οχι καυτη) πανω απο το ρούχο στην κοιλιτσα! Αυτο εμένα το ανακουφίζε πολυ. Επίσης ξάπλωσε το μπρούμυτα στα γόνατα σου ώστε να πιέζει το γόνατο την κοιλιά του και καν του μασάζ στην πλάτη. Τέλος υπάρχει και σιρόπι νομίζω αλλάζω ακούσει ότι δεν κάνει και πολλά. Εγώ δεν το χρησιμοποίησα.  Καλή δύναμη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...