Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Recommended Posts

Just now, jellyfishch είπε:

Μπορεί να είναι και από το χαπι επόμενης ημέρας όλη αυτο, δεν αποκλείεται, να διαταρραξε τον κύκλο σου. Δε νομίζω ότι είναι κάτι σοβαρό, έγκυος ψιλοαποκλειεται θεωρώ να είσαι. Πρόσεχε με αυτό το χάπι, είναι πολύ δυνατό. Είχα σοβαρή ακμή για μια δεκαετία ( ενώ στην εφηβεία μου δεν είχα καθόλου) και έχω πολυκυστικες ωοθηκες με ο, τι αυτό συνεπάγεται,επειδή το  πήρα αρκετές φορές. Μονο μια ή δύο φορές στη ζωή σου πρέπει να το πάρεις κανονικά. 

Να επιβάλλεις το προφυλακτικό, και θα το συνηθίσετε σιγά σιγά.

@Sionti2001πραγματι μπορει να ειναι απο το χαπι.διαταρρασει τον κυκλο

κ επειδη μια φορα σε εναν τραυματισμο ημουν στην ηλικια σου,κ χωρις ιδιαιτερες εμπειριες κ γνωσεις,οταν ειδα αιμα κ εγω λιγο τα εχασα.νομισα αδιαθετησα .μου περασε απο το μυαλο να ηταν κ απο τον υμενα.οταν ειδα ομως οτι δ συνεχιστηκε κατεληξα στο οτι απλα ηταν καποιος τραυματισμος(ειχα πολυ αιμα στην περιοδο,κ ημουν κ σε ασχετη μερα για να  ηταν τελικα)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, vasiliki2020 είπε:

Τωρα που είπες ότι είχες πάρει το χάπι της επόμενης μέρας οντως παιζει ρόλο.το χαπι αυτο μπορει να σου φέρει μια μικρή αιμορραγία και να αλλάξει λίγο ο κύκλος σου.μιλα με τον γιατρό σου και θα σου πει εκεινος.ολα καλα θα πανε μην ανησυχεις:)

Έκανα σήμερα το τεστ και βγήκε αρνητικό και μετά πήγα και στον γυναικολόγο μου ο οποίος μου είπε ότι το χάπι χάλασε τον κύκλο μου και ότι θα αδιαθετησω σε 10 περίπου μέρες .. Επίσης, μου είπε ότι δεν είμαι έγκυος γιατί το υπερυχπγραφημα που έγινε μέσω κολπου δεν έδειξε ότι υπάρχει κάποια μάζα ή κάποιος μικρός σάκος ήταν τελείως καθαρό. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα, ηθελα πολύ να γράψω πιο νωρίς, να δώσω κουράγιο στα κορίτσια που προσπαθούν με εξωσωματική για ένα μωράκι αλλά κάτι με κρατούσε στο να περιμένω.

Αυτό το αίμα με εχει στοιχειώσει. Η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής βιοχημική κύηση με αυτόματη αποβολή, δηλαδή ταυτόχρονο αίμα,η δεύτερη αρνητική, η τριτη φυσική αποβολή, τέλεια, την 6η εβδομάδα, είχαν βγει όλα φυσικά χωρίς απόξεση.

Και φτάνουμε στη τέταρτη, με άλλον γιατρό, με τεχνητό κύκλο, όλα να πηγαίνουν καλά από την αρχή και να ευχαριστώ που επιτέλους ζούμε κι εμείς αυτό το θαύμα. Κανένα θέμα δεν είχα, απεφυγα τη δουλειά κιόλας  για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα κουράζομαι γιατί είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός.

Και ξαφνικά τη προηγούμενη εβδομάδα λίγη αιμορραγια, που πέρασε γρήγορα, ήταν πολύ λίγη,ο υπέρηχος που καναμε είχε δείξει ότι το εμβρυακι μας είναι μια χαρά, ένα έχουμε και ελπίζω υγιές. Και από χθες βράδυ, φουλ αιμορραγια, πολύ όμως, με πηγματα κάποιες φορες που συνεχίζουν, η αιμορραγια όχι τόσο αλλά είμαι ξάπλα από χθες και προσευχομαι να πάνε όλα καλά.

Έχω ένα ινομυωμα χαμηλά στον τράχηλο που ναι μεν ο γιατρός ήταν ανήσυχος στο να βγει αλλά δεν ήταν και απαγορευτικό στο να προχωρήσουμε. Είχα ζητησει ξανά δεύτερη γνώμη από γνωστό γιατρο του Αλεξάνδρα και μου είχε πει δεν επηρεαζει. Το είχα ψάξει ενδελεχώς πέρσι σε πολλούς γιατρούς. Να είναι όμως από αυτό, να είναι κάτι άλλο; Θα μάθουμε πιστεύω το απόγευμα. 

Σε αυτή τη φάση που είμαι, κοντευουμε για την αυχενική, σε λίγες μέρες κλείνω το πρώτο τρίμηνο, μπορεί να το χάσω; Δεν θέλω να το σκέφτομαι καν...εγώ προσωπικά άντεξα στη κοιλιά της μαμάς μου τότε με φουλ αιμορραγία που είχε λόγω ινομυωματων, τα κατάφερα. 

Σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα...κοπέλες που το έχετε περάσει πώς πήγε;

 


T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Moomin είπε:

Καλησπέρα, ηθελα πολύ να γράψω πιο νωρίς, να δώσω κουράγιο στα κορίτσια που προσπαθούν με εξωσωματική για ένα μωράκι αλλά κάτι με κρατούσε στο να περιμένω.

Αυτό το αίμα με εχει στοιχειώσει. Η πρώτη προσπάθεια εξωσωματικής βιοχημική κύηση με αυτόματη αποβολή, δηλαδή ταυτόχρονο αίμα,η δεύτερη αρνητική, η τριτη φυσική αποβολή, τέλεια, την 6η εβδομάδα, είχαν βγει όλα φυσικά χωρίς απόξεση.

Και φτάνουμε στη τέταρτη, με άλλον γιατρό, με τεχνητό κύκλο, όλα να πηγαίνουν καλά από την αρχή και να ευχαριστώ που επιτέλους ζούμε κι εμείς αυτό το θαύμα. Κανένα θέμα δεν είχα, απεφυγα τη δουλειά κιόλας  για να είμαι σίγουρη ότι δεν θα κουράζομαι γιατί είμαι αναπληρώτρια νηπιαγωγός.

Και ξαφνικά τη προηγούμενη εβδομάδα λίγη αιμορραγια, που πέρασε γρήγορα, ήταν πολύ λίγη,ο υπέρηχος που καναμε είχε δείξει ότι το εμβρυακι μας είναι μια χαρά, ένα έχουμε και ελπίζω υγιές. Και από χθες βράδυ, φουλ αιμορραγια, πολύ όμως, με πηγματα κάποιες φορες που συνεχίζουν, η αιμορραγια όχι τόσο αλλά είμαι ξάπλα από χθες και προσευχομαι να πάνε όλα καλά.

Έχω ένα ινομυωμα χαμηλά στον τράχηλο που ναι μεν ο γιατρός ήταν ανήσυχος στο να βγει αλλά δεν ήταν και απαγορευτικό στο να προχωρήσουμε. Είχα ζητησει ξανά δεύτερη γνώμη από γνωστό γιατρο του Αλεξάνδρα και μου είχε πει δεν επηρεαζει. Το είχα ψάξει ενδελεχώς πέρσι σε πολλούς γιατρούς. Να είναι όμως από αυτό, να είναι κάτι άλλο; Θα μάθουμε πιστεύω το απόγευμα. 

Σε αυτή τη φάση που είμαι, κοντευουμε για την αυχενική, σε λίγες μέρες κλείνω το πρώτο τρίμηνο, μπορεί να το χάσω; Δεν θέλω να το σκέφτομαι καν...εγώ προσωπικά άντεξα στη κοιλιά της μαμάς μου τότε με φουλ αιμορραγία που είχε λόγω ινομυωματων, τα κατάφερα. 

Σηκώνομαι μόνο για τουαλέτα...κοπέλες που το έχετε περάσει πώς πήγε;

 

Καλησπέρα κορίτσι μου σου εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Το αίμα δυστυχώς ειναι κάτι που μας κόβει τα πόδια όμως δεν είναι πάντα τόσο επικίνδυνο. Είχα αίμα από την δεύτερη χοριακη φαντάσου μέχρι μετά την αυχενική από την αποβολή του ενός εμβρύου. Όσο το αίμα δεν συνοδεύεται από πονους (όχι πονάκια τύπου περιόδου) συνήθως δεν είναι κάτι κακό. Ξεκουρασου μέχρι την ώρα που θα πας στον γιατρό και εύχομαι να πάνε όλα καλά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου σου εύχομαι μια ήρεμη εγκυμοσύνη. Το αίμα δυστυχώς ειναι κάτι που μας κόβει τα πόδια όμως δεν είναι πάντα τόσο επικίνδυνο. Είχα αίμα από την δεύτερη χοριακη φαντάσου μέχρι μετά την αυχενική από την αποβολή του ενός εμβρύου. Όσο το αίμα δεν συνοδεύεται από πονους (όχι πονάκια τύπου περιόδου) συνήθως δεν είναι κάτι κακό. Ξεκουρασου μέχρι την ώρα που θα πας στον γιατρό και εύχομαι να πάνε όλα καλά 

Σε ευχαριστώ πολύ! Εμενα τελικά φταίει το ινομυωμα, έχει κάνει μια μικρή αποκόλληση. Θέλει προσοχή και θα το παρακολουθουμε...να χαίρεσαι το παιδακι σου.

  • Μου αρέσει 1

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Moomin είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εμενα τελικά φταίει το ινομυωμα, έχει κάνει μια μικρή αποκόλληση. Θέλει προσοχή και θα το παρακολουθουμε...να χαίρεσαι το παιδακι σου.

Αφού είναι όλα καλά με το μωράκι σου όλα καλά θα πάνε. Δυστυχώς δεν έχουμε όλες εύκολες εγκυμοσύνες αλλά στο τέλος τα καταφέρνουμε. Ξεκούραση τώρα και προσοχή και όλα καλα θα πάνε κορίτσι μου 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Moomin είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Εμενα τελικά φταίει το ινομυωμα, έχει κάνει μια μικρή αποκόλληση. Θέλει προσοχή και θα το παρακολουθουμε...να χαίρεσαι το παιδακι σου.

Όλα να πάνε καλά πολύ ξεκουραση !

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , silvy22 είπε:

Όλα να πάνε καλά πολύ ξεκουραση !

Να σαι καλά κ σε σένα όλα.πανε κατευχην.

πρίν από 13 λεπτά , Ελισάβετ καπ 2 είπε:

Αφού είναι όλα καλά με το μωράκι σου όλα καλά θα πάνε. Δυστυχώς δεν έχουμε όλες εύκολες εγκυμοσύνες αλλά στο τέλος τα καταφέρνουμε. Ξεκούραση τώρα και προσοχή και όλα καλα θα πάνε κορίτσι μου 

Ναι αυτό θα κάνω, σε ευχαριστώ.

  • Μου αρέσει 2

T4Rzp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...