Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Βοήθεια χαμηλός πλακούντας.


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Τιποτα δε θα συμβει !! ολα θα πανε καλα!!!!

Γλυκειά μου τι κάνεις;;γεννήσες σίγουρα...πως είναι τα μωρουλια;;;;να σου ζήσουν.

7 ώρες πρίν, MumMaria είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.τωρα είδα το θέμα σου.ελπιζω ούτως ή άλλως να ηρεμησες τώρα με αυτά που σου είπαν τα κορίτσια.

Λίγο πριν την αυχενική μου στην δεύτερη εγκυμοσύνη,είχα αιμορραγία μεγάλη,πήγα κλινική κ μου ειπεμο γιατρός μου ότι ο πλακούντας μου είναι τόσο χαμηλός που εφάπτεται στον τράχηλο κ λόγω τριβης,είχα το αίμα(στα λέω λίγο μπακαλιστικα τώρα,δεν είμαστε κ γιατροί) μετά από δύο βδομάδες στην αυχενική παρέμεινε χαμηλά πολύ.μεχρι την β επιπέδου είχε ανέβει.εσενα που δεν φράζει τον τραχηλο,σίγουρα θα ανέβει όσο θα περνάνε οι εβδομάδες.θα μεγαλώνει η μήτρα κ θα τον τραβάει προς τα πάνω.να μην ανησυχείς κ να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου.με το καλό!!

Υ.Γ εγώ αιμορραγία είχα γιατί κουβαλούσα κ το πρώτο μου παιδάκι που τότε ήταν μηνών.μου σύστησε κατάκλιση αλλά μετά την β επιπέδου με πρόσθιο υψηλό πλέον πλακούντα συνέχισα κανονικά την καθημερινοτητα μου.

Ευχαριστώ κορίτσι μου..ξαναρωτησα εγώ η σούπερ αγχωμενη τον γιατρό που μου έκανε αυχενική κ μου απάντησε οι εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό στην αυχενικη..το να είναι ψηλά είναι σπάνιο αυτή την εβδομάδα.αοο την στιγμή που δεν είδα κ ποτέ αίμα μου είπε δεν έχεις κανέναν περιορισμο..εγώ βέβαια προσέχω δεν σηκώνω ούτε ένα κιλό..δεν είμαι για πειράματα...κ πρώτη φορά σε εγκυμοσύνη δεν έρχομαι κ σε επαφή...φοβάμαι πολυυ.

6 ώρες πρίν, enjoy είπε:

Ειχα χαμηλο οπισθιο νομιζω.. στην δεύτερη εγκυμοσυνη.. και αιμοραγγια.. 2ο και 3ο μηνα.. καπου 3ο προς 4ο σταματησε.. εκανα ενεσεις προγεστερονης ανα 5ημερες.. γτ τα χαπια δεν με βοηθουσαν... και στην β επίπεδου  πηγε στα υψη ο πλακουντας.. 

Ο πλακουντας δημιουργειται σε οποιο σημειο θελει σε καθε εγκυμοσυνη.. στην πρωτη μου δηιμιουργηθηκε τερμα πανω στη μητρα.... 

Αλλα σε πολλες γυναικες οπως και μενα... οπως και στα κοριτσια οπως σ ειπαν αν και δημιουργειται χαμηλα μετα ανεβαινει... λιγο αργει και θα σκασεις απο το αγχος  σου.. η αληθεια ειναι... λογικο... αλλα θα ανεβει.. 

Σε σπανιες περιπτωσεις δεν ανεβαινει... 

Όσο μπορεις να σκεφτεσαι το μωρακι σου να ειναι καλα και ο πλακουντας ας ειναι οπου θελει... αν δεν σ κανει αιμορραγια δεν υπαρχει κινδυνος αποβολης... και αν σ κανει, παλι η ιατρικη εχει προχωρησει.. το χειροτερο σενάριο  χαμηλου πλακουντα ειναι η καισαρικη... 

Αν ειναι η πρωτη σ εγκυμοσυνη λογικο να φοβασαι.. αλλα σημασια εχει το μωρο να είναι  καλα και οχι με ποιον τροπο θα βγει απο την κοιλια σου..

Στα λεω γτ καμια φορα λεμε χαμηλος πλακουντας και φοβομαστε το αγνωστο... ενω αμα τα βαλεις κατω και σκεφτεις τι προκαλει και ολα τα πιθανα σεναρια... δεν ειναι κατι το τρομερο.. ειναι συνηθες φαινομενο... απλα διασαφηνισε στο μυαλο σου την εννοια.. και να πεις σε ολους  οτι εισαι εγκυος και να το ευχαριστηθείτε και να χαρειτε ολα καλα θα πανε... απλα γνωμη μου μην τους λες οτι εχεις χαμηλο πλακουντα γτ θα σε πρηζουν καθε φορα και θα σε αγχωνουν.. εισαι καλα δεν εισαι καλα πρηξιμο ανευ λογου...

Ευχαριστώ πολύ..καισαρική θα κάνω έτσι κ αλλιώς λόγω πρώτης καισαρικής όποτε μόνο αυτό δεν με αγχώνει..αλλά τώρα το χωνεψα κ το που εμφυτεύτηκε το ζουζουνι κ απλά προσεχω..δεν ξέρω αν φταίει ο χαμηλός πλακούντας η το ότι μπήκα τέταρτο μήνα..δεν θυμάμαι κ από τον γιο μου πέρασαν χρόνια αλλά έχω πολύ συχνοουρια...λέω μήπως το ότι είναι τόσο κάτω μου δίνει αυτή την αίσθηση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Emilly800 είπε:

Γλυκειά μου τι κάνεις;;γεννήσες σίγουρα...πως είναι τα μωρουλια;;;;να σου ζήσουν.

Ευχαριστώ κορίτσι μου..ξαναρωτησα εγώ η σούπερ αγχωμενη τον γιατρό που μου έκανε αυχενική κ μου απάντησε οι εννιά στις δέκα γυναίκες έχουν χαμηλό στην αυχενικη..το να είναι ψηλά είναι σπάνιο αυτή την εβδομάδα.αοο την στιγμή που δεν είδα κ ποτέ αίμα μου είπε δεν έχεις κανέναν περιορισμο..εγώ βέβαια προσέχω δεν σηκώνω ούτε ένα κιλό..δεν είμαι για πειράματα...κ πρώτη φορά σε εγκυμοσύνη δεν έρχομαι κ σε επαφή...φοβάμαι πολυυ.

Ευχαριστώ πολύ..καισαρική θα κάνω έτσι κ αλλιώς λόγω πρώτης καισαρικής όποτε μόνο αυτό δεν με αγχώνει..αλλά τώρα το χωνεψα κ το που εμφυτεύτηκε το ζουζουνι κ απλά προσεχω..δεν ξέρω αν φταίει ο χαμηλός πλακούντας η το ότι μπήκα τέταρτο μήνα..δεν θυμάμαι κ από τον γιο μου πέρασαν χρόνια αλλά έχω πολύ συχνοουρια...λέω μήπως το ότι είναι τόσο κάτω μου δίνει αυτή την αίσθηση...

Η συχνοουρια ειναι γενικο φαινομενο της εγκυμοσυνης...δεν εχω ιδεα αν συνδέονται αυτα τα δυο... και εγω ειχα φουλ... καποιο διαστημα ηρεμησα κ στο τελος παλι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, enjoy είπε:

Η συχνοουρια ειναι γενικο φαινομενο της εγκυμοσυνης...δεν εχω ιδεα αν συνδέονται αυτα τα δυο... και εγω ειχα φουλ... καποιο διαστημα ηρεμησα κ στο τελος παλι..

Έτσι είναι..απλά θυμάμαι μια έντονη συχνοουρια στην φάση εκεί τις πρώτες μέρες εγκυμοσύνης,,μετά υπήρξε παύση κ τώρα πάλι...κσαν να έρχεται κ φεύγει..στο τέλος το θυμάμαι το χάλι να μην μπορείς να κοιμηθείς τρεις κ λίγο τουαλέτα...μαγική περίοδος η εγκυμοσύνη χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Emilly800 είπε:

Έτσι είναι..απλά θυμάμαι μια έντονη συχνοουρια στην φάση εκεί τις πρώτες μέρες εγκυμοσύνης,,μετά υπήρξε παύση κ τώρα πάλι...κσαν να έρχεται κ φεύγει..στο τέλος το θυμάμαι το χάλι να μην μπορείς να κοιμηθείς τρεις κ λίγο τουαλέτα...μαγική περίοδος η εγκυμοσύνη χαχαχαχα.

Ολα καλά δοξα τω θεω ! :-) ειναι μια χαρουλα! Και εσυ μια χαρα θα πας ..λογικο που αγχωθηκες με ολα αυτα που διαβαζουμε..κ με τα ιστορικα κλπ.. αλλα ολα θα ειναι μια χαρα θα δεις..!!κ ευχομαι τελεια να εισαι απο δω και περα που ειπαμε να ησυχασεις ..Σε φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nephele78 είπε:

Ολα καλά δοξα τω θεω ! :-) ειναι μια χαρουλα! Και εσυ μια χαρα θα πας ..λογικο που αγχωθηκες με ολα αυτα που διαβαζουμε..κ με τα ιστορικα κλπ.. αλλα ολα θα ειναι μια χαρα θα δεις..!!κ ευχομαι τελεια να εισαι απο δω και περα που ειπαμε να ησυχασεις ..Σε φιλω!!!

Να σου ζήσουν κ πάλι τα παιδάκια σου κορίτσι μου...εγώ υπομονή κάνω να ηρεμίσω από αναγουλες σε κανένα μήνα..βήμα βήμα το πάω συντηρητικά κ έχει ο Θεός.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...