Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Σπερμοδιαγραμμα


Recommended Posts

Καλησπερα,μετα απο 4 αποβολες πρωτου  τριμηνου ειμαστε παλι σε διαδικασια εξετασεων..το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου με προβληματισε οσων αφορα τη μορφολογια του..4% τυπικη μορφη 96% ατυπη. Με 77% ανωμαλιες κεφαλης, 23% αυχενα,10%ουρας..

Θεωρειτε χαμηλα τα ποσοστα?ευχαριστω εκ των προτερων

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofia13 είπε:

Καλησπερα,μετα απο 4 αποβολες πρωτου  τριμηνου ειμαστε παλι σε διαδικασια εξετασεων..το σπερμοδιαγραμμα του συζυγου με προβληματισε οσων αφορα τη μορφολογια του..4% τυπικη μορφη 96% ατυπη. Με 77% ανωμαλιες κεφαλης, 23% αυχενα,10%ουρας..

Θεωρειτε χαμηλα τα ποσοστα?ευχαριστω εκ των προτερων

 
  • Νομιζω πως ειναινπαθολογικο θα πρεπει να βρεις εναν καλο ουρολογο 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Γεια σας έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα και βρήκαμε χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων 13.4 τα υπόλοιπα είναι εντάξει! Αν έτυχε και σε κάποια άλλη κάτι παρόμοιο τι κάνατε; Πήρατε βιταμίνες;;περιμένουμε μα δούμε τι θα μας πει ο γιατρος 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Rafaela_123 said:

Γεια σας έχουμε κάνει σπερμοδιαγραμμα και βρήκαμε χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων 13.4 τα υπόλοιπα είναι εντάξει! Αν έτυχε και σε κάποια άλλη κάτι παρόμοιο τι κάνατε; Πήρατε βιταμίνες;;περιμένουμε μα δούμε τι θα μας πει ο γιατρος 

Καλησπέρα! Και ο δικός μου τόσα είχε περίπου λόγω κιρσοκήλης. Είχαμε πάρει τις βιταμίνες amitamin fertilsan M από Γερμανία (θεραπεία για 3 μήνες 90€). Θεωρούνται από τις καλύτερες παγκοσμίως και είναι πολύ πιο οικονομικές από τις άλλες εδώ στην Ελλάδα που είναι σίγουρα υποδεέστερες και έχουν και 70€ τον μήνα. Ειχε κάνει επαναληπτική στους 4 μήνες και είχε ανέβει στα 32 εκ. Μεγάλη διαφορά, σχεδόν τριπλασιάστηκε. Αρκετά αργότερα βέβαια ξανα έπεσε στα ίδια νούμερα αλλά σίγουρα έκαναν δουλειά. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Καλησπέρα! Και ο δικός μου τόσα είχε περίπου λόγω κιρσοκήλης. Είχαμε πάρει τις βιταμίνες amitamin fertilsan M από Γερμανία (θεραπεία για 3 μήνες 90€). Θεωρούνται από τις καλύτερες παγκοσμίως και είναι πολύ πιο οικονομικές από τις άλλες εδώ στην Ελλάδα που είναι σίγουρα υποδεέστερες και έχουν και 70€ τον μήνα. Ειχε κάνει επαναληπτική στους 4 μήνες και είχε ανέβει στα 32 εκ. Μεγάλη διαφορά, σχεδόν τριπλασιάστηκε. Αρκετά αργότερα βέβαια ξανα έπεσε στα ίδια νούμερα αλλά σίγουρα έκαναν δουλειά. 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Η κινητικότητα σας ήταν καλή;;

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Rafaela_123 said:

Σε ευχαριστώ παρά πολύ! Η κινητικότητα σας ήταν καλή;;

Η κινητικότητα δεν είχε αλλάξει απ' όσο θυμάμαι. Πάντα κυμαίνεται στα ίδια ποσοστά.  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Η κινητικότητα δεν είχε αλλάξει απ' όσο θυμάμαι. Πάντα κυμαίνεται στα ίδια ποσοστά.  

Εμας είναι 80% και στις 8 ώρες γίνεται 75% ομως ο αριθμός είναι 13.4 ανά μλ η μορφολογία είναι καλή ! Έχουμε πιθανότητα για φυσική σύλληψη ; Προσπαθούμε 1 χρόνο σχεδόν! Θα κάνω κ εγώ εξετάσεις ισως έχουμε κ άλλο πρόβλημα 

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, Rafaela_123 said:

Εμας είναι 80% και στις 8 ώρες γίνεται 75% ομως ο αριθμός είναι 13.4 ανά μλ η μορφολογία είναι καλή ! Έχουμε πιθανότητα για φυσική σύλληψη ; Προσπαθούμε 1 χρόνο σχεδόν! Θα κάνω κ εγώ εξετάσεις ισως έχουμε κ άλλο πρόβλημα 

Δυστυχώς δεν ξέρω πολλά από σπερμοδιαγραμματα γιατί πάντα όλοι οι γιατροί έμεναν στα δικά μου προβλήματα. Το δικό σας σε κινητικότητα είναι σίγουρα καλύτερο από του άντρα μου και εμάς μας έλεγαν πάντα ότι κάνουμε δουλειά με αυτό. Θα σου πρότεινα να δείτε έναν καλό ουρολόγο που να ασχολείται με θέματα γονιμότητας :)


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Εμας είναι 80% και στις 8 ώρες γίνεται 75% ομως ο αριθμός είναι 13.4 ανά μλ η μορφολογία είναι καλή ! Έχουμε πιθανότητα για φυσική σύλληψη ; Προσπαθούμε 1 χρόνο σχεδόν! Θα κάνω κ εγώ εξετάσεις ισως έχουμε κ άλλο πρόβλημα 

Ραφαέλα καλησπέρα, με 13.5εκ σπερματοζωαρια ανά ml και 80% ζωηρή κινητικότητα, αν είναι καλή και η μορφολογία τους, να μην ανησυχείς καθόλου. Με ενα εκ λιγότερο και μια ταπεινή κινητικότητα του 15% σε 55% φυσιολογικες μορφές, μας ειπαν πως μπορώ να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Έχουν περάσει βέβαια δύο χρόνια και έγκυος δεν έχω μείνει πάρα τις εντατικές προσπάθειες, τα τεστ ωορρηξίας κτλ., παίζει όμως ρόλο το ότι εμείς έχουμε και μια κάποια ηλικία. Κάνε και το δικό σου τσεκ απ, σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού σου, ας πάρει κι ο σύζυγος βιταμίνες για να αυξήσει τον αριθμό και όλα θα πάνε καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Agatte είπε:

Ραφαέλα καλησπέρα, με 13.5εκ σπερματοζωαρια ανά ml και 80% ζωηρή κινητικότητα, αν είναι καλή και η μορφολογία τους, να μην ανησυχείς καθόλου. Με ενα εκ λιγότερο και μια ταπεινή κινητικότητα του 15% σε 55% φυσιολογικες μορφές, μας ειπαν πως μπορώ να μείνω έγκυος φυσιολογικά. Έχουν περάσει βέβαια δύο χρόνια και έγκυος δεν έχω μείνει πάρα τις εντατικές προσπάθειες, τα τεστ ωορρηξίας κτλ., παίζει όμως ρόλο το ότι εμείς έχουμε και μια κάποια ηλικία. Κάνε και το δικό σου τσεκ απ, σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού σου, ας πάρει κι ο σύζυγος βιταμίνες για να αυξήσει τον αριθμό και όλα θα πάνε καλά! 

Σε ευχαριστώ παρά πολύ μου δίνεις μεγάλη ελπίδα :) μακάρι σύντομα να έρθει το μωράκι σας :) 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...