Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μέλι στην εγκυμοσύνη


Recommended Posts


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Katerina96 είπε:

Ξέρετε αν επιτρέπεται το μέλι στην εγκυμοσύνη; 

Ναι επιτρεπεται. Το μελι δεν επιτρεπεται μονο στο μωρο μεχρι να φτασει ενος ετους.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 13 λεπτά , Katerina96 είπε:

Όπως καταλάβατε με αγχώνει πολύ το τι κάνει και τι όχι.. 

Ρωτα τον γιατρο να σου πει αναλυτικά. Εμενα μου τα ειπε μολις άκουσα καρδια και ηταν και πολυ αυστηρός.

  • Μου αρέσει 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Καντι είπε:

Ρωτα τον γιατρο να σου πει αναλυτικά. Εμενα μου τα ειπε μολις άκουσα καρδια και ηταν και πολυ αυστηρός.

Δεν μου έχει πει ούτε σε αυτή ούτε στην προηγούμενη. Και τα έψαξα στο ίντερνετ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , Katerina96 είπε:

Δεν μου έχει πει ούτε σε αυτή ούτε στην προηγούμενη. Και τα έψαξα στο ίντερνετ 

Οκ ,

απο ψάρια όχι σολομό, τόνο , ξιφία  όχι οστρακοειδή. Γαρίδες αν ξέρεις οτι ειναι εγγύηση απο εκεί που θα πάρεις.

αλλαντικα όχι , εμενα δεν άφηνε ουτε γαλοπούλα φέτες για τοστ.

οχι τυριά τύπου ροκφόρ, Brie, η συσκεύαςια των τυριών πρεπει να γραφει παστεριωμένο. Δεν θα θα πχ φέτα χύμα απο το χωριό.

Όχι γλυκά και γενικως ζαχαρη

οχι γαριδάκια , πατατάκια κλπ

απ έξω όχι σαλάτα, σπίτι σου καλοπλυμένα.

κρεας καλομαγειρεμένο, όχι γύρο απ έξω.

καφε εμενα με άφηνε ενα καπουτσίνο την μερα ντεκαφεινε , έπινα δυο. 

Καλα οταν ανέβασα και λιγο σάκχαρο περιοριστικαν και οι ποσότητες μακαρόνια, ρύζι κλπ, αλλα αυτο αν εχεις θεμα.

 

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Καντι είπε:

Οκ ,

απο ψάρια όχι σολομό, τόνο , ξιφία  όχι οστρακοειδή. Γαρίδες αν ξέρεις οτι ειναι εγγύηση απο εκεί που θα πάρεις.

αλλαντικα όχι , εμενα δεν άφηνε ουτε γαλοπούλα φέτες για τοστ.

οχι τυριά τύπου ροκφόρ, Brie, η συσκεύαςια των τυριών πρεπει να γραφει παστεριωμένο. Δεν θα θα πχ φέτα χύμα απο το χωριό.

Όχι γλυκά και γενικως ζαχαρη

οχι γαριδάκια , πατατάκια κλπ

απ έξω όχι σαλάτα, σπίτι σου καλοπλυμένα.

κρεας καλομαγειρεμένο, όχι γύρο απ έξω.

καφε εμενα με άφηνε ενα καπουτσίνο την μερα ντεκαφεινε , έπινα δυο. 

Καλα οταν ανέβασα και λιγο σάκχαρο περιοριστικαν και οι ποσότητες μακαρόνια, ρύζι κλπ, αλλα αυτο αν εχεις θεμα.

 

Αλλαντικά γλυκά και πατατάκια τρώω δεν το ήξερα. Αλλαντικά για τοστ μόνο τρώω.. 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Katerina96 said:

Αλλαντικά γλυκά και πατατάκια τρώω δεν το ήξερα. Αλλαντικά για τοστ μόνο τρώω.. 

Καλα μη τρελενεσαι. Δεν εγινε και τιποτα να τρως που και που λιγα πατατακια ή κανενα γλυκο. Αυτα απαγορευονται στα πλαισια της υγιεινης διατροφης. Δεν ειναι τοσο σοβαρες απαγορευσεις οσο τα παστεριωμενα γαλακτοκτοκομικα, τις καλα πλυμενες σαλατες...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χε πει όχι τόνο,σολομό ξιφία γιατί περιέχουν μεγάλες ποσότητες υδραργύρου,όχι συκώτι και εντόσθια έχουν υψηλή ποσότητα βιταμίνη Α(παρόλα αυτά λόγω αναιμίας εγώ έτρωγα συκοτι μοσχαρίσιο και σπλήνα αλλά όχι συχνά)απ' έξω καλύτερα όχι μαρούλι γιατί δεν ξέρεις αν το χουν πλύνει καλά και στο σπίτι πολύ καλό πλύσιμο μαρούλι και γενικά όλα τα φρούτα(τα έβαζα λίγο σε νερό με ξύδι εγώ που σκοτώνει τα μικρόβια)...και κρέατα πολύ καλά ψημένα...νομίζω αυτά...εγώ και αλλαντικά έτρωγα,και τυρί,και πιτογυρα ..α ξέχασα και από γλυκά λίγο.Γι να μην αποκτήσεις σακχαρο...το καλό είναι ότι σε όλη την εγκυμοσύνη είχα μια αποστροφή προς τα γλυκά...άντε καμιά φορά έτρωγα λίγη μαύρη σοκολάτα η οποία μου άρεσε πολύ...αυτά νομίζω ότι είχε να κάνει με φαγητά...

Α ξέχασα και τον καφέ ...μόνο ελληνικό μου χε πει...αλλά επειδή είχα κόψει και τσιγάρο (στην αρχή έκανα 3,4)τι να τον κάνω τον καφέ...:unsure:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

Εμένα μου χε πει όχι τόνο,σολομό ξιφία γιατί περιέχουν μεγάλες ποσότητες υδραργύρου,όχι συκώτι και εντόσθια έχουν υψηλή ποσότητα βιταμίνη Α(παρόλα αυτά λόγω αναιμίας εγώ έτρωγα συκοτι μοσχαρίσιο και σπλήνα αλλά όχι συχνά)απ' έξω καλύτερα όχι μαρούλι γιατί δεν ξέρεις αν το χουν πλύνει καλά και στο σπίτι πολύ καλό πλύσιμο μαρούλι και γενικά όλα τα φρούτα(τα έβαζα λίγο σε νερό με ξύδι εγώ που σκοτώνει τα μικρόβια)...και κρέατα πολύ καλά ψημένα...νομίζω αυτά...εγώ και αλλαντικά έτρωγα,και τυρί,και πιτογυρα ..α ξέχασα και από γλυκά λίγο.Γι να μην αποκτήσεις σακχαρο...το καλό είναι ότι σε όλη την εγκυμοσύνη είχα μια αποστροφή προς τα γλυκά...άντε καμιά φορά έτρωγα λίγη μαύρη σοκολάτα η οποία μου άρεσε πολύ...αυτά νομίζω ότι είχε να κάνει με φαγητά...

Α ξέχασα και τον καφέ ...μόνο ελληνικό μου χε πει...αλλά επειδή είχα κόψει και τσιγάρο (στην αρχή έκανα 3,4)τι να τον κάνω τον καφέ...:unsure:

Σας ευχαριστώ βρε κορίτσια

 Δεν μου έχει πει τίποτα και ευτυχώς που δεν τρώω από αυτά που είπατε. Ο. Σαλάτες απ έξω μεγάλα ψάρια. Μόνο μία φορά έφαγα ψαροκροκετες.. Ίσως να μην έπρεπε τελικά 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...